+BigShot מופעל להתנתק?

הקמעונאית הגדולה בארה"ב חזרה מהקרשים והיכתה תחזיות, איך זה קרה?

וולמארט, הקמעונאית הגדולה בעולם, פרסמה ביום שלישי תוצאות רבעוניות טובות מהצפוי למרות שנתנה שתי אזהרות רווח בחודשיים האחרונים

שתף כתבה

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email
שיתוף ב telegram
וולמארט חזרה מהקרשים והיכתה תחזית
וולמארט חזרה מהקרשים והיכתה תחזית

תוכן עניינים

מה זה אומר?

התקוות לא בדיוק היו גבוהות עבור Walmart (טיקר: WMT), היא הרי פרסמה בסוף החודש שעבר את אזהרת הרווח השנייה שלה תוך 10 שבועות. אבל המוניטין של החברה בתחום הנחות למיניהן כנראה עזר לה להתרחב מעבר ללקוחות בעלי ההכנסה הרגילה שלה כדי להביא לקוחות בעלי הכנסה גבוהה יותר.

למעשה, כשלושה רבעים מהגידול בנתח השוק של Walmart במזון הגיע מלקוחות עם הכנסה של יותר מ-100,000 דולר בשנה. אז בעוד שקונים שנפגעו מאינפלציה צמצמו רכישות במוצרים נחמדים כמו ביגוד וחשמל, המכירות והרווח של Walmart עדיין היכו את הציפיות.

מנכ"ל Walmart מנהיג חנות "המכולת" הגדולה ביותר בארה"ב גם אמר שהמכירות ברבעון השני הפיסקאלי זכו לעלייה הזו בזכות לקוחות חדשים ונסיעות תכופות יותר ממשקי בית עם הכנסה שנתית של $100,000 או יותר. מקמילון גם אמר שאנשים 'ממוקדים במחיר' ללא קשר לרמת ההכנסה ושאפילו משפחות עשירות יותר מחשבות את הדולרים שהן מוציאות מכיוון שהאינפלציה מעלה את מחירי המצרכים.

האינפלציה זינקה בקצב המהיר ביותר מזה עשרות שנים. על פי הלשכה לסטטיסטיקה של העבודה, המחירים שהצרכנים משלמים עבור סחורות ושירותים עלו בחודש יולי ב-8.5% יותר לעומת שנה שעברה, אמנם מחירי הדלק ירדו לאחרונה, אך מחירי המכולת נותרו גבוהים מאוד.

מחירי המזון עלו ב-10.9% במהלך 12 החודשים האחרונים נכון ליולי. פריטים יומיומיים רבים זינקו גבוה בהרבה, כולל מחירי הביצים שעלו ב-38% ומחירי הקפה שעלו ביותר מ-20%.

נתוני הדוח של וולמארט מקור: wallmart
נתוני הדוח של וולמארט מקור: wallmart

מחירי המזון החלו לעלות בסוף השנה שעברה והחברה בהחלט הבחינה בדפוסי הקניות המשתנים של הצרכנים אפילו ברמות הכנסה גבוהות יותר בסביבות אמצע מרץ. האנשים מרגישים בלחץ בגלל חופשות הקיץ או עקב כספים שהם שומרים לצורך קניות לקראת עונת החזרה לבית הספר שנמצאת ממש בפתח, ולכן התחילו לקנות פחות ביגוד וסחורה אחרת לפי שיקול דעת, זו דינמיקה שיש ציפייה שתימשך. בנוסף, מנכ"ל וולמארט, בדומה לרבים אחרים, לא בטוח שמחירי המזון הגיעו לשיא.

היו חדשות טובות יחסית בראייה קדימה: וולמארט העלתה את תחזית הרווח לשנה כולה מאיפה שהייתה רק לפני שלושה שבועות, ואמרה שהיא צופה כעת שהרווח שלה יירד ללא יותר מ-11% השנה.

מניית וולמארט לאחר פרסום הדוח, גרף תוך יומי מקור: TradingView
מניית וולמארט לאחר פרסום הדוח, גרף תוך יומי מקור: TradingView

למה שיהיה אכפת לך?

מי שמשקיע בוולמארט, ככל הנראה ירצה לדעת ש Walmart-מחפשת לתקן את הירידה ברווח בין השאר על ידי הוספת זרמי הכנסה חדשים, במילים אחרות, החברה הודיעה מוקדם יותר השבוע שהיא תוסיף את שירות הסטרימינג הנתמך בפרסומות של Paramount Global כהטבה בתוכנית החברות שלה. Walmart תקווה שהשותפות תעזור ל-Walmart+ שמציעה הטבות כמו משלוח חינם והנחות כדי לזכות בלקוחות מאמזון, המעניקה למנויים שלה גישה בלתי מוגבלת ל-Prime Video.

בחזית הקמעונאות לא רק וולמארט הפתיעה. גם הום דיפו היכתה תחזיות

וולמארט לא הייתה הקמעונאית היחידה בארה"ב שהרשימה את המשקיעים ביום שלישי: הום ​​דיפו (טיקר: HD) היכתה הן את השורה העליונה והן את התחתונה ואף הודיעה שהיא מעלה דיבידנד.

על פי עדכוני החברה, המכירות צמחו ב-11% ברבעון הרביעי הפיסקאלי והיא צופה צמיחה ב-2022, כאשר קבלנים קנו עצים, ציוד חשמלי ואספקה ​​אחרת לפרויקטים.

בעוד הביקוש פחת משיא מגיפת הקורונה, נראה שום דיפו מאותגרת על ידי אינפלציה וצווארי בקבוק בשרשרת האספקה. החברה עלתה על הציפיות של וול סטריט ואמרה שהיא צופה שהרווח למניה יגדל בקצב חד ספרתי נמוך בעוד שמגמות המכירות יהיו "מעט חיוביות" בשנת הכספים הקרובה.

אבל למרות זאת, מניית הום דיפו ירדה ביום שלישי ב-8.85% ונסגרה ב-316.17 דולר, לאחר שהקמעונאים ייחסו חלק מהעליות האחרונות שלה במכירות פשוט לעליית מחירים. גם ההשקעות בשרשרת האספקה ​​שלה הכבידו על הרווחים, שכן הרווח הגולמי ירד מלפני שנה ואיכזב כמה משקיעים.

מניית הום דיפו, גרף יומי, מקור: TradingView
מניית הום דיפו, גרף יומי, מקור: TradingView

הום דיפו אמרה שעדיין היה ביקוש חזק מקונים מקצועיים למיני פרויקטים לשיפור הבית ברבעון האחרון, וזה מה שעזר לרכך את ההשפעה המסתמנת בבירור של פחות ביקורים של קונים בחנויות הכוללות שלה.

לסיכום, גם זה וגם מחירים גבוהים יותר העלו את המכירות נטו של הום דיפו בשיעור שהוא טוב יותר מההערכות שעומד על 7% לעומת התקופה המקבילה בשנה שעברה, מה שסימן את מספר המכירות הרבעוני הגבוה ביותר אי פעם של החברה.

*אין לראות באמור לעיל משום ייעוץ השקעות, המלצה או חוות דעת באשר למוצרים פיננסיים כלשהם

 

לזמן מוגבל: קבל בחינם הדרכת וידאו מלאה שחושפת את אסטרטגיית המסחר שאחראית על 80% מכל הרווחים שלנו בשוק ההון

תלמד אסטרטגיות ייחודיות, טיפים וידע פרקטי שיעזור לך להפוך לסוחר נוסטרו מצליח בשוק ההון.

בונוס מיוחד: קבל בנוסף גם מדריך שיראה לך איך אפשר להרוויח בשוק ההון ללא הון עצמי ומבלי לסכן את החסכונות – במתנה (שווי של 179 ש"ח).

השאר פרטים בטופס ותועבר להדרכה מיד ובחינם!

מומלצים עבורך

התחברות ל+BigShot

נראה שיש טעות בפרטים...

התחברת בהצלחה!שכחת סיסמה?
שכחת את הסיסמה? מלא את כתובת המייל ונשלח לך לינק לאיפוס הסיסמה


חזרה להתחברות

רוצה להכיר את המניות שהולכות לעלות?
לחץ כאן לקבל עוד פרטים

הצטרפו לניוזלטר שלנו לקבל את כל העדכונים החמים!

דילוג לתוכן