+BigShot מופעל להתנתק?

אנבידיה היכתה תחזיות וצללה אתמול במסחר המאוחר קרוב ל-10%

מניית אנבידיה ירדה בחדות במסחר המאוחר ביום רביעי לאחר שדיווחה על תוצאות חזקות לרבעון הראשון אך תחזית חלשה לרבעון הקרוב

שתף כתבה

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email
שיתוף ב telegram
אנבידיה, יצרנית השבבים דיווחה על תוצאות חזקות לרבעון הראשון אך תחזית חלשה לרבעון הקרוב
אנבידיה, יצרנית השבבים דיווחה על תוצאות חזקות לרבעון הראשון אך תחזית חלשה לרבעון הקרוב

תוכן עניינים

אצבע מאשימה לעבר רוסיה וסין

מה קורה כאן? התוצאות של אנבידיה (סימול: NVDA) לרבעון הראשון שהסתיים ב-30 באפריל היו למעשה טובות מההערכות. אנבידיה רשמה הכנסות של 8.29 מיליארד דולר, עלייה של 46% לעומת שנה שעברה, והיכתה באופן משמעותי את תחזית החברה והערכות וול סטריט ששניהם עמדו על 8.1 מיליארד דולר.

עם זאת, החברה אמרה שהיא צופה שהמכירות ברבעון השני יהיו 8.1 מיליארד דולר, הרבה מתחת ל-8.44 מיליארד דולר שציפו האנליסטים. אנבידיה ייחסה את הפער הזה לירידה של כ-500 מיליון דולר עם אצבע מאשימה לרוסיה שפלשה לאוקראינה ולסגרים הקשורים לקוביד בסין. ואכן זה לא מפתיע שכן החברה שואבת יותר ממחצית הכנסותיה מסין היבשתית וטייוואן, לפי FactSet.

כזכור, בחודש מרץ אנבידיה הודיעה על הפסקת כל מכירות המוצרים שלה ברוסיה. סמנכ"לית הכספים של אנבידיה אמרה כי הפסקת המשלוחים לרוסיה השפיעה על המכירות ללקוחות משחקים, גרפיקה מתקדמת ומרכזי נתונים במדינה. היא ציינה שהבעיות בסין משפיעות הן על ההיצע והן על הביקוש, כאשר הכלכלה באזורים מסוימים שם למעשה מושבתת לחלוטין.

ואכן, הבעיות הכרוכות בהשבתות ייצור שקשורות לקוביד בסין עולות בקנה אחד גם עם דיווחים אחרונים של חברות אחרות, כולל סיסקו  (CSCO) ואפל (AAPL). המשקיעים גם כך חוששים על רקע אי ודאות כלכלית ונראה שהם לא היססו להוריד את המניה למטה בכ-10% מהירים.

מניית אנבידיה, גרף תוך יומי מקור:TradingView
מניית אנבידיה, גרף תוך יומי מקור:TradingView

הביקוש לא הולך לשום מקום בתחום מרכזי הנתונים

אנבידיה מסרה כי ההכנסות הקשורות למרכזי נתונים היו 3.75 מיליארד דולר, זו עלייה של 83% בהשוואה לשנה שעברה וגבוהה ב-15%. היא הצליחה לעשות זאת על רקע סביבת מאקרו מאתגרת וכעת הן מייצגות את שוק הקצה הגדול ביותר של החברה.

ההכנסות מהמגזר הזה היו ללא ספק השיא, עם ביקוש חזק מספקיות שירותי ענן מובילות כמו אמזון, מיקרוסופט ואלפבית, ובמובן הזה החברה מעריכה שהביקוש לא הולך לשום מקום והיא מצפה להכנסות גבוהות אף יותר מכך ברבעון יולי.

מגזרים נוספים

הכנסות מגזר המשחקים היו 3.62 מיליארד דולר, עלייה של 31% ו-6% בהתאמה. ההכנסות בהדמיה מקצועית הסתכמו ב-622 מיליון דולר, עלייה של 67% לעומת שנה שעברה, אך ירידה של 3% מהרבעון הקודם.

הכנסות מגזר הרכב והרובוטיקה עמדו על 138 מיליון דולר, זו ירידה של 10% לעומת שנה שעברה, אך עלייה של 10% מהרבעון הקודם.

