fbpx

העסק שלכם נפגע בתקופת הקורונה? אלו המענקים שתקבלו

ראש הממשלה חשף את תכנית "רשת ביטחון לקורונה". כמה כסף תקבלו אם פוטרתם ומה המשמעות של פגיעה בעסק שלכם? שר העבודה והרווחה אמר לאתר כי "התכנית הכלכלית היא צעד בכיוון הנכון". האמנם?

שתף כתבה

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

ראש הממשלה בנימין נתניהו בסוף השבוע את תכנית “רשת ביטחון לקורונה”, המיועדת לצורך סיוע כלכלי לשכירים ולעצמאים, זאת בעקבות המשך ההגבלות והעלייה בתחלואה בנגיף הקורונה. במסיבת העיתונאים אמר ראש הממשלה: “במבט לאחור, אפשר להגיד שפתיחת המשק הייתה מוקדמת מדי”. נתניהו חשף את עקרונות התכנית, שאושרו בליווי של פקידי האוצר. הוא אמר כי התכנית נועדה לסייע לאזרחים בשנה הקרובה ולתת מענק מיידי לעצמאים.

“אנשים מחכים לכסף, לכן התעקשנו על מענק מיידי לעצמאים”, אמר. נתניהו הסביר כי השכירים, עובדים שיצאו לחל”ת ומפוטרים ימשיכו לקבל דמי אבטלה עד סוף יוני 2021. לדבריו, התכנית תיכנס לתוקף באופן מיידי ותסתיים כאשר שיעור האבטחה יירד בעשרה אחוזים לפחות. “ההתמודדות עם הקורונה דורשת הכרעת החלטות יומיומית, כל פעם צריך למצוא את האיזון בין הכלכלה והאחריות על החיים שלכם. ההחלטות מתקבלות בשיטה של ניסוי ותהייה. פשוטו כמשמעו – אתה מנסה, טועה ומתקן. דחקו בנו לפתוח את הכלכלה בלי חשבון. זה לא מונע מאנשים לומר לנו היום ‘למה פתחתם?’. עשינו זאת כי הקשבנו למצוקות שלכם, רצינו להחזיר כמה שיותר אנשים למעגל העבודה”. ראש הממשלה הבטיח כי השבוע


“נתניהו הבטיח כי השבוע יחולקו מקדמות בגובה של 7,500 שקל. יחד עם זאת, רשת הביטחון לשכירים בחל”ת הכוללת דמי אבטלה משופרים, יועברו עד יוני 2021. כמו כן, ורחבו זכאויות לדמי אבטלה ויבוטל נושא קיזוז הקצבאות. בנוסף, יורחבו מענקי ההסתגלות לבני 67 ומעלה עד דצמבר. עצמאיים שהפסידו יותר מ-40 אחוז בתקופת הקורונה יקבלו מענקים בהתאם למחזור החודשי. עסק עם מחזור שנתי של 300 אלף שקל יקבל מענק בגובה של עד 6,000 שקל לחודשיים. עסק עם מחזור שנתי של עד מיליון שקל יקבל מענק החזר הוצאות קבועות בסך של עד חצי מיליון שקל לחודשיים.

שר העבודה והרווחה איציק שמולי אמר לאתר: “התכנית הכלכלית היא צעד בכיוון הנכון ואני שמח שרוב הצעדים אותם דרשתי ודחפתי הוכנסו פנימה, ובעיקר: הארכת רשת הביטחון למובטלים ולגמלאים והגדלה, אם כי לא מספקת, של הפיצויים לבעלי העסקים. המבחן הגדול שלנו יהיה בביצוע המהיר והתכליתי. הצעדים הבאים שבכוונתי לקדם: דמי אבטלה לעצמאים, תמיכה במשפחות צעירות והקמת מערך הכשרות מודרני שעליהם כבר עמלים במשרד העבודה והרווחה בראשותי. בנוסף, נמשיך לדחוף קדימה את ‘המודל הגרמני’ ואפשרות לדמי אבטלה גמישים. אתגרים ומאבקים גדולים עוד לפנינו במסגרת התקציב: אוכלוסיות הרווחה, קצבאות הנכים והקשישים, מענה לעובדים הסוציאליים הנאבקים והכי חשוב- לא להשאיר אף ישראלי מאחור, כדי שמאות אלפים לא יהפכו להיות ‫העניים החדשים”.‬‬‬‬‬‬‬‬

הנצפים ביותר

התכנים המופיעים באתר והתכנים המועברים על ידי Big Shot אינם מהווים ייעוץ השקעות, טעון רישוי לפי חוק הסדרת העיסוק בייעוץ, בשיווק השקעות ובניהול תיקי השקעות, תנה”ש 1995 (“החוק”). תכנית חדר המסחר מועברת על ידי בית ההשקעות גולד ניהול פיננסי בע”מ (להלן: “גולד”) שהינה חברה המפוקחת על ידי הרשות לניירות ערך עם רישיון למתן שירותי ייעוץ השקעות וניהול תיקים מכוח החוק בשיתוף פעולה עם Big Shot. בטרם יוכלו הלקוחות להיות לקוחות 'גולד' בחדר המסחר יהיה עליהם למלא את טפסי הרישום של 'גולד'. בכל אופן, התכנים המועברים על ידי החברה ו/או 'גולד' אינם מתייחסים לפרמטרים של לקוחות מסוימים ולכן מומלץ להתייעץ עם יועץ השקעות אישי לפני קבלת החלטה כלשהי. הלימודים וההתנסויות במסחר בשוק ההון עשויים להיות מסוכנים ולא מתאימים לכל אחד. Big Shot, במישרין או בעקיפין , עושה את מירב המאמצים בכדי להכשיר את לקוחותיה להיות סוחרים מוצלחים ורווחיים בשוק ההון. יחד עם זאת, היא לא תהיה אחראית בשום צורה שהיא לנזק ו/או להפסד שיגרם מהסתמכות בשימוש בתכנית ההכשרה באופן מלא או חלקי, ככל שייגרם. אין בשימוש בתכנית ההכשרה כערובה להשגת תשואה חיובית כלשהי ו/או להפסד שיגרם מהסתמכות בשימוש בתכנית ההכשרה באופן מלא או חלקי, חל איסור על התלמידים להשתמש בפלטפורמת קהילת הסוחרים בכדי להעביר תכנים שעשויים לעלות כדי ייעוץ השקעות. במקרה שבו תלמיד מסוים יעשה כן, Big Shot שומרת לעצמה את הזכות לאסור על אותו תלמיד מלעשות שימוש בפלטפורמת קהילת הסוחרים לאלתר. אין להעביר רכיב כלשהו מרכיבי תכנית ההכשרה לצד ג’ כלשהו ללא קבלת אישור מ- Big Shot מראש ובכתב. מוצא לקרוא בעיון את הסכם ההתקשרות לפני שימוש בתכנית ההכשרה.

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן