fbpx

אלה 5 המקצועות הלוהטים עבור חיילים משוחררים

החל מלהיות מתכנת או מדען נתונים בהייטק ועד לאנשי שיווק ויח"צ, ביג שוט עם 5 המקצועות הלוהטים שיש כיום בשוק התעסוקה

שתף כתבה

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email
שכר מתגמל ועבודה קשה. היי טק

על מכבש הלחצים שמוטל על חיילים משוחררים באשר למקצוע שיביא להם שכר מכובד ועבודה יציבה דובר לא מעט. מכאן עולה השאלה – מהם התארים החמים ביותר שיש כיום שיביאו לכם עבודת החלומות? מנתונים שפורסמו לאחרונה הכנו לכם טעימה לפני שמשחררים את פיקדון החיילים המשוחררים ומתחילים לחרוש.

מדעי המחשב: שכר מהגבוהים במשק אם תצליח לעבור את כל המבחנים

כיום אחד מהתארים המבוקשים ביותר שיש כיום זה במדעי המחשב. אם למדתם באוניברסיטה, אז מתכנת מתחיל יוכל להתחיל לעבוד עם שכר של 20 אלף שקל לפחות בחודש. ואם למדתם במכללה אז תרוויחו קצת פחות. על כל פנים, אם למדתם מדעי המחשב צפוי לכם עתיד מזהיר בתעשייה שרק גדלה וגדלה ושהשכר הממוצע בה עומד כיום על כ-30 אלף, שזה כפי שלושה מהשכר הממוצע במשק. 

חסרון שלא מעט סטודנטים יצביעו עליו היא שרמת הלימודים קשה מאוד. למעשה, לא מעט יעידו כי מדובר באחד מהתארים הקשים ביותר שיש כיום. אם בתואר רגיל, להוציא ממוצע תואר הגבוה מ-80 לא מוגדר כבעיה, בתארים מהסוג הזה המטרה היא בהרבה מהמקרים רק להוציא “עובר” במרבית הקורסים. בעיה נוספת היא כמובן ההשתלבות בתעשיית ההייטק שבמרבית המקרים מלווה בתהליך גיוס ארוך ומייגע שלא מוליד בהכרח קליטה של המועמד. לכן, למרות הביקוש האדיר למתכנתים בשוק העבודה, יש עדיין מאות בוגרים של התארים במדעי המחשב שלא מצליחים למצוא עבודה. וגם אם אתם עוברים את המכשולים הראשונים בתעשיית ההייטק, מכשול הגיל גם הוא אינו פשוט. ולפי סקרים רבים, מתכנתים רבים שמתקרבים לגיל 50 לא מצליחים לשרוד בענף. 

כלכלה: הביקוש והשכר עולים ובכל זאת הקמפוסים מתרוקנים

על אף שהביקוש ללימודי כלכלה ירד בשנים האחרונות בצורה דרסטית, הביקוש לכלכלנים בשוק העבודה עלה משמעותית. לפי נתונים שפרסם משרד העבודה, בשנים האחרונות שכרם הממוצע של הכלכלנים עלה ב-42% לכ-21.5 אלף שקל. לימודי הכלכלה, הם אחד מהתחומים הקשים ביותר בתחום של מדעי החברה, וגם הם מלווים בשלוש שנים סיזיפיות ומפרחות באקדמיה. רבים מהסטודנטים טוענים שהלימודים מאוד כללים ולא מתכתבים עם הדרישות הקשוחות בשוק התעסוקה. בנוסף, למרות שהשכר הממוצע של הכלכלנים עלה, השכר ההתחלתי של הכלכלנים עדיין נמוך יחסית. 

