+BigShot מופעל להתנתק?

הבנק הפחית לכם את מסגרת האשראי? מעכשיו זו כבר בעיה

משרד האוצר הודיע כי במסגרת טיוטת צו צמצום מסגרות בכרטיסי אשראי, הבנקים לא יוכלו להפחית את המסגרת מתחת ל-7,500 שקל. בנוסף, שיעור הפחתת המסגרות יצומצם ל-45 אחוז בלבד

שתף כתבה

בקרוב מאוד, הבנקים לא יוכלו לחסום אתכם. כרטיסי אשראי

תוכן עניינים

משרד האוצר, בשיתוף בנק ישראל, פרסם הבוקר (חמישי) את טיוטת הצו לשינוי השיעור והסכומים לעניין צמצום מסגרות בכרטיסי אשראי. הדבר נעשה להגברת התחרות ולצמצום הריכוזיות בשוק הבנקאות בישראל והטיוטה הוגשה להערות הציבור.

מטרת השינוי היא לאזן בין קידום התחרות בשוק הבנקאות ושמירה על הלקוחות שנפגעו מבחינה תעסוקתית בקורונה. במסגרת הצו, מוצע לייצר מתווה הפחתה מוגבל יותר למשך השנה הקרובה. לאחריו מכן תחול הוראת החוק המקורית. עוד הוצע, לצמצם את שיעור הפחתת המסגרות של כרטיסי האשראי מ-50 אחוז ל-45 אחוז.

ממשרד האוצר נמסר כי "על מנת למנוע פגיעה באוכלוסיות בעלות מסגרת אשראי נמוכה, יאסר על הבנקים להפחית את מסגרות האשראי מתחת ל-7,500 שקל. מסגרות מתחת לתקרה של 7,500 שקל לא יילקחו בחשבון בחישוב המסגרות לצמצום".

מטרת הצו לאזן בין החשיבות של קידום התחרות בשוק הבנקאות, לבין החשש שלקוחות שמצבם התעסוקתי נפגע יתקשו בקבלת מענה חלופי.

תיקון זה יאפשר לבנקים לצמצם את ההפחתה הנדרשת עבור אוכלוסיות אלה, ולמקד את הצמצום באוכלוסיות שמסגרת האשראי שלהם גבוהה יותר מלכתחילה.

כזכור, החוק להגברת התחרות ולצמצום הריכוזיות בשוק הבנקאות בישראל נועד לבסס גורמים חדשים בשוק הבנקאות בכלל ובשוק האשראי בפרט. הבר ייעשה באמצעות הפרדת חברות כרטיסי האשראי מהבנקים הגדולים, וזאת בכדי להגביר את התחרות ולהוזיל את יוקר המחייה בתחומי הבנקאות.

בתוך כך, נקבע כי עד סוף ינואר 2021 יחויבו הבנקים, שמהם הופרדו חברות כרטיסי האשראי, לצמצם את המסגרות בכרטיסי האשראי במחצית. הדבר נעשה ביחס למסגרות שניתנו על ידם ב-2015. הצו הנוכחי בא לצמצם את ההפחתה במסגרות כך שתימנע פגיעה אפשרית באוכלוסיות חלשות.

שר האוצר, ישראל כ"ץ, מסר הבוקר בהודעה לעיתונות: "הצו נובע מהמחויבות העמוקה להמשך המאמצים ליצירת התחרות וצמצום הריכוזיות בשוק הבנקאות, יחד עם צמצום של פגיעה אפשרית באוכלוסיות שנפגעו ממשבר הקורונה. בכוונתי להביא בחוק ההסדרים חבילת חוקים נוספים בתחום הפיננסי שיובילו להגברת התחרות בשוק הבנקאות – הפחתת יוקר המחייה ויצירת שוק יעיל יותר".

קבל את המדריך שבעזרתו תזהה את המניה הבאה שהולכת להתפוצץ!

שוק ההון מייצר אלפי הזדמנויות לייצור רווחים כל יום. אבל איך יודעים מהי הטכנולוגיה והמניה הבאה שבה אפשר להשקיע? בדיוק בשביל זה אנחנו כאן. לאחרונה השקנו, במיוחד עבורך, מהדורה דיגיטלית של הספר שלנו, שידריך אותך איך לייצר רווח. שים לב, הספר מוצע בחינם לזמן מוגבל! כל מה שאתה צריך לעשות זה ללחוץ על הקישור כאן למטה וליצור לעצמך את ההזדמנות.


לחץ כאן כדי לקבל את הספר בחינם לגמרי

לזמן מוגבל: קבל בחינם הדרכת וידאו מלאה שחושפת את אסטרטגיית המסחר שאחראית על 80% מכל הרווחים שלנו בשוק ההון

תלמד אסטרטגיות ייחודיות, טיפים וידע פרקטי שיעזור לך להפוך לסוחר נוסטרו מצליח בשוק ההון.

בונוס מיוחד: קבל בנוסף גם מדריך שיראה לך איך אפשר להרוויח בשוק ההון ללא הון עצמי ומבלי לסכן את החסכונות – במתנה (שווי של 179 ש"ח).

השאר פרטים בטופס ותועבר להדרכה מיד ובחינם!

מומלצים עבורך
עוד כתבות
[bsa_pro_ad_space id=1]

התחברות ל+BigShot

נראה שיש טעות בפרטים...

התחברת בהצלחה!שכחת סיסמה?
שכחת את הסיסמה? מלא את כתובת המייל ונשלח לך לינק לאיפוס הסיסמה


חזרה להתחברות

רוצה להכיר את המניות שהולכות לעלות?
לחץ כאן לקבל עוד פרטים

שרותי פרימיום

מחפש את היתרון בשוק ההון?

הירשם עכשיו לשירותי הפרימיום שלנו וקבל את הניתוחים, הטיפים וסקירות השוק לפני כולם!
דילוג לתוכן