+BigShot מופעל להתנתק?

הכירו את שלושת הנבחרים בעולם הקריפטו לשנת 2022

השנה האזרחית החדשה היא זמן טוב לייעל את השקעות הקריפטו שלכם לאחר הצמיחה והפופולאריות הרבה שלהם בשנה האחרונה

שתף כתבה

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email
שיתוף ב telegram
שלושת הנבחרים בעולם הקריפטו לשנת 2022
שלושת הנבחרים בעולם הקריפטו לשנת 2022

תוכן עניינים

שפע של מטבעות מסתובבות להן בעולם הקריפטו ועומדות בפניכם המון אפשרויות, אבל כל אחד משלושת האסימונים האלה-ביטקוין, את'ריום ואוולנץ', מציג הזדמנות ייחודית משלו.  אז בואו נצלול לאתגרים וההזדמנויות שטמונים בכל אחד מהם.

Bitcoinיטקוין: המלך

לביטקוין אולי אין את כל התכונות המפוארות של מטבעות אחרים. לפחות עדיין לא. אבל יש הרבה סיבות שהוא נשאר המלך של ג'ונגל הקריפטו.

ראשית, פשוט אין מאגר טוב יותר של ערך. ביטקוין מקיים את עצמו, פשוט ומאובטח, והוא פועל מחוץ להישג ידם של ממשלות ותאגידים גדולים. בנוסף, בניגוד לרוב המתחרים שלו, הוא משתמש באותה מסגרת מאז הקמתו בשנת 2009. אם הייתם צריכים לשים כסף בקריפטו אחד וללכת לישון למשך חמש שנים, ביטקוין היה ללא ספק  ההימור הטוב ביותר שלכם.

שנית, זה שאתם לא יכולים לעשות את כל הדברים המגניבים עם ביטקוין כרגע, לא אומר שלעולם לא תוכלו: רשת ה Lightning כבר סללה את הדרך לעסקאות זולות ומהירות יותר, והעדכון האחרון מאפשר חוזים חכמים מורכבים יותר לביצוע ופותחים את הדלת ליישומים פיננסיים חדשניים יותר. ביטקוין בונה לאט אבל בטוח את המערכת האקולוגית החזקה ביותר, ויכול להפוך בקרוב לאלטרנטיבה אמיתית לפרויקטים של מימון מבוזר (DeFi).

גרף שבועי ביטקוין-Bitcoin מקור TradingView
גרף שבועי ביטקוין-Bitcoin מקור TradingView

שלישית, ביטקוין עשוי להיות בעמדה מצוינת להתמודד עם שנה מאתגרת. 2022 עשויה להיות הרבה יותר פרגמטית משנת 2021: הרבה פרויקטים ייכשלו, הסנטימנט הכללי עלול להפוך להרבה פחות אופטימי, ולמשקיעים קמעונאיים אולי יהיה הרבה פחות מזומנים אם מניות הצמיחה יאבדו  מערכם. אם יש מטבע אחד שיכול לעמוד בסערה, זה OG bitcoin: הקריפטו כבר שרד שווקי דובים רבים, וחוזר חזק יותר בכל פעם.

האם כל זה הופך את הביטקוין להימור נטול סיכון? ברור שלא. הרגולטורים תמיד בסביבה וגם אם הם לא יכולים "לכבות את המוסיקה" לחלוטין… הם תמיד יכולים להנמיך את הווליום מספיק כדי שאנשים יתחילו לעזוב את ה"מסיבה". בנוסף, העובדה שזה לא בדיוק ידידותי לאקלים עשויה גם היא להתגלות כבעייתית, אם כי הנושא הזה הרבה יותר מסובך ממה שהוא נראה.

Ethereum/את'ריום: הנסיך

ביטקוין הוא אולי מאגר הערך הטובה ביותר, אבל את'ריום הוא שונה: זו פלטפורמת המחשוב העולמית הטובה ביותר. בניגוד לביטקוין, את'ריום נבנה כדי לעשות הרבה דברים, כמו ביצוע קודים והפעלת יישומים. למעשה, זה הבלוקצ'יין הניתן לתכנות החשוב ביותר בעולם. ובאמצעות היכולת שלו לבצע "חוזים חכמים", כאלה שמתבצעים אוטומטית כשמתקיימים תנאים ספציפיים.  את'ריום תומך במטבעות קריפטוגרפיים רבים אחרים, כמו גם במערכת אקולוגית עצומה של יישומים מבוזרים (dApps), אסימונים לא ניתנים לשינוי (NFT) וארגונים אוטונומיים מבוזרים (DAOs).

גרף שבועי את'ריום-Ethereum
גרף שבועי את'ריום-Ethereum

השקעה באתריום היא הימור על הצמיחה של כל מערכת האקולוגית של הקריפטו: מכיוון שאת'ריום הוא הבלוקצ'יין המועדף על מפתחים, האת'ריום אמור להפיק תועלת מגידול יתר של דברים כמו פיננסים מבוזרים (DeFi) והמטא-וורס. האסימון מתחיל ב-2022 עם עליה בביקוש, ירידה בהיצע, השפעות רשת חזקות ושדרוג מאסיבי לרשת שלו שנראית באופק. הוא קיים הרבה יותר זמן ממטבעות אלטקוינים אחרים, והטכנולוגיה המנוסה שלו ממשיכה להפוך אותו לאחד הפתרונות החזקים ביותר. כל עוד את'ריום נשאר הפלטפורמה המתאימה למפתחים, את'ר אמור להמשיך להצליח.

גם האת'ריום אינו מושלם: הפונקציונליות העצומה שלו הופכת אותו להרבה יותר מורכב: העמלות גבוהות באופן בלתי רגיל והעסקאות יכולות להיות איטיות. ולמרות שהעדכון הצפוי שלו עשוי לפתור הרבה מהבעיות הללו, הסיכוי לבעיות בלתי צפויות הוא גבוה. אך בינתיים, התחרות רותחת ופרויקטים רבים מתחרים שואפים להביס אותו.

Avalancheוולנץ'

אוולנץ' מהווה את אחד האיומים על האת'רים. הסיכויים שלו להחליף את הנסיך אולי יישארו נמוכים, אבל השנה הוא עשה כל מאמץ לבסס את מעמדו כמועמד רציני לכתר.

אוולנץ' מגלם בתוכו אפילו יותר מאשר את'ריום: בנוסף על כך שהוא מאפשר למשתמשים שלו לבנות dApps, הוא גם מאפשר להם לפרוס בלוקצ'יין מותאמים אישית שמתאימים לצרכים הספציפיים שלהם. אוולנץ' מופעל על ידי פרוטוקול קונצנזוס ייחודי וחדשני שהופך את הרשת שלו לאחת האפשרויות המהירות, הזולות, הבטוחות והגמישות ביותר הקיימות.

גרף שבועי אוולנץ'-Avalanche

אז למה לבחור באוולנץ' על פני מטבעות אחרים כמו סולנה, קרדנו או פולקדות? מכיוון שאין דומה לו מבחינת היכולת שלו לסגור עסקאות ברמה גבוהה. ככל שיותר ויותר מפתחים עוברים לאוולנץ', הפוטנציאל שלו להשיג נתח שוק גדול יותר ולהרוויח מהשפעות הרשת הוא עצום. אוולנץ' דואג לפתח  את הטכנולוגיה הנכונה בזמן הנכון: אם הדברים יסתדרו בצורה מושלמת, הוא עלול להפוך לאחד מהצלחות הקריפטו הגדולות של 2022.

פוטנציאל התגמול הגבוה של אוולנץ' אינו חף מסיכון גבוה: הטכנולוגיה שלו חדשה ועדיין לא השיגה את החוסן של ביטקוין או אית'ריום ובנוסף, בסיס הבעלות שלו מרוכז מאוד. לאחר עליות המחירים החזקות שהושגו בשנת 2021, הרבה מהחדשות הטובות של אוולנץ' כנראה כבר מתומחרות וייתכן שהמשקיעים יצטרכו לסבול ירידה משמעותית כשהרשת תעמוד בפני האתגר הבא שלה.

מה ההזדמנות כאן?

הביטקוין אולי לא יהפוך אתכם למיליונרים בן לילה, אבל זו דרך איכותית להמר על קריפטו. זה גם ללא ספק, הסיכוי הטוב ביותר שלכם לגדר את ההשלכות של מדיניות מוניטרית ופיסקלית חסרת אחריות, אלה שעלולות להוביל לירידה חדה של מטבעות פיאט.

האת'ריום הוא הימור שונה מביטקוין, והוא יכול להיות השלמה מצוינת לתיק הקריפטו שלכם. נראה שהאת'ריום נמצא במיקום טוב במיוחד לצמוח אם שוקי הקריפטו יישארו בצמיחה בשנת 2022, וזו עדיין הדרך הטובה ביותר להפיק תועלת מהצמיחה של מערכת הקריפטו הכוללת.

בעוד שתיק הכולל ביטקוין ואתריום הוא מאד הגיוני, יש חושבים שהוספת השקעות בטכנולוגיה בסיכון גבוה עם תגמול גבוה כמו זו הגלומה באוולנץ' יכולה להשתלם.

סקירה זו היא בבחינת רעיונות להשקעה בלבד ואינה מהווה המלצה לפעולה כלשהי. תמיד עליכם לעשות בחינה מעמיקה משלכם על מנת לקבל החלטות מושכלות ומבוססות.

*אין לראות באמור לעיל משום ייעוץ השקעות, המלצה או חוות דעת באשר למוצרים פיננסיים כלשהם

מפחד לסחור בשוק ההון לבד ולהפסיד?
יש לך הזדמנות לקבל תיק על סך 10,000$ כוח קניה ולהתחיל לסחור ללא הון עצמי


תשאיר את הפרטים, על מנת לצפות בהדרכה חינמית
שהכנו עבורך על שוק ההון ומלא שאלון התאמה שיבדוק את סיכויי ההצלחה שלך

מומלצים עבורך
איפה וורן באפט משקיע אתת כספו

וורן באפט: "אלו 3 המניות שלי"

האם שלושת האחזקות הגדולות ביותר בתיק ההשקעות של באפט יכולות ללמד אותנו כיצד להגיע ליעדים הפיננסיים שלנו?

עוד כתבות

התחברות ל+BigShot

נראה שיש טעות בפרטים...

התחברת בהצלחה!שכחת סיסמה?
שכחת את הסיסמה? מלא את כתובת המייל ונשלח לך לינק לאיפוס הסיסמה


חזרה להתחברות

רוצה להכיר את המניות שהולכות לעלות?
לחץ כאן לקבל עוד פרטים

הצטרפו לניוזלטר שלנו לקבל את כל העדכונים החמים!

דילוג לתוכן