+BigShot מופעל להתנתק?

האם נטפליקס היא קנייה אחרי הטוויסט האחרון בעלילה?

החברה דיווחה השבוע על חזרה לצמיחה, זמן טוב לבדוק מה יש לה בקנה והאם כדאי לשקול לקנות אותה

שתף כתבה

נטפליקס היכתה תחזיות, האם היא קניה?
נטפליקס היכתה תחזיות, האם היא קניה?

תוכן עניינים

איזו שנה הייתה לנטפליקס. עוד באפריל, ענקית הסטרימינג הודיעה שאיבדה צופים לראשונה מזה עשור בעדכון מזעזע שהוריד את מחיר המניה שלה ב-35% ביום אחד. אך עכשיו, עם הדוח האחרון שהיכה כל ציפייה, כדאי לצלול קצת יותר פנימה.

מה דיווחה נטפליקס?

לאחר שאיבדה המון מנויים במהלך המחצית הראשונה של השנה, נטפליקס הוסיפה 2.4 מיליון לקוחות ברבעון השלישי, גדלה בכל אזורי העולם וחרגה לא רק מהתחזיות שלה עצמה אלא גם של תחזיות האנליסטים.

נטפליקס גם מסרה שהיא מצפה להוסיף עוד 4.5 מיליון לקוחות ברבעון הזה, כלומר החברה בדרך לסיים את 2022 עם 227.5 מיליון מנויים, שזה 2.6% יותר ממה שהיה לה בסוף השנה שעברה. זה אמנם לא הגידול שהיא ראתה במהלך המגיפה, אבל זה עדיין מרשים, במיוחד לאור כל הפסימיות של השנה.

נטפליקס צופה עליה במספר הלקוחות ברבעון זה. מקור בלומברג.
נטפליקס צופה עליה במספר הלקוחות ברבעון זה. מקור בלומברג.

איך נטפליקס מתכוונת לקדם את יעדיה?

טיפול בביטולי לקוחות שקשורים לעלות של המנוי

העלייה במחירים לצרכי מחיה גורמות לאנשים לצמצם מותרות כמו שירותי סטרימינג, משהו שהופך להיות יותר ויותר בולט ככל שספקי הסטרימינג מעלים מחירים. הפתרון של נטפליקס לכך היא גרסה במחיר נמוך יותר עם פרסומות, שהיא מתכננת להשיק ב-12 מדינות בחודש הבא.

לדברי החברה, הביקוש לשירות החדש הוא חזק ואמור להוזיל את ביטולי הלקוחות תוך הבאת משתמשים חדשים, גם אם במחיר זול יותר.  ב-7 דולר לחודש, השירות הכולל פרסומות של נטפליקס הוא נמוך ב-3 דולר לחודש מהגרסה הכוללת פרסומות של HBO Max ו-1 דולר פחות מ-Disney+.

נטפיקס אמרה כי היא כבר השיגה מאות מפרסמים ומכרה את רוב מלאי המודעות שלה עבור השירות החדש לקראת ההשקה שלו בנובמבר. מכירת מודעות תיצור זרם הכנסה חדש לחלוטין לנטפליקס. לפי ההערכות, החברה תרוויח 5.5 מיליארד דולר בהכנסות שנתיות מפרסום עד שנת 2027.

להרוויח כסף מאנשים שמשתמשים בשירות אבל לא משלמים עליו

נטפליקס מעריכה כי בנוסף ל-223 מיליון המנויים המשלמים שלה, ישנם יותר מ-100 מיליון אנשים שמשתמשים בשירות שלה מבלי לשלם עבורו. אז היא מתכוונת להתחיל לייצר רווחים מהצופים החינמיים האלה בתחילת השנה הבאה בשתי דרכים.

ראשית, למנוע את שיתוף הסיסמאות. זה הולך יד ביד עם תכונה חדשה של "העברת פרופילים" שמקלה על לווים של סיסמאות להעביר את פרופיל נטפליקס שלהם לחשבון שלהם. התוצאה תהיה יותר מנויים בתשלום. שנית, זה יאפשר למנויים ליצור חשבונות משנה לחברים או המשפחה שלהם בתמורה לתשלום חודשי נוסף. התוצאה: יותר הכנסות.

האם מספר המנויים הוא המספר הנכון להתמקד בו יותר?

אמנם המשקיעים כבר זמן רב שופטים את נטפליקס על סמך מספר המנויים שהיא מוסיפה כל רבעון, אך החברה מעדיפה להימדד על סמך מדדים פיננסיים מסורתיים יותר כמו הכנסות ורווח תפעולי, במיוחד כאשר צמיחת הלקוחות מתעוררת בשווקים הגדולים שלה. לכן, נטפליקס אמרה שהיא לא תספק עוד תחזיות מנויים למשקיעים.

בחזית ההכנסות, השירות החדש הכולל פרסומות ואסטרטגיות שיתוף הסיסמאות צפויות למלא תפקיד גדול. אבל החברה מתרחבת גם למשחקים ניידים, שזה עוד מקור הכנסה פוטנציאלי חדש. בסך הכל, אם נתבסס על תחזיות האנליסטים, נטפליקס צפויה להגדיל את ההכנסות שלה בשיעור צמיחה שנתי מורכב (CAGR) של 9% מ-2021 עד 2025. זה קצב מהיר יותר מחברה ממוצעת בארה"ב.

בחזית הרווח התפעולי, נטפליקס צפויה להרוויח השנה 5 עד 6 מיליארד דולר. וכדי להתנגח במתחרות שלה, החברה אמרה שהמתחרות שלה משקיעות הרבה כדי לעודד מנויים ומעורבות ושהיא מעריכה שהן מפסידות הרבה כסף כתוצאה מכך, עם הפסדים תפעוליים משולבים ב-2022 של הרבה יותר מ-10 מיליארד דולר (ההערכה של נטפליקס).

איך נראית הערכת המניות של נטפליקס כעת?

אם מספרי המנויים הופכים פחות רלוונטיים והמשקיעים אמורים להתמקד ברווח התפעולי, אז צריך להעריך את הערכת השווי של נטפליקס באמצעות יחס המחיר לרווח (P/E) שלה. החברה שווה כעת פי 24.8 מהרווח החזוי שלה במהלך 12 החודשים הבאים. זה גבוה יותר מ-19.6x של נאסד"ק ומ-19.1x של דיסני.

ההשוואה עם דיסני אולי פחות רלוונטית כי שירות הסטרימינג שלה, דיסני+, לא צפוי להיות רווחי עד 2024, בזמן שנטפליקס כבר רווחית. אך בהשוואה לחברה הממוצעת בנאסד"ק, לנטפליקס יש תחזית צמיחה חזקה יותר, שולי רווח טובים יותר והיא מייצרת תשואה גבוהה יותר על ההון. במילים אחרות, מניית נטפליקס ראויה להיסחר ביחס P/E גבוה יותר מהנאסד"ק עם פרמיה הוגנת.

אז מה המסקנה?

במבט לאחור, אפשר לראות את הצניחה הרצינית של מניית נטפליקס לאחר שתוצאות הרבעון הראשון שלה אכזבו. מאז, החברה חזרה לצמיחת מנויים והמניה שלה עלתה ביותר מ-70% מהשפל שהיא הייתה בו בחודש מאי.

עליה של מעל 70% מהשפל של חודש מאי. גרף מאת TradingView
עליה של מעל 70% מהשפל של חודש מאי. גרף מאת TradingView

התחזית של נטפליקס עדיין חיובית

הרי עם מיתון כלכלי פוטנציאלי שנמצא באופק, חברות אמריקאיות רבות עלולות לראות את הרווחים שלהן מתכווצים.

לנטפליקס, לעומת זאת, יש הרבה דרכים לייצר צמיחה ברווחים בטווח הקרוב, כמו מכירת פרסומות, ייצור רווחים מאותם משתמשים שאינם משלמים, התרחבות למשחקים ניידים, העלאת מחירים, ואם כל השאר נכשל, היא יכולה ללכת על רכישה חזרה של המניות שלה ולהוביל לצמיחה ברווח למניה (EPS).

החברה צפויה לייצר תזרים מזומנים חופשי בשווי של 2 מיליארד דולר בשנה הבאה, אחרי הכל. במילים אחרות, החברה יכולה לרכוש בחזרה 1.7% ממניותיה בשנה הבאה, ואולי בכל שנה, מה שיעלה את הרווח למניה בשנה בסכום דומה.

מצד שני, בהתחשב בכך שמניית נטפליקס נסחרת ב-P/E גבוה ב-25% מהנאסד"ק, תחזית הצמיחה החזקה יותר שלה כבר מתומחרת. וזה, בשילוב עם התאוששות של מעל 70% של המניה מהשפל של מאי, אומר שנטפליקס. היא השקעה פחות אטרקטיבית, אבל עדיין, לא בטוח שזו השקעה רעה.

הנ"ל מהווה סקירה פונדמנטלית על חברת נטפליקס. יתכן שמסיבות מיקרו/מאקרו שונות, הדברים יבואו לידי ביטוי באופן שונה מהמתואר בכתבה. ככלל, חובה על הקורא לעקוב אחר השווקים, מצב החברה, והעדכונים השוטפים, לנקוט בגישה ביקורתית ולעשות מחקר עצמאי בהתייחס לרעיון ההשקעה המוזכר בכתבה. דבר אינו בבחינת המלצה לפעולה כלשהי.

*אין לראות באמור לעיל משום ייעוץ השקעות, המלצה או חוות דעת באשר למוצרים פיננסיים כלשהם

לזמן מוגבל: קבל בחינם הדרכת וידאו מלאה שחושפת את אסטרטגיית המסחר שאחראית על 80% מכל הרווחים שלנו בשוק ההון

תלמד אסטרטגיות ייחודיות, טיפים וידע פרקטי שיעזור לך להפוך לסוחר נוסטרו מצליח בשוק ההון.

בונוס מיוחד: קבל בנוסף גם מדריך שיראה לך איך אפשר להרוויח בשוק ההון ללא הון עצמי ומבלי לסכן את החסכונות – במתנה (שווי של 179 ש"ח).

השאר פרטים בטופס ותועבר להדרכה מיד ובחינם!

מומלצים עבורך
עוד כתבות

התחברות ל+BigShot

נראה שיש טעות בפרטים...

התחברת בהצלחה!שכחת סיסמה?
שכחת את הסיסמה? מלא את כתובת המייל ונשלח לך לינק לאיפוס הסיסמה


חזרה להתחברות

רוצה להכיר את המניות שהולכות לעלות?
לחץ כאן לקבל עוד פרטים

הצטרפו לניוזלטר שלנו לקבל את כל העדכונים החמים!

דילוג לתוכן