+BigShot מופעל להתנתק?

הביטקוין שוב בשיא כל הזמנים: מה עושים עם זה עכשיו?

מניות סקטור הבלוקצ'יין, הכרייה והנכסים הדיגיטליים רשמו שבועיים חלומיים. מי המניות המעניינות בתחום ומה נוכל לעשות כדי להרוויח אפילו יותר מהן?

שתף כתבה

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email
שיתוף ב telegram
"חציית הביטקוין היא אירוע הקורה כל ארבע שנים ומשמעותו – יצירת פחות ביטקוינים לכל בלוק שנוצר בבלוקצ'יין"
הגיע ל-67 אלף דולר. הביטקוין

תוכן עניינים

מוקדם יותר השבוע פורסם בפורטל טור של נתי פינקל אודות אישור תעודת הסל של פרו-שיירס, העוקבת אחרי החוזים העתידיים של מטבע הביטקוין. בשונה מהקרנות של גרייסקייל שמשקיעות את כספן במטבעות עצמן, כולל ביטקוין, אתריום ולייטקוין, התעודה של פרו-שיירס (BITO) מספקת חשיפה לחוזים העתידיים על המטבע הפופולרי ביותר. 

התעודה הושקה ביום שלישי וכבר ראתה מחזורי מסחר יפים ועלייה של קרוב ל-10% במחיר. יש לזכור כי השקעה בחוזים העתידיים של הביטקוין מחייבת את מנהלי התעודה לבצע מסחר אקטיבי ולהיפטר מהחוזים קרוב למועד הפקיעה. עקב כך היא צפויה להיות הרבה יותר תנודתית (אם יש דבר כזה בכלל) ממטבע הביטקוין עצמו. 

נראה שהנכס הדיגיטלי ממשיך להיות המטרה של כל המשקיעים בתחום המטבעות הדיגיטליים וממשיך לרכז את המחזורים הגדולים ביותר. לא אכנס לדיונים מפולפלים למה ביטקוין בשווי 70 אלף דולר זה משהו בלתי רציונלי בעליל אבל רק אציין כי במהלך השבוע התראיין המשקיע האגדי קרל אייקן ב-CNBC ואמר שעד היום הוא לא מבין את הביטקוין או את המטבעות האחרים. הוא לא מבין ממה נגזר הערך של המטבע מעבר למחיר שלו בשוק כי הוא לא מצליח להבין כלכלית מה עומד מאחוריו מעבר לבועת אוויר. מכיוון שפעלתי בתחום הבלוקצ'יין והמטבעות בעבר אני יכול להגיד כי האמת נמצאת איפשהו באמצע אבל אם הביטקוין הוא נכס שאפשר להרוויח ממנו אז מה אכפת לנו מה עומד מאחוריו. 

כשהביטקוין שוב בשיא ואחרי שכבר סקרנו את תעודת הסל של פרו-שיירס, נותר לבדוק איזה מניות קשורות למטבע יכולות לספק לנו תשואות חיוביות אפילו יותר מהמטבע עצמו אם הכיוון ממשיך להיות ירוק (ויש המעריכים כי הביטקוין יגיע עד סוף השנה ל-100 אלף דולר).

ריוט בלוקצ'יין (RIOT) – חלוצת המעבר של שינוי עסקי לכריית ביטקוין

אחת החברות הראשונות ששינו את הפעילות העסקית שלהן בגל הראשון של טירוף המטבעות הדיגיטליים בשנת 2017 ושרדה כדי לספר את הסיפור. ריוט, לשעבר חברת הביוטכנולוגיה הכושלת ביופטיקס, הודיעה באוקטובר 2017 כי היא נכנסת לתחום הכרייה, הצבירה והמכירה של ביטקוין. ב-2018 רשמה החברה הכנסות זניחות של 7.85 מיליון דולר אבל השנה היא כבר צפויה להציג הכנסות של 222 מיליון דולר ובשנת 2022 מעל 465 מיליון דולר. 

ריוט בלוקצ'יין צפויה להציג רווח שנתי ראשון מאז ומעולם בתום שנת הכספים הנוכחית ואף להגדיל אותו בשנה הבאה. נכון לסוף שנת 2020 הפעילה החברה יותר מ-7,000 מכונות כרייה ומאז היא קנתה עוד מאות נוספות. בחמש שנים רשמה המניה תשואה של מעל 1,000% ובשנה החולפת, בעיקר על רקע ההתפוצצות במחיר הביטקוין רשמה המניה עלייה של 788%. אחוז השורט על המניה עומד על 18 כך שיש לצפות שנמשיך לראות אותה נעה בגלים פסיכיים יחד עם מחיר הביטקוין. 

ג'ייסון לס, מנכ"ל ריוט
ג'ייסון לס, מנכ"ל ריוט

מרתון דיגיטל (MARA) – תשואה גדולה משל הביטקוין עם זינוק של 2,060% בשנה

מרתון דיגיטל, לשעבר מרתון פטנט גרופ, הייתה חברה קיקיונית שניסתה להרוויח את לחמה מרישום והגנה על פטנטים תוך תביעת חברות שיפרו את הפטנטים שהיא מחזיקה. עסקי הלופט געשעפט שלה עברו שינוי בפברואר השנה ואפשר להגיד שזו הייתה החלטה בהחלט משתלמת לבעלי החברה ולמשקיעים שלה. 

מאז החלה מרתון דיגיטל לכרות ולצבור מטבעות דיגיטליים זינקה המניה ביותר מ-2,000%. באפריל השנה עוד שהתה המניה במחיר של קצת יותר מ-2 דולר ובשבוע החולף חצתה את קו ה-56 דולר. מרתון צפויה לרשום הכנסות של מעל 224 מיליון דולר השנה וקרוב ל-800 מיליון דולר בשנת 2022. מצד שני, אם הביטקוין חוזר מטה, מרתון צונחת יחד איתו.  

ביט דיגיטל (BTBT) – קטנה ושובבה ובמחיר דיסקאונט משמעותי עדיין!

ביט דיגיטל עשתה עסקים כגולדן בול עד ספטמבר 2020 לפני ששינתה את את שמה ואת פעילותה לחברת כריית מטבעות דיגיטליים. בשנה הזאת זינקו המניות בקרוב ל-210% אבל מתחילת השנה צנחה המניה ביותר מ-46% אחרי שההייפ הראשוני סביבה התפזר.

במחיר הנוכחי, 12 דולר, נסחרת BTBT במכפיל של 9.5 על הרווח המנייתי הצפוי השנה. זאת לעומת 26 ב-RIOT ו-56 ב-MARA. מדובר במחיר שווה לכל נפש למי שמחפש הזדמנות אמיתית בסגמנט ולא רוצה ללכת ולהשקיע בתעודות סל, קרנות על ביטקוין או במטבע עצמו.

באמצע אוקטובר הודיעה ביט דיגיטל כי תרכוש 10,000 מכונות כרייה חדשות מביטמיין הסינית, יצרנית המכונות המתקדמות ביותר בתחום כריית הביטקוין. זה אומר שקצב הייצור של המטבעות צפוי לעלות בצורה מסיבית בשנים הקרובות, ועכשיו מקווה החברה שהמטבע הבכיר ישמור על ערכו. 

בנוסף לחברות המוזכרות לעיל ניתן לבדוק גם את הסימולים המוכרים יותר של GBTC, COIN, MSTR ו-CAN שמספקים אף הן חשיפה לתחום. 

אם לא בא לכם להשקיע במניות עצמן או לרכוש את המטבעות הדיגיטליים ויש לכם לא מעט כסף פנוי ההמלצה שלי היא להגר לאיסלנד, להשכיר שם האנגר עם אספקה שוטפת של חשמל תרמי במחיר רצפה, לרכוש 1,000 מכונות של ביטמיין ולהתחיל להדפיס כסף דיגיטלי בעצמכם. ברמות המחירים הללו נראה כי מדובר בעסקה משתלמת הרבה יותר מלקנות מניות בבורסה או לרכוש נדל"ן. 

מפחד לסחור בשוק ההון לבד ולהפסיד?
יש לך הזדמנות לקבל תיק על סך 10,000$ כוח קניה ולהתחיל לסחור ללא הון עצמי


תשאיר את הפרטים, על מנת לצפות בהדרכה חינמית
שהכנו עבורך על שוק ההון ומלא שאלון התאמה שיבדוק את סיכויי ההצלחה שלך

מומלצים עבורך

התחברות ל+BigShot

נראה שיש טעות בפרטים...

התחברת בהצלחה!שכחת סיסמה?
שכחת את הסיסמה? מלא את כתובת המייל ונשלח לך לינק לאיפוס הסיסמה


חזרה להתחברות

רוצה להכיר את המניות שהולכות לעלות?
לחץ כאן לקבל עוד פרטים

הצטרפו לניוזלטר שלנו לקבל את כל העדכונים החמים!

רוצה להרוויח משכורת של מהנדס תוכנה מכל מקום בעולם, בלי לעבוד 9 שעות ביום בעבודה מתישה?

מלא פרטים ועבור לשאלון התאמה לשוק ההון

*במידה ותמצא מתאים לאחר שתמלא את שאלון ההתאמה אחד מציידי הכישרונות של גיא ברנד יצור איתך קשר לגבי המשך התהליך

דילוג לתוכן