+BigShot מופעל להתנתק?

איך להרוויח מחשיפה לנפט בלי לקנות חוזים עתידיים?

הזהב השחור חצה את קו ה-80 דולר לראשונה מאז 2016. האם הראלי יימשך, ואם כן איך נרוויח ממנו?

שתף כתבה

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email
שיתוף ב telegram
נפט גולמי מובל ברכבת
נפט גולמי מובל ברכבת

תוכן עניינים

אם יש דברים שהקורונה הביאה עמה מעבר לערימות של פייק ניוז, מתנגדי חיסונים, שקרים, דמוניזציה של מנהיגים וקשקושים שלא שמעתי בחיים שלי, אלו הן התופעות המוזרות שאנחנו נחשפים אליהם בשווקים הפיננסיים. 

אחד המשברים הגדולים ביותר שידע העידן המודרני? אז מה – הבורסה נוסקת לשיא כל הזמנים. למה? ככה. אבטלה גואה, מחסור במזומנים, מצוקת אשראי, עסקים נסגרים? למי אכפת – מיליארדי דולרים מוזרמים לחברות SPAC והנפקות חדשות ללא כל התחשבות במצב הריאלי של העולם, וכמדומה שאנחנו בתור הזהב של המין האנושי. הפער העצום בין  מה שקורה בעולם האמיתי לבין מה שמתרחש בשווקים הפיננסיים הולך וגדל כשלצד אלפי מתעשרים חדשים כתוצאה מאנומליה בשוק, עשרות מיליוני אנשים מגיעים לחרפת רעב. בינינו? למי באמת אכפת. עד שלא נגיע לשם בעצמנו נמשיך להתעלם ממה שקורה סביבנו כי אין דרך אחרת להשקיט את המצפון.

ואם בשווקים הפיננסיים עסקינן, אחת הסחורות שנתנה את התשואה המרשימה ביותר בשנה החולפת היא הזהב השחור – הנפט הגולמי. אם נתעלם מהיום ההזוי בו שהה הנפט במחיר שלילי כתוצאה מפעולות מסחר ממונפות של מפגעים מקצועיים שניסו לפרק את תעודת הסל USO (וכמעט הצליחו), מחיר הנפט זינק משפל של 18 דולר ב-1 באפריל 2020 למחיר של מעל 80 דולר במהלך השבוע החולף. זאת אם אנחנו מתייחסים לחוזים העתידיים למסירה חודש קדימה ולא למחיר החבית כפי שהוא נמכר בשוק הפתוח (ושם כמובן אין סיכוי שמישהו ימסור חבית נפט וישלם למישהו אחר כדי לקחת אותה – המשמעות המעשית של מחיר שלילי).

משקיעים ממולחים שזיהו את המקרה הקיצוני הזה ונכנסו להשקעה בנפט ראו החזר נאה על השקעתם כ-18 חודשים אחרי אותו יום מוזר. אם אתם מאמינים שהנפט יעלה/ירד בעתיד הקרוב, לפניכם שתי תעודות סל ממונפות שיאפשרו לכם ליהנות מתשואה מוגברת על השקעתכם במידה ותנחשו את הכיוון הנכון.  

פרו-שיירס אולטרה בלומברג נפט גולמי (UCO) – תשואה של 215% בשנה

תעודות הסל של פרו-שיירס מספקות חשיפה לכל תחום אפשרי כמעט. חברת ניהול ההשקעות הייתה אחת הראשונות אשר הציגו למשקיעים אפשרות ליהנות מהחזרים כפולים ומשולשים על השקעתם באמצעות חשיפה לחוזים עתידיים, נגזרים וסוואפים על נכסי הבסיס. כשבוחרים בכיוון הנכון, המשקיע נהנה מתשואה עודפת על תשואת נכס הבסיס, אבל כשהכיוון אינו נכון, ההפסד הופך לכואב במיוחד. 

זינקה למחיר של קרוב ל-97 דולר וניפקה למשקיעים תשואה פנומנלית על השקעתם, תעודת הסל UCO
זינקה למחיר של קרוב ל-97 דולר וניפקה למשקיעים תשואה פנומנלית על השקעתם, תעודת הסל UCO

כשהנפט צלל למחירו הנמוך ביותר מאז ומעולם נגעה UCO במחיר של 21.73 דולר (בהתחשב בפיצול הפוך שנעשה בתעודה עקב מחיר שהתקרב לאפס). בשמונה עשר החודשים שעברו מאז זינקה התעודה למחיר של קרוב ל-97 דולר וניפקה למשקיעים תשואה פנומנלית על השקעתם. בטווח של שנה עלתה UCO בכ-215% אבל אם נסתכל על ההיסטוריה של הגרף, העובדה שהיא משתמשת בסוואפים ונגזרים שונים שחקה אותה בצורה פסיכית, כשבשלהי 2018 נשק מחיר התעודה ל-1,000 דולר (מותאם לפיצולים). זה אומר שהקריסה במחיר הנפט מ-2018 ועד 2020 פירקה אותה ביותר מ-95%.

