fbpx

דרמה בתעשייה השבבים: מנכ”ל אינטל פורש; מניית אינטל מזנקת

לטענת החברה אין קשר בין ההודעה על העזיבה של המנכ"ל לבין הביצועים החלשים של אינטל ב-2020. כתוצאה ההודעה מניית אינטל מזנקת

שתף כתבה

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email
משרדי אינטל. צילום: Wysz

דרמה בתעשיית השבבים: חברת אינטל מסרה לפני זמן קצר (ד’) כי תחליף את מנכ”ל החברה, בוב סוואן. מי שיחליף אותו יהיה מנכ”ל VMware פט גלסינגר כאשר החילוף יתבצע ב-15 בפברואר. 

לדברי החברה, ההודעה אינה קשורה לביצועים החלשים של יצרנית השבבים בשנה שעברה. בעקבות ההודעה, מניית החברה ממריאה ביום המסחר בכ-8%. 

עוד כתבות בפורטל “ביג שוט”

סוואן (60), שניהל בעבר את איביי, עבד באינטל כראש הפיננסיים ומונה להחליף את המנכ”ל הקודם בריאן קרזניץ’ ביוני 2018. עד תחילת 2019 סוואן כיהן כמנכ”ל זמני, אך בשל היעדר מועמדים מתאימים לתפקיד המנכ”ל מונה בסופו דבר להיות מנכ”ל אינטל. 

איבדה 3% ב-12 החודשים האחרונים. מניית אינטל
איבדה 3% ב-12 החודשים האחרונים. מניית אינטל

בתקופתו של סוואן אינטל ספגה מהלומות לא מעטות מהמתחרות. בין אם זה מול המתחרה AMD אחרי שאינטל עיכבה את השבבים שלה, בין עם זה בהודעת אפל שהודיעה כי תתנתק מאינטל ותעבור לייצור עצמי ובין אם זה באנבידיה, סמסונג ו-TSMC שנוגסות בנתח השוק שלה, אינטל שרוייה בתקופה מאתגרת ואין ספק שקפטן חדש לספינה העלה סנטימנט חיובי אצל המשקיעים ביום המסחר. כמו כן, בזמן שענקיות שבבים כמו אנבידיה גדלו ב-12 החודשים האחרונים בקצב מסחרר מניית אינטל איבדה קרוב ל-3% מערכה בשנה האחרונה. 

מה יהיו המגמות החמות בשוק ההון ב-2021?

כנסו לצפות בוובינר סוף השנה עם כל הניתוחים של מה שהיה ב-2020
+
טעימה למה שמצופה בשוק ההון ב-2021

אז האם אינטל תשנה מגמה ותעלה ב-2021? 

אז אחרי שנים שאינטל הייתה המניה הבטוחה והטובה לקנות, בשנה החולפת דשדשה מנייתה של ענקית השבבים אבל האם זה אומר שכך יהיה ב-2021? עכשיו כשחברה מאותתה לאתר מנכ”ל חדש ייתכן שמניית אינטל תשנה כיוון. על כל פנים. אם תרצו לדעת עוד על סקטורים שאנחנו חושבים שכדאי להתייחס אליהם בשנה הקרובה כדאי לכם לצפות בוובינר מיוחד שהכנו בנושא.

מומלצים עבורך

הנצפים ביותר

התכנים המופיעים באתר והתכנים המועברים על ידי Big Shot אינם מהווים ייעוץ השקעות, טעון רישוי לפי חוק הסדרת העיסוק בייעוץ, בשיווק השקעות ובניהול תיקי השקעות, תנה”ש 1995 (“החוק”). תכנית חדר המסחר מועברת על ידי בית ההשקעות גולד ניהול פיננסי בע”מ (להלן: “גולד”) שהינה חברה המפוקחת על ידי הרשות לניירות ערך עם רישיון למתן שירותי ייעוץ השקעות וניהול תיקים מכוח החוק בשיתוף פעולה עם Big Shot. בטרם יוכלו הלקוחות להיות לקוחות 'גולד' בחדר המסחר יהיה עליהם למלא את טפסי הרישום של 'גולד'. בכל אופן, התכנים המועברים על ידי החברה ו/או 'גולד' אינם מתייחסים לפרמטרים של לקוחות מסוימים ולכן מומלץ להתייעץ עם יועץ השקעות אישי לפני קבלת החלטה כלשהי. הלימודים וההתנסויות במסחר בשוק ההון עשויים להיות מסוכנים ולא מתאימים לכל אחד. Big Shot, במישרין או בעקיפין , עושה את מירב המאמצים בכדי להכשיר את לקוחותיה להיות סוחרים מוצלחים ורווחיים בשוק ההון. יחד עם זאת, היא לא תהיה אחראית בשום צורה שהיא לנזק ו/או להפסד שיגרם מהסתמכות בשימוש בתכנית ההכשרה באופן מלא או חלקי, ככל שייגרם. אין בשימוש בתכנית ההכשרה כערובה להשגת תשואה חיובית כלשהי ו/או להפסד שיגרם מהסתמכות בשימוש בתכנית ההכשרה באופן מלא או חלקי, חל איסור על התלמידים להשתמש בפלטפורמת קהילת הסוחרים בכדי להעביר תכנים שעשויים לעלות כדי ייעוץ השקעות. במקרה שבו תלמיד מסוים יעשה כן, Big Shot שומרת לעצמה את הזכות לאסור על אותו תלמיד מלעשות שימוש בפלטפורמת קהילת הסוחרים לאלתר. אין להעביר רכיב כלשהו מרכיבי תכנית ההכשרה לצד ג’ כלשהו ללא קבלת אישור מ- Big Shot מראש ובכתב. מוצא לקרוא בעיון את הסכם ההתקשרות לפני שימוש בתכנית ההכשרה.

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן