+BigShot מופעל להתנתק?

איך לשחק את בלאק פריידיי וסייבר מאנדיי בוול סטריט

עשרות חברות עשויות ליהנות מימי הקניות הגדולים של שנת 2021. איך נוציא את המוץ מתוך התבן?

שתף כתבה

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email
שיתוף ב telegram
קונים מסתערים על החנויות בארה"ב בבלאק פריידיי
ארה"ב: קונים מסתערים על החנויות בבלאק פריידיי

תוכן עניינים

שבוע המסחר המקוצר שלח הביתה את רוב הסוחרים לחופשת חג ההודיה. למרות שוול סטריט תיפתח ביום שישי לכמה שעות, מחזורי המסחר צפויים להיות זניחים ללא יותר מדי חדשות מעניינות שיזיזו את השוק לפה או לשם.

ברמת המדדים המובילים אנחנו ממשיכים לשהות קרוב לרמות שיא עם תיקונים קטנים כשהנאסד"ק למשל חצה כבר את קו ה-16 אלף נקודות לפני שנסוג אחורה במימוש קליל. הדאו ג'ונס ירד אף הוא בכאלף נקודות מרמת השיא. אבל שוב, לא מדובר בתיקון המתבקש שכולם מחכים לו. כל עוד הפדרל ריזרב מדפיס כסף והאלטרנטיבות ישארו זניחות, לא נראה שהבועה הזו תתפוצץ בקרוב.

מה שעבר לי בראש לא מעט בשנה האחרונה הוא העובדה שכל סממני השוק מזכירים את תקופת הדוט.קום לפני הקריסה הגדולה של שנת 2000. כמות ההנפקות מטורפת. הערכות השווי לחברות לא הגיונית (ריביאן גרופ ולוסיד מוטורס בראש), סביבת ריבית אפס. נהירת כסף טיפש לשוק במיליארדי דולרים. בבנק אוף אמריקה פרסמו השבוע סקירה שטוענת אותו הדבר אבל הם רואים תיקון מינורי של 2% בלבד במדד ה-S&P 500 בשנת 2022. ימים יגידו.

אז כשבלאק פריידיי וסייבר מאנדיי בפתחנו על מי כדאי להסתכל ומי צפוי להרוויח מבין עשרות מניות וכמה תעודות סל. דגתי עבורכם כמה שמות וסימולים שיכולים להיות מעניינים כחשיפה לחג הקניות הגדול.

הבחירות הברורות: אמזון (AMZN) ושופיפיי (SHOP)

קשה מאוד לדבר על עולם הקניות המקוון (וגם הפיזי – כי אמזון כבר חיה ובועטת עם סניפים מקוריים שלה ועם רשת הסופרמרקטים הול פודס מרקטס) בלי לדבר על המפלצת הגדולה מכולם. אמזון כבר הזהירה שעונת החגים הזאת עשויה להיות חלשה לעומת השנה שעברה וכי היא חסרה ידיים עובדות שיאפשרו לה להתמודד עם כמות ההזמנות המטורפת. 

המפלצת הבלתי נלאית כבר נושקת לשווי שוק של 1.8 טריליון דולר ועדיין קרובה מאוד למחיר שיא של כל הזמנים. נתון שצריך להדאיג את כולנו: קרנות הגידור מימשו כמות גדולה של מניות AMZN במהלך הרבעון החולף, וזה אף פעם לא סימן טוב כשהכסף החכם מממש מניות. אמזון כבר החלה את המבצעים עבור הבלאק פריידיי באמצע אוקטובר אבל סייבר מאנדיי זה יום החג האמיתי שלה ויהיה מעניין לראות איזה מספרים תנפק חברת הקמעונאות המקוונת הגדולה בעולם.

