+BigShot מופעל להתנתק?

אתם מתלבטים בין שתי עסקאות. למה זאת שבחרתם לעולם לא תעבוד?

אתם יכולים להמשיך להאשים אחרים, או להטיל אחריות על חוק מרפי. ברגע האמת, כשאתם מתלבטים איך לבחור מניה ולא מפזרים השקעות - תפסידו. לנתנאל שלו יש מסר חשוב עבורכם בנושא ניהול סיכונים. תקשיבו

שתף כתבה

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email
שיתוף ב telegram
איך לבחור מניה
טעות בסיסית בניהול סיכונים - לא לפזר השקעות. צילום: devin kou

תוכן עניינים

אמרה ידועה היא "כל דבר שיכול להשתבש, אכן ישתבש". זה לא קורה כי אנחנו סובלים מחוסר מזל, אלא, לרוב, מחוסר תכנון נכון של הפעולות שלנו. כשקורה לנו משהו רע, אנחנו נוטים להאשים גורם חיצוני. "חוק מרפי", או כל דבר אחר שמספק לנו איזשהו מפלט. נחמה. הבעיה היא שכאן נעצר הגלגל. שלושה פרמטרים, יש לגלגל הזה: זיהוי הבעיה, תגובה והמשך פיקוח. השלב שבו אנו כושלים לרוב הוא שלב התגובה. התגובה צריכה להיות שקולה. להבין שבעסקה שבה נכשלתי לא פיזרתי סיכונים בצורה נכונה, או עשיתי כביטוי המוכר – לשים את כל הביצים בסל אחד.

מה עושים עם 1,000 דולר?

על פיזור ההשקעה במסגרת ניהול סיכונים נכון אפשר עוד להרחיב את הידיעה ועל כך עוד נעסוק בהמשך. המטרה שלשמה התכנסנו היום היא הפנמה: כששתי עסקאות עומדות בקריטריונים שלנו לקראת כניסה לעסקה נכונה, אז צריך ואף כדאי להיכנס לשתיהן.

לצורך הדוגמא, יש לי 1,000 דולר פנויים בחשבון ואני רוצה להיכנס איתם לעסקה. רוב האנשים יעדיפו להשקיע אותם בעסקה אחת, מאשר לפצל לשתי עסקאות של 500 דולר. הדבר הזה נובע מכמה סיבות: עצלנות, פחד מניהול של שתי עסקאות במקביל, האדרה עצמית (כי אני הרי יודע לזהות מה העסקה הטוב ביותר עבורי, שבה אעשה את המכה הגדולה) ועוד. כך אני נתקל לא פעם באותה סיטואציה: סוחר אחד ממשיך להתעקש ומפסיד את כספו. סוחר חכם עושה דברים קצת אחרת ומקבל תמונה שונה לחלוטין.

איך לבחור מניה? המדריך המלא

"איך לבחור מניה נכונה ולהישאר בחיים?": לטור הקודם של נתנאל שלו

עוד על הצד המנטלי של המסחר וניהול סיכונים

הלחם והחמאה של המסחר

בשורה התחתונה, לחם המרוח בחמאה יפול בדרך כלל על הצד של החמאה. כך, גם העסקה שנבחר בה תהיה כנראה זאת שבה נפסיד. הדבר הנכון הוא לפזר סיכון, להאמין בעצמנו בזיהוי שתי עסקאות ולפעול בצורה טכנית בלבד.

רוצה לומר: עומד בחוקים – לוקח. משנה חוקים – מפסיד.

אם ננהל סיכונים בצורה נכונה והפסדנו סכום מסוים, אז בעסקה הנכונה נרוויח סכום כפול. אחרת, ניכנס למעגל של הלקאה עצמית שלא תורם לנו דבר. אפשר גם להמשיך להאשים את החוק ההוא. אבל זכרו: מרפי הוא לא זה שלוחץ על הכפתור ולא זה שאחראי על כספנו. אנחנו, ורק אנחנו, אחראים לפעולות שאנחנו עושים.

קחו אחריות, האמינו בעצמכם ואמצו חשיבה על מהלכים פנימיים ולא חיצוניים. רק כך, תוכלו להמשיך ולצמוח.

רוצה לדעת איך לבחור מניה? חדשות שוק ההון בטלגרם שלנו!

בלי ניסיון וללא הון עצמי: כך תוכל לסחור על הכסף שלנו!

לרוב האנשים אין הון התחלתי מספיק גדול כדי להתחיל לסחור בשוק ההון. גם אם יש להם את הכסף, רוב האנשים מפחדים להפסיד אותו. לאחרים אין את הזמן להשקיע, או את הניסיון הנדרש. בדיוק בשביל זה, יצאנו עם תוכנית מהפכנית שבה תוכל לקבל תיק על סך $10,000 כח קנייה למסחר בשוק ההון.
הרווחת כסף? נתחלק חצי חצי.
הפסדת? ניקח את ההפסד עלינו!

מומלצים עבורך
תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

עוד כתבות

התחברות ל+BigShot

נראה שיש טעות בפרטים...

התחברת בהצלחה!שכחת סיסמה?
שכחת את הסיסמה? מלא את כתובת המייל ונשלח לך לינק לאיפוס הסיסמה


חזרה להתחברות

רוצה להכיר את המניות שהולכות לעלות?
לחץ כאן לקבל עוד פרטים

הצטרפו לניוזלטר שלנו לקבל את כל העדכונים החמים!

דילוג לתוכן