הרכב התעודה כולל השקעה בחוזים עתידיים, בדרך כלל חודשיים קדימה ושנה קדימה ובנוסף, השקעה בחוזי סוואפ על הנפט הגולמי מול בנקים שונים כמו סיטיבנק, מורגן סטנלי, UBS וגולדמן זאקס, וזאת על מנת להשיג את המינוף הכפול. התעודה כאמור כיכבה בתקופה האחרונה עם תשואה של 21%, 73% ו-125% בתקופה של שלושה, שישה ותשעה חודשים בהתאמה. התעודה מנהלת נכסים בהיקף של 1.55 מיליארד דולר, מציגה מחזור מסחר של מעל 200 אלף יחידות ביום וגובה דמי ניהול של 0.95%. סולידי בסך הכול. 

אם אתם מאמינים שהנפט ימשיך לטפס, לפחות לכיוון מחיר של 100 דולר, זה מכשיר ההשקעה שאותו הייתי בוחר. 

פרו-שיירס אולטרה-שורט בלומברג נפט גולמי (SCO) – קריסה של 80% בשנה

אם UCO הייתה המנצחת הגדולה של השנה החולפת, הרי ש-SCO גרמה נזק עצום למשקיעים בה. בניגוד לעסקאות שורט שההפסד בהן יכול להיות בלתי מוגבל, להשקעה בתעודות סל יש תקרת הפסד של 100%. 

תקופת הפריחה של UCO הגיעה בין השנים 2014 ו-2016, שבהן היא הכפילה פי 10 את מחירה בתקופה שבה הנפט קרס ממחיר של 108 דולר לשפל של 37 דולר. באפריל 2020 היא נהנתה כמובן מעדנה נוספת, קצרת טווח אמנם, כשמחירה זינק מ-50 דולר ל-200 דולר בשני גלים. למרות שני המקרים ההיסטוריים בהן ניפקה UCO תשואות פנומנליות למשקיעים, מאז אפריל 2020 התעודה רק נשחקת מטה ובשנה החולפת רשמה תשואה שלילית של 80%. 

רגרמה נזק עצום למשקיעים, תעודת הסל SCO
רגרמה נזק עצום למשקיעים, תעודת הסל SCO

למרות שהיא אמורה לספק תשואה כפולה על תשואת הנפט הגולמי, התשואה בפועל היא לעולם לא כפי שהובטחה לנו. זה נובע מהשקעה בחוזים עתידיים ובסוואפים האמורים שנוגסים ברווח. מבחינה היסטורית ניפקה התעודה תשואה שלילית ברובה כשעל טווח של עשר שנים היא איבדה 88% ובטווח של חמש שנים נרשמה תשואה שלילית של 90%.

ההשקעה ב-SCO מומלצת אם כן לטווחים קצרים מאוד, בימים שבהם הנפט מתממש, וראינו את זה בשבוע שעבר כשביומיים טיפסה התעודה ממחיר של 13.5 דולר ל-14.5 דולר לפני שהתממשה חזרה למחיר שפל שנתי של 13.1 דולר. 

אם תחושת הבטן שלכם אומרת שהנפט צפוי להתממש אחרי הראלי המרשים של 18 החודשים החולפים, זו תעודת הסל שהייתי משחק עליה. כמובן שישנם מכשירים אחרים אבל SCO היא תעודה ממונפת סולידית יחסית, עד כמה שתעודה ממונפת יכולה להיות סולידית. 

אין לראות באמור לעיל משום ייעוץ השקעות, המלצה או חוות דעת באשר למוצרים פיננסיים כלשהם.

מפחד לסחור בשוק ההון לבד ולהפסיד?
יש לך הזדמנות לקבל תיק על סך 10,000$ כוח קניה ולהתחיל לסחור ללא הון עצמי


תשאיר את הפרטים, על מנת לצפות בהדרכה חינמית
שהכנו עבורך על שוק ההון ומלא שאלון התאמה שיבדוק את סיכויי ההצלחה שלך

מומלצים עבורך
עוד כתבות

התחברות ל+BigShot

נראה שיש טעות בפרטים...

התחברת בהצלחה!שכחת סיסמה?
שכחת את הסיסמה? מלא את כתובת המייל ונשלח לך לינק לאיפוס הסיסמה


חזרה להתחברות

רוצה להכיר את המניות שהולכות לעלות?
לחץ כאן לקבל עוד פרטים

הצטרפו לניוזלטר שלנו לקבל את כל העדכונים החמים!

רוצה להרוויח משכורת של מהנדס תוכנה מכל מקום בעולם, בלי לעבוד 9 שעות ביום בעבודה מתישה?

מלא פרטים ועבור לשאלון התאמה לשוק ההון

*במידה ותמצא מתאים לאחר שתמלא את שאלון ההתאמה אחד מציידי הכישרונות של גיא ברנד יצור איתך קשר לגבי המשך התהליך

דילוג לתוכן