עשה את המיליון הראשון בגיל 33.ג'ף בזוס, מנכ"ל אמזון
ג'ף בזוס, מנכ"ל אמזון

הצמיחה הפנומנלית של שופיפיי לא נעצרה ואף התגברה בתקופת הקורונה. הפלטפורמה שמאפשרת לעסקים להתנהל באינטרנט עם פתרונות טכנולוגיים מתקדמים, המשיכה לצמוח בצורה מרשימה גם ב-2021. סייבר מאנדיי השנה צפוי להיות הטוב ביותר עבור החברה מאז ומעולם עם GMV פסיכי (ההיקף הכספי של הסחורות שנמכרות באמצעות הפלטפורמה). אם הרבעון השלישי הוא אינדיקציה כלשהי לכך שהחברה ממשיכה לצמוח, עם זינוק של 45% בהכנסות לעומת הרבעון המקביל ולרמה של 1.12 מיליארד דולר, הרי שהרבעון הרביעי צפוי להיות מוצלח לא פחות. גם מניות שופיפיי נמצאות קרוב לשיא כל הזמנים ובשווי שוק של מעל 200 מיליארד דולר, נסחרת המניה במכפיל רווח של 243. כשהבועה תתפוצץ אני מהמר ששופיפיי תקרוס אבל עד אז היא ממשיכה בפול פאוור קדימה. 

תעודות סל מעניינות: ONLN, XRT ו-IBUY

אם לא בא לכם לקנות מניה ספציפית למה לא להיחשף לחג הקניות הגדול באמצעות תעודות סל שמשקיעות בסל של מניות בתחום?

ספיידר S&P קמעונאות (XRT) – התעודה הזאת נחשבת מובילה בתחומה עם נכסים מנוהלים בשווי של מעל מיליארד דולר. התעודה משקיעה הן במניות של חברות ערך והן במניות של חברות צמיחה ובשנה החולפת ניפקה למשקיעים תשואה של מעל 63%. מניות בולטות אותן היא מחזיקה כוללות את אוברסטוק.קום, מייסי'ז, בוט בארן, ריבולב גרופ ואוטו ניישן. התעודה גם מחלקת דיבידנד רבעוני בהיקף של 19 סנט למניה וגובה דמי ניהול של 0.35%. 

פרו-שיירס קמעונאות מקוונת (ONLN) – תעודה של פרו-שיירס שאינה ממונפת? אין הרבה כאלה האמת. התעודה חושפת את המשקיע לסקטור הקמעונאות המקוון שמאז התפרצות הקורונה צמח בקצב פסיכי. התעודה ירדה ב-6% בשנה החולפת (בעיקר על רקע מימושים הקשורים להתפיידות הקורונה) אבל מאז שפל הקורונה היא יותר מהכפילה את שווייה. התעודה מנהלת נכסים בהיקף של 900 מיליון דולר וגובה דמי ניהול של 0.58%. החזקות בולטות כוללות את אמזון, עליבאבא, איביי, דור-דאש ואטסי. 

אמפליפיי קמעונאות מקוונת (IBUY) – הוספתי אותה כאן למרות הדמיון לתעודה הקודמת על רקע העובדה שהיא גובה דמי ניהול די דומים (0.65%) אבל מצד שני מחלקת דיבידנד שנתי בהיקף של 62 סנט למניה. התעודה רשמה עלייה של 1% בלבד בשנה החולפת, אולם אם מסתכלים על התקופה של מרץ 2020 ועד ימי השיא של פברואר 2021 מחיר התעודה נסק ביותר מפי שלוש. התעודה מנהלת נכסים בהיקף של 839 מיליון דולר והחזקות בולטות כוללות את ריבולב, אטסי, נטפליקס, אייר BNB ושאטרסטוק. 

שאר ירקות: לולולמון, קנדה גוס וגאפ

אני יכול לכתוב כאן על עשרות מניות אבל בחרתי את אלו שאני אישית אוהב במיוחד כשאחת מהן מגיעה לישורת הזאת אחרי קריסה ביום המסחר האחרון בעקבות תוצאות מאכזבות ותחזית פושרת, אז נתחיל דווקא בה.

