+BigShot מופעל להתנתק?

אנבידיה צוברת חדשות רעות, ירדה קרוב ל-19% בארבעת הימים האחרונים

אנבידיה, יצרנית המוליכים למחצה עוברת תקופה קשה על רקע החששות מהמיתון

שתף כתבה

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email
שיתוף ב telegram
אנבידיה, יצרנית המוליכים למחצה מתחילה את הרבעון השני רע
אנבידיה, יצרנית המוליכים למחצה מתחילה את הרבעון השני רע

תוכן עניינים

יצרנית המוליכים למחצה מתחילה את הרבעון השני בערך כמו שסיימה את הראשון: דיי רע. ונראה שכל שבוע מביא את חלקו בחדשות רעות. במהלך השבוע האחרון, החברה הידועה בשבבים הגרפיים שלה למשחקים ובינה מלאכותית ראתה את שווי השוק שלה ירד מ-686 מיליארד דולר ב-4 באפריל ל-556  מיליארד דולר ב-12 באפריל.

אנבידיה, גררה את שאר יצרניות השבבים למטה בעקבותיה

נראה שהשבוע החדש התחיל בנימה שלילית. מניית Nvidia (סימול:  (NVDA) איבדה 5.20% בוול סטריט ל-219.17 דולר במהלך המסחר של יום שני, כמעט 30 מיליארד דולר בשווי השוק צנח מטה.

מניית אנבידיה (סימול NVDA) גרף יומי מקור TradingView
מניית אנבידיה (סימול NVDA) גרף יומי מקור TradingView

מה הגורמים לצניחה כזו כזה במחיר המניה?

באופן כללי, ידוע שקבוצות טכנולוגיה סובלות מחששות ממיתון, וחששות אלה מאד גברו לאחרונה. שהרי אם הצרכנים יפחיתו את ההוצאות שלהם אפילו במעט, תהיה לזה השפעה שלילית גדולה על יצרני המוליכים למחצה. מדובר בשוק שעשוי להפוך לתנודתי ככל שהחששות מהמיתון יגדלו ואכן קיימת סבירות גבוהה לראות ירידה בביקוש למוצרי צריכה כמו אלקטרוניקה (סמארטפונים, מחשבים) ומכשירי חשמל ביתיים הדורשים שבבים.

חשוב לומר ששוק המוליכים למחצה הוא מחזורי. כשהכלכלה מצליחה, גם השוק הזה מצליח כי כשהצרכנים מרגישים בטוחים להוציא כסף, הם מבצעים רכישות בעיקר במוצרים אלקטרוניים. אך כאשר הם מפקפקים או מודאגים, הצרכנים נוטים לדחות את הרכישות שלהם. במקרים אלה, סעיפי ההוצאה הראשונים המושפעים הם רכישות לא חיוניות שלא נמצאות בסדר עדיפות גבוה, כגון: גאדג'טים אלקטרוניים.

גם יצרני המוליכים למחצה, כמו חברות טכנולוגיה, סובלים מהידוק המדיניות המוניטרית של הפדרל ריזרב. ואכן, מניות צמיחה כמו ,Nvidia (NVDA) NVIDIA Corporation, AMD (AMD) Advanced Micro Devices, Inc. או Intel (INTC) גם הן עשויות להיות מושפעות מעלייה אגרסיבית בריבית.

העלאות הריבית הללו, שנועדו לבלום את האינפלציה, יכולות להוות מכה משמעותית לצמיחה. כשהריביות גבוהות הלוואות כספים עבור טכנולוגיה ומוליכים למחצה שרוצים להשקיע בעסקיהם הופכת ליקרה מדי. לכן זה משפיע על הרווחים העתידיים של החברות הללו.

מדוע אנבידיה מושפעת יותר ממוליכים למחצה אחרים?

הביקוש לשבבי עיבוד גרפי נחלש. ביקוש חלש גורר את המחירים ואת שולי הרווח של Nvidia והחברה עלולה לעמוד בפני ביטולי הזמנות. גם הזמנות שבבים מושפעות כעת, זאת למרות ש-Nvidia ממשיכה ברכישת קיבולת "wafer/substrate" לאחר יותר משנה של דאגה בעניין שרשרת האספקה ​​במהלך המחסור העולמי הגדול של מוליכים למחצה.

דבר זה עלול לגרום לעודף מלאי עבור יחידות עיבוד גרפיות לצרכן (GPUs), וכתוצאה מכך לעלייה משמעותית בכרטיסים גרפיים בשוק היד השנייה.

GPUs משמשים ליצירת (כרייה) אתריום, המטבע הקריפטו השני בגודלו לפי שווי שוק אחרי הביטקוין. אבל ה-Ethereum blockchain מתכנן לשנות את מנגנון אימות העסקאות שלו ביוני, מה שישפיע על הביקוש למעבדי GPU במרחב הקריפטו.

בנוסף, יש לציין שהמומנטום השלילי במניית Nvidia התחזק לאחר שבירד הורידה את דירוג המניה עקב חששות לגבי ביטולי הזמנות. בחברת ההשקעות נמסר כי הביקוש בגזרת ה-PC מאט, בעוד שהסנקציות על רוסיה יפגעו גם בביקוש למוצרי Nvidia.

בשלב זה, נראה כי הורדות הדירוג האחרונות מדגישות את המגמה המתגבשת, ולכן כדאי למשקיעים לפקוח עין מקרוב על המניות בפלח שוק זה לקראת עונת הרווחים.

מה הלאה עבור מניית אנבידיה?

אנליסטים צופים כי NVIDIA תדווח על רווח של 5.66 דולר למניה בשנה הנוכחית ורווח של 6.79 דולר למניה בשנה הבאה, כך שהמניה נסחרת ב-32 P/E עתידי.

אמנם רמות הערכת השווי הללו עשויות להיראות זולות עבור אנבידיה, אך יש לציין כי החששות מההאטה בצמיחה של החברה עשויות להפעיל לחץ מהותי על המניה.

בנוסף, תשואות האוצר ממשיכות לעלות, דבר שמהווה סימן דובי עבור מניות טכנולוגיה בעלות ערך כמו אנבידיה. התשואה של אג"ח ל-10 שנים כבר הצליחה לעלות מעל לרמה של 2.75% וממשיכה להתקדם לעבר רמת ה-3.00% החשובה מבחינה פסיכולוגית.

US10Y גרף יומי מקור TradingView
US10Y גרף יומי מקור TradingView

כעת, נותר לראות האם המשקיעים יהיו מוכנים לשלם יותר מ-30 P/E עתידי עבור חברת אנבידיה שהצמיחה שלה עשויה להאט עקב החולשה המתהווה בכל תעשיית המוליכים למחצה.

*אין לראות באמור לעיל משום ייעוץ השקעות, המלצה או חוות דעת באשר למוצרים פיננסיים כלשהם

מפחד לסחור בשוק ההון לבד ולהפסיד?
יש לך הזדמנות לקבל תיק על סך 10,000$ כוח קניה ולהתחיל לסחור ללא הון עצמי


תשאיר את הפרטים, על מנת לצפות בהדרכה חינמית
שהכנו עבורך על שוק ההון ומלא שאלון התאמה שיבדוק את סיכויי ההצלחה שלך

מומלצים עבורך
עוד כתבות

התחברות ל+BigShot

נראה שיש טעות בפרטים...

התחברת בהצלחה!שכחת סיסמה?
שכחת את הסיסמה? מלא את כתובת המייל ונשלח לך לינק לאיפוס הסיסמה


חזרה להתחברות

רוצה להכיר את המניות שהולכות לעלות?
לחץ כאן לקבל עוד פרטים

הצטרפו לניוזלטר שלנו לקבל את כל העדכונים החמים!

דילוג לתוכן