+BigShot מופעל להתנתק?

האם כדאי לרכוש את תעודת הסל הראשונה בעולם של הביטקוין?

ההמתנה ארוכת השנים לתעודת הסל הנסחרת בבורסות ביטקוין (ETF) הסתיימה סופית ביום שלישי והיא משכה 7.7 מיליון דולר ממשקיעים קמעונאיים קטנים עם הופעת הבכורה שלה. אך האם כדאי לרכוש אותה?

שתף כתבה

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email
שיתוף ב telegram
תעודת הסל הראשונה של הביטקוין
תעודת הסל הראשונה של הביטקוין

תוכן עניינים

תעודת הסל ProShares Bitcoin Strategy ETF (BITO) הנחשקת משכה 7.7 מיליון דולר מזומנים ממשקיעים קמעונאיים קטנים עם הופעת הבכורה שלה השבוע. יש לומר שזה לא היה רע, אבל כפי שניתן לראות בתרשים מטה, זה רק שביעית מתוך 57 מיליון דולר שהמשקיעים הקמעונאיים הכניסו לתוך בורסת הקריפטו Coinbase (COIN) ביום הראשון שלה כחברה ציבורית בחודש אפריל. וזה פחות מהסכומים שחברות ממוקדות קריפטו כמו Riot Blockchain (RIOT) ,Bit Digital (BTBT)  ו-Marathon Digital (MARA) מושכות על בסיס יומי.

לקריאה נוספת על המניות הנ"ל-בכתבה של יוסי כהן.

גרף משווה BITO, BTBT, RIOT,COIN, MARA
גרף משווה BITO, BTBT, RIOT,COIN, MARA

ובכל זאת, תעודת הסל הראשונה הצמודה לביטקוין זמינה סוף סוף למסחר תחת הסימן "BITO". היא סגרה את היום הראשון שלה עם עלייה של 5%. אך למרות שיש הרבה סיבות להתרגש, יש גם כמה דברים שכדאי לדעת לפני שאתה ממהר לרכוש אותה.

כיצד פועל BITO?

במקום לקנות ישירות את הביטקוין, BITO היא קניית חוזים עתידיים על הביטקוין, שזה מוצר נגזר המקושר למחיר הביטקוין. כך שאם אתה מחזיק בחוזה עתידי על ביטקוין, אינך מחזיק ישירות בביטקוין אלא במקום זאת, אתה מסכים לרכוש ביטקוין במחיר ספציפי במועד ספציפי בעתיד. שוק החוזים העתידיים דומה לשוק ההימורים, שבו המפסידים משלמים למנצחים ב"משחק סכום אפס".

מה ההבדל בין רכישת BITO לבין רכישת ביטקוין?

BITO מורכבת יותר מבחינה ביצועית.
אמנם רכישת ביטקוין ישירות באמצעות בורסת קריפטו מציבה אתגרים מסוימים: עליך לגשת לבורסה שאתה סומך עליה, להפקיד בה כסף או מטבעות קריפטוגרפיים, לבצע את העסקה ולאחסן את הביטקוין שלך בארנק קשיח. אך ברגע שהביטקוין נמצא בחשבון שלך- זהו. אתה לא צריך לעשות שום דבר יותר.

החוזים העתידיים על הביטקוין נראים פשוטים יותר: כל שעליך לעשות הוא לרכוש את תעודת הסל, ויש לך מניות בקרן שתאורטית עוקבת אחר מחיר הביטקוין. זה כן היה פשוט וקל אם לא היו נכנסים לתמונה עוד כמה עניינים.

דמי הניהול של BITO גבוהים יותר.
דמי הניהול בתעודת סל עתידית של ביטקוין לעולם לא יהיו זולים, בהתחשב במורכבות התפעולית ובעלויות נוספות. במקרה של BITO, דמי הניהול השנתיים הם כמעט 0.95%, מה שלטווח הארוך נוגס בתשואה שלך.

גרף שעתי ProShares Bitcoin Strategy ETF (BITO)
גרף שעתי ProShares Bitcoin Strategy ETF (BITO)

BITO מפוקח
הבורסות שבהן נרשמות תעודות סל ביטקוין מפוקחות, מה שאומר שתקבל הגנה מסוימת ולא סביר שתאבד את כל כספך אם משהו ישתבש. אלו החדשות הטובות. החדשות הרעות בהקשר זה הן שהיות והן מפוקחות, הרגולטורים עלולים להקפיא את תעודת הסל ואת חשיפת הביטקוין שלכם ולעשות זאת בכל הכח אם המלחמה הרגולטורית נגד המטבעות הקריפטוגרפיים תתעצם.

אז האם כדאי לקנות BITO?

BITO אינה חלופה רעה אם אינך יכול או לא רוצה לקנות ביטקוין באופן ישיר. למשל, אם יש לך חשבון אצל ברוקר מיושן או אם אתה מודאג וחושש מהצורך לקנות ולאחסן ביטקוין באופן ישיר. אז נכון, הוא לא יעקוב אחר מחיר הביטקוין בצורה מושלמת, העמלות ינגסו חלק מהתשואות שלכם, ולא תרוויחו מכל החופש הכרוך בביטקוין עצמו. אבל לפחות תהיה לך גישה לביטקוין בצורה פשוטה, בטוחה, עם נזילות ובטוחה יחסית. אין ספק שהיתרונות עולים על החסרונות.

בנוסף על כך, הרבה תעודות סל אחרות ואולי גם טובות יותר נמצאות בפתח. לדוגמה, Grayscale Investments LLC נמצאת בתהליכי המרה של Trust Bitcoin Grayscale שלה לתעודת סל. אם היא תאושר על ידי הרגולטורים, תעודת הסל הזו תחזיק ישירות בביטקוין שזו אלטרנטיבה טובה יותר מאשר חוזים עתידיים. אחרות עשויות להיות עם עמלות נמוכות יותר. אז החזקת BITO עד שתגיע אלטרנטיבה טובה יותר לשוק אינה בהכרח אופציה רעה כל כך.

ועדיין, יש חושבים שאם אין לך אילוצים, דווקא מוטב לקנות ישירות ביטקוין ולאחסן אותו בבטחה בארנק קשיח. בדרך זו, אתה תשלם עמלות נמוכות יותר לטווח הארוך, ההשקעה שלך תהיה בטוחה בהרבה, ותמנע את המורכבות הנוספת הכרוכה בהחזקת תעודת סל מבוססת חוזים עתידיים.

גרף יומי ביטקוין BTCUSD
גרף יומי ביטקוין BTCUSD

לסיכום, אם אתה חושב באופן שורי על הביטקוין אז רכישת BITO בהחלט טובה יותר מאשר להישאר מחוץ לשווקים, אך שום דבר לא עולה על רכישת ביטקוין באופן ישיר, עם שמירה בטוחה.

אין לראות באמור לעיל משום ייעוץ השקעות, המלצה או חוות דעת באשר למוצרים פיננסיים כלשהם.

מפחד לסחור בשוק ההון לבד ולהפסיד?
יש לך הזדמנות לקבל תיק על סך 10,000$ כוח קניה ולהתחיל לסחור ללא הון עצמי


תשאיר את הפרטים, על מנת לצפות בהדרכה חינמית
שהכנו עבורך על שוק ההון ומלא שאלון התאמה שיבדוק את סיכויי ההצלחה שלך

מומלצים עבורך
עוד כתבות

התחברות ל+BigShot

נראה שיש טעות בפרטים...

התחברת בהצלחה!שכחת סיסמה?
שכחת את הסיסמה? מלא את כתובת המייל ונשלח לך לינק לאיפוס הסיסמה


חזרה להתחברות

רוצה להכיר את המניות שהולכות לעלות?
לחץ כאן לקבל עוד פרטים

הצטרפו לניוזלטר שלנו לקבל את כל העדכונים החמים!

רוצה להרוויח משכורת של מהנדס תוכנה מכל מקום בעולם, בלי לעבוד 9 שעות ביום בעבודה מתישה?

מלא פרטים ועבור לשאלון התאמה לשוק ההון

*במידה ותמצא מתאים לאחר שתמלא את שאלון ההתאמה אחד מציידי הכישרונות של גיא ברנד יצור איתך קשר לגבי המשך התהליך

דילוג לתוכן