+BigShot מופעל להתנתק?

הצמיחה נעצרה: מה גרם לנטפליקס לצנוח ב-10% אחרי סגירת המסחר

ענקית הסטרימינג חוותה על בשרה את החזרה לשגרה עם דוחות כספיים מאכזבים. וגם: מה גרם לקריסה במניית קלין אנרג'י פיולס?

שתף כתבה

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email
שיתוף ב telegram
מתוך הסרט "אהבה ומפלצות" שהפיקה נטפליקס. לא הצליח להגדיל את הצופים כמצופה
מתוך הסרט "אהבה ומפלצות" שהפיקה נטפליקס. לא הצליח להגדיל את הצופים כמצופה

תוכן עניינים

התנודתיות במניות הנסחרות בוול סטריט נמשכת ואחרי שסקרנו את התנודתיות במניות הארלי-דיוידסון ופלייבוי גרופ, היום ננסה להבין מה הביא לצניחה החדה במניית נטפליקס (NFLX) אחרי הסגירה בוול סטריט. גם מניות קלין אנרג'י פיולס (CLNE) התרסקו במסחר אתמול אחרי שבריימונד ג'יימס ציננו את ההתלהבות מהחוזה עם אמאזון (AMZN), עליו הודיעה החברה רק יממה קודם. 

סוף הקורונה היא סוף הצמיחה של נטפליקס?

מניית נטפליקס איבדה יותר מ-11% אחרי הסגירה בוול סטריט וזאת אחרי שהחברה דיווחה על תוצאותיה לרבעון הראשון של שנת 2021. נציין רק כי מניות נטפליקס נוהגות לנוע בתנודתיות רבה מעלה/מטה אחרי פרסום תוצאות רבעוניות כפי שניתן לראות בגרף של החברה בשנה האחרונה. אתמול נטתה המטוטלת מטה וזאת אחרי שנטפליקס פספסה את תחזית תוספת המנויים לרבעון הראשון וגם פרסמה תחזית מאכזבת לרבעון הנוכחי. 

תחילה, המספרים שניפקה החברה: נטפליקס ניפצה את תחזית הרווח לרבעון, כשרשמה רווח של 3.75 דולר למניה, ב-78 סנט מעל הצפי. ההכנסות נסקו ב-24% והסתכמו ב-7.16 מיליארד דולר, בהתאם לתחזית. ברבעון השני צופה נטפליקס הכנסות של 7.3 מיליארד דולר (מתחת לקונצנזוס שעומד על 7.38 מיליארד דולר) ורווח של 3.16 דולר למניה, מעל התחזית לרווח של 2.68 דולר למניה. עד כאן הבשורות הטובות.

מניית נטפליקס
מניית נטפליקס

בצד השלילי, הצמיחה המרשימה בכמות המנויים שנשענה על סגרים וקורונה נבלמה. נטפליקס הוסיפה 3.98 מיליון מנויים בלבד במהלך הרבעון הראשון, נמוך מתחזית החברה לתוספת של 6 מיליון מנויים ומתחת לתחזית האנליסטים לכמות של 6.3 מיליון מנויים. אם זה לא מספיק, ברבעון הנוכחי צופה נטפליקס הוספת מיליון מנויים בלבד, נמוך משמעותית מתחזית האנליסטים לכמות של 4.28 מיליון מנויים. בסוף הרבעון הנוכחי צופה נטפליקס כי תגיע לכמות כוללת של 208.64 מיליון מנויים, מתחת לקונצנזוס לכמות של 214.75 מיליון מנויים. 

אין ספק שנטפליקס היא עדיין המלכה הבלתי מעורערת של שירותי הסטרימינג אבל התחרות הקשה בסגמנט גוברת כל הזמן. דיסני פלוס (DIS) היא המתחרה העיקרית והגיעה לכמות של 100 מיליון מנויים ברבע מהזמן שלקח לנטפליקס להגיע לכמות זהה. אמאזון פריים (AMZN), הולו (DIS), פיקוק (CMCSA), שירות HBO מקס (T) ופארמונט (VIAC) מספקות לנטפליקס תחרות וגוזלות נתח שוק מהעוגה השלמה רבעון אחרי רבעון. זה אומר שנטפליקס תיאלץ להמשיך להשקיע סכומים גדולים בהפקות מקור על מנת להמשיך להיות הקרם דה לה קרם של התוכן המקורי בפלטפורמות הסטרימינג ולשמר את היתרון התחרותי שלה. 

בצד החיובי, נטפליקס הודיעה כי היא מתכוונת להתחיל ברכישה חוזרת של מניותיה, בצעד שמסמל את הפעם הראשונה שבה החברה מחזירה כסף לבעלי המניות גם אם לא מדובר בצורה של דיבידנד. דירקטוריון החברה אישר רכישה חוזרת של מניות בהיקף של 5 מיליארד דולר. 

מה עושים עם זה עכשיו?

כפי שציינתי קודם, מניות נטפליקס מגיבות בצורה תנודתית מאוד אחרי דו"חות רבעוניים וגם הפעם ראינו את אותו תסריט, הפעם לשלילה. בכל הפעמים הקודמות ידעה המניה להתאושש ולחזור מעלה כשאחרי תוצאות הרבעון הרביעי של 2020 נסקה המניה למחיר שיא של כל הזמנים, 593.29 דולר. אין ספק שנטפליקס כאן כדי להישאר והיום היא כבר המותג המוכר ביותר בתחום שירותי הסטרימינג, אבל כשהקורונה כנראה מאחורינו היא תתקשה מאוד להציג נתוני צמיחה מרשימים כפי שהציגה מאז שנת 2017 וגם המניה תגיב בהתאם. 

קלין אנרג'י פיולס צללה ב-20% אחרי הורדת המלצה. האם זו הסיבה היחידה?

מניה נוספת שגרמה כאב לב למשקיעים, הפעם בשעות המסחר הרגילות בוול סטריט, היא קלין אנרג'י פיולס (CLNE) שצנחה ב-20% למחיר של פחות מ-10 דולר. מדובר בעוד הוכחה שמניות בועה סופן להתפוצץ בקול רעש גדול. המניה, שרק באוקטובר 2020 נסחרה בשער של 2.5 דולר, זינקה לשיא של 19.8 דולר בפברואר 2021 כשהיא נישאת על המומנטום שדחף את מניות מגזר האנרגיה הירוקה לעליות שערים מטורפות. העלייה המרשימה לא ממש לוותה בנתונים פונדמנטליים שיצדיקו את השווי המתנפח.

קלין אנרג'י פיולס עוסקת בייצור ושיווק דלקים מבוססי גז טבעי ואנרגיה מתחדשת עבור ציי רכבים וכן מפעילה תחנות תדלוק המשרתות ציים אלה. היא משרתת יותר מאלף לקוחות מסחריים ופועלת יחד איתם על מנת להפחית את כמות פליטת הפחמן מהרכבים תוך הטמעת פתרונות אנרגיה נקייה. הכול טוב ויפה, אבל בכל שנות פעילותה הראתה החברה רווחיות אפסית, מרווחים זעומים והכנסות לא יציבות: 402 מיליון דולר ב-2016, 346 מיליון דולר ב-2018 ו-291.7 מיליון דולר ב-2020. מ-2016 עד 2018 רשמה החברה הפסדים וב-2019 רשמה רווח זעום לפני שחזרה להפסיד בשנת 2020. 

רק ביום שני דיווחה החברה כי חתמה על הסכם עם אמזון (AMZN) במסגרתו תספק לה תחנות תדלוק אנרגיה ירוקה במתחמים לוגיסטיים של ענקית הקמעונאות המקוונת. בנוסף, אמזון קיבלה אופציה לרכישת 53.1 מיליון מניות של קלין אנרג'י פיולס הקשורות לאבני דרך מסובכות שדורשות פרשנות של רואה חשבון ממולח על מנת להבין אותם. עם פרסום ההודעה זינקה המניה בחדות אולם ככל שהמסחר התקדם העליות התפוגגו והיא סיימה את המסחר בעליה מינורית של 6%.

אתמול (ג') מיהרו אנליסטים בבית ההשקעות ריימונד ג'יימס לציין כי ההסכם עם אמזון הוא "עוד כותרת חסרת תוכן אמיתי" וחתכו את המלצתם למניה מתשואת שוק לתשואת חסר. בריימונד ג'יימס מציינים כי במידה ואמזון תממש את האופציות היא תגיע להחזקות של 27% בחברה וזאת למרות שהחוזה שחתמה שווה ערך לכמות של 8% בלבד מתחנות התדלוק של החברה, כך שהדילול לא נראה משהו כלכלי עבור קלין אנרג'י פיולס.

מניית קלין אנרג'י

מה עושים עכשיו?

כשהמומנטום וההתלהבות סביב סגמנט מסוים נגמרים, הנתונים הפונדמנטלים הם מה שחשוב ובמקרה של קלין אנרג'י פיולס מדובר בנתונים גרועים מאוד. הכנסות החברה לא יציבות, התחרות בשוק שבו היא פועלת גדולה, הרווחיות לא קיימת ולא נראה אופק שבו החברה מצליחה להראות פסי צמיחה אמיתיים. 

מניות דומות שאיבדו לחלוטין את הבלמים וצנחו אחרי שהראלי במניות המגזר נעצר כוללות את פיול-סל אנרג'י (FCEL), פלאג פאוור (PLUG), רניואבל אנרג'י גרופ (REGI) ודוגמאות נוספות לא חסרות. מספיק גם להתבונן במניות חברות ה-EV שאחרי שנה פנומנלית ב-2020, צונחות בחדות בימים האחרונים (XL, NKLA, BLNK ואחרות). מבחינתי לא מדובר בהזדמנות קנייה והייתי מהמר שיש סיכוי גדול יותר שנראה את המניה צונחת חזרה למחיר של 5 דולר מאשר מטפסת שוב ל-20 דולר. 

למידע נוסף על קלין אנרג'י פיולס 

אז האם להשקיע 1,000 דולר בנטפליקס?

אין ספק שמניית נטפליקס מסקרנת ויהיה מעניין להמשיך לעקוב אחריה, אבל צוות הסוחרים של ביג שוט מאמין שיש אלטרנטיבות טובות יותר להשקעה בשוק ההון. בחודש האחרון ניסחנו שורה של מניות, תעודות סל ומוצרים פיננסיים נוספים שאנחנו מאמינים שיכולים להסב תשואה גדולה מאוד. 

לחצו כאן כדי לראות כדי לצפות ב-10 המניות שאנחנו חושבים שהולכות להתפוצץ ברבעון הקרוב.

בנוסף אנחנו השקנו שירות חדש בדיסקורד, שנותן המלצות בזמן אמת על עסקאות בקריפטו ובמניות שאנחנו עושים. רוצים להיות חלק מזה? 

מומלצים עבורך
תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

עוד כתבות

התחברות ל+BigShot

נראה שיש טעות בפרטים...

התחברת בהצלחה!שכחת סיסמה?
שכחת את הסיסמה? מלא את כתובת המייל ונשלח לך לינק לאיפוס הסיסמה


חזרה להתחברות

רוצה להכיר את המניות שהולכות לעלות?
לחץ כאן לקבל עוד פרטים

הצטרפו לניוזלטר שלנו לקבל את כל העדכונים החמים!

דילוג לתוכן