רפואה: שנים ארוכות באקדמיה עם שכר מתגמל בסוף הדרך

המקצוע עם השכר הגבוה ביותר הוא של רופאים מומחים. לפי נתוני משרד העבודה, שכרם הממוצע של הרופאים המומחים עמד בשנים האחרונות על כ-41 אלף שקל. הביקוש הרב לרופאים מומחים מגיע לאור המחסור בסטודנטים לרפואה. על אף השכר המתגמל, מסלול הרפואה הינו ארוך ומייגע והוא אולי מהארוכים שיש כיום בשוק התעסוקה. באופן כללי הלימודים נמשכים שש שנים, שלאחריהן באה שנת סטאז’ בבית חולים. בתום הלימודים, הרופא יוכל לבחור תקופה הכשרה בהתאם לתחום ספציפי שאורכה יוסיף לו בין ארבע לשש שנים נוספות. 

פרסום ויחסי ציבור: כבר לא צריך תואר בתקשורת

עקב ההאצה הדיגיטלית והמעבר של עסקים רבים לשם, הביקוש למנהלי פרסום ויחסי ציבור שבו עלה מאוד בשנים האחרונות. לפי משרד העבודה, מספר העוסקים בו צמח ב-39%, והשכר הממוצע בתחום עומד על כ-20 אלף שקל. 

לגבי האפשרות להכנס לאקדמיה, בעבר היה נהוג ללמוד תואר ראשון בתקשורת על מנת להתמקצע בתחום. יחד עם זאת, הביקוש לתארים מהסוג הזה ירד מפני שעל אף הגידול בביקוש לעובדים, ניתן לרכוש את ההשכלה וההכשרה בקורסים המוצעים בשוק הפרטי שאורכם לרוב קצר יותר ממה שמבקשת האקדמיה. 

מתמטיקה וסטטיסטיקה: שכר טוב אבל לא בטוח שהתואר הראשון יספיק

גם הביקוש למתמטיקאים וסטטיסטיקאים קפץ באופן משמעותי, בין היתר בשל הביקוש הגדול למדעני נתונים (Data Scientist) בתעשיית ההייטק. לפי משרד העבודה, השכר של המועסקים שמוגדרים מתמטיקאים עלה בחמש השנים האחרונות ב–32% ועומד על כ-22 אלף שקל. 

גם כאן, בדומה למדעי המחשב – מדובר בתארים ברמה מאוד גבוהה והרבה מהחומר הנלמד אינו בהכרח תואם את הדרישות לשוק התעסוקה. עיקר הערך שבוגרי התארים הללו מציעים למעסיקים שלהם הוא יכולת חשיבה מורכבת ויוקרה המגיעה מהתארים הללו. בנוסף לכך, דווקא משום שתארים בסטטיסטיקה ומתמטיקה הם כה כלליים, סטודנטים רבים נאלצים להמשיך לתואר שני כדי באמת להיות מסוגלים להתאים לשוק העבודה התחרותי בהייטק.   

בין אם תרצו להיות רופאים, כלכלנים או מתכנתים, אתם צפויים לעבור תהליך ארוך ומייגע במערכת ההשכלה הגבוהה בישראל שיארך לפחות שלוש שנים. מדובר בתהליך המצריך סכום כסף לא מבוטל ומבחן פסיכומטרי טרם הכניסה ללימודים. בשנים האחרונות עולה, כי האקדמיה מתחילה לאבד מיוקרתה, בין היתר בשל המסלול הארוך וגם בגלל שהיא עדיין לא מספקת את כלי ההכשרה המתאימים כדי להיקלט בשוק התעסוקה. לכן יותר ויותר צעירים פונים למכללות וגופים המציעים קורסים פרטניים המסייעים להכשיר את הסטודנט בתחום ספציפי שרלוונטי לשוק התעסוקה. הסטודנט אמנם לא מקבל תואר ראשון אבל זה לא ממש לא אומר שמגייסים לא ילחמו כדי להעסיקו בתנאים טובים. להיפך, יותר ויתר גופים ותאגידים גדולים מייתרים את הצורך בתואר ראשון כדי לגייס עובד למשרות.

 

בלי ניסיון וללא הון עצמי: כך תוכל לסחור על הכסף שלנו!

לרוב האנשים אין הון התחלתי מספיק גדול כדי להתחיל לסחור בשוק ההון. גם אם יש להם את הכסף, רוב האנשים מפחדים להפסיד אותו. לאחרים אין את הזמן להשקיע, או את הניסיון הנדרש. בדיוק בשביל זה, יצאנו עם תוכנית מהפכנית שבה תוכל לקבל תיק על סך $10,000 כח קנייה למסחר בשוק ההון.
הרווחת כסף? נתחלק חצי חצי.
הפסדת? ניקח את ההפסד עלינו!

רוצים להתעדכן בחדשות שוק ההון ולהתחיל לסחור על חשבוננו?

תחום נוסף, שגם הוא גדל בשנים האחרונות – מסחר בשוק ההון. אם תפתחו את לוחות הדרושים תראו המון משרות שמתפרסות שקשורות לענף הזה. אנחנו בביג שוט מציעים שורה של קורסים ומוצרים שבסופם תוכלו לקבל את הכלים הפרקטיים ביותר כדי לעבוד. בלי תואר, בלי פסיכומטרי ובלי לחכות שלוש שנים. כל מה שצריך זה רצון להבין את הפוטנציאל העצום שיש כיום בשוק ההון ואנחנו נעשה בשבילך את השאר. הקורסים שאנחנו מציעים רחוקים מלהיות ארוכים ואנחנו מבטיחים לך שבכל דקה תלמד איתנו המון דברים שרק יעשירו את ארגז הכלים התעסוקתי שלך לתקופה ארוכה.

מומלצים עבורך

הנצפים ביותר

התכנים המופיעים באתר והתכנים המועברים על ידי Big Shot אינם מהווים ייעוץ השקעות, טעון רישוי לפי חוק הסדרת העיסוק בייעוץ, בשיווק השקעות ובניהול תיקי השקעות, תנה”ש 1995 (“החוק”). תכנית חדר המסחר מועברת על ידי בית ההשקעות גולד ניהול פיננסי בע”מ (להלן: “גולד”) שהינה חברה המפוקחת על ידי הרשות לניירות ערך עם רישיון למתן שירותי ייעוץ השקעות וניהול תיקים מכוח החוק בשיתוף פעולה עם Big Shot. בטרם יוכלו הלקוחות להיות לקוחות 'גולד' בחדר המסחר יהיה עליהם למלא את טפסי הרישום של 'גולד'. בכל אופן, התכנים המועברים על ידי החברה ו/או 'גולד' אינם מתייחסים לפרמטרים של לקוחות מסוימים ולכן מומלץ להתייעץ עם יועץ השקעות אישי לפני קבלת החלטה כלשהי. הלימודים וההתנסויות במסחר בשוק ההון עשויים להיות מסוכנים ולא מתאימים לכל אחד. Big Shot, במישרין או בעקיפין , עושה את מירב המאמצים בכדי להכשיר את לקוחותיה להיות סוחרים מוצלחים ורווחיים בשוק ההון. יחד עם זאת, היא לא תהיה אחראית בשום צורה שהיא לנזק ו/או להפסד שיגרם מהסתמכות בשימוש בתכנית ההכשרה באופן מלא או חלקי, ככל שייגרם. אין בשימוש בתכנית ההכשרה כערובה להשגת תשואה חיובית כלשהי ו/או להפסד שיגרם מהסתמכות בשימוש בתכנית ההכשרה באופן מלא או חלקי, חל איסור על התלמידים להשתמש בפלטפורמת קהילת הסוחרים בכדי להעביר תכנים שעשויים לעלות כדי ייעוץ השקעות. במקרה שבו תלמיד מסוים יעשה כן, Big Shot שומרת לעצמה את הזכות לאסור על אותו תלמיד מלעשות שימוש בפלטפורמת קהילת הסוחרים לאלתר. אין להעביר רכיב כלשהו מרכיבי תכנית ההכשרה לצד ג’ כלשהו ללא קבלת אישור מ- Big Shot מראש ובכתב. מוצא לקרוא בעיון את הסכם ההתקשרות לפני שימוש בתכנית ההכשרה.

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן