הנה 3 "מלכות דיבידנדים" שאתם חייבים להכיר

מיהן החברות שמשלמות דיבידנדים נאים ללא קשר לתרחישי השוק? הנה שלוש מניות של חברות שכנראה לא שמעתם עליהן וממש כדאי לכם להכיר. מיוחד לגולשי +BigShot
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
מניות דיבידנד
הכנסה פסיבית יפה לאורך שנים. צילום: Mike Cohen

משקיעים חכמים ומנוסים בשוק ההון (מי אמר וורן באפט?) אוהבים חברות שמשלמות דיבידנדים לבעלי המניות. דיבידנדים ורכישה חוזרת של מניות הן שתי הדרכים העיקריות בהן מתגמלות חברות את המשקיעים. ככל שלמשקיע יש יותר מניות בחברה, היקף הדיבידנד שיקבל יהיה כמובן גבוה יותר. זה מאפשר למשקיעים לטווח ארוך לרשום הכנסה קבועה מהחזקה במניות, ללא קשר לביצועי המניה בשוק.

רוצה לראות את שאר התוכן?

כבר לקוח שלנו?

משקיעים חכמים ומנוסים בשוק ההון (מי אמר וורן באפט?) אוהבים חברות שמשלמות דיבידנדים לבעלי המניות. דיבידנדים ורכישה חוזרת של מניות הן שתי הדרכים העיקריות בהן מתגמלות חברות את המשקיעים. ככל שלמשקיע יש יותר מניות בחברה, היקף הדיבידנד שיקבל יהיה כמובן גבוה יותר. זה מאפשר למשקיעים לטווח ארוך לרשום הכנסה קבועה מהחזקה במניות, ללא קשר לביצועי המניה בשוק.

 

אפל כמשל

חישוב תשואת הדיבידנד השנתי, אשר נגזר מהיקף הדיבידנד השנתי חלקי מחיר המניה בשוק, הוא נתון פונדמנטלי חשוב בבחינת השקעה במניות של חברות ערך. חברות אלו משלמות דיבידנדים ואף מגדילים אותם באופן רציף, שנה אחרי שנה. ברקשייר ה'תוואיי (סימול: BRK-A) חשפה כי אחרי שרכשה מניות אפל (AAPL) בשווי של 36 מיליארד דולר באמצע 2018, היא רשמה הכנסה שנתית קבועה של כ-775 מיליון דולר מדיבידנדים שחילקה אפל. עדיין לא דיברנו על העלייה בערך המניה, מעל 200%, כמו גם רכישת מניות חוזרת שביצעה אפל. הדבר תרם לעלייה באחוזי ההחזקות של ברקשייר בענקית הטכנולוגיה (סך המניות נותר אותו דבר, אך כמות המניות הסחירות ירדה עקב רכישת מניות חוזרת).

 

כשהשוק נמצא קרוב לרמות שיא של כל הזמנים, רכישת מניות חדשות צריכה להתבצע בצורה זהירה ומדודה. המניות הבאות אינן עבור משקיעים שמחפשים רווחים מהירים ואוהבים מניות "רולטה" של חברות שנוהגות לפמפם הודעות יח"צ, לנפח את מחיר המניה באופן מלאכותי ולהשאיר אדמה חרוכה ומשקיעים מתוסכלים. את אלו תוכלו למצוא בפורומים ובאתרים כמו רדיט. שלוש המניות הבאות הינן של חברות משלמות דיבידנדים עם תשואת דיבידנד מרשימה. אלה יזרימו לכם הכנסה קבועה גם אם השוק יעבור תיקון.

 

אנטרפרייז פרודקטס פרטנרס  (EPD)

חברת אנטרפרייז פרודקטס פרטנרס היא חברת אנרגיה ותשתיות הפועלת בארבעה סגמנטים: קווי צינור ומערכות NGL, קווי צינור ומערכות נפט גולמי, קווי צינור גז טבעי ושירותים בתחום הפטרוכימיקלים והמוצרים המזוקקים. בשנת 2020 רשמה החברה הכנסות של 27 מיליארד דולר ורווח של 2.11 דולר למניה. היא שילמה דיבידנד בהיקף שנתי של 1.8 דולר למניה, למרות משבר הקורונה. בהסתכלות קדימה ובהנחה שהדיבידנד יישמר, מדובר בתשואת דיבידנד של 8%. לדוגמא: נניח שתרכשו 100 מניות של EPD במחיר של 22.5 דולר (בסכום כולל של 2,250 דולר נכון ליום שישי) תגרפו לכיס 180 דולר בשנה הקרובה מהדיבידנדים שצפויה החברה לחלק, זאת ללא קשר לתשואת המניה בשוק. עם החזרה לשגרה, ההתאוששות של שוק האנרגיה ותנאים טובים יותר לפעילותה, נראה ש-EPD היא בהחלט מניה ששווה לכם לעקוב אחריה. 

למידע נוסף על החברה: https://www.enterpriseproducts.com/

ברוקפילד פרופרטי פרטנרס (BPY)

חברת ברוקפילד פרופרטי פרטנרס הינה אחת מחברות ניהול הנדל"ן הגדולות בעולם. לחברה נכסים בתחומים כמו קמעונאות, משרדים, מגורים, מרכזים לוגיסטיים, מתחמי אירוח ומלונאות, סטורג' ועוד. החברה רוכשת, משביחה ומנהלת מגוון נכסים שמכניסים לה תזרים מזומנים קבוע שהולך וגדל משנה לשנה ככל שהיא מתרחבת. גם בשנת הקורונה רשמה ברוקפילד הכנסות של 7.25 מיליארד דולר והיתה רווחית ברמה של 1.11 דולר למניה (או FFO כשמדובר בחברת נדל"ן). תשואת הדיבידנד של החברה, בהתחשב בסך של 1.33 דולר למניה, עומדת על 8%. גם ברוקפילד צפויה ליהנות מהמגמה של חזרה לשגרה ופתיחת הכלכלה תוך תחזית להתאוששות משמעותית בפעילותה בשנת 2022.

למידע נוסף על החברה: https://bpy.brookfield.com/

אנברידג' (ENB)

חברת אנברידג' אף היא פעילה בתחום השירותים לתעשיית הנפט והגז. היא מפעילה קווי צינור, מתקני אחסון ואגירה של מוצרים מזוקקים כולל נפט גולמי, גז טבעי, גז נוזלי ושירותים משלימים. היא מפעילה תחנות כוח עם אנרגיה מתחדשת ושירותים נוספים בקנדה וארה"ב. בשנת הקורונה רשמה החברה הכנסות של 

30.7 מיליארד דולר ורווח של 1.91 דולר למניה. ב-2021 ו-2022 צפויה השורה התחתונה להשתפר יחד עם ההכנסות הצפויות לצמוח על רקע התאוששות השוק. החברה משלמת דיבידנד שנתי של 2.63 דולר, המשקף תשואת דיבידנד של 7.25%. אנברידג' הינה חברה גדולה ויציבה שצפויה להמשיך ולשלם וגם להגדיל את הדיבידנד השנתי שנים ארוכות קדימה (זאת בהנחה שלא נראה אפוקליפסת זומבים או התקפת חייזרים או אירוע מטורף אחר שיפסיק את הצריכה המסיבית של אנרגיה ברחבי העולם).

למידע נוסף על החברה: https://www.enbridge.com/

המומלצים עבורך

טכנולוגיה להדמיה דיגיטלית בקרני X

מ-90 ל-20 דולר: מה עובר על NNOX?

חברת ההדמיה הישראלית ראתה את מניותיה צונחות למחירן הנמוך ביותר מאז ה-IPO. מה עובר על החברה ומה הסיבה לצניחה?

התחברות ל+BigShot

נראה שיש טעות בפרטים...

התחברת בהצלחה!שכחת סיסמה?
שכחת את הסיסמה? מלא את כתובת המייל ונשלח לך לינק לאיפוס הסיסמה


חזרה להתחברות

רוצה להכיר את המניות שהולכות לעלות?
לחץ כאן לקבל עוד פרטים

הצטרפו לניוזלטר שלנו לקבל את כל העדכונים החמים!

דילוג לתוכן