+BigShot מופעל להתנתק?

אחרי הרכישה של זינגה: האם יש תקוה למשקיעי פלייטיקה?

העסקה הגדולה הראשונה של 2022 תפסה את השוק מופתע למדי. האם אחרי שזינגה יורדת מהמדף, פלייטיקה תהיה הבאה בתור?

שתף כתבה

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email
שיתוף ב telegram
רוברט אנטוקול, מנכ
רוברט אנטוקול, מנכ"ל ומייסד פלייטיקה

תוכן עניינים

אחד מימי המסחר המטורפים ביותר בתקופה האחרונה התנהל ביום שלישי. בתחילת המסחר שלחו הרובוטים את השוק לירידות חדות, אבל באיזשהו שלב מישהו כנראה עשה עדכון גרסה והמכונות נכנסו לאמוק קניות שלא היה מבייש את אלישיה סילברסטון ביום דכאוני במיוחד בסרט 'קלולס'. 

ובזמן שהמכונות הקפיצו את הנאסד"ק כל הדרך ממינוס 2.5% לפלוס 0.05%, התבשרנו כי טייק 2 אינטראקטיב (TTWO) חתמה על רכישת חברת המשחקים החברתיים זינגה (ZNGA) בעסקה בהיקף של 12.7 מיליארד דולר. המשקיעים של טייק 2 לא ממש אהבו את הרכישה ושלחו את מניות ענקית משחקי הוידאו לירידה יומית של יותר מ-13%. הירידה הזו פגעה גם בשווי העסקה עצמה, אשר מתבצעת במזומן ומניות, מכיוון שמרכיב מניות TTWO הפך זול משמעותית בעקבות הירידה היומית החדה.

קראתי מספר ניתוחים אודות העסקה הזאת ואנסה לשתף כמה שיותר בטור הזה וכמובן לענות על שאלת השאלות: האם אחרי הרכישה של זינגה קיימת תקוה למשקיעי פלייטיקה (PLTK), אשר ראו את השקעתם מתכווצת משמעותית מאז נכנסה החברה לבורסה ב-IPO קלאסי בשנה שעברה.

זינגה (ZNGA) – האם מדובר במכירת חיסול או הצפת ערך? 

למרות הפרמיה המכובדת (מעל 50%) על מחיר סגירת מניות זינגה ביום שישי האחרון, מניות ZNGA הגיעו למחיר שיא תוך שנתי של 12.32 דולר במהלך שנת 2021. נכון שלפני ההודעה על העסקה נסחרו מניות זינגה במחיר שפל של 6 דולר, כך שהפרמיה ששילמה טייק 2 היא בהחלט מכובדת אבל למשקיעי הטווח הארוך בזינגה מדובר ביריקה לפרצוף. 

נכון שהשווי הכולל של העסקה עומד על 12.7 מיליארד דולר, אבל ברמת התכלס של מרכיב המזומן והמניות יחד (3.5 דולר במזומן ועוד מניות TTWO בשווי 6 דולר עבור כל מניית ZNGA) מדובר בשווי כולל של 11 מיליארד דולר בלבד. ניתן לומר שטייק 2 ניצלה את המכה שחטפה זינגה אחרי תוצאות הרבעון החולף, בו נפגעה זינגה משינויי הגדרת הפרטיות במערכת ההפעלה של אפל (AAPL), וחטפה אותה במחיר נזיד עדשים לעומת הפוטנציאל ארוך הטווח שטמון בזינגה

לעומת זאת, המצדדים בעסקה טוענים כי זינגה כנראה חוששת שההשפעה השלילית של אפל אינה הולכת להיות משהו קצר טווח ולכן היא לא רואה קטליזטור במחיר המניה בחודשים הקרובים. דבר נוסף שיש לקחת בחשבון הוא העובדה שיש לזינגה 45 יום למצוא הצעת רכש טובה יותר ולא מן הנמנע כי תקבל הצעה כזו. 

השוק בהחלט ממתין כי מחיר הסגירה של מניות זינגה ביום שני עמד על 8.44 דולר, דולר פחות מהשווי המקורי של העסקה. במידה וזינגה תמצא רוכשת אחרת, למשל יוביסופט, אלקטרוניק ארטס (EA) או אקטיביז'ן בליזארד (ATVI), הרי שהפרמיה צפויה להיות גבוהה יותר ולהקפיץ את מניות החברה למחיר של יותר מ-10 דולר. גם אם המחיר לא יהיה גבוה יותר אבל מרכיב המזומן יהיה 100% מדובר בעסקה עדיפה לבעלי המניות של זינגה.

תשואה חיובית של מעל 180% בחמש השנים האחרונות, מניית זינגה

בואו ננסה להבין את המספרים שעומדים מאחורי שווי העסקה: השנה צפויה זינגה לרשום הכנסות של 2.8 מיליארד דולר ואילו בשנת הכספים 2022 צפויות הכנסות אלו לצמוח לרמה של כ-3.2 מיליארד דולר. בשווי של מעל 12 מיליארד דולר מדובר במכפיל של פחות מ-4 על המכירות הצפויות השנה, ויש שיאמרו כי מדובר בפרמיה נמוכה מדי. מצד שני, הרווח של זינגה בשנת הכספים שהסתיימה צפוי לעמוד על 34 סנט למניה וב-2022 על 40 סנט למניה בלבד. לא מדובר בצמיחה מהותית מדי ולכן כנראה העדיפו בזינגה לקבל את ההצעה הנוכחית ולהצטרף לענקית התעשייה וזאת לעומת הישארות כחברה עצמאית בשוק. 

