fbpx

אחרי הנסיקה וההתרסקות, למונייד הישראלית מתייצבת. כיצד יגיב השוק?

בזמן שאנשים מתלבטים באיזה מניות כדאי להשקיע, חברת הביטוח שהתפוצצה והגיעה בשיאה לשווי של 90 דולר למניה, נחתה בשפל למחיר של 45 דולר ומתבססת לאחרונה. כעת היא שוקלת להתרחב לתחום ביטוחי החיים והבריאות. איך זה ייגמר?
lemonade site
ביטוח גם לחיות מחמד. למונייד (צילום: מתוך אתר החברה)

חברת למונייד, המוכרת פוליסות ביטוח מבנה ותכולה בארצות הברית ובאירופה, פרסמה בימים האחרונים את דוחות הרבעון השלישי שלה, בו הציגה צמצום בהפסד הנקי שלה. על פי הדוחות של החברה, שהוקמה על ידי הישראלים דניאל שרייבר ושי וינינגר, נראה כי היא צופה הכנסות בגובה של עד 19 מיליון דולר ברבעון הבא, כשני מיליון יותר מתחזיות האנליסטים. בעוד שהתחזיות לפני הדוחות דיברו על הפסד של 65 סנט למניה ברבעון השלישי, החברה הציגה הפסד של 57 סנט בלבד, עם הכנסות בגובה 17.8 מיליון דולר, כשלושה מיליון יותר מתחזיות האנליסטים מה שנותר סיבות לאופטימיות בקרב חלק מהאנליסטים, אבל גם מעלה לא מעט סימני שאלה לגבי אלה שעדיין מתלבטים באיזה מניות כדאי להשקיע.

למונייד (סימול: LMND), למי שלא מכיר, מוכרת פוליסות שהחיתום בהן הוא דיגיטלי, מה שאומר שהיא מסוגלת למכור פרמיות במחיר נמוך יותר מהמתחרות. היא הונפקה בניו יורק בחודש יולי לפי שווי של 1.6 מיליארד דולר. מחיר המניה אז עמד על 29 דולר והיום הוא עומד על פי שלושה – כ-60 דולר למניה. חברת האינשורטק נסקה כבר ביום הראשון שלה ב-140 אחוז וננעלה כבר אז בשווי של 69 דולר. היא גייסה 319 מיליון דולר בהנפקה הראשונה בניו יורק. יחד איתה, שתי חברות ישראליות אחרות הצילו מעט את ההייטק הישראלי: ג’ייפרוג שגייסה 2.3 מיליארד דולר וננוקס שגייסה 800 מיליון דולר.

ביום רביעי האחרון, כרבים מהמשקיעים מתלבטים באיזה מניות כדאי להשקיע, למונייד ריכזה לא מעט עניין לאור הדוחות שהגישה. לפני כשבועיים, המניה עלתה בכעשרה אחוזים ביום אחד בעקבות המלצת קניה. במהלך חמשת החודשים בהם הונפקה, היא הספיקה לזנק לשיא של 90 דולר למניה אולם מאוחר יותר התרסקה עד לשיעור של 44 דולר. כיום, עם מחיר של כ-60 דולר למניה, אנליסטים רבים עדיין נשארים בהמלצת קניה. בניגוד לחברות ביטוח רבות, למונייד שומרת עמלה של 25 אחוז בלבד מהפרמיות שמשולמות לה, כש-75 אחוז אחרים זמינים לצורך מימון תביעות. החברה הכריזה כי שאר הכסף ייתרם לצדקה ולפחות בינתיים, השוק עדיין מאמין בה.

החברה מציעה כיום פתרונות בתחום ביטוח הדיור וביטוח חיות מחמד, אך היא מתכננת להתרחב לעבר ענף ביטוחי החיים והבריאות. כיום, 32 אחוז מבקשות התמיכה מנוהלות בשיטת בינה מלאכותית, מה שמבדיל אותה מהמתחרות ומאפשר לה לפנות כסף לטובת הנחות בביטוח.

בלי ניסיון וללא הון עצמי: כך תוכל לסחור על הכסף שלנו!

לרוב האנשים אין הון התחלתי מספיק גדול כדי להתחיל לסחור בשוק ההון. גם אם יש להם את הכסף, רוב האנשים מפחדים להפסיד אותו. לאחרים אין את הזמן להשקיע, או את הניסיון הנדרש. בדיוק בשביל זה, יצאנו עם תוכנית מהפכנית שבה תוכל לקבל תיק על סך $10,000 כח קנייה למסחר בשוק ההון. הרווחת כסף? נתחלק חצי חצי. הפסדת? ניקח את ההפסד עלינו!

לחץ על הכפתור כאן למטה ותבין איך עובדת תכנית הנוסטרו שלנו

שתף כתבה

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

765 אחוז מתחילת השנה: על ההתפוצצות של מניית פייבר

הזינוק בסוף השבוע הוא לא מקרי: תקופת הקורונה עשתה טוב לחברה הישראלית שמתווכת בין פרילנסרים לבין לקוחות פוטנציאלים ומשגעת את השוק. מה עבר על פייבר בשנה החולפת ואיזה לקח היא מלמדת כשמתלבטים איך לבחור מניה

בקרוב אצלכם: טסלה החלה בצעדים לקראת כניסה לישראל

יצרנית הרכבים החשמליים פרסמה מודעות לקראת הקמת מערך שיווקי, אך תצטרך להקים מוסך מרכזי לפני הכניסה לשוק. על פי המודעה, החברה דורשת “גישה בלתי מתפשרת לחתירה להצלחה ומנטליות צוותית”. בזמן שרבים שואלים איך לסחור במניות, מאסק ממשיך להפתיע

הנצפים ביותר

התכנים המופיעים באתר והתכנים המועברים על ידי Big Shot אינם מהווים ייעוץ השקעות, טעון רישוי לפי חוק הסדרת העיסוק בייעוץ, בשיווק השקעות ובניהול תיקי השקעות, תנה”ש 1995 (“החוק”). תכנית חדר המסחר מועברת על ידי בית ההשקעות גולד ניהול פיננסי בע”מ (להלן: “גולד”) שהינה חברה המפוקחת על ידי הרשות לניירות ערך עם רישיון למתן שירותי ייעוץ השקעות וניהול תיקים מכוח החוק בשיתוף פעולה עם Big Shot. בטרם יוכלו הלקוחות להיות לקוחות 'גולד' בחדר המסחר יהיה עליהם למלא את טפסי הרישום של 'גולד'. בכל אופן, התכנים המועברים על ידי החברה ו/או 'גולד' אינם מתייחסים לפרמטרים של לקוחות מסוימים ולכן מומלץ להתייעץ עם יועץ השקעות אישי לפני קבלת החלטה כלשהי. הלימודים וההתנסויות במסחר בשוק ההון עשויים להיות מסוכנים ולא מתאימים לכל אחד. Big Shot, במישרין או בעקיפין , עושה את מירב המאמצים בכדי להכשיר את לקוחותיה להיות סוחרים מוצלחים ורווחיים בשוק ההון. יחד עם זאת, היא לא תהיה אחראית בשום צורה שהיא לנזק ו/או להפסד שיגרם מהסתמכות בשימוש בתכנית ההכשרה באופן מלא או חלקי, ככל שייגרם. אין בשימוש בתכנית ההכשרה כערובה להשגת תשואה חיובית כלשהי ו/או להפסד שיגרם מהסתמכות בשימוש בתכנית ההכשרה באופן מלא או חלקי, חל איסור על התלמידים להשתמש בפלטפורמת קהילת הסוחרים בכדי להעביר תכנים שעשויים לעלות כדי ייעוץ השקעות. במקרה שבו תלמיד מסוים יעשה כן, Big Shot שומרת לעצמה את הזכות לאסור על אותו תלמיד מלעשות שימוש בפלטפורמת קהילת הסוחרים לאלתר. אין להעביר רכיב כלשהו מרכיבי תכנית ההכשרה לצד ג’ כלשהו ללא קבלת אישור מ- Big Shot מראש ובכתב. מוצא לקרוא בעיון את הסכם ההתקשרות לפני שימוש בתכנית ההכשרה.

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן