הכדור שלנו בוער אבל גם השקעות באנרגיה ירוקה: אלה המניות שירוויחו מזה

המשקיעים ממשיכים לחפש את החברות שצפויות להרוויח מתוכנית האנרגיה הירוקה של ממשל ביידן. מי המניות ששוה להוסיף לתיק המעקב שלכם?

שתף כתבה

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email
שיתוף ב telegram
בשבועות האחרונים המשקיעים חוזרים למניות האנרגיה הירוקה והרכבים החשמליים
בשבועות האחרונים המשקיעים חוזרים למניות האנרגיה הירוקה והרכבים החשמליים

תוכן עניינים

הימים האחרונים נשלטו על ידי החוליגנים של WallStreetBets ומניות ה-MEME. הכותרת הגדולה של תחילת שבוע המסחר הייתה אישור ה-FDA עבור תרופת האלצהיימר של ביוג'ן (BIIB) ואיסאי. הידיעה הטיסה את מניות ענקית הביוטכנולוגיה למחיר שיא שלא נראה מאז אפריל 2015. במקביל, מניות של חברות ביוטכנולוגיה ותרופות טסו במסחר והקפיצו את תעודת הסל LABU ב-13%. 

 תופעת השורט סקוויז והגמא סקוויז העיבו על התפתחות מעניינת נוספת שקרתה בשבועות האחרונים: שובם של המשקיעים למניות האנרגיה הירוקה והרכבים החשמליים. קחו לדוגמא את מניות סולאר-אדג' (SEDG) הישראלית. המניה הגיעה לשיא כל הזמנים ברמה של 377 דולר בינואר השנה לפני שהחלה מימוש כואב עד למחיר 204 דולר רק לפני חודש. בשבועות האחרונים טיפסה המניה חזרה לאזור ה-233 דולר ונראה שהמגמה מעלה צפויה להימשך. מלבד סולאר-אדג', מניות אנרגיה ירוקה רבות זינקו בחדות בשנת הקורונה ונגעו במחירי שיא מרשימים בסוף ינואר לפני שהחלו להתממש באכזריות. 

אז מיהן המניות שיכולות לספק לכם חשיפה לתחום שחוזר לכותרות ומרכז את עניין המשקיעים? בחרתי שתי חברות שכבר דיברנו עליהן כאן לא מעט ועוד מניה שזוכה לאזכורים רבים בפורום המשקיעים WallStreetBets ועשויה ליהנות מתוכנית התמריצים של ביידן לחברות אנרגיה ירוקה. 

פלאג פאוור (PLUG) – תשואה של 511% בשנה החולפת

פלאג פאוור עלתה לכותרות בשנת הקורונה. בינואר 2020 נסחרו מניות החברה במחיר של 3 דולרים בלבד. בינואר 2021? המניה נגעה במחיר שיא של כל הזמנים – 75.49 דולר. תשואה של פי 25 על הכסף בשנה? לא רע בכלל. או אז התחילה התפוצצות הבועה, שתמיד מגיעה במניות שטסו ללא קשר לביצועים הכספיים של החברות. 

ממחיר השיא, המשקיעים לקחו את המניה כל הדרך למטה למחיר של 20 דולר ב-10 למאי על רקע מגוון חדשות שליליות שפרסמה החברה, כולל דחיית פרסום הדו"ח השנתי, אי סדרים חשבונאים ומשהו שעד עכשיו לא הצלחתי להבין למרות שניסיתי לא מעט: דיווח על הכנסות שליליות בהיקף של 93.24 מיליון דולר בשנת 2020. 

בהחלט יכולה להיות מניית בוננזה שנים קדימה, גרף PLUG
בהחלט יכולה להיות מניית בוננזה שנים קדימה, גרף PLUG

למרות כל החדשות השליליות, אי אפשר להתעלם מדבר אחד: הטכנולוגיה והמוצר שהחברה מציעה. פלאג פאוור מתמחה בייצור תאי דלק מבוססי מימן עם אפס פליטה פחמנית. מדובר באחת הטכנולוגיות המתקדמות ביותר בתחום האנרגיה הירוקה ואחת שכבר הוכיחה את עצמה באופן מסחרי. מוצרי החברה מוטמעים במגוון יישומים מסחריים כולל תחנות חשמל חכמות, מתקני אחסון ושימור אנרגיה, מלגזות וכלים חשמליים לטיפול בחומרים ועוד. 

למרות עלייה פנומנלית במחיר המניה ושווי מנופח של 17.3 מיליארד דולר נכון לכתיבת שורות אלו, פלאג פאוור ערוכה בהחלט לצמיחה מסיבית בשנים הקרובות כולל הכנסות של 463 מיליון דולר דולר השנה ו-722 מיליון דולר ב-2022, כשב-2023 צפויה החברה להציג הכנסות של מעל מיליארד דולר. במחיר הנוכחי מתמחרים המשקיעים את הצמיחה העתידית ואם כל חלקי הפאזל יפלו במקום (תמרוץ מביידן, המשך אימוץ של השוק ומעבר לרווחיות), פלאג פאוור בהחלט יכולה להיות מניית בוננזה שנים קדימה. 

למידע נוסף על פלאג פאוור

קוואנטום-סקייפ (QS) – צניחה של 66% מתחילת 2021

אחת המניות האהובות והמושמצות של השנה האחרונה. מי שהתחילה כמיזוג עם חברת SPAC ונכנסה לשוק במחיר סולידי של 10 דולר באוגוסט 2020, נסקה לשיא של 133 דולר בדצמבר 2020 לפני שהבועה התפוצצה. החברה ניצלה את הסתערות המשקיעים על המניה כדי לגייס מעל מיליארד דולר מאז הפכה לחברה ציבורית הנסחרת לפי שווי של 11.6 מיליארד דולר. זאת למרות העובדה שהחברה טרם הכניסה דולר ממכירת מוצר כלשהו, ובמקרה הטוב יגיע המוצר שלה לשוק בשנת 2024. 

נזכיר כי החברה עוסקת בפיתוח סוללות חשמליות לרכבים בטכנולוגיית חומר מוצק. בלי להיכנס למורכבות הטכנולוגיה, הפיתוח והקושי העצום לייצר סוללה כזו בסקייל מסחרי, מדובר במוצר שבמידה ויצליח, השמים הם הגבול עבור החברה הזאת. סוללה מבוססת חומר קשיח מביאה יתרונות רבים ליצרניות הרכבים והצרכנים, כולל זמן טעינה קצר יותר ומרחק נסיעה גדול משמעותית מהפתרונות הקיימים בשוק היום.

עדיין ספקולטיבית לחלוטין, מניית QS
עדיין ספקולטיבית לחלוטין, מניית QS

שיתוף הפעולה האסטרטגי עם פולקסווגן הכניס לקופת החברה כ-300 מיליון דולר עד היום, כולל 100 מיליון דולר שהתקבלו בשבועות האחרונים אחרי עמידה באבן דרך נוספת של פיתוח מאז החלו החברות לשתף פעולה. 

אנליסטים מעריכים כי עד שנת 2030, כ-18% מהרכבים הנמכרים בעולם יהיו חשמליים. מדובר בכמות של 130 מיליון רכבים בשנה. במידה וקוואנטום-סקייפ תצליח בפיתוח הסוללה הייחודית שלה ולתפוס נתח שוק משמעותי בקרב יצרניות הרכבים, היא עשויה להיות מפלצת בתחומה. למרות זאת, המניה עדיין ספקולטיבית לחלוטין, אחוז השורט על המניה קרוב ל-20, ואנחנו צפויים לראות אותה נסחרת בתנודתיות מטורפת עד שתתחיל להיות מסחרית. למרות הסיכון הגדול, אין ספק שקוואנטום-סקייפ היא אחת החשיפות ההגיוניות ביותר לתחום האנרגיה הירוקה בשנים הקרובות. 

לטור הקודם על קוואנטום-סקייפ

קלין אנרג'י פיולס (CLNE) – עלייה של 322% בשנה החולפת

קלין אנרג'י פיולס זוכה לאזכורים רבים בפורומים של רדיט וזאת למרות שבסופו של היום, היא פועלת בתחום אנרגיה נקייה ותיק ומוכר: הפקה ואספקת גז טבעי כתחליף לבנזין עבור ציי רכבים מסחריים. החברה פועלת בתחום ה-RNG (גז טבעי מתחדש) וה-LNG (גז טבעי נוזלי), כולל ניהול ותפעול תחנות דלק לתדלוק בגז של ציי הרכבים שאותם היא משרתת.

הרדיטים אוהבים אותה, מניית CLNE

אז נכון שקלין אנרג'י פיולס נחשבת ידידותית לסביבה אבל אין פה חדשנות טכנולוגית משמעותית וניתן להגיד שהיא פועלת ב-"דור הראשון" של האנרגיה הירוקה. למרות זאת, היא עדיין נחשבת חברה בתחום ובשנה האחרונה ראו מניותיה זינוקים חדים והניבו תשואה של 322% למשקיעים. כמו שתי המניות הנ"ל גם CLNE נגעה בשיא בינואר (19.79 דולר) לפני שצנחה ל-7.5 דולר בסוף מאי. בשבוע החולף ראינו מחזורי מסחר גבוהים במניה ועליות שערים מרשימות, כולל זינוק חד של 11.3% עם פתיחת שבוע המסחר. 

אני מעריך ש-CLNE תמשיך לראות מסחר תנודתי בשנה הקרובה בהתאם להתנפחות והתפוצצות הבועות סביב תחום האנרגיה הירוקה. גם העובדה שהרדיטים אוהבים אותה משמשת כמנוע לזינוק במניה ברגע שהמהלך מתחיל. אם בא לכם מניה קטנה בלי שאיפות גדולות, CLNE יכולה להיות הפתרון בשבילכם. בכל מקרה, מבין שלוש המניות שהזכרתי כאן, האפסייד שלה הוא המוגבל ביותר. 

אחרי המניות האלה: מי תהיה המניה הבאה שתקפוץ באלפי אחוזים

סבב ב' בוול סטריט התחיל

וכל מי שחשב שזו אפיזודה זמנית טעה בגדול. 

הצטרפו להדרכה חינמית שבה תוכלו ללמוד איך אפשר להרוויח מהסקירות של WallStreetBets מבלי להפסיד את התחתונים. 

בונוס מיוחד שיהיה בהדרכה: אלה 20 מניות ה-WallStreetBets שצפויות לעלות בקרוב

מומלצים עבורך
אלון מאסק

זה מה שיש למייסד קרדנו ואיתריום להגיד על הדוג'קוין – סיכום שבועי בקריפטו

שוק הקריפטו ששוויו איבד יותר מטרליון דולרים מהשיא, ממשיך לדמם עם עוד שבוע של ירידות חדות. ברביעי האחרון אחד המייסדים של הקרדנו התארח בפודקאסט ודיבר על שורה של נושאים בתחום הקריפטו. על ה-דוג' אמר: זה עותק של עותק. יש בעיות במדיניות המונטרית של המטבע

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

התחברות ל+BigShot

נראה שיש טעות בפרטים...

התחברת בהצלחה!שכחת סיסמה?
שכחת את הסיסמה? מלא את כתובת המייל ונשלח לך לינק לאיפוס הסיסמה


חזרה להתחברות

רוצה להכיר את המניות שהולכות לעלות?
לחץ כאן לקבל עוד פרטים

הצטרפו לניוזלטר שלנו לקבל את כל העדכונים החמים!

דילוג לתוכן