גאפ (GPS) – גאפ פרסמה תוצאות רבעוניות אחרי הסגירה ביום שלישי וראתה את מניותיה נמחקות ב-24% במסחר יום רביעי. זאת אחרי שהחברה אכזבה כשפספסה את התחזיות לרבעון החולף והזהירה כי בעיות בשרשרת ההפצה שלה מונעות ממנה לעמוד בדרישה הגבוהה מלקוחות. אני אוהב להשקיע במניות שחוטפות בראש מתוך ראייה עתידית. אני אוהב את המותג GAP מאז הביקור הראשון שלי בארה"ב אי שם בשנת 1992. אני חושב שמותגי גאפ נהדרים (כולל אולד נייבי ובננה ריפבליק) ומוצלחים ולמרות התחרות החזקה שקמה לחברה בשלושים השנה האחרונות, היא ממשיכה להתקיים עם דור חדש של צרכנים. בקיצור, במחיר הנוכחי אני בהחלט חושב שמדובר בהזדמנות לטווח ארוך. 

קלווין מקדונלד, מנכ"ל לולולמון
קלווין מקדונלד, מנכ"ל לולולמון

לולולמון (LULU) – אני חייב להגיד שפעם הייתי סקפטי מאוד לגבי המותג הזה. בגדי יוגה במאות דולרים? למה מה קרה בדיוק? אבל לולולמון הוכיחה וממשיכה להוכיח את היותה מותג על. חנויות הקונספט של החברה מדהימות, איכות הבגדים נדירה והלקוחות מצביעות ברגליים ובכיסים. לולולמון מדווחת על צמיחה בהכנסות בצורה עקבית והשנה היא צפויה לדווח על הכנסות בהיקף של 6.2 מיליארד דולר. למרות מכפיל הרווח השמנמן אני חושב שלולולמון, כמו אנבידיה בסקטור השבבים או מיקרוסופט בסקטור הטכנולוגיה, הפכה להיות מובילה חשובה בתחומה ומניה שהמשקיעים אוהבים להחזיק. 

קנדה גוס (GOOS) – החורף הבא עלינו לרעה צפוי להיות קררררר מאוד ואם אתם רוצים להתחמם, אין כמו מעיל מפואר ומחמם של קנדה גוס כדי לפתור את בעיית הקור. קנדה גוס מוכרת מעילים משובחים במיוחד שנתפסים בצורה טובה על ידי הלקוחות. מחיר המעילים נע בין 500 ל-2000 דולר ובסוף השבוע הקרוב אני מאמין שהמוני אמריקאים וקנדים ינהרו לאתר החברה או לחנויות הרשת כדי לרכוש מעיל חדש לחורף. בשנה החולפת צמחו מניות החברה ב-25%, עדיין פחות ממדד ה-S&P 500, אבל עכשיו הגיע זמנה לזרוח ולחמם את ההמונים. אני כבר מת לראות את תוצאות הרבעון הנוכחי כדי לראות אם צדקתי בהנחה שלי.

לכולכם אני מאחל חג קניות שמח ומקווה שתקנו רק דברים שאתם באמת צריכים ולא זבל שנאלצתם לקנות בגלל מבצעי מכירות אגרסיביים ומניפולטיביים. 

מפחד לסחור בשוק ההון לבד ולהפסיד?
יש לך הזדמנות לקבל תיק על סך 10,000$ כוח קניה ולהתחיל לסחור ללא הון עצמי


תשאיר את הפרטים, על מנת לצפות בהדרכה חינמית
שהכנו עבורך על שוק ההון ומלא שאלון התאמה שיבדוק את סיכויי ההצלחה שלך

מומלצים עבורך

התחברות ל+BigShot

נראה שיש טעות בפרטים...

התחברת בהצלחה!שכחת סיסמה?
שכחת את הסיסמה? מלא את כתובת המייל ונשלח לך לינק לאיפוס הסיסמה


חזרה להתחברות

רוצה להכיר את המניות שהולכות לעלות?
לחץ כאן לקבל עוד פרטים

הצטרפו לניוזלטר שלנו לקבל את כל העדכונים החמים!

רוצה להרוויח משכורת של מהנדס תוכנה מכל מקום בעולם, בלי לעבוד 9 שעות ביום בעבודה מתישה?

מלא פרטים ועבור לשאלון התאמה לשוק ההון

*במידה ותמצא מתאים לאחר שתמלא את שאלון ההתאמה אחד מציידי הכישרונות של גיא ברנד יצור איתך קשר לגבי המשך התהליך

דילוג לתוכן