+BigShot מופעל להתנתק?

אתם שואלים, עמיר עונה: כך אפשר להשקיע באופציות על מדדים

אחרי שהבנתם מהו מחיר מימוש ומה זה מכפיל וכיצד ניתן לקבל חשיפה לאופציה בחיסכון גדול, עמיר רובשטיין עם שלוש תשובות לשאלות הגולשים בפורטל ביג שוט ניוז. לימוד מסחר באופציות: פרק 4

שתף כתבה

משגע את המשקיעים ומשאיר לכם אופציה. הנאסד"'ק (Photo by bfishadow on Foter.com / CC BY)

תוכן עניינים

סדרת הכתבות של פורטל ביג שוט ניוז, בנושא האופציות – נמשכת. בשבוע שעבר עסק הטור של עמיר רובשטיין, בשאלת היכולות של המשקיעים ליצור יכולות מינוף גבוהות על אופציות, זאת לאחר הטור השני שעסק בהבדלים בין אופציות הרכש והמכר. אופציה, למי שלא זוכר, מקנה את הזכות לרכוש את נכס הבסיס נקראת אופציית רכש (call). אופציה המקנה את הזכות למכור את נכס הבסיס נקראת אופציית מכר (Put). 

לאחר שלמדנו כי אופציית CALL היא "בתוך הכסף" כאשר מחיר השוק של נכס הבסיס גבוה ממחיר המימוש ובאופן מקביל אופציית CALL היא "מחוץ לכסף" כאשר מחיר השוק של נכס הבסיס נמוך ממחיר המימוש, נעסוק בשאלות שלכם – הגולשים. היום נתמקד בשאלות בסיסיות בלימוד מסחר באופציות: מדוע כדאי לעסוק בכלל בתחום ומהן אופציות על מדדים.

אילו סוגי מדדים קיימים ואיך בגלל סוחרים?

ובכן, ישנם אופציות כמעט על כל מדד עיקרי בארה"ב, למשל מדד s&p500 ,Nasdaq ,Dow Jones, וכן על מניות רבות כגון Apple, Amazon, Facebook, IBM, Intel ועוד. לכל סוג אופציות יש את המפרט שלו. הוא מפורסם באתר הבורסה בו היא רשומה (CBOE -Chicago Board Options Exchange, למשל). ומי מתכווך בעסקה? ובכן, ישנם ברוקרים אלקטרונים רבים המאפשרים פלטפורמה למסחר באופציות מסוגים שונים באופן ישיר וידידותי למשתמש כגון אינטראקטיב ברוקרס, טריידינג טכנולוג'יס, צ'ארלס שווב ועוד.

שובר שיאים חדשים. מניה המחקה את מדד S&P 500

מדוע בכלל כדאי לסחור?

פוטנציאל הרווחים בשווקים הנוכחיים בעקבות התנודתיות שאנו חווים הם לאין שיעור גבוהים ממה שהיה בעבר. אנו מקבלים גישה ישירה לשוק עם נזילות כמעט אין סופית במונחי חשיפה ואפשרות לנהל את הסיכון שלנו על ידי כלים רבים ומגוונים. בכך, אפשר לנצל עוותי תמחור רבים בשווקים בעלי מתאם גבוה.

אפשר לסחור בקלות, כי אנו יכולים לגשת לשוק האופציות מכל מקום בעולם, לבנות אסטרטגיות רבות ומגוונות, כמעט לכל תקופת זמן בעזרת מערכות מסחר מתקדמות ביותר. שווקים שבעבר נחשבו סגורים אך ורק לגופים מוסדיים  ולסוחרים גדולים וסופר מתוחכמים, נפתחים עתה לשאר העולם, וע"י הכשרה ולמידה מעמיקה, הם מאפשרים לסוחר הבודד בעל הכישרון, לייצר הכנסה יוצאת דופן ולאורך זמן.

באחד הטורים האחרונים למדנו כי קיימים שני סוגים עיקריים של אופציות. מהן התכונות שלהן

כזכור, שני סוגים עיקריים של אופציות: אופציות אמריקאיות ואופציות אירופאיות. אופציות אמריקאיות מקנות למחזיק האופציה את הזכות לממש את האופציה בכל עת שירצה לפני פקיעת תוקף האופציה, בעוד שאופציות אירופאיות מקנות את הזכות לממשן רק ביום פקיעת תוקפה של האופציה. 

התכונות:

  1. שתי האופציות סחירות.
  2. אופציה אמריקאית – סליקה פיזית (Physical Delivery) : בעת המימוש, מקבל הקונה את נכס הבסיס עצמו (למשל תעודת סל), ואז ניתן למכור את נכס הבסיס בשוק החופשי.
  3. אופציה אירופאית – סליקה כספית (Cash Clearing) : בעת המימוש ההתחשבנות היא כספית ומתבצעת אוטומטית, מחזיק האופציה יקבל את ההפרש שבין מחיר המימוש למחיר נכס הבסיס.
  4. הסליקה מתבצעת באופן אוטומטי ע"י המסלקה הראשית של כל בורסה.

בטור הבא שיעסוק גם הוא בלימוד מסחר באופציות נעסוק בשאלות נוספות, שלכם הגולשים. אחת מהן, למשל, עוסקת בשאלת הפרמיות. וגם: הפתעה קטנה לגולשים.

בלי ניסיון וללא הון עצמי: כך תוכל לסחור על הכסף שלנו!

לרוב האנשים אין הון התחלתי מספיק גדול כדי להתחיל לסחור בשוק ההון. גם אם יש להם את הכסף, רוב האנשים מפחדים להפסיד אותו. לאחרים אין את הזמן להשקיע, או את הניסיון הנדרש. בדיוק בשביל זה, יצאנו עם תוכנית מהפכנית שבה תוכל לקבל תיק על סך $10,000 כח קנייה למסחר בשוק ההון. הרווחת כסף? נתחלק חצי חצי. הפסדת? ניקח את ההפסד עלינו!

לחץ על הכפתור כאן למטה ותבין איך עובדת תכנית הנוסטרו שלנו


לחץ כאן לבדיקת התאמתך לתכנית המיוחדת!

לזמן מוגבל: קבל בחינם הדרכת וידאו מלאה שחושפת את אסטרטגיית המסחר שאחראית על 80% מכל הרווחים שלנו בשוק ההון

תלמד אסטרטגיות ייחודיות, טיפים וידע פרקטי שיעזור לך להפוך לסוחר נוסטרו מצליח בשוק ההון.

בונוס מיוחד: קבל בנוסף גם מדריך שיראה לך איך אפשר להרוויח בשוק ההון ללא הון עצמי ומבלי לסכן את החסכונות – במתנה (שווי של 179 ש"ח).

השאר פרטים בטופס ותועבר להדרכה מיד ובחינם!

מומלצים עבורך
עוד כתבות
[bsa_pro_ad_space id=1]

התחברות ל+BigShot

נראה שיש טעות בפרטים...

התחברת בהצלחה!שכחת סיסמה?
שכחת את הסיסמה? מלא את כתובת המייל ונשלח לך לינק לאיפוס הסיסמה


חזרה להתחברות

רוצה להכיר את המניות שהולכות לעלות?
לחץ כאן לקבל עוד פרטים

שרותי פרימיום

מחפש את היתרון בשוק ההון?

הירשם עכשיו לשירותי הפרימיום שלנו וקבל את הניתוחים, הטיפים וסקירות השוק לפני כולם!
דילוג לתוכן