+BigShot מופעל להתנתק?

דרמה בשוק האג"ח: חברת הנדל"ן הודיעה שתעצור תשלומים למשקיעים

שוק האג"ח הפך לשיחת היום בקרב המשקיעים במסחר בשוק ההון, אחרי שאור-ייר החליטה לעצור את התשלומים למחזיקי האגרות. היום תתקיים שיחת זום בקרב המשקיעים, אחריה שתשואת האג"ח ירדה בעשרות אחוזים

שתף כתבה

המשקיעים לא יראו את הכסף במועד (Photo by Markus Spiske on Unsplash)

תוכן עניינים

שוק אגרות החוב של חברות הנדל"ן הפך אתמול לשיחת היום בקרב המשקיעים במסחר בשוק ההון. הסיבה: חברת הנדל"ן אול-ייר החליטה לעצור את התשלומים למחזיקי אגרות החוב.

מדיווח שהעבירה החברה לבורסה עולה, כי ההחלטה התקבלה למרות שהחברה נמצאת ביתרה ויכולה לעמוד בתשלום של 109 מיליון שקל למחזיקי האג"ח סדרה ב' שאמור להתבצע הבוקר (שני). החברה הודיעה כי שיחת זום עם מחזיקי אגרות החוב תתבצע היום בשעה חמש אחר הצהריים. 

היא מסרה כי מדובר ב"עדכון מאת נציגי החברה על מצב עסקיה של החברה לרבות הליכי משא ומתן בהם מצויה החברה, הצגת תזרים מזומנים ועמידתה של החברה בקובננטים. זאת בין היתר על רקע הודעת החברה בדבר החלטת דירקטוריון החברה על עצירה זמנית של התשלומים למחזיקי אגרות החוב ופניית החברה לנאמן אגרות החוב (סדרות ב', ג', ד', ו-ה) של החברה לכינוס אסיפות מחזיקים וצפי לעיכוב בפרסום הדוח העתי ליום 30 בספטמבר 2020".

אבל מה שמעניין את המשקיעים, בשורה התחתונה, זאת תשואת האג"ח. בתגובה להודעה, צללו אתמול אגרות החוב של החברה: אג"ח מסדרה ב' ב-26.7 אחוז, אג"ח ג' ב-16 אחוז, אג"ח ד' ב-34.3 אחוז, אג"ח ה ב-8.7 אחוז. החברה, אגב, גייסה את היקף החוב הגבוה מבין חברות הנדל"ן מארה"ב שהנפיקו בבורסה בתל אביב. סך הכל עומד על 2.3 מיליארד שקל.

 

בדיווח של החברה הדגיש הדירקטוריון כי החברה "כשרת פרעון ככל שתמשיך לפעול במהלך העסקים הרגיל ומבלי שהחובותיה יועמדו לפרעון מיידי". כעת, נותר לבחון כיצד יושפעו בעלי האגרות מהמלך בטווח הארוך.

 

רוצים לדעת עוד על מסחר בשוק ההון ואגרות חוב ולא יודעים כיצד?

אגרות חוב הן נייר ערך שמהווה התחייבות לתשלום חוב. בהפקה איגרת, מקבל מנפיק האיגרת סכום כסף מהרוכש ומתחייב, בתמורה, לשלם לו את הסכום הנקוב בה, כולל ריבית, במועד עתידי הנקוב בנייר. כאן למטה, תוכלו לעשות את הצעד הראשון שיוביל אתכם עד למסחר של ממש. חומר עיוני זה נתון חשוב למי שרוצה להיכנס למסחר בשוק ההון, אבל מה עם החלק המעשי? 

בלי ניסיון וללא הון עצמי: כך תוכל לסחור על הכסף שלנו!

לרוב האנשים אין הון התחלתי מספיק גדול כדי להתחיל לסחור בשוק ההון. גם אם יש להם את הכסף, רוב האנשים מפחדים להפסיד אותו. לאחרים אין את הזמן להשקיע, או את הניסיון הנדרש. בדיוק בשביל זה, יצאנו עם תוכנית מהפכנית שבה תוכל לקבל תיק על סך $10,000 כח קנייה למסחר בשוק ההון. הרווחת כסף? נתחלק חצי חצי. הפסדת? ניקח את ההפסד עלינו!

לחץ על הכפתור כאן למטה ותבין איך עובדת תכנית הנוסטרו שלנו


לחץ כאן לבדיקת התאמתך לתכנית המיוחדת!

לזמן מוגבל: קבל בחינם הדרכת וידאו מלאה שחושפת את אסטרטגיית המסחר שאחראית על 80% מכל הרווחים שלנו בשוק ההון

תלמד אסטרטגיות ייחודיות, טיפים וידע פרקטי שיעזור לך להפוך לסוחר נוסטרו מצליח בשוק ההון.

בונוס מיוחד: קבל בנוסף גם מדריך שיראה לך איך אפשר להרוויח בשוק ההון ללא הון עצמי ומבלי לסכן את החסכונות – במתנה (שווי של 179 ש"ח).

השאר פרטים בטופס ותועבר להדרכה מיד ובחינם!

מומלצים עבורך
עוד כתבות
[bsa_pro_ad_space id=1]

התחברות ל+BigShot

נראה שיש טעות בפרטים...

התחברת בהצלחה!שכחת סיסמה?
שכחת את הסיסמה? מלא את כתובת המייל ונשלח לך לינק לאיפוס הסיסמה


חזרה להתחברות

רוצה להכיר את המניות שהולכות לעלות?
לחץ כאן לקבל עוד פרטים

שרותי פרימיום

מחפש את היתרון בשוק ההון?

הירשם עכשיו לשירותי הפרימיום שלנו וקבל את הניתוחים, הטיפים וסקירות השוק לפני כולם!
דילוג לתוכן