fbpx

בצל הקורונה: בואינג הודיעה על דחייה בהשקת הדגם החדש

החברה הודיעה כי הוא דוחה את השקת הדגם החדש, X777, בעקבות ירידה בביקוש למטוסים גדולים. בחודש יוני נרשם עיכוב בעקבות דיווח על תקלה במנועי ג'נרל אלקטריק. האנליסטים דווקא מזהים פוטנציאל

שתף כתבה

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

חברת בואינג (סימול: BA) הודיעה כי תדחה את השקת הדגם החדש שלה, 777X, בכמה חודשים. הסיבה: התפתחות נגיף הקורונה הוריד את הביקוש למטוסים גדולים.

בואינג מקווה להכניס את הדגם החדש לשוק, אך היא ממתינה לחזרת הטיסות שנעצרו בעקבות הנגיף. דחיית ההשקה עלולה ליצור סיכונים חדשים לחברה, כמו הפסד המומנטום, הפסד יתרון מהירות הפיתוח ובדיקות מחמירות יותר מצד מנהל התעופה האמריקאי. בנוסף, עיכוב כזה עלול לייצר בעיות לכל שרשרת האספקה של בואינג. ההודעה הרשמית על העיכוב עשויה לצאת כבר השבוע, במקביל לדיווחים הכספיים.

מסוכנות הידיעות רויטרס נמסר כי בואינג סירבה להגיב עד כה על ציר הזמן של השקת דגם 777X וגרסה מוגדלת של 777 מיני-ג’מבו בשנת 2021. עוד נמסר כי החברה ממשיכה בטיסות ניסוי וכי הם נמצאים בקשר רציף עם קהל הלקוחות כדי להסתגל להתפתחויות החדשות.

כבר עכשיו השקת הדגמים החדשים מתעכבת בכשנה ביחס למועד המקורי. בחודש יוני נרשם עיכוב בעקבות דיווח על תקלה במנועי ג’נרל אלקטריק (סימול:GE) מדגם GE9X. המנוע החדש, כך לפי הדיווחי, אמור להיו תאחד משיאי הפיתוח של סדרת המטוסים החדשה. הוא אמור להיות המנוע היעיל ביותר בתולדותיה מבחינת היקף תצרוכת הדלק ולחסוך כחמישה אחוז. כעת, בואינג מקווה להכניס את הדגמים החדשים לשוק הטיסות באופן משמעותי עד 2023.


בינתיים, האנליסטים חלוקים בדעתם. לצד שבע המלצות “החזק” ועוד שלוש המלצות “מכירה”, שבעה אנליסטים ממליצים לקנות את הניה. מחיר היעד הממוצע לקראת פרסום הדוחות הוא 186.69 דולרים, מה שנותן למניה פוטנציאל רווח של 7 אחוז ב-12 החודשים הקרובים. המניה ירדה בשיעור של 46 אחוז מתחילת השנה.

הנצפים ביותר

התכנים המופיעים באתר והתכנים המועברים על ידי Big Shot אינם מהווים ייעוץ השקעות, טעון רישוי לפי חוק הסדרת העיסוק בייעוץ, בשיווק השקעות ובניהול תיקי השקעות, תנה”ש 1995 (“החוק”). תכנית חדר המסחר מועברת על ידי בית ההשקעות גולד ניהול פיננסי בע”מ (להלן: “גולד”) שהינה חברה המפוקחת על ידי הרשות לניירות ערך עם רישיון למתן שירותי ייעוץ השקעות וניהול תיקים מכוח החוק בשיתוף פעולה עם Big Shot. בטרם יוכלו הלקוחות להיות לקוחות 'גולד' בחדר המסחר יהיה עליהם למלא את טפסי הרישום של 'גולד'. בכל אופן, התכנים המועברים על ידי החברה ו/או 'גולד' אינם מתייחסים לפרמטרים של לקוחות מסוימים ולכן מומלץ להתייעץ עם יועץ השקעות אישי לפני קבלת החלטה כלשהי. הלימודים וההתנסויות במסחר בשוק ההון עשויים להיות מסוכנים ולא מתאימים לכל אחד. Big Shot, במישרין או בעקיפין , עושה את מירב המאמצים בכדי להכשיר את לקוחותיה להיות סוחרים מוצלחים ורווחיים בשוק ההון. יחד עם זאת, היא לא תהיה אחראית בשום צורה שהיא לנזק ו/או להפסד שיגרם מהסתמכות בשימוש בתכנית ההכשרה באופן מלא או חלקי, ככל שייגרם. אין בשימוש בתכנית ההכשרה כערובה להשגת תשואה חיובית כלשהי ו/או להפסד שיגרם מהסתמכות בשימוש בתכנית ההכשרה באופן מלא או חלקי, חל איסור על התלמידים להשתמש בפלטפורמת קהילת הסוחרים בכדי להעביר תכנים שעשויים לעלות כדי ייעוץ השקעות. במקרה שבו תלמיד מסוים יעשה כן, Big Shot שומרת לעצמה את הזכות לאסור על אותו תלמיד מלעשות שימוש בפלטפורמת קהילת הסוחרים לאלתר. אין להעביר רכיב כלשהו מרכיבי תכנית ההכשרה לצד ג’ כלשהו ללא קבלת אישור מ- Big Shot מראש ובכתב. מוצא לקרוא בעיון את הסכם ההתקשרות לפני שימוש בתכנית ההכשרה.

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן