+BigShot מופעל להתנתק?

הקאמבק של HIPO: האם הראלי יימשך?

ניצול הזדמנויות בשוק יכול להכניס הרבה כסף לכיס שלכם. גם מניות שלא מאמינים בהן לטווח ארוך יכולות להכניס לנו כסף בטווח הקצר

שתף כתבה

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email
שיתוף ב telegram
אסף וונד, מנכ"ל היפו
אסף וונד, מנכ"ל היפו

תוכן עניינים

דעתי בענייני הבועות בוול סטריט ידועה לכל מי שקורא אותי בפלטפורמה הזאת. הערכות השווי שקיבלו המניות הישראליות בוול סטריט, בין אם ב-IPO ובין אם ב-SPAC הן בלתי נתפסות בעיניי. השבוע החולף ראה את סנטינל וואן (S) ומאנדיי (MNDY) נוסקות לשיאים חדשים ומשאירות אבק לחברות ישראליות ותיקות. 

סנטינל וואן סיימה את שבוע המסחר החולף במקום השני מבחינת שווי שוק מבין המניות הישראליות הנסחרות בוול סטריט (17.7 מיליארד דולר), כשמאנדיי כבר נסקה לשווי של קרוב ל-18 מיליארד דולר לפני שהתממשה לכיוון 16.6 מיליארד דולר. כשנייס (NICE) ניצבת לפניהן עם שווי של 18.63 מיליארד דולר וצ'קפוינט (CHKP) אחריהן עם שווי של 16.5 מיליארד דולר, כל מה שאני יכול להגיד זה שאני מצפה לראות בקוצר רוח את הרשימה הזאת שנה מהיום, כי ברור שהנתונים הפונדמנטליים לא תומכים בשווי כל כך הזוי לשתי חברות שרק נכנסו לשוק השנה.

מניה נוספת אותה סיקרתי כאן בעבר היא זאת של חברת הביטוח הדיגיטלי היפו הולדינגס (HIPO). הפיאסקו של היפו אחרי עסקת ה-SPAC תועד בכל אתר פיננסי בישראל והקוראים עסקו בחישובים מדוקדקים כמה כסף הפסידו מייסדי החברה מאז שהחלה להיסחר בוול סטריט במחיר פוסט SPAC של 10 דולרים. העסקה העניקה להיפו, חברה עם הכנסות זניחות בשלב זה, שווי של 5 מיליארד דולר. המניה צנחה מיד עם תחילת המסחר פוסט SPAC עד שהגיעה לשפל של 3.78 דולר ב-23 באוגוסט. 

היפו (HIPO) – שבוע תנודתי נסגר בזינוק של 19% ביום שישי

למרות שאני אנטי תמחורים מנופחים וסבור שגם במחיר הנוכחי היפו לא מצדיקה שווי של 2.5 מיליארד דולר לא אומר שאי אפשר להרוויח מהתאוששות המניה ולו לזמן קצר. ב-29 באוגוסט פורסם ניתוח של ריאדו סופיאן באתר סיקינג אלפא אשר פירט את הסיבות מאחורי כניסה אפשרית למניה ברמות המחירים הנוכחיות. כמו סופיאן, גם אני חשבתי שאחרי צניחה כל כך חדה במניה מאז החלה להיסחר תחת הסימול HIPO קיים אפסייד מאוד מעניין, ולו לטרייד קצר טווח, מה שהמקצוענים קוראים לו סווינג.

עלייה יומית של 19%, גרף היפו
עלייה יומית של 19%, גרף היפו

סופיאן הסביר את הפוטנציאל הגלום בהיפו בתחום ביטוח בעלי הדירות בארה"ב, תחום שהולך וצומח ואשר היפו עצמה חוזה שתוכל לכתוב בו פרמיות בהיקף של 2.3 מיליארד דולר בשנת 2025. בסכום הזה תנגוס היפו ב-2% משוק שצפוי לעמוד על 105 מיליארד דולר בשנה. סופיאן המשיך ופירט את הערכים שהיפו מביאה לשולחן: יוזמה, טכנולוגיה ומניעה. 

הדבר שסופיאן ייחס לו את החשיבות הגדולה ביותר הוא צניחה של 60% במחיר המניה, אשר מהווה לדעתו כרית ביטחון עבור המשקיע שמחפש הזדמנות בשוק, כשגם בעלי מניות קיימים בהיפו מנצלים את המחיר הנמוך על מנת לאגור מניות. בסופו של דבר מסכם סופיאן שבמחיר של מתחת ל-5 דולר היפו מספקת הזדמנות כניסה למשקיעים מהירי החלטה.

קראתי את התוכן של סופיאן והרגשתי שיש כאן הזדמנות אמיתית. האמת שחיכיתי כמה ימים. החלטתי להקציב 2,000 דולר לעסקאות על היפו בשני תיקים שונים. עסקה אחת במחיר כניסה של 5 דולר, ועסקה שנייה במחיר כניסה של 4.5 דולר. את שתי העסקאות מיגנתי בסטופ לוס במחיר של 15% מתחת למחיר הכניסה תוך כדי שאני מגדיר מראש בדיוק את הסכום אותו אני מוכן להפסיד בעסקאות הללו. 

ביום חמישי פתחה היפו את המסחר במחיר של 5.12 דולר וצנחה כמו אבן למצולות כל הדרך למחיר שפל של 4.25 דולר, תוך שאני תופס בדרך את שתי העסקאות. בתיק אחד נרכשו 200 מניות במחיר של 5 דולר ובתיק השני קצת יותר מזה במחיר של 4.5 דולר. היפו סיימה את יום חמישי בצניחה חדה של מעל 15% והרגשתי שיצאתי טמבל. הפיצוי המיידי הגיע במסחר שישי. 

היפו פתחה את המסחר בצורה רגועה יחסית אבל אז מחזורי המסחר התחילו להשתולל והיפו זינקה כל הדרך ל-5.5 דולר, לא לפני שהתממשה קצת לפני פעמון הסגירה למחיר של 5.23 דולר ועלייה יומית של 19%. אחרי הסגירה המשיכו המניות לטפס וסגרו את הסופ"ש במחיר של 5.52 דולר. בשני התיקים שיפרתי את הסטופ לוס ב-10% כלפי מעלה מכיוון שאני עדיין מצפה למסחר תנודתי במניה. אם הראלי בהיפו ימשיך גם בשבוע הקרוב, המניה עשויה לטפס כל הדרך ל-6, 7 ו-8 דולר בקלות. סימנתי לי מחיר יציאה ב-6.5 דולר עבור המניה שנרכשה במחיר של 4.5 דולר ו-7 דולר עבור המניה שנרכשה ב-5 דולר.

לא ברור אם מאחורי הראלי עומדים סוחרי מציאות, חבורת רדיט או עובדים בחברה שחושבים שמדובר במחיר מצחיק למניה. בכל מקרה, הדוגמא הזאת ממחישה שניתן לנצל הזדמנויות בשוק גם עם מניות שאנחנו לא ממש מאמינים בהן בטווח הארוך. אם אתם שוקלים כניסה לפוזיציה אני ממליץ למגן בסטופ לוס ולתכנן אסטרטגיית יציאה במחיר מסוים, אשר תגדיר מראש את הרווח שאתם רוצים לקחת לכיס. בהצלחה. 

מיהם המדדים המובילים בבורסה בת"א?
האם כדאי להחזיק במניית טבע שנסחרת בת"א או טבע של וול סטריט?
איזה סקטורים חמים יש בבורסה המקומית ואיך היא מתבדלת מהבורסה האמריקאית?
הדרכה שכולה תוקדש לשוק ההון הישראלי.
מי שמדבר בהדרכה הוא עדי גראי, יועץ השקעות מורשה ומומחה בשוק ההון הישראלי ואחרי שהצליח לגזור תשואות אדירות בשוק המקומי הוא רוצה לשתף את הידע שלו. לצידו ינחה את המשדר גיא ברנד, מנכ"ל ביג שוט.

מפחד לסחור בשוק ההון לבד ולהפסיד?
יש לך הזדמנות לקבל תיק על סך 10,000$ כוח קניה ולהתחיל לסחור ללא הון עצמי


תשאיר את הפרטים, על מנת לצפות בהדרכה חינמית
שהכנו עבורך על שוק ההון ומלא שאלון התאמה שיבדוק את סיכויי ההצלחה שלך

מומלצים עבורך
עוד כתבות

התחברות ל+BigShot

נראה שיש טעות בפרטים...

התחברת בהצלחה!שכחת סיסמה?
שכחת את הסיסמה? מלא את כתובת המייל ונשלח לך לינק לאיפוס הסיסמה


חזרה להתחברות

רוצה להכיר את המניות שהולכות לעלות?
לחץ כאן לקבל עוד פרטים

הצטרפו לניוזלטר שלנו לקבל את כל העדכונים החמים!

רוצה להרוויח משכורת של מהנדס תוכנה מכל מקום בעולם, בלי לעבוד 9 שעות ביום בעבודה מתישה?

מלא פרטים ועבור לשאלון התאמה לשוק ההון

*במידה ותמצא מתאים לאחר שתמלא את שאלון ההתאמה אחד מציידי הכישרונות של גיא ברנד יצור איתך קשר לגבי המשך התהליך

דילוג לתוכן