+BigShot מופעל להתנתק?

הדלי שלא מפסיק לתת: מה קורה עם מניות BAKKT?

מניות חברת הקריפטו השלימו טיסה של 400% מאז נכנסו לבורסה בעסקת SPAC. מה לעזאזל קורה שם? כל הפרטים בכתבה הבאה

שתף כתבה

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email
שיתוף ב telegram
מניות BAKKT: ראלי של 400% מאז הכניסה לבורסה בעסקת SPAC.
מניות BAKKT: ראלי של 400% מאז הכניסה לבורסה בעסקת SPAC.

תוכן עניינים

בורסות המניות והקריפטו ממשיכות להתפוצץ, הכסף הפנוי ממשיך לזרום פנימה במיליארדים ונראה שהחגיגה לא קרובה להיגמר. האלטרנטיבות ממשיכות להיות עלובות (נסו לשים פר"י בבנק ותראו כמה ריבית תקבלו על הכסף – בדיחה) ולכן המשקיעים ממשיכים לנהור לוול סטריט ולמטבעות הקריפטו ומנפחים את הבועה עוד ועוד. 

הדיבורים על תיקון, נפילה או מימושים ממשיכים להיות בעלמא ומשיחות שערכתי עם מספר "יודעי דבר" בשוק הקריפטו הם טוענים שהמטבע הדיגיטלי יגיע ל-100 אלף דולר עוד השנה והאתריום ל-10 אלף דולר. אם פעם חשבתי שזה תסריט בלתי אפשרי בעליל, היום אני נוטה להאמין שזה בהחלט יכול לקרות. 

ואם שוק הקריפטו ממשיך להתפוצץ, גם מניות החברות שפועלות בתחום עולות יחד עם מחירי המטבעות. אחת המניות שביצעו מהלך גרנדיוזי בשבוע שעבר היא זו של חברת הקריפטו באקט. החברה הוקמה על ידי בורסת ICE בשנת 2018 כזירת מסחר לקריפטו, ונכנסה לוול סטריט באמצעות עסקת SPAC עם חברת VPC אקוויזישן. 

עם השלמת ה-SPAC מחזיקה ICE ב-78% ממניות באקט בעוד שהציבור מחזיק ב-8% בלבד מהמניות כשהשאר מתחלק בין VPC ובין המשקיעים שנכנסו להשקעה בסבב ה-PIPE. זאת אומרת שהטיסה של המניה בשבועיים שבהם היא נסחרת בבורסה נתמכה על ידי עדר החוליגנים של רדיט והמשקיעים הקמעונאים הידועים לשמצה, או לחיוב, תלוי לאיזה צבא אתם משתייכים. 

באקט (BKKT) – טיסה של 360% בשבוע

ב-18 באוקטובר החלה באקט את דרכה כחברה ציבורית פוסט SPAC, כשבימים הראשונים למסחר דשדשה המניה סביב המחיר הראשוני של VPC, כ-10 דולרים. אחרי כמה ימים בלי חדשות מיוחדות, המשקיעים הקמעונאים החלו להריץ את המניה קדימה וב-25 באוקטובר הגיעה ההתפוצצות, כש-BKKT טסה כל הדרך ממחיר של 12 דולר לסגירה של יותר מ-30 דולר. זה קרה אחרי שהחברה, שבינתיים שינתה את פעילותה העסקית לחברה שמקדמת את כלכלת הקריפטו (קנייה, מכירה, קבלת הטבות, שוברי מתנה ועוד המתבססים על מטבעות דיגיטליים), הודיעה כי חתמה על הסכם שיתוף פעולה עם חברת פיסרב (FISV).

באקט תחבר את יכולות הארנק הדיגיטלי שהיא מציעה ללקוחות B2B ו-B2C של פיסרב באמצעות מערכת הקאראט של האחרונה. המשמעות הפיננסית של ההסכם לא ממש ברורה עדיין ולא ידוע כמה כסף הוא צפוי להכניס לבאקט. למשקיעים זה לא ממש משנה והם קפצו על המניה תוך שהם מנפחים את מחזורי המסחר בצורה לא פרופורציונלית לימים הראשונים. 

ההודעה על העסקה עם פיסרב היוותה את הכותרת המרכזית של היום אבל עוד לפני כן הודיעה באקט על שיתוף פעולה עם חברת כרטיסי האשראי מסטרקארד (MA). במסגרת ההסכם הזה תספק באקט טכנולוגיה שתאפשר למסטרקארד, חברות פינטק ומוסדות פיננסיים להציע סל של שירותים סביב המטבעות הדיגיטליים. העסקה הזו דווקא עברה בלי תנועה מיוחדת במניה אבל העסקה עם פיסרב התניעה את המנוע שהטיס את BKKT לשחקים. 

בימי המסחר הבאים התממשה המניה חזרה למחיר של 20 דולר אבל אז נפתחו המבערים שוב ובמסחר יום שישי טסה באקט כל הדרך למחיר סגירה של 42.52 דולר אחרי זינוק יומי של 66%. עבודה יפה מאוד של המשקיעים הקמעונאים ושל השוק שמאפשר לתופעות הללו לקרות על בסיס שבועי מאז נכנסו משקיעי רדיט לחיינו בקול סערה בחודש ינואר השנה. הרולטה של וול סטריט ממשיכה לספק ריגושים למי שמחפש אותם והשאלה הנשאלת היא כיצד אנחנו יכולים, אם בכלל, לצפות התנהגות כזו פסיכית של מניות ולהיות בצד הנכון של המטוטלת?

איך מתנהלים מול מניות שמתפוצצות לנו מול העיניים?

הבעיה של רוב המשקיעים הפרטיים היא אלמנט תאבת הבצע וחוסר היכולת לממש פוזיציות ברווח, או לחלופין לחתוך את ההפסד באמצעות הגנת STOP LOSS. קחו למשל את באקט. ההגיון שלי אומר שהמניה צריכה לחזור חזק מטה אחרי הראלי המטורף הזה. האם צריך לממש עכשיו או להמשיך לחכות? למי שבתוך הפוזיציה אני ממליץ למגן ב-STOP LOSS במחיר של 15% פחות ממחיר הסגירה ביום שישי. במידה ובאקט תתחיל במסע הצפוי מטה תוכלו לממש את הרווח בצורה יפה. במידה והיא תמשיך לעלות, אפשר להמשיך עם STOP LOSS עוקב שנשאר ברמה של 15% מתחת למחיר הגבוה ביותר אליו מגיעה המניה.

לגבי השאלה האם ניתן לחזות את מניות הרולטה הבאות זה כמובן דורש מחקר מעמיק ומעקב אחרי פורומים ברדיט, בטוויטר, בסטוק-טוויטס ובכל אתרי הסושיאל שבהם משתמשים מתחילים דיבור והרצה של מניות שאף אחד לא ממש שמע עליהן עד שהן מתחילות להתפוצץ.

בנוגע לחוסר היכולת לממש בעליות חדות, אספר לכם סיפור קצר על חבר ותיק שהחזיק ועדיין מחזיק מניות של חברת הפח הישראלית רי-ווק (RWLK). לפני חודש, לא ברור למה בדיוק, זינקה המניה ביותר מ-100% ביומיים. הוא שאל אותי מה לעשות עכשיו כשהוא סוף סוף עבר לרווח קטן במניה. אמרתי לו למכור ולממש כי אי אפשר לפספס הזדמנות כזו. המניה שהתה ברמה של 2.6 דולר. חודש אחרי היא שוב במחיר של 1.20 דולר. האם הוא מכר את הנייר בעליות? מה נראה לכם? 

לגבי באקט תעשו מה שאתם חושבים לנכון. בשבוע הקרוב נראה האם הבועה תמשיך להתנפח או שהיא תתפוצץ ברעש גדול ותשאיר אלפי משקיעים עם הפסדים גדולים בכיס. 

מפחד לסחור בשוק ההון לבד ולהפסיד?
יש לך הזדמנות לקבל תיק על סך 10,000$ כוח קניה ולהתחיל לסחור ללא הון עצמי


תשאיר את הפרטים, על מנת לצפות בהדרכה חינמית
שהכנו עבורך על שוק ההון ומלא שאלון התאמה שיבדוק את סיכויי ההצלחה שלך

מומלצים עבורך
עוד כתבות

התחברות ל+BigShot

נראה שיש טעות בפרטים...

התחברת בהצלחה!שכחת סיסמה?
שכחת את הסיסמה? מלא את כתובת המייל ונשלח לך לינק לאיפוס הסיסמה


חזרה להתחברות

רוצה להכיר את המניות שהולכות לעלות?
לחץ כאן לקבל עוד פרטים

הצטרפו לניוזלטר שלנו לקבל את כל העדכונים החמים!

רוצה להרוויח משכורת של מהנדס תוכנה מכל מקום בעולם, בלי לעבוד 9 שעות ביום בעבודה מתישה?

מלא פרטים ועבור לשאלון התאמה לשוק ההון

*במידה ותמצא מתאים לאחר שתמלא את שאלון ההתאמה אחד מציידי הכישרונות של גיא ברנד יצור איתך קשר לגבי המשך התהליך

דילוג לתוכן