בנוסף על כך, החברה אמרה כי ההכנסות ממעבדי כריית מטבעות קריפטוגרפיים היו נומינליים ברבעון, בהשוואה ל-155 מיליון דולר בתקופה המקבילה בשנה שעברה. בהקשר זה החברה ציינה שבעוד שנפח המעבדים הגרפיים המשמשים לכריית קריפטו אינו ברור, ייתכן שהמכירות ירדו על רקע הירידה האחרונה במחירי המטבעות.

דוח רווח הפסד ומאזן של אנבידיה
דוח רווח הפסד ומאזן של אנבידיה

לאחר תוצאות הדוח אמש, מניית אנבידיה ירדה ביותר מ-43% עד כה בשנת 2022, כאשר כאמור, המשקיעים בבירור נמנעים ממניות שצומחות במהירות לטובת הימורים בטוחים יותר בתקופה של אינפלציה גבוהה ואי ודאות מאקרו-כלכלית.

האם מניית אנבידיה היא קנייה או מכירה?

אנליסטים מעריכים כי הרווחים והמכירות של אנבידיה צפויים להמשיך לצמוח, אם כי בקצב פחות סוער ממה שראינו בשנים האחרונות.

החברה מתרחבת בתחומי צמיחה, כמו מרכזי נתונים, מכוניות אוטומטיות ומשחקי ענן. כמו כן, האימוץ של מטאוורסים ומטבעות קריפטוגרפיים יכול לעורר את הביקוש לשבבים שלה עוד יותר.

בינתיים, שבבי גיימינג חדשים מדגישים את הדומיננטיות המתמשכת של החברה בשווקי הליבה. אך עדיין, האתגרים מהעלאות הריבית, אי הוודאות הכלכלית והפלישה הרוסית הולכים וגדלים וההאטה של ​​סין עדיין כאן כדי להטריד. בנוסף, יש לציין שעל אף שאנבידיה היא מניית שבבים מובילה, מגזר המוליכים למחצה נמצא בפיגור קשה לאחרונה.

מבחינה טכנית, מניית אנבידיה עדיין נמצאת מתחת לרמות התמיכה העיקריות ונראה שיש לה הרבה עבודת התאוששות לעשות. כאמור, המניה ירדה כמעט בחצי מהשיא שלה בנובמבר 2021. היא צנחה כחלק מהמכירות הגדולות בהובלת הטכנולוגיה, שכידוע, נבעה מחששות מפני עליית אינפלציה וריביות.

אז האם היא קניה? זה השלב בו אתם מוזמנים להעמיק במחקר שלכם, לחבר את הנקודות ולהגיע למסקנה בעצמכם. אך יחד עם זאת, כך או כך, כמניית שבבים מובילה עם חשיפה לשווקי קצה מובילים במרכזי נתונים ומשחקים, מניית אנבידיה היא תמיד אחת שכדאי לעקוב אחריה.

*אין לראות באמור לעיל משום ייעוץ השקעות, המלצה או חוות דעת באשר למוצרים פיננסיים כלשהם

לזמן מוגבל: קבל בחינם הדרכת וידאו מלאה שחושפת את אסטרטגיית המסחר שאחראית על 80% מכל הרווחים שלנו בשוק ההון

תלמד אסטרטגיות ייחודיות, טיפים וידע פרקטי שיעזור לך להפוך לסוחר נוסטרו מצליח בשוק ההון.

בונוס מיוחד: קבל בנוסף גם מדריך שיראה לך איך אפשר להרוויח בשוק ההון ללא הון עצמי ומבלי לסכן את החסכונות – במתנה (שווי של 179 ש"ח).

השאר פרטים בטופס ותועבר להדרכה מיד ובחינם!

מומלצים עבורך
עוד כתבות

התחברות ל+BigShot

נראה שיש טעות בפרטים...

התחברת בהצלחה!שכחת סיסמה?
שכחת את הסיסמה? מלא את כתובת המייל ונשלח לך לינק לאיפוס הסיסמה


חזרה להתחברות

רוצה להכיר את המניות שהולכות לעלות?
לחץ כאן לקבל עוד פרטים

הצטרפו לניוזלטר שלנו לקבל את כל העדכונים החמים!

דילוג לתוכן