+BigShot מופעל להתנתק?

ההזדמנויות שבתעשיית אבטחת הסייבר על רקע אירועים גלובליים

מדד אבטחת הסייבר של Nasdaq CTA עלה על ה-S&P 500 ב-12% בשנה ולא קשה להבין מדוע

שתף כתבה

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email
שיתוף ב telegram
שורה של גורמים החזירו את תשומת הלב לתעשיית אבטחת הסייבר
שורה של גורמים החזירו את תשומת הלב לתעשיית אבטחת הסייבר

תוכן עניינים

מדד אבטחת הסייבר של Nasdaq CTA עלה על ה-S&P 500 ב-12% בשנה האחרונה ולמעשה, לא קשה להבין מדוע: שורה של גורמים החזירו את תשומת הלב למגזר הזה, החל מלוחמת סייבר ועד להופעת המחשוב הקוונטי.

אז בואו נצלול אל תוך הגורמים האלה קצת יותר לעומק, וננסה להבין אילו הזדמנויות גלומות עבור משקיעים וסוחרים בתעשיית אבטחת הסייבר.

מדד אבטחת הסייבר של Nasdaq CTA בהשוואה ל-S&P 500
מדד אבטחת הסייבר של Nasdaq CTA בהשוואה ל-S&P 500

מדוע מגזר אבטחת הסייבר עולה על השוק הרחב?

המגיפה יצרה שינוי משמעותי וקבוע במספר האנשים שעובדים מהבית. עובדים רבים כעת מטפלים בעומס העבודה שלהם ובנתונים ארגוניים די רגישים דרך האינטרנט, ובנוסף, עסקים ברחבי העולם נאלצו לבצע את הפעילות שלהם באינטרנט. מיותר לציין ששניהם הגדילו באופן משמעותי את האיום של מתקפות סייבר על מערכות פגיעות.

זינוק במתקפות סייבר

במהלך הסכסוך המתמשך בין רוסיה לאוקראינה ראינו זינוק במתקפות סייבר, והרבה מומחים חוששים שפריצות בשדה הקרב עלולות לגלוש בטעות למחשבים אישיים, או גרוע מכך, שהאקרים רוסים עלולים לפתוח בהתקפות מכוונות על ממשלות ותאגידים מערביים כנקמה על הצעדים השונים  שהמערב נוקט במהלך הסכסוך הזה, כן, הסנקציות. אחרי הכל, רוסיה הפגינה גם יכולת חזקה וגם נכונות להפעיל מתקפות סייבר מזיקות בעבר.

קבוצות זדוניות אחרות גם הן מנסות לשים את ידיהן על כמויות אדירות של נתונים מוצפנים כעת כדי לפענח אותם מאוחר יותר, ומחשבים קוונטיים יכולים לפרוץ בקלות אפילו את הנתונים המאובטחים ביותר. והשמועות אומרות שגם סוכנויות מודיעין ברחבי העולם עושות זאת. זה אומר שממשלות וארגונים פרטיים צריכים להתחיל לאבטח את המערכות שלהם מפני מחשבים קוונטיים הרבה לפני שלכולם יש אחד.

כמו כן, חברות אבטחת סייבר עובדות על פיתוח הגנות קוונטיות שיכולות לעמוד במתקפה ממחשב קוונטי – הגנות שממשלות ותאגידים ישלמו הרבה עבורן במצב בו הקוואנטום יהפכו בסופו של דבר למיינסטרים.

גדילה בהוצאות על מיזוגים ורכישות בתחום אבטחת סייבר

ההוצאה העולמית על מיזוגים ורכישות בתחום אבטחת סייבר גדלה ביותר מ-300% בשנת 2021 בהשוואה לשנה שקדמה לה, והגיעה לשיא של 77.5 מיליארד דולר. והשנה הזו כבר מאותתת על סימני התחלה משמעותיים: גוגל הסכימה לרכוש את מומחה מתקפות הסייבר Mandiant תמורת 5.4 מיליארד דולר בחודש שעבר, העסקה הגדולה ביותר שלה מזה עשור. ולאחר מכן ממש השבוע, חברת ההשקעות הפרטית Thoma Bravo הודיעה שהיא קונה את חברת אבטחת הסייבר SailPoint תמורת 6.9 מיליארד דולר.

פעילות מיזוגים ורכישות זו מגבירה את הערכות מניות אבטחת סייבר גם בגלל הסכום שהרוכשים מוכנים לשלם וגם בגלל שהמשקיעים מצפים כעת שחברות אחרות ימשיכו עם המגמה הזו.

דיבורים על מיתון מתקרב

ולבסוף, יש יותר ויותר דיבורים על מיתון מתקרב. אם זה אכן יקרה, יתכן שתחום אבטחת הסייבר ישיג ביצועים טובים יותר מהשוק הרחב מכיוון שהוא מציג כמה מאפיינים הגנתיים: אבטחת סייבר לא זולה, אבל היא בבחינת חובה עבור חברות, אחרי הכל. ובניגוד להוצאות כמו פרסום ושיווק, חברות לא יכולות להסתכן בתלונות על אבטחת סייבר, גם כשהזמנים גרועים. המשמעות היא שההכנסות של חברות אבטחת סייבר עשויות להחזיק מעמד או אפילו לגדול במהלך מיתון.

מה ההזדמנות כאן?

ראשית, אפשר לחקור לעומק ולהשקיע במניות אבטחת סייבר בודדות כמו Crowdstrike, Fortinet, Palo Alto Networks ו-NortonLifeLock.

סקירה כללית של מניית Crowdstrike -CRWD מקור TradingView
סקירה כללית של מניית Crowdstrike -CRWD מקור TradingView

אפשרויות מעניינות נוספות הן לבחון גם תעודות סל כדי לקבל בקלות רבה יותר חשיפה רחבה למגזר הזה.

שתי תעודות סל יחסית גדולות הן תעודת הסל ETFMG Prime Cyber ​​Security – הרשומה תחת הטיקר המעניין HACK ותעודת ה-First Trust Nasdaq Cybersecurity ETF, הרשומה תחת הטיקר הרגיל יחסית CIBR.

מבין שתי תעודות הסל, CIBR גדולה יותר והאחזקות שלה מרוכזות יותר. אבל המכפיל החציוני של EV למכירות עתידיות של האחזקות שלה גבוה יותר, מה שמרמז שתעודת הסל מושקעת במניות יקרות יותר למראה שהערכות השווי שלהן נפגעות יותר בסביבה הנוכחית של עליית ריבית.

מניית CIBR גרף שבועי מקור TradingView
מניית CIBR גרף שבועי מקור TradingView

אז אולי תעודת הסל HACK שהיא בעלת מכפיל שווי חציוני נמוך יותר והיא מגוונת יותר היא הימור בטוח יותר.

מניית HACK גרף שבועי מקור TradingView
מניית HACK גרף שבועי מקור TradingView

לסיום, זוהי סקירה כללית על הזדמנויות אפשריות להשקעה בתעשיית אבטחת הסייבר והיא אינה מהווה כל המלצה או ייעוץ לקניה/מכירה או אחזקת ניירות הערך המוזכרים בה. ככלל, תמיד עליכם לעשות מחקר מעמיק משלכם על מנת לקבל החלטות מבוססות ומושכלות.

*אין לראות באמור לעיל משום ייעוץ השקעות, המלצה או חוות דעת באשר למוצרים פיננסיים כלשהם

מפחד לסחור בשוק ההון לבד ולהפסיד?
יש לך הזדמנות לקבל תיק על סך 10,000$ כוח קניה ולהתחיל לסחור ללא הון עצמי


תשאיר את הפרטים, על מנת לצפות בהדרכה חינמית
שהכנו עבורך על שוק ההון ומלא שאלון התאמה שיבדוק את סיכויי ההצלחה שלך

מומלצים עבורך
עוד כתבות

התחברות ל+BigShot

נראה שיש טעות בפרטים...

התחברת בהצלחה!שכחת סיסמה?
שכחת את הסיסמה? מלא את כתובת המייל ונשלח לך לינק לאיפוס הסיסמה


חזרה להתחברות

רוצה להכיר את המניות שהולכות לעלות?
לחץ כאן לקבל עוד פרטים

הצטרפו לניוזלטר שלנו לקבל את כל העדכונים החמים!

דילוג לתוכן