fbpx

אקסון גילתה חומר מיוחד. אז למה יש מי שממליץ למכור?

החברה גילתה חומר שיכול ללכוד יותר מ-90 אחוז מכמויות הפחמן. מחיר היעד של המניה מגלם פוטנציאל של 11 אחוז רווח

תקופת הקורונה לא היטיבה עם מניית אקסון. המניה צנחה בשיעור של 38 אחוז מתחילת השנה, אבל דיווח חדש עשוי לשנות את התמונה. ענקית האנרגיה גילתה חומר חדש שיכול ללכוד יותר מ-90 אחוז מכמויות הפחמן הנפלטות ממקורות תעשייתיים – כמו תחנות כח המופעלות באמצעות גז ואדים בטמפרטורה נמוכה – הדורשות פחות אנרגיה לתהליך לכידת הפחמן הכולל.

בדיקות המעבדה מצביעות על החומר הממתין לרישום פטנט. מהחברה נמסר כי מדובר בחומר בעל יכולת לקלוט פי ששה פליטות דו תחמוצת הפחמן לעומת הטכנולוגיות הקיימות כיום. באמצעות שימוש בפחות אנרגיה בכדי ללכוד את הפחמן, לחומר החדש יש פוטנציאל חסכון אדיר לחברות.

“החומר ההיברידי החדש הוכח כיעיל יותר, דורש פחות חימום וקירור, ולוכד יותר מחומרי הפליטה מחומרים קיימים” אמר ויג’י סוואראפ, סמנכ”ל המחקר של החברה. יחד עם זאת, יידרש עוד מחקר ופיתוח כדי לקדם את הטכנולוגיה החדשה לטובת פיילוט מסחרי גדול. למרות הצלילה השנה, רוב האנליסטים (12) מחזיקים בהמלצה שמרנית של “החזק” על המניה. אנליסט נוסף בהמלצת “קניה” ושלושה בהמלצת “מכירה”. מחיר היעד הממוצע של האנליסטים הנו 48 דולר (פוטנציאל עליות של 11 אחוז).

“אקסון מוביל היסטורית הייתה אחת מחברות העל המצליחות ביותר בהשקעות במחזור העסקים, כאשר תמיד ידעה לנצל ירידות בכדי להתייעל ולהוריד עלויות”, אמר אנליסט RBC ביראז’ בורקטריה. “לרוע המזל הניסיונות הנוכחיים לא צולחים אל מול נתוני מאקרו חלשים, מה שמשאיר אותה בפוזיציה מאתגרת מאוד. האנליסט בדירוג מכירה על המניה, עם יעד של 45 דולר.

שתף כתבה

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

765 אחוז מתחילת השנה: על ההתפוצצות של מניית פייבר

הזינוק בסוף השבוע הוא לא מקרי: תקופת הקורונה עשתה טוב לחברה הישראלית שמתווכת בין פרילנסרים לבין לקוחות פוטנציאלים ומשגעת את השוק. מה עבר על פייבר בשנה החולפת ואיזה לקח היא מלמדת כשמתלבטים איך לבחור מניה

בקרוב אצלכם: טסלה החלה בצעדים לקראת כניסה לישראל

יצרנית הרכבים החשמליים פרסמה מודעות לקראת הקמת מערך שיווקי, אך תצטרך להקים מוסך מרכזי לפני הכניסה לשוק. על פי המודעה, החברה דורשת “גישה בלתי מתפשרת לחתירה להצלחה ומנטליות צוותית”. בזמן שרבים שואלים איך לסחור במניות, מאסק ממשיך להפתיע

הנצפים ביותר

התכנים המופיעים באתר והתכנים המועברים על ידי Big Shot אינם מהווים ייעוץ השקעות, טעון רישוי לפי חוק הסדרת העיסוק בייעוץ, בשיווק השקעות ובניהול תיקי השקעות, תנה”ש 1995 (“החוק”). תכנית חדר המסחר מועברת על ידי בית ההשקעות גולד ניהול פיננסי בע”מ (להלן: “גולד”) שהינה חברה המפוקחת על ידי הרשות לניירות ערך עם רישיון למתן שירותי ייעוץ השקעות וניהול תיקים מכוח החוק בשיתוף פעולה עם Big Shot. בטרם יוכלו הלקוחות להיות לקוחות 'גולד' בחדר המסחר יהיה עליהם למלא את טפסי הרישום של 'גולד'. בכל אופן, התכנים המועברים על ידי החברה ו/או 'גולד' אינם מתייחסים לפרמטרים של לקוחות מסוימים ולכן מומלץ להתייעץ עם יועץ השקעות אישי לפני קבלת החלטה כלשהי. הלימודים וההתנסויות במסחר בשוק ההון עשויים להיות מסוכנים ולא מתאימים לכל אחד. Big Shot, במישרין או בעקיפין , עושה את מירב המאמצים בכדי להכשיר את לקוחותיה להיות סוחרים מוצלחים ורווחיים בשוק ההון. יחד עם זאת, היא לא תהיה אחראית בשום צורה שהיא לנזק ו/או להפסד שיגרם מהסתמכות בשימוש בתכנית ההכשרה באופן מלא או חלקי, ככל שייגרם. אין בשימוש בתכנית ההכשרה כערובה להשגת תשואה חיובית כלשהי ו/או להפסד שיגרם מהסתמכות בשימוש בתכנית ההכשרה באופן מלא או חלקי, חל איסור על התלמידים להשתמש בפלטפורמת קהילת הסוחרים בכדי להעביר תכנים שעשויים לעלות כדי ייעוץ השקעות. במקרה שבו תלמיד מסוים יעשה כן, Big Shot שומרת לעצמה את הזכות לאסור על אותו תלמיד מלעשות שימוש בפלטפורמת קהילת הסוחרים לאלתר. אין להעביר רכיב כלשהו מרכיבי תכנית ההכשרה לצד ג’ כלשהו ללא קבלת אישור מ- Big Shot מראש ובכתב. מוצא לקרוא בעיון את הסכם ההתקשרות לפני שימוש בתכנית ההכשרה.

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן