fbpx

אתם רוכשים ביטוח, אבל האם אתם בטוחים שזה מה שאתם צריכים?

קרן ההשתלמות, ביטוח המנהלים קרנות הפנסיה והגמל וביטוחי החיים של רבים מהאזרחים נמצאים בידיים זרות אך ההשפעה דרמטית. כל הפרטים שאתם צריכים לדעת

שתף כתבה

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

הנכסים הפיננסיים שברשותם אזרחים רבים הפכו מזמן לכלי עזר חשוב, שמשרת כל אחד ואחת מהם. אז כיצד ייתכן, שאחד הנכסים החשובים שעליו הם משלמים מאות ואפילו אלפי שקלים בחודש עשוי שלא להצדיק את ההשקעה בו וכיצד בדיקה פשוטה עשויה לסייע להם לחסוך כל כך הרבה כסף?

יש כמה סיבות עיקריות לכך שרוב המבוטחים לא “מחטטים” בכיסוי הביטוחי ובכסף שהם משלמים לחברות הביטוח: הם נוטים להאמין שחברות ביטוח או בתי השקעות יספקו ייעוץ אובייקטיבי על מוצרים פיננסיים שונים; הם סבורים כי חברות ביטוח/בתי ההשקעות ימכרו מוצרים פיננסיים שהם באמת צריכים (ולא מתוך אינטרס להרוויח יותר כסף); הם תופסים את המוצרים הפיננסים כ”שירותים” ולכן נמנעים מלבחון ולהשוות פרמטרים חשובים כגון היקף תשואות ועלויות דמי ניהול.

חברות ביטוח רבות, כך מתברר, מוכרת את המוצר האידיאלי עבורן ולאו דווקא את המוצר הטוב ביותר שמותאם ללקוח.  בדיוק בשל כך, לאחרונה גוברת תופעה של שכירת שירותיו של מומחה ביטוח ופיננסים, בעל רישיון מטעם רשות ההון ומשרד האוצר, אשר נמצא תחת ביקורת ורגולציה תמידית – כזה שהינו נטול אינטרסים, שיסייע לבחון את המצב הקיים ולדעת האם מי שמשקיע את כספו בידי חברות הביטוח מקבל תמורה להשקעה הרבה, או שהוא יכול להוזיל במאות שקלים את הנכסים הפיננסיים שלו.

המונח המקצועי הוא “צ’ק אפ פיננסי”, שבעזרתו ניתן לפרק את הנכסים לגורמים של תועלת ומחיר ולערוך בדיקת השוואה מקיפה לנכסים מתחרים.

הנצפים ביותר

התכנים המופיעים באתר והתכנים המועברים על ידי Big Shot אינם מהווים ייעוץ השקעות, טעון רישוי לפי חוק הסדרת העיסוק בייעוץ, בשיווק השקעות ובניהול תיקי השקעות, תנה”ש 1995 (“החוק”). תכנית חדר המסחר מועברת על ידי בית ההשקעות גולד ניהול פיננסי בע”מ (להלן: “גולד”) שהינה חברה המפוקחת על ידי הרשות לניירות ערך עם רישיון למתן שירותי ייעוץ השקעות וניהול תיקים מכוח החוק בשיתוף פעולה עם Big Shot. בטרם יוכלו הלקוחות להיות לקוחות 'גולד' בחדר המסחר יהיה עליהם למלא את טפסי הרישום של 'גולד'. בכל אופן, התכנים המועברים על ידי החברה ו/או 'גולד' אינם מתייחסים לפרמטרים של לקוחות מסוימים ולכן מומלץ להתייעץ עם יועץ השקעות אישי לפני קבלת החלטה כלשהי. הלימודים וההתנסויות במסחר בשוק ההון עשויים להיות מסוכנים ולא מתאימים לכל אחד. Big Shot, במישרין או בעקיפין , עושה את מירב המאמצים בכדי להכשיר את לקוחותיה להיות סוחרים מוצלחים ורווחיים בשוק ההון. יחד עם זאת, היא לא תהיה אחראית בשום צורה שהיא לנזק ו/או להפסד שיגרם מהסתמכות בשימוש בתכנית ההכשרה באופן מלא או חלקי, ככל שייגרם. אין בשימוש בתכנית ההכשרה כערובה להשגת תשואה חיובית כלשהי ו/או להפסד שיגרם מהסתמכות בשימוש בתכנית ההכשרה באופן מלא או חלקי, חל איסור על התלמידים להשתמש בפלטפורמת קהילת הסוחרים בכדי להעביר תכנים שעשויים לעלות כדי ייעוץ השקעות. במקרה שבו תלמיד מסוים יעשה כן, Big Shot שומרת לעצמה את הזכות לאסור על אותו תלמיד מלעשות שימוש בפלטפורמת קהילת הסוחרים לאלתר. אין להעביר רכיב כלשהו מרכיבי תכנית ההכשרה לצד ג’ כלשהו ללא קבלת אישור מ- Big Shot מראש ובכתב. מוצא לקרוא בעיון את הסכם ההתקשרות לפני שימוש בתכנית ההכשרה.

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן