+BigShot מופעל להתנתק?

ההנפקות הגדולות ביותר של 2021: האם כדאי להשקיע בהן?

5 הנפקות ראשוניות חמות שריגשו את המשקיעים השנה

שתף כתבה

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email
שיתוף ב telegram
וורן באפט
וויטני וולף הרד, מנכל"ית באמבל

תוכן עניינים

חברות ממגוון תחומים ביקשו השנה לגייס הון בשלל תחומים: החל בהלוואות, אפליקציות מסחר, אתרי היכרויות וכלה במוצרי חלב צימחי שהופכים ליותר ויותר פופולריים בשנים האחרונות. אם אתה מרגיש שפספסת משהו, להלן חלק מהחברות הפופולריות ביותר שהונפקו לאחרונה. יתכן ותרצה לבחון האם עדיין רלוונטי לשקול הצטרפות להייפ.

Didi Global – DIDI

דידי גלובל הונפקה ב-30 ביוני, במחיר של 14 דולר למניה, הערכת שווי של 73 מיליארד דולר. מניותיה נמצאות מאז במסלול קבוע כלפי מטה, והמניה נסחרת כיום כמעט בחצי מהערך ההתחלתי שלה.

האם כדאי להשקיע ב DIDI?
העניינים עברו ממצב חמור למצב גרוע יותר באפליקציית העל הסינית, וכנראה שכדאי להתרחק ממנה גם עכשיו. מספר ימים לאחר ההנפקה שלה ממשלת סין אסרה על רישומי משתמשים חדשים לאפליקציה של DIDI בסין, ולאחר מכן הורתה לחנויות אפליקציות לנייד להסיר את האפליקציה לגמרי מטעמי ביטחון לאומי. מכיוון שממשלת סין כמעט ואינה צפויה, אפשר לומר שגם רכישת מניות דידי אינה מרגישה בטוחה.

גרף יומי מניית DIDI
גרף יומי מניית DIDI

Robinhood Markets Inc – HOOD

רובינהוד הגיעה לשוק המניות ב-29 ביולי עם 38 דולר למניה ושווי של 32 מיליארד דולר. כהנפקה כל כך מדוברת, הסוחרים והמשקיעים הופתעו לראות שאפליקציית המסחר מסיימת את היום הראשון שלה בירידה של 8%, אך היא התאוששה מהר וכיום היא נסחרת מעל מחיר ההנפקה שלה.

האם כדאי להשקיע ברובינהוד?
אין ספק כי רובינהוד נמצאת בחוד החנית בכל הקשור לצמיחת המסחר הקמעונאי, וההסתערות האחרונה של החברה לאפשר מסחר בקריפטו רק הוסיפה לכך. אבל יש יותר מתחרים בתחום ולרובינהוד אין יתרון תחרותי אמיתי לעומת כל פלטפורמת מסחר אחרת. ננסה לדמיין לרגע רגולטורים פוטנציאליים שנכנסים לתמונה בעתיד וככל הנראה נרצה בשלב זה לוותר על ההרפתקה.

גרף יומי מניית HOOD
גרף יומי מניית HOOD

Affirm Holding-AFRM

Affirm הונפקה ב-13 בינואר, במחיר של 49 דולר למניה (הערכה של 11.9 מיליארד דולר). המניה שלה זינקה ב-100% ביום הראשון, ולמרות כמה עליות וירידות, היא יותר ממחזיקה ברווחים המוקדמים האלה.

האם כדאי להשקיע ב Affirm?
Affirm היא שחקנית גדולה בתחום ההלוואות שצומחות במהירות, קנה-עכשיו-שלם-מאוחר-יותר. וצמיחה זו משכה אליה יריבים, כולל  KlarnaוSquare שלא מזמן רכשה את Afterpay.

Affirm, אם כן, יכולה לקוות ליהנות מהצמיחה הגבוהה הזו, בהתחשב בכך שמדובר בשחקנית גדולה ומבוססת. מעבר לכך, אפשרויות של מיזוגים ורכישות בתחום זה הן רבות, Affirm יכול להפוך ליעד השתלטות של חברת שירותים פיננסיים גדולה עוד יותר, מה שיכול להצדיק השקעה כעת.

גרף יומי מניית AFRM
גרף יומי מניית AFRM

Bumble Inc BMBL

Bumble התקבלה בחום רב כשהונפקה לשוק המניות ב-11 בפברואר עם 43 דולר למניה ושווי של 8.2 מיליארד דולר. מחיר המניה שלה עלה ב-64% ביום הראשון, אך היא דיי צנחה מאז.

האם כדאי להשקיע בבאמבל?
לאפליקציית ההיכרויות, איתור חברים מקומיים וחיבור לרשתות ככל הנראה יש עוד הרבה פוטנציאל. המגיפה הפכה את ההיכרויות ברשתות לאחת הדרכים הבטוחות היחידות עבור אנשים ליצור קשרים חדשים, והתעשייה אמורה להמשיך לפרוח. תשקיף ההנפקה של באמבל מציין כי פלח הפרימיום שלה צפוי לגדול בשיעור שנתי ממוצע של 18% בארבעת השנים הבאות, כתוצאה ממצטרפים חדשים שהחברה תקווה שיהפכו ללקוחות משלמים ורווחיים. אם באמבל תוכל להרחיק או להתמודד היטב עם  התחרות, היא עשויה לראות את מחיר המניה שלה שוב מגיע לשיא דיי מהר.

גרף יומי מניית BMBL
גרף יומי מניית BMBL

Oatly Group-OTLY

Oatly הופיעה לראשונה בבורסה ב-19 במאי במחיר של 17 דולר למניה, ושוויו של 10 מיליארד דולר. ביום הראשון שלה נרשמה עלייה של 18%במניה, והיא עשתה תנועה יפה מעלה עד סוף חודש יוני. לאחר מכן המניות החלו לרדת ועכשיו הן נסחרות מתחת למחיר ההנפקה שלהן.

האם כדאי להשקיע  ב Oatly?
מדובר על חלב צמחי שהוא פופולרי יותר מתמיד, והיווה 14% מסך מכירות החלב הקמעונאי בארה"ב בשנת 2019. תת-הקטגוריה הצומחת ביותר היא חלב שיבולת שועל, שמכירותיו באמריקה זינקו 300% בשנה שעברה. Oatly הוא אחד המותגים הגדולים והמוכרים ביותר שיש, מה שמציב אותו בחזית הטרנד המאסיבי הזה. כך שאם החברה תוכל לעצור את התחרות הקשה ההולכת וגדלה, היא עשויה לעקוב אחר חברותיה המבוססות על צמחים לתוך תיקי המשקיעים הממוקדים בנושא הקיימות, ולהעלות את מחירה בחזרה.

גרף יומי מניית OTLY
גרף יומי מניית OTLY

כעת, כל מה שנותר לך לעשות זה להעמיק במחקר נוסף משלך ולבחון את האפשרויות השונות על מנת להגיע להחלטות מושכלות ככל שניתן.

אין לראות באמור לעיל משום ייעוץ השקעות, המלצה או חוות דעת באשר למוצרים פיננסיים כלשהם.

מפחד לסחור בשוק ההון לבד ולהפסיד?
יש לך הזדמנות לקבל תיק על סך 10,000$ כוח קניה ולהתחיל לסחור ללא הון עצמי


תשאיר את הפרטים, על מנת לצפות בהדרכה חינמית
שהכנו עבורך על שוק ההון ומלא שאלון התאמה שיבדוק את סיכויי ההצלחה שלך

מומלצים עבורך
עוד כתבות

התחברות ל+BigShot

נראה שיש טעות בפרטים...

התחברת בהצלחה!שכחת סיסמה?
שכחת את הסיסמה? מלא את כתובת המייל ונשלח לך לינק לאיפוס הסיסמה


חזרה להתחברות

רוצה להכיר את המניות שהולכות לעלות?
לחץ כאן לקבל עוד פרטים

הצטרפו לניוזלטר שלנו לקבל את כל העדכונים החמים!

רוצה להרוויח משכורת של מהנדס תוכנה מכל מקום בעולם, בלי לעבוד 9 שעות ביום בעבודה מתישה?

מלא פרטים ועבור לשאלון התאמה לשוק ההון

*במידה ותמצא מתאים לאחר שתמלא את שאלון ההתאמה אחד מציידי הכישרונות של גיא ברנד יצור איתך קשר לגבי המשך התהליך

דילוג לתוכן