+BigShot מופעל להתנתק?

איך לבחור מניה נכונה ולהישאר בחיים?

שתי עסקאות מחדר המסחר של "ביג שוט" מלמדות אותנו מהי הדרך לבחירת מניה נכונה ולמה העיתוי כל כך חשוב. נתנאל שלו, מומחה בקרת הסיכונים שלנו, עם המדור "סיכון מחושב"

שתף כתבה

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email
שיתוף ב telegram
איך בוחרים מניה
איך הממשל בארה"ב יכול להשפיע על הבחירה שלנו? צילום: Tawel

תוכן עניינים

בטור שאני מפרסם כאן מדי שבוע, אנחנו שמים דגש מיוחד על שתי עסקאות מחדר המסחר. הדוגמאות הללו חשובות בעיקר לסוחרי היום, שמבינים כמה השפעה יש ליצר התחרותיות והחמדנות כאשר אנחנו ניגשים לעסקה מהירה. במהלך השבוע האחרון, קיבלנו בחדר המסחר שיעור חשוב בבחירת מניה נכונה גם כאשר מדובר במסחר היומי. כפי שתראו מיד, לבחירת הענף בו אנו עוסקים והעיתוי בבחירתו יש חשיבות רבה בהצלחה של כל עסקה.

אלומיניום או עמדות טעינה?

אחרי ההקדמה הזאת, בואו נתחיל. כעת אדגים לכם איך הפכו שתי עסקאות מחדר המסחר שלנו לשיחת היום בחברה. העסקה הראשונה היא בתחום החומרים הבסיסיים, העוסקת בייצור ומכירת אלומיניום. העסקה השניה היא מתחום אחר לגמרי: חברה הבונה תחנות טעינה לרכבים חשמליים בארה"ב.

זה במקרה, אקדים ואומר כי העסקה שהצליחה היא זו ששייכת לסקטור החומרים הבסיסיים. מדובר במניית AA, של חברת אלקואה, שקיבלה העלאת דירוג מגולדמן זאקס למחיר יעד של 32 דולרים. החברה, למי שלא מכיר, עוסקת בהפקה ועיבוד אלומיניום, עבור תעשיה ומסחר. פעילותה כוללת זיקוק, כרייה, ליטוש, התכה ולגוון מוצרי מתכת ואלומיניום כמו צינורות. ביום שכזה, המסחר במנייה אמור להיות פורה יותר משום שההמלצה הזאת גורמת למשקיעים לחפש אחר המניה.

איך לבחור מניה? המדריך המלא
"תפסיקו להאשים אחרים": לטור הקודם של נתנאל שלו
שיעור בניהול סיכונים: בעסקה נכונה, אין מקום לחמדנות
האג'נדה של ביידן

לעומתה, חברת ChargePoint Holdings (סימול: CHPT), אחת מרשתות הטעינה הראשונות והגדולות בעולם של רכבים חשמליים, לא רשמה אירועים מיוחדים באותו יום. הסיכוי להצליח להרוויח מעליית נכס המנייה ומכירתה במחיר גבוה יותר נמוך, נמוך יחסית, משום שהתנודה במניה אמורה להיות נמוכה יותר. 

יתרה מזאת, ממשל ביידן מגבה את המס על אנרגיה סולארית שהטיל ממשל טראמפ. ההחלטה מגיעה בניגוד לציפיה כי המס יבוטל לאור האג'נדה של הממשל הנוכחי בנוגע לאנרגיה מתחדשת. המשמעות: המשך הטלת מכסים דו-כיוונים, שהחלו עוד בממשל טראמפ, על פאנלים סולארים. ההחלטה הזאת מספקת חדשות רעות לתחום האנרגיה המתחדשת, כך שעסקה בתחום הזה, אחרי הודעת הממשל, על ידי סוחר מתחיל – היא טעות.

העסקה הראשונה שייכת לחברת ChargePoint Holdings. במשולש הכחול הכניסה ללונג, במשולש האדום יציאה ממנו:

העסקה השניה שייכת לחברת אלקואה. במשולש הכחול אפשר לראות את הכניסה ללונג, במשולש האדום יציאה ממנו:

בלי ניסיון וללא הון עצמי: כך תוכל לסחור על הכסף שלנו!

לרוב האנשים אין הון התחלתי מספיק גדול כדי להתחיל לסחור בשוק ההון. גם אם יש להם את הכסף, רוב האנשים מפחדים להפסיד אותו. לאחרים אין את הזמן להשקיע, או את הניסיון הנדרש. בדיוק בשביל זה, יצאנו עם תוכנית מהפכנית שבה תוכל לקבל תיק על סך $10,000 כח קנייה למסחר בשוק ההון.
הרווחת כסף? נתחלק חצי חצי.
הפסדת? ניקח את ההפסד עלינו!

מומלצים עבורך
תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

עוד כתבות

התחברות ל+BigShot

נראה שיש טעות בפרטים...

התחברת בהצלחה!שכחת סיסמה?
שכחת את הסיסמה? מלא את כתובת המייל ונשלח לך לינק לאיפוס הסיסמה


חזרה להתחברות

רוצה להכיר את המניות שהולכות לעלות?
לחץ כאן לקבל עוד פרטים

הצטרפו לניוזלטר שלנו לקבל את כל העדכונים החמים!

דילוג לתוכן