בעלי המניות של טייק 2 לא אהבו כאמור את העסקה (וזאת בלשון המעטה) ושלחו את המניה לצניחה היומית החריפה ביותר שלהן מאז שנת 2009. בשנה החולפת איבדו מניות TTWO מעל 32% אבל עדיין, בראיה של חמש שנים אחורה, רשמה המניה תשואה חיובית של מעל 180%. 

וובינר הגיימינג הגדול שערכנו בביג שוט לפני ארבעה חודשים

מה משמעות העסקה עבור פלייטיקה (PLTK

כמו מניות זינגה, גם מניות פלייטיקה חטפו בראש אחרי פרסום תוצאות הרבעון החולף והמשיכו לגלוש מטה בינואר השנה לרמתן הנמוכה ביותר מאז הנפקת המניה לציבור. משיא תוך שנתי של 36 דולר ירדו מניות PLTK כל הדרך מטה למחיר של 16.25 דולר בלבד. פלייטיקה נכנסה לשוק בדיוק לפני שנה ומאז איבדה המניה יותר מ-50% מערכה. אאוץ!

למרות זאת ראינו את המניה מזנקת עם ההודעה על הרכישה של זינגה כי המחשבים יודעים לתמחר את המשמעות עבור פלייטיקה. בשיא התוך יומי נגעו מניות PLTK במחיר של 18.74 דולר לפני שסיימו את המסחר במחיר של 17.87 דולר ועלייה יומית של 6%. 

נזכיר כי פלייטיקה כבר נרכשה פעמיים בעבר כך שזה לא יהיה מופרך מדי לראות עסקה שלישית במפתחת המשחקים הישראלית המצליחה בהיסטוריה. בעבר נרכשה פלייטיקה על ידי סיזר'ס אנטרטיינמנט ולאחר מכן על ידי קונסורציום משקיעים סינים. בעת ההנפקה הראשונה לציבור קיבלה פלייטיקה שווי של מעל 10 מיליארד דולר, אולם הירידות האחרונות הביאו אותה לשווי של 6.9 מיליארד דולר, שווי דומה מאוד לזה של זינגה לפני ההודעה על העסקה עם טייק 2. 

עלייה יומית של 6 אחוז, גרף פלייטיקה

המספרים של פלייטיקה נמוכים מאלו של זינגה ברמת ההכנסות: 2.37 מיליארד דולר ב-2020, הכנסות צפויות של 2.6 מיליארד דולר בשנת הכספים שהסתיימה ו-2.9 מיליארד דולר ב-2022. דווקא בשורת הרווח המנייתי. פלייטיקה צפויה לרשום מספרים יפים יותר: רווח של 70 סנט למניה השנה ו-1.05 דולר בשנה הבאה. 

נניח שפלייטיקה תקבל הצעת רכש מהמתחרות של טייק 2, אקטיוויז'ן או אלקטרוניק ארטס. עם הכנסות צפויות של 3 מיליארד דולר ב-2022, ובהנחה כי תקבל שווי המשקף מכפיל 4 על המכירות הצפויות בשנת 2022 בדומה למה שזינגה קיבלה בעסקה עם טייק 2, אנחנו מסתכלים על שווי של 12 מיליארד דולר עבור פלייטיקה או כמעט 31 דולר למניה. עם המתמטיקה הזאת אנחנו מסתכלים על אפסייד פוטנציאלי של 74% למניות PLTK.

ברמה התיאורטית מדובר במספרים נהדרים עבור בעלי המניות של פלייטיקה ברמת המחיר הנוכחית, אבל מי שנכנס למניה במחיר של 36 דולר בשנת 2021, צפוי לראות הפסד במידה ופלייטיקה תסכים להצעת רכש בהיקף של 31 דולר למניה. 

עם כל הספקולציות אפשר להכין שקשוקה ובינתיים אני ממליץ לעקוב מהצד אחרי ההתפתחויות, אבל אם בא לכם להמר (ואני אוהב להמר), אפשר להתחיל לאסוף מניות PLTK ולהמתין בסבלנות. במקרה הכי גרוע אתם מקבלים חברה נהדרת עם מניה במחיר רצפה. מה כבר יכול להיות?

לזמן מוגבל: קבל בחינם הדרכת וידאו מלאה שחושפת את אסטרטגיית המסחר שאחראית על 80% מכל הרווחים שלנו בשוק ההון

תלמד אסטרטגיות ייחודיות, טיפים וידע פרקטי שיעזור לך להפוך לסוחר נוסטרו מצליח בשוק ההון.

בונוס מיוחד: קבל בנוסף גם מדריך שיראה לך איך אפשר להרוויח בשוק ההון ללא הון עצמי ומבלי לסכן את החסכונות – במתנה (שווי של 179 ש"ח).

השאר פרטים בטופס ותועבר להדרכה מיד ובחינם!

מומלצים עבורך
מניות MEME ב-Reddit, אילוסטרציה

מניות ה-MEME: הדור הבא כבר כאן!

מה זה שיבה אינו וגיים-סטופ לעומת מה שראינו במניות HKD בחודש החולף? האם יש דרך למצוא את המניה הבאה שתעלה ב-20,000% בשבוע?

עוד כתבות

התחברות ל+BigShot

נראה שיש טעות בפרטים...

התחברת בהצלחה!שכחת סיסמה?
שכחת את הסיסמה? מלא את כתובת המייל ונשלח לך לינק לאיפוס הסיסמה


חזרה להתחברות

רוצה להכיר את המניות שהולכות לעלות?
לחץ כאן לקבל עוד פרטים

הצטרפו לניוזלטר שלנו לקבל את כל העדכונים החמים!

דילוג לתוכן