החברה ה-3 בגודלה בעולם מדווחת הלילה. זה המהלך הנוסף שמתכננת

יצרנית הרכבים שמצמצמת את הייצור בגלל המחסור בשבבים והאם הקמעונאית הזאת שתדווח הלילה את התוצאות לרבעון האחרון הולכת למהלך של פיצול מניות? כל מה שחשוב לדעת לרגל מבול הדוחות שיש בוול סטריט

שתף כתבה

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email
שיתוף ב telegram
מתוך הסרט ספליט. האם החברה הזאת בדרך למהלך של פיצול מניות?
מתוך הסרט ספליט. האם החברה הזאת בדרך למהלך של פיצול מניות?

תוכן עניינים

אפל (AAPL) דיווחה אמש על תוצאותיה הכספיות והיא ממשיכה להביס את תחזיות האנליסטים ולרצות את קהל המשקיעים. 

הכנסות החברה לרבעון המדווח עמדו 89.58 מיליארד דולר (!!!), גבוה משמעותית מציפיות האנליסטים שעמדו על 77.3 מיליארד דולר. מדובר על גידול של 54% בהשוואה לרבעון המקבילה אשתקד (58.31 מיליארד דולר). 

הרווח למנייה עמד על 1.4 דולר בעוד האנליסטים חזו 0.99 דולר – גבוה משמעותית מהתקופה המקביל בשנה שעברה (0.6375 דולר). 

ההכנסות מתחום החומרה היו מעל למצופה לרבעון המדובר, להלן פירוט:
•  הכנסות ממכירת אייפונים – 47.9 מיליארד דולר (צפי 41.5 מיליארד דולר),
•  הכנסות ממכירת אייפדים – 7.8 מיליארד דולר (צפי 5.6 מיליארד דולר),
•  הכנסות ממכירת מחשבי מאק – 9.1 מיליארד דולר (צפי 6.8 מיליארד דולר)

המעבר להיות חברת שירותים 

שוחחנו רבות על המעבר של אפל להיות (גם) חברת שירותים. אפל מאז ומתמיד הייתה חברה שהתמקדה במכירות חומרה, מוצר הדגל שלה היה מאז ומתמיד האייפון. על אף המעבר המרשים והצלחת החברה בתחלום השירותים (Apple Arcade ,Apple fitness ,Apple Music ,Apple tv ועוד) אנו עדים לכך שמכירות האייפונים הינן עדיין המרכיב העיקרי בהכנסות החברה.

אפל (AAPL), כזכור לכולם, החלה את בניית חטיבת השירותים שלה כאשר החלה ירידה במכירות האייפון בעיקר בסין וזאת לאור תחרות גוהה מיצרניות אחרות כגון: שיאומי, סמסונג ועוד אשר מכרו מכשירים במחירים נמוכים משמעותית.

מכירות האייפונים ממשיכות להראות כי אפל היא מותג לכל דבר ולה קהל נאמן אשר יודע להעריך את טיב האיכות והמוצר.

אנליסטים מעריכים כי הזינוק ברבעון המדובר במכירות החומרה יכול להיות מוסבר לעל-ידי מספר גורמים: השקת אייפון 12 וביקוש מוגבר לציוד מיחשוב ביתי בזמן תקופת הקורונה.  אי לכך, קשה להעריך שקצב מכירות החומרה הנוכחי ימשיך ברבעונים הבאים.

אנליסט מבית UBS מעלה את מחיר היעד של מניית AAPL לכ-155 דולר. אנליסט מבית Barclays שומר על מחיר היעד שלו של 138 דולר. 

אפל (AAPL) מכריזה על עלייה של 7% בחלוקת הדיבידנד השנתית שלה ועל תוספת של כ-90 מיליארד דולר לתכנית הרכישה החוזרת של מניותיה. 

פייסבוק

פייסבוק (FB) דיווחה גם כן אמש על תוצאותיה הכספיות לאחר נעילת המסחר ומניות החברה זינקו בהתאם. 

הכנסות החברה עמדו על 26.17 מיליארד דולר, גבוה משמעותית מציפיות האנליסטים שעמדו על 23.72 מיליארד דולר. זהו נתון הגבוה משמעותית מהכנסותיה ברבעון המקביל אשתקד, בכ-48% (17.74 מיליארד דולר). מרבית הכנסותיה של פייסבוק הינם מפרסום: 25.44 מיליארד דולר. 

הרווח למנייה עמד 3.3 דולרים בעוד שהאנליסטים חזו 2.61 דולרים. הרווח למנייה ברבעון המקביל אשתקד עמד 1.71 דולר, גבוה בכ-94%. 

מספר המשתמשים הפעילים היומי הינו 1.88 מיליארד, בעוד שהאנליסטים חזו 1.866 מיליארד. ניתן לשים לב כי קצב צמיחת המשתמשים הואט מרבעון לרבעון, תהליך צפוי ונורמטיבי אך מציב קשיי צמיחה לענקית הרשתות החברתיות ושולח אותה להמציא את עצמה מחדש.

פייסבוק מצהירה כי הכנסות הרבעון הקרוב יישארו לכל הפחות זהות ואף יצמחו. מה שכן, החברה צופה האטה ואף עצירה בצמיחה במחצית השנייה של שנת 2021. העלאות דירוג רבות הגיעו לאחר הדוח והן כולן באזור ה-400 דולר. 

נראה כי המשקיעים מתעלמים מהעננה העוטפת את פייסבוק בכל הנוגע לעדכון של אפל שמטרתו להגן על פרטיות המשתמשים ועלול לפגוע ביכולות של פייסבוק לאסוף מידע מבעלי מכשירי אפל השונים ובכך כמובן לפגוע ביכולת הפרסום הממוקדת שלה לכל משתשמש.

עננה נוספת המרחפת מעל החברה היא לחץ רגולטרי ותביעות רבות כנגד החברה בעיקר עקב הטענה על היותה מונופול והרצון של הרגולטורים לפרק את אינסטגרם ווואטסאפ לחברות נפרדות.

צוקרברג הצהיר כי מטרתו בעשור הקרוב היא להתמקד במציאות רבודה (AR) וזאת על-ידי הכנסת מחשב על לזוג משקפיים פשוטות ושינוי הדרך בה אנו משתמשים ורואים את העולם דרך עינינו.

פורד

פורד (F) מכריזה כי המחסור העולמי בשבבים יפגע משמעותית ביכולת הייצור ברבעון הבא. נזכיר כי פורד כבר השביתה פעילות במספר מפעלים בצפון אמריקה עקב זאת. 

מדוע אנו לא רואים פעולות דומות אצל המתחרים? האם צפויות הודעות דרמטיות נוספות (וזהות) מחברות רכב נוספות? האם חברות רכב נוספות דאגו להצטייד מראש במלאי מספק ופורד לא?

אמזון וטוויטר

נזכיר כי היום לאחר נעילת המסחר תדווח ענקית האון-ליין אמזון (AMZN). אנו מחכים בקוצר רוח לאישור השמועות סביב הספליט הצפוי במניות החברה.

גם טוויטר (TWTR) תדווח היום לאחר נעילת המסחר. ואחרי התוצאות החיוביות של פייסבוק התרגיש שטוויטר תציג ביצועים מרשימים משפרת את הסנטימנט של האנליסטים, שכן הכנסות שתי הענקיות הללו, מורכבות בעיקר מפרסום בפלטפורמות שלהן.

EBAY

EBAY דיווחה אמש (ד') על תואצותיה והמשקיעים הגיבו בירידות. 

על אף תוצאות מעולות לרבעון הראשון לשנת 2021 החברה מספקת תחזית נמוכה מהצפי לרבעון השני לשנת 2021 והמשקיעים מאוכזבים. 

מנכ"ל החברה הצהיר אמש כי EBAY נהנתה מרבעון מדהים עם ווליום עצום והכנסות נפלאות עם הצמיחה הגדולה ביותר שנראתה מאז שנת 2005.

הכנסות החברה לרבעון הנוכחי עמדו על 3.03 מיליארד דולר, גבוהות מציפיות האנליסטים שעמדו על 2.97 מיליארד דולר. ברבעון המקביל אשתקד הכנסות החברה עמדו על 2.37 מיליארד דולר. הרווח למנייה עמד 1.09 דולר בעוד שהאנליסטים חזו רווח למנייה של 1.08 דולר. ברבעון המקביל אשתקד הרווח למנייה עמד על 0.77 דולר. 

החברה הצהירה כי היא צופה רווח למניה של 67-72 סנט ברבעון הקרוב על בסיס הכנסות של 2.98-3.03 מיליארד דולר. האנליסטים ציפו להצהרה של רווח למנייה של 81 סנט על בסיס הכנסות של 2.93 מיליארד דולר.

האם המשקיעים חוששים שמדובר ברבעון חזק שהינו תוצאה של אפקט הקורונה והתחזקות בביצועים הפיננסיים תעצר ברבעונים הבאים?

אנו מעריכים שכן, EBAY טרחה לציין ולהדגיש זאת. החברה ציינה כי הכנסות החברה קשורות באופן ישיר לאפקט הקורונה וחבילות החילוץ הממשלתיות שנשלחו לאזרחי ארה"ב ושמצב זה לא ימשך לעד.

מניות החברה קיבלו יעדי דירוג חדשים היום בטווח של 63 דולר ועד 78 דולר על-ידי Barclays. 

 

מניות למעקב לאחר דיווחים:

AAPL ,FB ,QCOM ,NOW ,MA ,CMCSA ,MRK ,TMO ,MCD ,CAT.

אז האם להשקיע 1,000 דולר במניות האלה?

אין ספק שיהיה שווה לעקוב אחרי המניות שדיווחו היום ואתמול. אבל צוות הסוחרים של ביג שוט מאמין שיש כל מני מניות טובות אחרות להשקעה בשוק ההון. בחודש האחרון ניסחנו שורה של מניות, תעודות סל ומוצרים פיננסיים נוספים שאנחנו מאמינים שיכולים להסב תשואה גדולה מאוד. 

לחצו כאן כדי לראות כדי לצפות ב-10 המניות שאנחנו חושבים שהולכות להתפוצץ ברבעון הקרוב.

בנוסף אנחנו השקנו שירות חדש בדיסקורד, שנותן המלצות בזמן אמת על עסקאות בקריפטו ובמניות שאנחנו עושים. רוצים להיות חלק מזה? 

מומלצים עבורך
תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

התחברות ל+BigShot

נראה שיש טעות בפרטים...

התחברת בהצלחה!שכחת סיסמה?
שכחת את הסיסמה? מלא את כתובת המייל ונשלח לך לינק לאיפוס הסיסמה


חזרה להתחברות

רוצה להכיר את המניות שהולכות לעלות?
לחץ כאן לקבל עוד פרטים

הצטרפו לניוזלטר שלנו לקבל את כל העדכונים החמים!

דילוג לתוכן