fbpx

הצלחה במסחר היא בעיקר עניין מנטלי. האמנם?

סוחרים מצליחים פיתחו יכולת להתגבר על הרגלי מסחר רעים. הם יודעים איך להתמודד עם הפסדים ולבנות את הביטחון העצמי שלהם. אבל האם כל זה מספיק כדי להפוך לסוחר מצליח? הנה כמה פרטים שחשוב לדעת לפני שאתם מתחילים

שתף כתבה

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

הצלחה במסחר היא בעיקר עניין מנטלי. מאמרים וחוקרים רבים קבעו כי לעניין המנטלי יש חלק מהותי בשאלה האם אתה מסוגל להיות סוחר מצליח.

 

ובכן, בכדי להצליח במסחר, חובה על המשקיע להיות בדפוס החשיבה (“מיינדסט”) הנכון. מבחינה מנטלית ורגשית, חשוב מאוד לנהל את המסחר בצורה שלא תכניס את המשקיע לסחרור שלילי. שנאת הסיכון היא דבר טבעי במוח האנושי וקשה מאוד להימנע מהטעויות שמגיעות בעקבות זה.

במידה מסוימת, אנו מושפעים מהסביבה, מהמשפחה וחברים, ספרים שאנו קוראים ועוד. כשאנו סוחרים, לכל אלו יכולה להיות השפעה לא אופטימלית על הביצועים שלנו. עובדה מעניינת היא שרוב הסוחרים הינם גברים, אשר פחות מאמינים בפסיכולוגיה ומנווטים את עצמם לכיוון הרציונלי והמספרי. יחד עם זאת, לפסיכולוגיה תפקיד מכריע בהצלחה של סוחר.

 

“בהחלט ייתכן שתאלץ לעשות שינויים באישיות בכדי להיות סוחר מצליח יותר, זה תהליך לא קל אך הפירות שתקצור יהיו מתוקים”, אומר נורמן וולץ, אשר כתב את הספר שנחשב הטוב ביותר בתחום.

המסחר, אם כן, הנו מקצוע ייחודי מכיוון שיש לנו שליטה מוגבלת על מה שקורה בו (בטח בכל הקשור במצב השוק) והשליטה היחידה היא על עצמנו. אנחנו מחליטים מתי לקנות, מתי למכור ואיך להתנהל בתוך העסקאות (כולל בימים שבהם לא צריך לסחור)

אם אתה מגיע למצבי תסכול קשים או סחרור רגשי במהלך העסקאות שאתה מבצע, יש לפתח חוסן נפשי ומומלץ לקבל ייעוץ מסוחרים מקצועיים ומנוסים שעברו את המשוכה הזו. כמובן שניתן גם להיעזר בתוכנות ניהול עסקה בכדי למזער את ההתערבות האנושית שעלולה להיות מושפעת מלחצים ופחדים.

 

חלק מהשלבים שסוחרים מצליחים רבים התמודדו איתם הם: יכולת להתגבר על הרגלי מסחר רעים; לדעת כיצד להתמודד עם הפסדים; בניית הביטחון העצמי; בניית משמעת מסחר שאסור לסטות ממנה.

 

איך וולץ כתב פעם? “האויב הגדול ביותר של הסוחר הוא הפחד. מי שמפחד – מפסיד”.

 

 

הנצפים ביותר

התכנים המופיעים באתר והתכנים המועברים על ידי Big Shot אינם מהווים ייעוץ השקעות, טעון רישוי לפי חוק הסדרת העיסוק בייעוץ, בשיווק השקעות ובניהול תיקי השקעות, תנה”ש 1995 (“החוק”). תכנית חדר המסחר מועברת על ידי בית ההשקעות גולד ניהול פיננסי בע”מ (להלן: “גולד”) שהינה חברה המפוקחת על ידי הרשות לניירות ערך עם רישיון למתן שירותי ייעוץ השקעות וניהול תיקים מכוח החוק בשיתוף פעולה עם Big Shot. בטרם יוכלו הלקוחות להיות לקוחות 'גולד' בחדר המסחר יהיה עליהם למלא את טפסי הרישום של 'גולד'. בכל אופן, התכנים המועברים על ידי החברה ו/או 'גולד' אינם מתייחסים לפרמטרים של לקוחות מסוימים ולכן מומלץ להתייעץ עם יועץ השקעות אישי לפני קבלת החלטה כלשהי. הלימודים וההתנסויות במסחר בשוק ההון עשויים להיות מסוכנים ולא מתאימים לכל אחד. Big Shot, במישרין או בעקיפין , עושה את מירב המאמצים בכדי להכשיר את לקוחותיה להיות סוחרים מוצלחים ורווחיים בשוק ההון. יחד עם זאת, היא לא תהיה אחראית בשום צורה שהיא לנזק ו/או להפסד שיגרם מהסתמכות בשימוש בתכנית ההכשרה באופן מלא או חלקי, ככל שייגרם. אין בשימוש בתכנית ההכשרה כערובה להשגת תשואה חיובית כלשהי ו/או להפסד שיגרם מהסתמכות בשימוש בתכנית ההכשרה באופן מלא או חלקי, חל איסור על התלמידים להשתמש בפלטפורמת קהילת הסוחרים בכדי להעביר תכנים שעשויים לעלות כדי ייעוץ השקעות. במקרה שבו תלמיד מסוים יעשה כן, Big Shot שומרת לעצמה את הזכות לאסור על אותו תלמיד מלעשות שימוש בפלטפורמת קהילת הסוחרים לאלתר. אין להעביר רכיב כלשהו מרכיבי תכנית ההכשרה לצד ג’ כלשהו ללא קבלת אישור מ- Big Shot מראש ובכתב. מוצא לקרוא בעיון את הסכם ההתקשרות לפני שימוש בתכנית ההכשרה.

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן