fbpx

אלאדין, מתחת לשטיח: האם מאחורי מניית דיסני מסתתרת הזדמנות אמיתית?

החברה המוכרת והאהובה על הילדים ברחבי העולם רשמה התרסקות בתחילת השנה בעקבות משבר הקורונה. הפארקים נסגרו והקרוזים בוטלו, אבל יש גם נקודת אור: האם דווקא עכשיו נוצרה הזדמנות אמיתית למשקיעים?

שתף כתבה

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

חברת וולט דיסני (DIS – The Walt Disney Company) ידועה לכל –רובנו ביקרנו בפארקי השעשועים שלה ברחבי העולם, רכשנו עשרות מוצרים תחת המותג מיקי מאוס, אבל מה שנראה לעין אינו תמיד משקף את התנהלות החברה. האם הפארקים הינם מנוע ההכנסות היחיד של דיסני? האם אותה פארקים קסומים, שסגורים ממרץ האחרון בעקבות התפשטות נגיף הקורונה, הינם מקור ההכנסה העיקרי שלה? ובעיקר – האם לאור ההתפתחויות האחרונות בחברה נראה תנודות קיצוניות במסחר שלה?

ובכן, חברת דיסני היא תאגיד רב לאומי אמריקאי בעל חברות בנות רבות ומגוונות. החברה מחזיקה בבעלותה אולפני סרטים מרובים, הן לסרטי אנימציה כמו אלאדין והן לסרטים מוכרים אחרים – מפיטר פן, דמבו הפיל המעופף ואליס בארץ הפלאות. את העובדה שמדובר באחד האולפנים הגדולים והידועים ביותר בהוליווד, אתם בטח כבר יודעים. מה שלא כולם יודעים הוא שרשת הטלביזיה ABC שייכת לדיסני, שמחזיקה גם חברת קרוז. תחת המותג דיסני, מפעילה החברה את מותג דיסני פלוס, המוכר לחובבי הז’אנר כשירות סטרימינג שהוקם בין היתר, כדי להתחרות בנטפליקס – המלכה הבלתי מעוררת של העולם הזה.

אלא שבאמצע מרץ האחרון, כפי שדיווחנו קודם, נאלצה חברת DIS לסגור את כל 14 הפארקים האהובים שלה ברחבי העולם – בפלורידה, בקליפורניה, פריז, הונג קונג, שנחאי ועוד. המניה צנחה ומתחילת השנה ועד שיא המשבר, ב-18 במרץ, היא ירדה ב-45 אחוז. עד היום, אגב, היא רשמה ירידה כוללת של כ-17.5 אחוז.

אבל איך משפיעה גם התפרצות הנגיף על המניה? בישראל, בתי הקולנוע נסגרו, הפקת סרטים חדשים וקיימים נעצרו, וגם הקרוזים ברחבי העולם הפסיקו – כל זאת במקביל לפתיחה איטית של הפארקים של החברה. מכיוון שהפארקים הם חלק מהותי מהכנסות החברה, דיסני רשמה בדוח האחרון שלה ירידה ברווח התפעולי של כ-1.4 מיליארד דולר וייחסה זאת בעיקר לסגירת הפארקים.

החברה אומנם רשמה רווח נקי של 475 מיליון דולר, אך מדובר על ירידה של 91 לעומת הרבעון המקביל אשתקד. בתחילת חודש אפריל האחרון דיווחה דיסני שברשותה כעת 50 מיליון משתמשים בשירות הסטרימיניג החדש שלה, נתון מרשים ומעורר תקווה. מדובר על קצב הירשמות חסר תקדים לשירות החדש. כעת, החברה אמור לדווח בתחילת אוגוסט על תוצאות הרבעון האחרון. האם היא תנחל אכזבה נוספת, או שמא פתיחת הפארקים ההדרגתית תחזיר את המשקיעים לבטוח במניה?
את התשובות, כנראה, נקבל ממש בקרוב.

הנצפים ביותר

התכנים המופיעים באתר והתכנים המועברים על ידי Big Shot אינם מהווים ייעוץ השקעות, טעון רישוי לפי חוק הסדרת העיסוק בייעוץ, בשיווק השקעות ובניהול תיקי השקעות, תנה”ש 1995 (“החוק”). תכנית חדר המסחר מועברת על ידי בית ההשקעות גולד ניהול פיננסי בע”מ (להלן: “גולד”) שהינה חברה המפוקחת על ידי הרשות לניירות ערך עם רישיון למתן שירותי ייעוץ השקעות וניהול תיקים מכוח החוק בשיתוף פעולה עם Big Shot. בטרם יוכלו הלקוחות להיות לקוחות 'גולד' בחדר המסחר יהיה עליהם למלא את טפסי הרישום של 'גולד'. בכל אופן, התכנים המועברים על ידי החברה ו/או 'גולד' אינם מתייחסים לפרמטרים של לקוחות מסוימים ולכן מומלץ להתייעץ עם יועץ השקעות אישי לפני קבלת החלטה כלשהי. הלימודים וההתנסויות במסחר בשוק ההון עשויים להיות מסוכנים ולא מתאימים לכל אחד. Big Shot, במישרין או בעקיפין , עושה את מירב המאמצים בכדי להכשיר את לקוחותיה להיות סוחרים מוצלחים ורווחיים בשוק ההון. יחד עם זאת, היא לא תהיה אחראית בשום צורה שהיא לנזק ו/או להפסד שיגרם מהסתמכות בשימוש בתכנית ההכשרה באופן מלא או חלקי, ככל שייגרם. אין בשימוש בתכנית ההכשרה כערובה להשגת תשואה חיובית כלשהי ו/או להפסד שיגרם מהסתמכות בשימוש בתכנית ההכשרה באופן מלא או חלקי, חל איסור על התלמידים להשתמש בפלטפורמת קהילת הסוחרים בכדי להעביר תכנים שעשויים לעלות כדי ייעוץ השקעות. במקרה שבו תלמיד מסוים יעשה כן, Big Shot שומרת לעצמה את הזכות לאסור על אותו תלמיד מלעשות שימוש בפלטפורמת קהילת הסוחרים לאלתר. אין להעביר רכיב כלשהו מרכיבי תכנית ההכשרה לצד ג’ כלשהו ללא קבלת אישור מ- Big Shot מראש ובכתב. מוצא לקרוא בעיון את הסכם ההתקשרות לפני שימוש בתכנית ההכשרה.

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן