fbpx

הונדורס, קניה, הוואי: כל הסיבות לאופטימיות המשקיעים באורמת

חברת האנרגיה, שעלתה בשיעור של 49 אחוז בחודשיים האחרונים, נהנתה מבחירתו של נשיא חדש שדוגל באנרגיה מתחדשת. רצף אירועים הוביל אותה לצבור הון דרך תחנות הכוח שלה ובעיקר - לגיוס של 340 מיליון דולר בהנפקת משקיעים ששואלים: כמה אפשר להרוויח בבורסה ממניות אנרגיה בטווח קצר?
הר געש בהוואי
טרף את הקלפים. הר הגעש קילוואה בהוואי (Photo by Pieter De Malsche on Unsplash )

אם מישהו רצה לקבל שיעור עד כמה אפשר להרוויח בבורסה בטווח קצר, חברה האנרגיה הגיאותרמית, אורמת, סיפקה לו תשובה לכך. החברה השלימה עליה של כ-49 אחוז במניה שלה מאז הטראומה שספגה במהלך החודשים האחרונים, ששיאה היה בספטמבר. המניה הדואלית נסחרת כעת לפי שווי שוק של 4.2 מיליארד דולר. שלשום הודיעה החברה על גיוס מתוכנן, מה שהחליש אותה בשיעור של כ-4.5 אחוז, אך חלק מהאנליסטים צופים לה עתיד מזהיר.

נתחיל בהודעה. אורמת טכנולוגיות הודיעה כי תנפיק 4.15 מיליון מניות ותאפשר לחתמים של ההנפקה אופציה לרכוש בתוך 30 יום 622 אלף מניות נוספות, במחיר ההנפקה. החתמים הם בנק אוף אמריקה, ג’יי פי מורגן ויו.בי.אס. אם הם יעשו זאת, החברה שהודיעה כי היא תעשה שימוש בהנפקה למימון פעילותה השוטפת וצורך רכישות של טכנולוגיות משלימות, תכניס 50 מיליון דולר באופן מיידי. בסך הכל, החברה אמורה להכניס 340 מיליון דולר מההנפקה הקרובה.

מתפוצצת מאז ספטמבר. אורמת

הנסיקה של אורמת בחודשיים האחרונים אינה לחינם: בחירתו של ג’ו ביידן לנשיאות ארצות הברית העלתה את הביקוש לאנרגיה מתחדשת, מה שהקפיץ את הביקוש למניה. בכלל, עושה רושם כי בחירתו של ביידן הפכה את מניות האנרגיה המתחדשת למבוקשות יותר. בינתיים, החברה הצליחה לגבות 20 מיליון דולר מחברת החשמל בהונדורס, הסדירה חוב מס ישן לרשות המסים בקניה בגובה 190 אלף דולר כששלמה ששה מיליון דולר בלבד והוסיפה כי חברת החשמל במדינה חידשה את רכישת החשמל מתחנת הכוח הגדולה ביותר של החברה. וזו לא הבשורה היחידה מהשבוע הזה. החברה הודיעה כי גם תחנת הכוח שלה בהוואי מתחדשת אחרי שנתיים וחצי בהם נסגרה בעקבות התפרצות הר געש באזור. התחנה ייצרה לאורמת הכנסות של 38 מיליון דולר בשנה המלאה האחרונה בה הייתה פעילה – 2017.

כעת, נראה כי ההתעניינות של המשקיעים, ששואלים כמה אפשר להרוויח בבורסה מהשקעה במניות אנרגיה בטווח קצר – רק הולכת ועולה. כעת נותר לבחון מה יקרה למניה בשבועות הקרובים והאם היא תוכל לשמור על יציבות בעידן שבו גוברת ההתעניינות באנרגיה מתחדשת.

בלי ניסיון וללא הון עצמי: כך תוכל לסחור על הכסף שלנו!

לרוב האנשים אין הון התחלתי מספיק גדול כדי להתחיל לסחור בשוק ההון. גם אם יש להם את הכסף, רוב האנשים מפחדים להפסיד אותו. לאחרים אין את הזמן להשקיע, או את הניסיון הנדרש. בדיוק בשביל זה, יצאנו עם תוכנית מהפכנית שבה תוכל לקבל תיק על סך $10,000 כח קנייה למסחר בשוק ההון. הרווחת כסף? נתחלק חצי חצי. הפסדת? ניקח את ההפסד עלינו!

לחץ על הכפתור כאן למטה ותבין איך עובדת תכנית הנוסטרו שלנו

שתף כתבה

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

765 אחוז מתחילת השנה: על ההתפוצצות של מניית פייבר

הזינוק בסוף השבוע הוא לא מקרי: תקופת הקורונה עשתה טוב לחברה הישראלית שמתווכת בין פרילנסרים לבין לקוחות פוטנציאלים ומשגעת את השוק. מה עבר על פייבר בשנה החולפת ואיזה לקח היא מלמדת כשמתלבטים איך לבחור מניה

בקרוב אצלכם: טסלה החלה בצעדים לקראת כניסה לישראל

יצרנית הרכבים החשמליים פרסמה מודעות לקראת הקמת מערך שיווקי, אך תצטרך להקים מוסך מרכזי לפני הכניסה לשוק. על פי המודעה, החברה דורשת “גישה בלתי מתפשרת לחתירה להצלחה ומנטליות צוותית”. בזמן שרבים שואלים איך לסחור במניות, מאסק ממשיך להפתיע

הנצפים ביותר

התכנים המופיעים באתר והתכנים המועברים על ידי Big Shot אינם מהווים ייעוץ השקעות, טעון רישוי לפי חוק הסדרת העיסוק בייעוץ, בשיווק השקעות ובניהול תיקי השקעות, תנה”ש 1995 (“החוק”). תכנית חדר המסחר מועברת על ידי בית ההשקעות גולד ניהול פיננסי בע”מ (להלן: “גולד”) שהינה חברה המפוקחת על ידי הרשות לניירות ערך עם רישיון למתן שירותי ייעוץ השקעות וניהול תיקים מכוח החוק בשיתוף פעולה עם Big Shot. בטרם יוכלו הלקוחות להיות לקוחות 'גולד' בחדר המסחר יהיה עליהם למלא את טפסי הרישום של 'גולד'. בכל אופן, התכנים המועברים על ידי החברה ו/או 'גולד' אינם מתייחסים לפרמטרים של לקוחות מסוימים ולכן מומלץ להתייעץ עם יועץ השקעות אישי לפני קבלת החלטה כלשהי. הלימודים וההתנסויות במסחר בשוק ההון עשויים להיות מסוכנים ולא מתאימים לכל אחד. Big Shot, במישרין או בעקיפין , עושה את מירב המאמצים בכדי להכשיר את לקוחותיה להיות סוחרים מוצלחים ורווחיים בשוק ההון. יחד עם זאת, היא לא תהיה אחראית בשום צורה שהיא לנזק ו/או להפסד שיגרם מהסתמכות בשימוש בתכנית ההכשרה באופן מלא או חלקי, ככל שייגרם. אין בשימוש בתכנית ההכשרה כערובה להשגת תשואה חיובית כלשהי ו/או להפסד שיגרם מהסתמכות בשימוש בתכנית ההכשרה באופן מלא או חלקי, חל איסור על התלמידים להשתמש בפלטפורמת קהילת הסוחרים בכדי להעביר תכנים שעשויים לעלות כדי ייעוץ השקעות. במקרה שבו תלמיד מסוים יעשה כן, Big Shot שומרת לעצמה את הזכות לאסור על אותו תלמיד מלעשות שימוש בפלטפורמת קהילת הסוחרים לאלתר. אין להעביר רכיב כלשהו מרכיבי תכנית ההכשרה לצד ג’ כלשהו ללא קבלת אישור מ- Big Shot מראש ובכתב. מוצא לקרוא בעיון את הסכם ההתקשרות לפני שימוש בתכנית ההכשרה.

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן