+BigShot מופעל להתנתק?

אם הראלי יימשך: 3 השקעות מעניינות לתיק שלכם

השוק ממשיך לדהור מעלה ולא נראה שהוא מתכוון לעצור בקרוב. מחפשים את ההשקעה המתגמלת הבאה שלכם? בשביל זה אנחנו פה

שתף כתבה

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email
שיתוף ב telegram
קאת'י ווד, מייסדת ARK INVEST - ביחד עם בריאן ארמסטרונג, מנכ
קאת'י ווד, מייסדת ARK INVEST - ביחד עם בריאן ארמסטרונג, מנכ"ל Coinbase

תוכן עניינים

אם בתחילת אוגוסט חשבנו שהשוק הדובי עדיין איתנו ושהראלי הנוכחי הינו רק רק תיקון הגיוני למעלה אחרי חצי שנה של ירידות שערים חדות, הגיע השבוע החולף והוכיח שהדובים נכנסו לשנת חורף מוקדמת. השוורים שעטו השבוע בוול סטריט והקפיצו את המדדים המובילים לרמתם הגבוהה ביותר מאז אפריל. זאת אחרי שנגענו כנראה בתחתית אי שם בתחילת יוני. 

מדד הנאסד"ק טיפס בחודש החולף כ-15% ומעל 20% מהתחתית (הסימן הרשמי לסופו של השוק הדובי), ה-S&P 500 טיפס בכ-11% ואילו הדאו ג'ונס, הכבד והאיטי ביותר מכל המדדים, טיפס ב- 8%. 

אחזור ואומר שמבחינתי הברומטר האמיתי לשוק, לטוב ולרע, הוא מדד הנאסד"ק (והייתי אפילו מקצין ואומר מדד הנאסד"ק 100), המייצג נכונה מכולם את הסנטימנט בשוק. שימו לב שהראלי בנאסד"ק היה כפול מזה של הדאו ג'ונס. שמעתי וקראתי השבוע לא מעט אנשים (פרטיים ואנליסטים) שאומרים שהראלי הנוכחי הזה יסתיים בשבירת שיא חדש במדדים המובילים עוד השנה. נחיה ונראה.

בינתיים, השוק מתעלם לחלוטין מסביבת המאקרו ומריע לעובדה שהאינפלציה נעצרה, המיתון כנראה יידחה, וגם המתיחות בין סין ורוסיה מצד אחד וארה"ב ובנות בריתה מצד שני, אינה צפויה כנראה להשפיע על השווקים. אז אם אתם סבורים שהראלי הזה יימשך, ולמה לא בעצם? הנה שלוש תעודות סל שיניבו לכן תשואות יפות במידה ואתם צודקים. כמו תמיד, ממליץ למגן בסטופ לוס, כי מדובר במכשירים פיננסיים ממזרים היכולים להתהפך לכם על הראש במקרה של טעות. 

תעודת הסל SOXL – דירקסיון שבבים כפול 3

כדי להבין כמה התעודות הממונפות מתנהגות כחרב פיפיות שימו לב לגרף של SOXL. מדובר בתעודת סל (ETF) שנועדה לספק למשקיע תשואה משולשת על התשואה של מדד השבבים של פילדלפיה, המייצג הבולט ביותר של המגזר. התעודה מנהלת נכסים בהיקף של 2.15 מיליארד דולר וגובה 0.9% דמי ניהול. 

מתחילת השנה צנחה התעודה בכ-70% ובטווח של שנה היא איבדה למשקיעים כ-50%. אם מסתכלים מה עשתה התעודה מאז נגעה במחיר שפל של 10.54 דולר באמצע יוני, אז התמונה נראית הרבה יותר ורודה, או ירוקה במקרה שלה. במחיר סגירה של 21.6 דולר נכון ליום שישי, התעודה כמעט והכפילה את עצמה. בחודש החולף לבדו זינקה SOXL ב-66%. 

גם אחרי הזינוק רחוקה התעודה ממחיר שיא של כל הזמנים, 74 דולר, שנרשם כשנאסד"ק הגיע לשיא. נתון נוסף שהייתי רוצה שתסתכלו עליו הוא המספר הבא: 3,800%, או התשואה שהניבה התעודה למחזיקים שלה בעשור החולף. זאת לעומת עלייה של 325% במדד הנאסד"ק ו-200% בלבד במדד ה-S&P 500. אני לא יודע מה איתכם, אבל אם השוק ימשיך לעלות בעשור הקרוב, ואם אני אדיש לתנודתיות, אני בטח מעדיף להחזיק את SOXL מאשר את ה-SPY או את ה-QQQ. 

גרף שבועי של SOXL, שימו לב שהעליה כבר החלה ב-5 ליולי.
גרף שבועי של SOXL, שימו לב שהעליה כבר החלה ב-5 ליולי.

תעודת הסל TQQQ – פרו שיירס נאסד"ק 100 כפול 3

כמו במקרה של SOXL, גם TQQQ מספקת תשואה משולשת על מדד, ובמקרה הזה על מדד הנאסד"ק 100. מדובר במדד שמכיל את כל מפלצות הטכנולוגיה האפשריות (גוגל, אפל, אמזון, טסלה, נטפליקס, מיקרוסופט, אנבידיה ועוד). עכשיו תחשבו שאתם משקיעים בכל המניות האלה ביחד כשהן על סטרואידים. 

כמו במקרה של SOXL, גם כאן מדובר בחרב פיפיות. בשוק עולה התעודה הזו תעשה לכם תשואות פסיכיות. אבל אם השוק משנה כיוון לאדום בוהק? השם ירחם. וגם כאן אפשר לתקף במספרים: בשנה החולפת איבדה התעודה 44%, מתחילת השנה נרשם הפסד של 55% אבל בחודש החולף? זינוק של 46% וכן עלייה של יותר מ-76% ממחיר השפל שנרשם ביוני.

התעודה מנהלת נכסים בהיקף של יותר מ-10 מיליארד דולר וגובה דמי ניהול בהיקף של 0.95%. רמת השיא של התעודה הייתה במחיר של מעל 91 דולר, כך שבמחיר של מעל 37 דולר נכון לסגירת המסחר ביום שישי, יש לה עוד הרבה שטח לכבוש. 

TQQQ, גרף שבועי. מיותר לומר שמחסור השבבים משפיע באופן בולט על ענקיות הטכנולוגיה.
TQQQ, גרף שבועי. מיותר לומר שמחסור השבבים משפיע באופן בולט על ענקיות הטכנולוגיה.

תעודת הסל ARKK – תעודת החדשנות של ARK

אח, קאת'י ווד. הגורו הנערצת עשתה את הונה בימי הקורונה העליזים, תקופה בה כל מטאטא פגע, כל מניית צמיחה עלתה ב-400% בשנה וכל התעודות של ARK INVEST שברו שיאי תשואות והניבו רווחים של מיליארדי דולרים לקאת'י והצוות שלה. אבל כמו שהשוק התהפך על הראש, גם זוהרה של ווד הועם ומגע הזהב שלה הלך ונעלם ככל שהמשקיעים הסיטו את הכספים שלהם ממניות צמיחה למניות דפנסיביות. 

כמות הכסף שנשרפה בתעודות של קאת'י מסתכמת בעשרות מיליארדי דולרים ומספיק להסתכל על הגרפים של מניות טלדוק (TDOC), רוקו (ROKU), זום (ZM), רובינהוד (HOOD), קוינבייס (COIN) ופלוטון אינטראקטיב (PTON) כדי להבין את גודל הנזק שגרמה ווד למשקיעים מכיוון שהיו החזקותיה הבולטות לרוחב תעודות הסל שלה בתקופה שבה כולן נמחקו ב-80% ומעלה. 

תעודת ARK חדשנות, המנהלת נכסים בהיקף של מעל 9 מיליארד דולר וגובה דמי ניהול של 0.75%, שרפה למשקיעים קרוב ל-60% בשנה החולפת. יש לזכור שהשיא של מניות הצמיחה התרחש בפברואר 2021, והקריסה שלהן התחילה הרבה לפני שהשוק עצמו צלל יחד איתן. אז למה בעצם להכניס את הראש הבריא שלנו למיטה החולה של קאת'י ווד?

בדיוק מאותה סיבה שווד חגגה בימי הקורונה, אם מניות הצמיחה החבוטות חוזרות  לעלות, אין מקום טוב יותר להיות בו מאשר ב-ARK חדשנות שבין החזקותיה הבולטות ניתן למנות את טסלה (TSLA), בלוק (SQ), קריספר תרפיוטיקס (CSPR) וכל המניות המוזכרות לעיל (למעט קוינבייס שבה מימשה ווד את כל החזקותיה אם אינני טועה). 

במקרה של ARKK לא מדובר בתעודה ממונפת, כך שבמידה וטעינו בכיוון, ההפסד לא יהיה כבד כמו במקרה של SOXL ו-TQQQ.

הגרף השבועי של ARKK
הגרף השבועי של ARKK

תאמינו לי אני יודע. בשלב זה אני מחזיק ב-SQQQ, ההופכית ל-TQQQ, ואתם רק יכולים לדמיין מה עובר עליה בחודש החולף (רמז: מספר השווה לחצי מהגיל שבו נפטר צביקה פיק ז"ל).  

אז מה שלא תחליטו לעשות, לא לשכוח לגדר בסטופ לוס, להגדיר מראש את הרווח שאתם רוצים לקחת ואת ההפסד המקסימלי שאתם מוכנים לספוג. בהצלחה.

מזכיר שלא מדובר כאן בהמלצות קנייה אלא בהצפת הזדמנויות השקעה מעניינות.

ההחלטה אם לבצע פעולה כלשהי היא בסופו של דבר שלכם ושלכם בלבד.

לזמן מוגבל: קבל בחינם הדרכת וידאו מלאה שחושפת את אסטרטגיית המסחר שאחראית על 80% מכל הרווחים שלנו בשוק ההון

תלמד אסטרטגיות ייחודיות, טיפים וידע פרקטי שיעזור לך להפוך לסוחר נוסטרו מצליח בשוק ההון.

בונוס מיוחד: קבל בנוסף גם מדריך שיראה לך איך אפשר להרוויח בשוק ההון ללא הון עצמי ומבלי לסכן את החסכונות – במתנה (שווי של 179 ש"ח).

השאר פרטים בטופס ותועבר להדרכה מיד ובחינם!

מומלצים עבורך

התחברות ל+BigShot

נראה שיש טעות בפרטים...

התחברת בהצלחה!שכחת סיסמה?
שכחת את הסיסמה? מלא את כתובת המייל ונשלח לך לינק לאיפוס הסיסמה


חזרה להתחברות

רוצה להכיר את המניות שהולכות לעלות?
לחץ כאן לקבל עוד פרטים

הצטרפו לניוזלטר שלנו לקבל את כל העדכונים החמים!

דילוג לתוכן