+BigShot מופעל להתנתק?

הדבר הבא בשוק ההון: מודל השקעות פורץ דרך שמשגע מדינה שלמה

המון סוחרי בורסה נמצאים בסערת רגשות בעודם מנסים לנווט בהצלחה את הסירה המטלטלת המכונה "תיק מסחר". מה הבעיה? הם חווים הפסדים כי הם פועלים מהבטן וסוחרים לבד בעוד קבוצת משקיעים "סודית", הסוחרת במודל "נוסטרו", מכבה את מרכיב הרגש, פועלת באופן רציונלי ומצליחה ליצור הכנסות יציבות בהיקפים מרשימים ביותר. תפסנו לשיחה בנושא את יזם שוק ההון ומנכ"ל חברת ביג שוט גיא ברנד שיסביר על ההבדלים בין 2 שיטות המסחר ומדוע לדעתו מודל ה'נוסטרו' הוא שיטת המסחר האולטימטיבית לשנים הקרובות.

שתף כתבה

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email
שיתוף ב telegram
גיא ברנד, מתוך הראיון בחדשות 13
איש העסקים גיא ברנד, מתוך הראיון בחדשות 13

תוכן עניינים

ישראלים שרוצים להיכנס לבורסה ולהתחיל להשקיע במניות יכולים לעשות זאת ב-2 מודלים שונים: מסחר עצמי או בשפה המקצועית מסחר  'ווסטרו' (VOSTRO) הנחשב למסחר "מסורתי" ומודל 'נוסטרו' (NOSTRO) הנחשב לפורץ דרך (על פניו). מה ההבדל ביניהם ומי באמת עדיף? גיא ברנד מביג שוט טוען כי יש בידיו תשובות.

גיא, אני מבולבל. ווסטרו, נוסטרו… חוץ מלשבור את השיניים בלומר אותם – אין לי שמץ מה הם אומרים. תעשה לי סדר בבקשה. 

(גיא פתח באמירה משונה). "בשמחה ידידי. בוא נפתח בשיעור מזורז בלטינית. המשמעות של המילה 'ווסטרו' היא 'שלך' והמשמעות של המילה 'נוסטרו' היא 'שלנו'. מה זה אומר מבחינתך כמשקיע? אם אתה משקיע ווסטרו – אתה בעצם סוחר על הכסף של עצמך וכל הסיכונים הם עליך. זה מה שעושים אגב לפחות 80% מהסוחרים בשוק ההון. מנגד, אם אתה משקיע נוסטרו – אתה בעצם סוחר על ההון של חברה או אדם מסוימים כך שהסיכון על הכסף הוא לגמרי עליהם".

אוקיי, הבנתי, אז בעצם אתה אומר שמי שסוחר כ'נוסטרו' לא מסכן את ההון שלו בכלל. אני צודק? 

"פגעת בול, זה בדיוק מה שזה אומר. תבין, כדי להתחיל להשקיע בשוק ההון, המינימום שאתה חייב שיהיה לך זה לא פחות מ-3,000 דולר. זה לא מעט כסף. אולי אתה צריך אותו לשכירות, משכנתה, לסגור הלוואות, חוג בלט לילדה, לעשות שיפוצים, לימודים, לשלם חשבונות, לצאת לחופשה או כל דבר אחר. ותחשוב, בשנה וחצי של קורונה הכלכלה פה עברה טלטלה; המשק היה מושבת, אנשים היו בחל"ת, עברנו ארבעה סגרים. זה לא צחוק. עכשיו מצד שני, יכול להיות שגם אין לך הון פנוי אז אתה מתחיל לבדוק אופציה של לקחת הלוואה מהבנק. זו נקודת פתיחה בעייתית. מאוד אפילו! בנוסף, בגלל שמדובר בכסף שלך, אתה חרד לחוות הפסדים ומשלב אמוציות בפעילות המסחר שלך. זה כבר מתכון לאסון! 

אבל במודל 'נוסטרו'? אין לך את זה. אתה מנטרל את פקטור הרגש (או מה שאנחנו קוראים לו אלמנט הפחד), סוחר ללא עקבות ולא מסכן שקל מהכיס הפרטי שלך. זה אגב המודל שלנו בפרויקט ה-NO RISK – תוכנית הכשרה למסחר במניות שעד כה הצטרפו אליה למעלה מ- 1,000 סוחרים.  אספר לך עליה בהמשך"

קרדיט: פורטל הפיננסים "ביזפורטל".
קרדיט: פורטל הפיננסים "ביזפורטל".

אשמח לשמוע אבל חסרים לי עוד כמה חידודים. חוץ מזה שכסוחר 'נוסטרו' אני לא מסכן את הכסף שלי, מה עוד זה נותן לי? הרי אין הבטחה לזה שאני אצליח לעשות רווח. לא ככה?

"צודק. אי אפשר להתחייב שתעשה רווח אבל ההבדל בין להיות סוחר רגיל לסוחר נוסטרו הוא תהומי וזה לגמרי פועל לטובתך. קודם כל – סוחרים רגילים הם כמו זאבים בודדים, הם לבד במערכה. אין להם גורם מקצועי שהם יכולים לפנות אליו בזמן אמת, מישהו שיתמוך, יכוון, יבקר אותם על טעויות, יידע למקד אותם בעיקר ולא בתפל… בנוסף, לסוחרי 'ווסטרו' יש זוג עיניים אחד. הם לא יכולים לראות את כל התמונה המלאה מה שעלול לגרום להם לפספס עסקאות טובות. לעומת זה, סוחרי 'נוסטרו' פועלים כקהילה מגובשת; הם עובדים ככוח אחד כדי להתגבר יחד על מכשולים ויכולים לעזור ולתמוך אחד לשני כדי לא לעשות טעויות ולהגדיל את פוטנציאל הרווח. חוץ מזה, הם מקבלים ליווי ותמיכה מצוות מקצועי של סוחרים. יש להם מנטורים, מורי דרך שמראים להם איך מגיעים מ-A ל-B באופן שקול ואחראי ואפילו איך לשפר את עצמם ממש תוך כדי תנועה. בדיוק כמו אצלנו בתוכנית NO RISK של ביג שוט".

אוקיי, התחלת לסקרן. ומה אומרת התוכנית הזו של NO RISK?

"אני אסביר. התוכנית הזו היא למעשה פרויקט מיוחד שבו אנחנו, ביג שוט, לוקחים תחת חסותנו אנשים מהישוב – בין אם מדובר בסוחרים מנוסים או בישראלים שמתעניינים ורוצים להתחיל לסחור ומאפשרים להם לקבל מאיתנו תיק מסחר אמיתי שטעון בכוח קנייה של $10,000 שהולך לשמש אותם למסחר במניות בוול סטריט. והדובדבן שבקצפת – הם לא מסכנים שקל מהכיס הפרטי שלהם. כל הסיכון שם הוא עלינו".

מה? למה שתעשו את זה בכלל?

(גיא כבר היה בהיכון). "או, חיכיתי שתשאל את זה. אז תקשיב. לנו בביג שוט יש אינטרס מובהק בתוכנית הזאת; אנחנו מאפשרים לאנשים לסחור על הכסף שלנו, לא לסכן שקל מהכיס הפרטי ובסוף להתחלק איתנו ברווחים. זה סופר הוגן. בתוך זה, בגלל שמדובר בכסף שלנו, אנחנו לא זורקים סוחרים למים בתקווה שהם יצליחו לשחות אלא דואגים לספק עבורם מעטפת מקצועית מלאה. היא כוללת בין היתר ליווי ותמיכה בחדר המסחר שלנו, מענה מיידי לשאלות שמתעוררות ואפילו מסחר במערכת 'דמו' שמדמה מסחר על מניות אמיתיות. צריך יותר מזה? מומחי ההשקעות שלנו ידאגו לערוך עבורך מחקר וניתוח שוק עבור כל נכס שקיים. זה מידע 'מאחורי הקלעים' שפשוט שווה כסף ולרוב גם לא חושפים אותו בפני הקהל הרחב".

נשמע מבטיח. מה עם תוצאות?

(גיא קירב ידיים לחזה כאילו "להסיר מעצמו אחריות").

"למה לשאול אותי?! תראה מה התוכנית עשתה עבור סוחרים ישראלים שהחליטו להצטרף אליה…"

גיא – שכנעת. איך מצטרפים?

"הכי פשוט. אתה לוחץ כאן, משאיר פרטים ומתאם הכשרה של ביג שוט חוזר אליך תוך זמן קצר. אם תמצא מתאים לתוכנית, נדאג לצייד אותך בסט הכלים הנדרש שיעזור לך להפוך לסוחר רווחי ותהיה לך הזדמנות חסרת תקדים לסחור על ההון שלנו מבלי לסכן את הכסף שלך". 

מפחד לסחור בשוק ההון לבד ולהפסיד?
יש לך הזדמנות לקבל תיק על סך 10,000$ כוח קניה ולהתחיל לסחור ללא הון עצמי


תשאיר את הפרטים, על מנת לצפות בהדרכה חינמית
שהכנו עבורך על שוק ההון ומלא שאלון התאמה שיבדוק את סיכויי ההצלחה שלך

מומלצים עבורך
עוד כתבות

התחברות ל+BigShot

נראה שיש טעות בפרטים...

התחברת בהצלחה!שכחת סיסמה?
שכחת את הסיסמה? מלא את כתובת המייל ונשלח לך לינק לאיפוס הסיסמה


חזרה להתחברות

רוצה להכיר את המניות שהולכות לעלות?
לחץ כאן לקבל עוד פרטים

הצטרפו לניוזלטר שלנו לקבל את כל העדכונים החמים!

רוצה לסדר לעצמך הכנסה מהשקעות מבלי לסכן שקל?

מלא את הטופס למטה ועבור אל שאלון ההתאמה לתוכנית ההכשרה ולקבלת תיק מסחר

*במידה ותמצא מתאים לאחר שתמלא את שאלון ההתאמה אחד מציידי הכישרונות שלנו יצור איתך קשר לגבי המשך התהליך

רוצה להרוויח משכורת של מהנדס תוכנה מכל מקום בעולם, בלי לעבוד 9 שעות ביום בעבודה מתישה?

מלא פרטים ועבור לשאלון התאמה לשוק ההון

*במידה ותמצא מתאים לאחר שתמלא את שאלון ההתאמה אחד מציידי הכישרונות של גיא ברנד יצור איתך קשר לגבי המשך התהליך

דילוג לתוכן