החברה הזאת בתחום השבבים צנחה ב-12%: האם זו הזדמנות?

מניות החברה שנהנתה משנה חלומית התממשו אחרי תוצאות רבעוניות מאכזבות. בצד החיובי: התשואה השנה עדיין נושקת ל-60%

שתף כתבה

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email
שיתוף ב telegram

תוכן עניינים

אתמול הזהרתי ממלכודת השוטים שהיא MVIS. אחרי זינוק חד בשבוע החולף, התרסקה אמש המניה ב-24% על רקע מימושים מתבקשים. זה לא אומר שהמהלך של חוליגני וול סטריט בטס הסתיים אבל אין ספק שאתמול נרשם ניצחון גדול לדובים על השורים.

בעניין אחר, התנודה הקיצונית במניות החברות שמדווחות בוול סטריט מציגה לעיתים הזדמנות קנייה/מכירה מאוד מעניינת. מניות שצונחות בחדות אחרי תוצאות רבעוניות מהוות הזדמנות כניסה מעניינת במידה ואנו מעריכים כי מדובר בשיהוק זמני. לעומת זאת, זינוק חד במניה שאנחנו מחזיקים יכול להוות הזדמנות לממש ולקחת כסף הביתה. היום בחרתי לכתוב על מניית חברת אמקור טכנולוג'י, אשר צללה ב-12% בתגובה לתוצאות שפרסמה החברה לרבעון הראשון.

מה גרם לירידה במחיר המניה? 

אמקור טכנולוג'י עוסקת במתן שירותי מיקור חוץ בתחום השבבים. החברה מספקת שירותי מארז ובידוק שבבים וכן שירותים נלווים בתחום. היא משרתת בעיקר יצרני ציוד קצה משולב, חברות שבבים שאין להן מפעלי ייצור, יצרני ציוד מקורי (OEM) וספקי שירותי ייצור במגוון תצורות של שבבים. בשנים האחרונות הציגה החברה צמיחה עקבית בהכנסות, למעט ירידה קלה בשנת 2019. בשנת 2020 רשמה החברה הכנסות שיא של כל הזמנים, ברמה של 5.05 מיליארד דולר.

אתמול פרסמה אמקור טכנולוג'י את התוצאות לרבעון הראשון, בו רשמה רווח של 49 סנט למניה (ב-3 סנט מעל הקונצנזוס) והכנסות של 1.33 מיליארד דולר, עלייה של 16% לעומת הרבעון המקביל. עד כאן נראה שמדובר במספרים יפים שהיו טובים מהתחזיות וגם צמיחה יפה בהכנסות לעומת הרבעון המקביל.

התחזית לרבעון השני היא זו שגרמה למשקיעים לקחת אותה מטה בצורה קיצונית מדי לטעמי. ברבעון הנוכחי צופה אמקור הכנסות של 1.29-1.39 מיליארד דולר, מרווחים של 17%-20% ורווח נקי בהיקף של 77-127 מיליון דולר או 32-52 סנט למניה. העובדה שטווח התחזית רחב מדי וקונצנזוס האנליסטים עומד בדיוק במרכז טווח צפי החברה (43 סנט), הביאה כנראה לירידה החדה במניה.

דבר נוסף שאפשר להתייחס אליו הוא העובדה שבשנה האחרונה טיפסה המניה ב-154% ומתחילת השנה ב-58%, כך שיכול להיות שמחיר המניה כבר גילם את התוצאות החיוביות של הרבעון הראשון. תחזית הרווח הרבעוני איכזבה כאמור את המשקיעים ושלח את המניה למימוש. זאת אחרי שמוקדם יותר החודש נגעה המניה בשיא שלא נראה מאז שנת 2000, ברמה של 27.5 דולר.

למידע נוסף על חברת אמקור טכנולוג'י

מניית AMKR
מניית AMKR

מה עושים עם זה עכשיו?

בשנים האחרונות נהנית החברה מצמיחה יפה, כשהמניה עצמה רשמה תשואה של 313% בחמש השנים האחרונות. זאת אחרי שדשדשה ברמות מחיר של 9-10 דולר עד תחילת הראלי המרשים שהחל בחודש מרץ 2020.

מניותיהן של חברות טכנולוגיות נעו בתנודתיות רבה מתחילת השנה וזאת על רקע הניסיון להעריך כיצד החזרה לשגרה תשפיע עליהן. לא מן הנמנע שהמחסור בשבבים שאנו שומעים עליו כל הזמן יכול להוות משקולת על אפיקי הצמיחה של אמקור טכנולוג'י בתקופה הקרובה וזה מה שקראו המשקיעים בין השורות. אני אישית מתכוון להוסיף את מניות אמקור טכנולוג'י לרשימת המעקב שלי ולראות מה הכיוון בשבועות הקרובים לפני שאקבל החלטה כלשהי. 

אז האם להשקיע 1,000 דולר באמקור?

אין ספק שיהיה שווה לעקוב אחרי אמקור, אבל צוות הסוחרים של ביג שוט מאמין שיש אלטרנטיבות טובות יותר להשקעה בשוק ההון. בחודש האחרון ניסחנו שורה של מניות, תעודות סל ומוצרים פיננסיים נוספים שאנחנו מאמינים שיכולים להסב תשואה גדולה מאוד. 

לחצו כאן כדי לראות כדי לצפות ב-10 המניות שאנחנו חושבים שהולכות להתפוצץ ברבעון הקרוב.

בנוסף אנחנו השקנו שירות חדש בדיסקורד, שנותן המלצות בזמן אמת על עסקאות בקריפטו ובמניות שאנחנו עושים. רוצים להיות חלק מזה? 

מומלצים עבורך
תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

התחברות ל+BigShot

נראה שיש טעות בפרטים...

התחברת בהצלחה!שכחת סיסמה?
שכחת את הסיסמה? מלא את כתובת המייל ונשלח לך לינק לאיפוס הסיסמה


חזרה להתחברות

רוצה להכיר את המניות שהולכות לעלות?
לחץ כאן לקבל עוד פרטים

הצטרפו לניוזלטר שלנו לקבל את כל העדכונים החמים!

דילוג לתוכן