+BigShot מופעל להתנתק?

ביטקוין בדרך לוול סטריט? הנה 4 דברים שצריך לדעת לפני שמזנקים על ההזדמנות

הביטקוין, "הגביע הקדוש" של שוק המטבעות הדיגיטליים, מעורר בימים אלו התעניינות חסרת תקדים בגלל שתי סיבות עיקריות: הראשונה - הוא שבר שיא של חצי שנה וחצה את רף ה-60 אלף דולר. השנייה -רשות ניירות הערך האמריקאית (SEC) צפויה לאשר בשלישי הקרוב קרן סל חדשה עבור חוזים עתידיים על ביטקוין. מה חשוב לדעת לפני שקופצים על ההזדמנות? פרטים מלאים בכתבה.

שתף כתבה

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email
שיתוף ב telegram
הביטקוין בדרך לוול סטריט
הביטקוין בדרך לוול סטריט

תוכן עניינים

בחמישי האחרון דווח ברשת בלומברג ש-SEC, רשות ני"ע הערך האמריקאית, הולכת לאשר את רישום המסחר עבור ProShares Bitcoin Strategy – קרן סל חדשה שתאפשר להשקיע בחוזים עתידיים על ביטקוין. ברקע הדברים, המטבע הדיגיטלי הפופולרי רשם עלייה של 12% בשבוע וקפיצה מטאורית של 98% – תוך 3 חודשים בלבד. בנוסף, לראשונה הוא הגיע לשיא חדש כשחצה ממש לאחרונה את רף ה 60 אלף דולר וכרגע נסחר לפי 61,102 דולרים.

האישור למסחר בקרן צפוי להינתן בשלישי הקרוב (19.10.2021) וזאת לאחר תקופת המתנה של 75 ימים אשר במהלכה יכלה ה-SEC (ועודנה יכולה נכון לכתיבת שורות אלה) להביע התנגדות להשקתה של קרן הסל. נראה כי הצעד הזה הוא המשך טבעי למהלך דומה שכבר קרה השנה – כאשר הושקו קרנות סל העוקבות אחרי הביטקוין בבורסות לניירות ערך הפועלות בקנדה ובאירופה.

שוק הקריפטו כולו נאמד ב-2.5 טריליון דולר כשקרוב ל-50% מתוכו הוא שוויו של מטבע הביטקוין: 1,151,245,117,121 דולרים (למי שהמספר מסובך לו מדי – זה טריליון, מאה חמישים ואחד מיליארד, מאתיים ארבעים וחמישה מיליון, מאה ושבע עשרה אלף ומאה עשרים ואחד דולרים). 

קפיצה מטאורית של 98% - תוך 3 חודשים בלבד, גרף הביטקוין
קפיצה מטאורית של 98% - תוך 3 חודשים בלבד, גרף הביטקוין

למרות הבאזז המטורף שהסיפור הזה מייצר כרגע, חשוב כמובן לזכור כי לא הכל ורוד ב"ממלכת הביטקוין" (או מטבעות הקריפטו בכלל) וזו בדיוק הסיבה שממש בימים אלה ה- SEC הוציאה ציוץ בטוויטר שאומר את הדבר הבא: "לפני שאתה משקיע בקרן המחזיקה בחוזים עתידיים לביטקוין, הקפד לשקול היטב את הסיכונים והיתרונות האפשריים".

שווה (מאוד) בדיקה: מודל השקעות פורץ דרך במטבעות דיגיטליים עם 0 סיכון על ההון הפרטי

ולמה התכוונה המשוררת בדיוק? הנה 4 הדגשים המרכזיים:

1. סובלנות הסיכון של המשקיע 

למרות פוטנציאל הרווח, צריך להבין כי השקעה בביטקוין היא כזו המאופיינת ברמת תנודתיות גבוהה. על כן, ללא יוצא מן הכלל, משקיעים ששוקלים להשקיע בקרן הסל החדשה (או ישירות במטבע הביטקוין) – חייבים להשוות בין רמת הסיכון שהם עומדים לקחת לעומת זו שהם יכולים להרגיש איתה בנוח. 

2. חשיפת סיכונים של הקרן

על פי החוק, הקרן נדרשת לפרסם את עקרונות הסיכון העיקריים בתשקיף שלה (מטרת השקעה, אסטרטגיה ורמת הסיכון בנכס המושקע). ודאו שזה קורה!

3. אובדן פוטנציאלי של ההשקעה

כל ההשקעות בקרנות כרוכות בסיכון לאובדן כספי. סיכוי זה עשוי לגבור כשסוחרים בפוזיציה על חוזים עתידיים בביטקוין וזאת בשל אופיו התנודתי. בנוסף, צריך להיות מודעים לכך כי תמיד קיים הסיכוי לניסיונות הונאה ומניפולציה.

4. הבדל בתוצאות ההשקעה

עלייה במחיר הביטקוין לא בהכרח תוביל לעלייה במחיר בקרן המחזיקה בחוזים עתידיים עליו. בין היתר, הסיבה לכך היא שכספים הנסחרים בחוזים עתידיים על סחורות (וביטקוין הוא סחורה בעצם) אין חשיפה ישירה לנכסי הבסיס של החוזים. מחירי החוזים העתידיים יכולים להשתנות בהתאם לחודשי האספקה ​​ולהיות שונים ממחיר הספוט (מחיר מיידי) של הסחורה הבסיסית. 

מתעניינים בהשקעות ביטקוין וחוששים לאבד את הכסף?

הכירו את פרויקט "נוסטרו קריפטו" – תוכנית הכשרה ראשונה מסוגה בישראל המאפשרת לכם לקבל לידיים תיק מסחר עם אמיתי עם כוח קנייה של $20,000 – בלי לסכן שקל מהכיס הפרטי שלכם. למידע נוסף – הקליקו על הכפתור.

*אחרי שתלחץ על הכפתור תועבר לשאלון קצר שיבדוק אם אתה מתאים לתכנית ההכשרה ולקבלת תיק מסחר

 

מפחד לסחור בשוק ההון לבד ולהפסיד?
יש לך הזדמנות לקבל תיק על סך 10,000$ כוח קניה ולהתחיל לסחור ללא הון עצמי


תשאיר את הפרטים, על מנת לצפות בהדרכה חינמית
שהכנו עבורך על שוק ההון ומלא שאלון התאמה שיבדוק את סיכויי ההצלחה שלך

מומלצים עבורך
עוד כתבות

התחברות ל+BigShot

נראה שיש טעות בפרטים...

התחברת בהצלחה!שכחת סיסמה?
שכחת את הסיסמה? מלא את כתובת המייל ונשלח לך לינק לאיפוס הסיסמה


חזרה להתחברות

רוצה להכיר את המניות שהולכות לעלות?
לחץ כאן לקבל עוד פרטים

הצטרפו לניוזלטר שלנו לקבל את כל העדכונים החמים!

רוצה להרוויח משכורת של מהנדס תוכנה מכל מקום בעולם, בלי לעבוד 9 שעות ביום בעבודה מתישה?

מלא פרטים ועבור לשאלון התאמה לשוק ההון

*במידה ותמצא מתאים לאחר שתמלא את שאלון ההתאמה אחד מציידי הכישרונות של גיא ברנד יצור איתך קשר לגבי המשך התהליך

דילוג לתוכן