+BigShot מופעל להתנתק?

האם התיקון בשווקים יגיע לפני שהנאסד"ק ינסוק ל-20,000?

המדד שלא עוצר מאז משבר הקורונה שבר אתמול שיא נוסף ברמה של 15,000 נקודות. האם אחרי כיבוש הפסגה הזאת אנחנו בדרך לאבן דרך נוספת במדד הטכנולוגי?

שתף כתבה

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email
שיתוף ב telegram
אמיר שלכט, מנכ"ל גלובל-אי אונליין הנסחרת בשווי של 10 מיליארד דולר
אמיר שלכט, מנכ"ל גלובל-אי אונליין הנסחרת בשווי של 10 מיליארד דולר

תוכן עניינים

ושוב חוזר הניגון של המשקיע שמנסה לקחת דברים בפרופורציה. עוד יום של שיאים. עוד משקיעים מבולבלים שלא מבינים איך הראלי הנוכחי פשוט מסרב לעצור. מאנדיי (MNDY) בשווי של 16 מיליארד דולר? בטח למה לא. גלובל-אי אונליין (GLBE) בשווי של  10 מיליארד דולר? הגיוני. היא צפויה לרשום השנה הכנסות של 230 מיליון דולר ולרשום רווח של 7 סנט למניה, אז למה שלא תהיה שווה 10 מיליארד דולר?

אני מרגיש כמו הנער שצעק זאב זאב ובסוף כשהזאב יגיע ויטרוף את כל הכבשים אף אחד כבר לא ישים לב לקריאות האזהרה. אתם יודעים מה? אני מעדיף להיות הילד שצועק המלך הוא עירום ובמקרה הזה המלך הוא השוק והבגדים שנשלו ממנו הם התמחורים השפויים ששוק מאוזן צריך להציג. עיני אינה צרה במייסדי ובעלי המניות של החברות שעשו השנה הנפקה ראשונה לציבור או עסקת SPAC. מגיע להם. הם עבדו קשה במשך שנים וקצרו השנה את הפירות תוך ניצול הזדמנות נדירה של אנומליה בלתי הגיונית בשוק. הערכות השווי הללו העניקו להם אקזיטים מרשימים והזדמנות לגייס סכומי עתק שיבטיחו את שרידותם שנים קדימה. 

הון לחברה צומחת הוא כמו חמצן. הוא מאפשר להמשיך להשקיע בגיוס עובדים, במחקר ופיתוח ובשיווק, כל המרכיבים המאפשרים לחברה לצמוח והשנה הזאת בהחלט מסמנת ניצחון גדול לחברות ההייטק הישראליות. 

רובן של החברות הללו נסחרות בבורסת נאסד"ק שמדד הדגל שלה חצה אתמול את הקו הפסיכולוגי של 15,000 נקודות וזאת 14 חודשים בלבד אחרי שחצה את קו ה-10,000 נקודות לראשונה בהיסטוריה. האם המדד המייצג יותר מכל את מגזר הטכנולוגיה נמצא בדרך ל-20,000 נקודות לפני שנראה את התיקון המיוחל?

לונג ושורט על נאסד"ק 100 באמצעות תעודות סל ממונפות

במידה ואתם מאמינים שהנאסד"ק ימשיך לשעוט קדימה לכיוון ה-20,000 נקודות בשנים הקרובות למה לא לקחת תעודת סל ממונפת על מדד הנאסד"ק 100 שמייצג את 100 החברות בעלות שווי השוק הגדול ביותר הנסחרות בבורסת נאסד"ק? 

תשואה של 1,300 אחוז בחמש שנים, תעודת הסל TQQQ
תשואה של 1,300 אחוז בחמש שנים, תעודת הסל TQQQ

תעודת הסל פרו-שיירס אולטרה-פרו QQQ (סימול: TQQQ) מספקת למשקיע תשואה שורית משולשת על תשואת מדד הנאסד"ק 100. המניות המובילות במדד הזה כוללות בין היתר את אפל (AAPL), מיקרוסופט (MSFT), אמזון (AMZN), אלפבת (GOOG), פייסבוק (FB), טסלה (TSLA) ואנבידיה (NVDA). כולן ענקיות. כולן העניקו תשואות פסיכיות למשקיעים בשנים האחרונות ואם השוק השורי הזה צפוי להימשך אלו גם המניות שימשיכו להוביל את המגמה.

התעודה הזאת מנהלת נכסים בהיקף של 15 מיליארד דולר וגובה דמי ניהול בהיקף של 0.95%. שימו לב מה עשתה התעודה הזאת בחמש השנים האחרונות: תשואה של 1,300%! בשנה החולפת היא העניקה למשקיעים תשואה של 99% ומתחילת השנה תשואה של 58%. זאת לעומת תשואות של 220%, 32% ו-20% בתעודת הייחוס QQQ בתקופות המקבילות. כפי שניתן לראות התעודה הממונפת העניקה בתקופה של חמש שנים תשואה של יותר מפי 6 על ה-QQQ, לא פי 3. זאת מכיוון שכאן נכנסים גורמים כמו חוזים עתידיים ואופציות שמטיסות את התשואה להרבה יותר מפי 3. 

ואם התעודה הזאת העניקה למשקיעים תשואה בלתי נתפסת, מה נראה לכם עשתה התעודה ההופכית שלה, ה-SQQQ? 

תעודת הסל פרו-שיירס אולטרה-שורט QQQ (סימול: SQQQ) – התעודה הזאת אמורה לספק תשואה הפוכה משולשת (שורט כפול 3) על תשואת מדד הנאסד"ק 100. בתיאוריה, במידה והמדד יורד ב-1% התעודה אמורה לספק למשקיע תשואה של 3%. למרות זאת מדובר ביום אחד בודד ולטווח ארוך נעשית שחיקה בתשואה בעקבות עלויות הסוואפים, דמי הניהול והחוזים העתידיים. התעודה מנהלת נכסים בהיקף של 880 מיליון דולר וגובה דמי ניהול בהיקף של 0.95%. 

הפסד שך 99% בחמש שנים, תעודת הסל SQQQ
הפסד שך 99% בחמש שנים, תעודת הסל SQQQ

בחמש שנים מחקה התעודה למשקיעים 99%, בשנה החולפת היא ירדה ב-68% ומתחילת השנה הציגה תשואה שלילית של 50%. אאוץ'!!!

אבל, אם אתם מאמינים שהנאסד"ק 100 יעבור בסופו של דבר את התיקון לפני שימשיך בשעטה לכיבוש היעד הבא, אז SQQQ יכולה להיות מאוד מעניינת כדי לייצר רווחים מהירים בטווח קצר. למרות זאת, כפי שראיתם מהמספרים למעלה, היא בעיקר ריסקה את המשקיעים בשנים האחרונות.

בכל מקרה צריך להיזהר מאוד מהשקעה בתעודות ממונפות כי הן עשויות להכאיב מאוד במקרה של הימור על הכיוון הלא נכון. 

וול סטריט ממשיכה לשבור שיאים חדשים, אבל האם יגיע התיקון שכולם מדברים עליו?

הדרכה מיוחדת על הדרכים לשמור על התיק שלך מפני זעזועים.

מפחד לסחור בשוק ההון לבד ולהפסיד?
יש לך הזדמנות לקבל תיק על סך 10,000$ כוח קניה ולהתחיל לסחור ללא הון עצמי


תשאיר את הפרטים, על מנת לצפות בהדרכה חינמית
שהכנו עבורך על שוק ההון ומלא שאלון התאמה שיבדוק את סיכויי ההצלחה שלך

מומלצים עבורך
עוד כתבות

התחברות ל+BigShot

נראה שיש טעות בפרטים...

התחברת בהצלחה!שכחת סיסמה?
שכחת את הסיסמה? מלא את כתובת המייל ונשלח לך לינק לאיפוס הסיסמה


חזרה להתחברות

רוצה להכיר את המניות שהולכות לעלות?
לחץ כאן לקבל עוד פרטים

הצטרפו לניוזלטר שלנו לקבל את כל העדכונים החמים!

רוצה להרוויח משכורת של מהנדס תוכנה מכל מקום בעולם, בלי לעבוד 9 שעות ביום בעבודה מתישה?

מלא פרטים ועבור לשאלון התאמה לשוק ההון

*במידה ותמצא מתאים לאחר שתמלא את שאלון ההתאמה אחד מציידי הכישרונות של גיא ברנד יצור איתך קשר לגבי המשך התהליך

דילוג לתוכן