+BigShot מופעל להתנתק?

הקריסה המפוארת וההתאוששות המופלאה של SLQT

מניותיה של פלטפורמת השוואות הביטוחים צנחו בעשרות אחוזים בעקבות תגובה קיצונית לתוצאות הרבעון החולף. האם אחרי ראלי של 50% ממחיר השפל עדיין נותר בהן אפסייד?

שתף כתבה

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email
שיתוף ב telegram

תוכן עניינים

התגובות הקיצוניות להודעות של חברות הנסחרות בוול סטריט, בעיקר בתגובה לתוצאות הרבעוניות, מדהימות אותי כל פעם מחדש. יושב המשקיע הסקרן מול המסך וקורא את המספרים היבשים. חברה X עקפה ב-5 סנט את תחזית הרווח, חברה Y פספסה ב-4 סנט את התחזית. ההכנסות מעל הצפי, ההכנסות מתחת לצפי, התחזית לרבעון הנוכחי ולשנה כולה היא X Y Z. אז מתחיל המסחר בתגובה להודעות ואתה פשוט יושב ומשתומם מול מרחץ הדמים/הטיסות המטאוריות שהמניות הללו עוברות אחרי הפרסומים.

לפעמים נראה שהדו"חות ממש טובים אבל אז מגיעה הקריסה בעקבות תחזית לא טובה להמשך. קחו לדוגמא את מניות אראיי טכנולוגיות (ARRY) שהונפקו לציבור בשלהי 2020. חברת הסולאר פרסמה במאי תוצאות מעורבות לרבעון הראשון הפיסקלי ובמקביל ציינה כי אינה יכולה לעמוד מאחורי התחזיות לשנה כולה על רקע חוסר בהירות הקשורה לתנאי השוק. אם יש משהו שמשקיעים לא יכולים לסבול זה חוסר בהירות. מניות אראיי הגיבו להודעה בקריסה של 50% והמשיכו כל הדרך למחיר שפל של 12.7 דולר אחרי שכבר הגיעו לשיא של 54 דולר בימים הראשונים שאחרי ה-IPO. כניסה הגיונית במחיר השפל הביאה למשקיעים מחפשי מציאות תשואה של קרוב ל-50% נכון למחיר סגירת המניה אמש.

קריסה של 50%, מניית ARRY
קריסה של 50%, מניית ARRY

מניות רבות יכולות לספק לנו הזדמנות נהדרת לעסקאות לונג/שורט בעקבות תגובה קיצונית של השוק לתוצאות רבעוניות. אחת מהן היא מניית חברת סלקט-קווט (SLQT), המפעילה פלטפורמה המחברת בין חברות ביטוח למבוטחים בצורה חכמה מבוססת AI ולימוד המשתמשים. 

סלקט-קווט (SLQT) – רכבת הרים מאז ה-IPO

סלקט-קווט החלה להיסחר בוול סטריט אחרי שהשלימה IPO במאי 2021, כאשר מכרה לציבור 28.5 מיליון מניות במחיר של 20 דולר למניה. היא צדה את עיני אחרי שקראתי כי המשקיע היהודי-הונגרי ג'ורג' סורוס נכנס להשקעה בחברה מימיה הראשונים. המסחר התנודתי במניה החל מיד עם כניסתה לוול סטריט ו-SLQT טיפסה כבר מהפתיחה למחיר של 27 דולר, זינוק של 30% ממחיר ההנפקה. או אז החלה המניה לגלוש מטה לפני שפתחה מבערים שוב וזינקה למחיר שיא של כל הזמנים, 33 דולר, בחודש פברואר השנה.

אחר כך הכל התחיל להתפרק. מניות SLQT החלו במסע דרומה וזאת למרות שהחברה כמעט ולא ניפקה שום חדשות מלבד תוצאות רבעוניות. ב-11 באוגוסט החלה קריסה לא ברורה במחיר המניה וזאת למרות שסלקט-קווט לא פרסמה דבר. בדיקה זריזה שביצעתי בפורומים ובאתרים הפיננסיים גילתה שלמפולת גרמה בכלל חברת רוט (ROOT), המספקת שירות דומה לזה שמציעה סלקט-קווט (ואשר מתכתב גם עם המספרים שהציגו למונייד והיפו הישראליות). התוצאות הרבעוניות המאכזבות של רוט גרמו לצניחה חדה במניותיה וגררו אחריהן את כל מניות המגזר וגם סלקט לא הצליחה להימלט מהגורל האכזרי של צניחה חדה במחיר המניה. מ-17 דולר ל-13 דולר בפחות משבוע וזאת לפני שמחיר המניה התייצב מעל 14.5 דולר ב-25 באוגוסט.

ג'ורג' סורוס, השקיע בחברה מימיה הראשונים
ג'ורג' סורוס, השקיע בחברה מימיה הראשונים

באותו יום, אחרי סגירת המסחר, פרסמה סלקט-קווט את תוצאותיה לרבעון הרביעי הפיסקלי. הרווח המנייתי הסתכם ב-2 סנט למניה, בסנט בלבד גרוע מהתחזית. ההכנסות הסתכמו ב-188.4 מיליון דולר, ב-2 מיליון דולר מעל תחזית האנליסטים לתקופה. עם פרסום התוצאות, במסחר המאוחר כאמור, החלו מניות SLQT לצלול ביותר מ-10% וזאת לפני שסיימו את המסחר האלקטרוני המאוחר בירידה של 15%. מכיוון שהמניה יושבת באחד מהתיקים שלי כפוזיציה לטווח ארוך לא יכולתי להישאר אדיש. ניסיתי להבין מה בדיוק גרם לכזו תגובה קיצונית של השוק אבל לא מצאתי שום פרסום רשמי שיצדיק את הקריסה מעבר לתוצאות הכספיות שציינתי קודם. אם הצלילה אחרי הסגירה הייתה מאכזבת, נחשו איך פתחה המניה את המסחר ביום שאחרי? בואו נאמר שהייתי מוכן להתפשר על הירידה של 15% פוסט סגירה בלילה שלפני.

כשהחל המסחר המוקדם ביום ה-26 באוגוסט הראה הלוח האלקטרוני של בורסת NYSE קריסה קולוסאלית של 45%. פאקינג 45%!!! על פספוס של סנט בתחזית הרווח לרבעון הרביעי? פספוס בסנט שווה קריסה של 45%? אר יו פאקינג קידינג מי???!!!! התחזית של החברה לשנת הכספים 2022 צופה הכנסות של 1.25-1.4 מיליארד דולר, בטווח האנליסטים שצופים הכנסות של 1.29 מיליארד דולר. אז למה לעזאזל קרסה המניה בצורה כל כך מחרידה? דברו עם הלאמפה לתשובה כי לי אין ממש.

צניחה חדה, מניית SLQT
צניחה חדה, מניית SLQT

 פתחה את יום המסחר במחיר של פחות מ-8 דולר והמשיכה כל הדרך מטה למחיר שפל של כל הזמנים, 7.72 דולר. באותו רגע קיבלתי החלטה אמוציונלית וספונטנית. אם SLQT הייתה שווה כניסה מבחינתי במחיר של 18 דולר למניה, אז במחיר של 8 דולר למניה היא משקפת הזדמנות פסיכית. ביצעתי מה שנקרא דאבל דאון, תוך שאני מכפיל את כמות המניות שקניתי במחיר הנמוך לעומת מה שקניתי במחיר הגבוה. 

אחרי שנגעה כאמור במחיר של 8 דולר טסה מניית SLQT למחיר של 12.7 דולר על פני חמישה ימי מסחר, לפני המימוש המתבקש שהגיע אמש ושבמהלכו כבר נגעו מניות החברה במחיר של 11.44 דולר לפני שקפצו חזרה למחיר סגירה של 12.2 דולר. במחיר הזה נסחרת SLQT בשווי שוק של כ-2 מיליארד דולר ומכפיל של 13.3 בלבד על הרווח הצפוי השנה. האנליסטים המסקרים את החברה נזכרו בדיעבד כמובן להוריד המלצות ולעדכן את מחירי היעד תוך שהם שוב מוכיחים שאת ההמלצות שלהם יש לקחת בערבון מוגבל בהחלט. 

השאלה הנשאלת עכשיו היא כמובן אם הראלי המרשים ממחיר השפל (יותר מ-50% כאמור) צפוי להימשך. אני בוודאי לא נביא, אבל יכול לחשוף שכבר שיחררתי ב-12 דולר את המנה הכפולה שקניתי במחיר של 8 דולר ונשארתי עם המנה הקטנה שקניתי במחיר של 18 דולר. בשלב הזה אני משחק עם כסף של הבית ואדיש לביצועי המניה בהמשך. מבחינתי מדובר בחברה מצויינת, עם מוצר נהדר ועם תוצאות כספיות סולידיות בהחלט שממשיכה לצמוח וגם אם השוק חושב שהרבעון האחרון היה עד כדי כך גרוע וחבט במניה בהתאם, הנתונים הפונדמנטליים והביצועים הכספיים של החברה נותרו אותו דבר כך שגם במחיר הזה אני עדיין סבור שמדובר במחיר כניסה נוח. בכל מקרה, מזכיר לכם לקנות מניות במנות ולהגן בסטופ לוס במקרה שהתנהגות המניה לא תהיה בהתאם לציפיות שלנו. 

למידע נוסף על סלקט-קווט

מיהם המדדים המובילים בבורסה בת"א?
האם כדאי להחזיק במניית טבע שנסחרת בת"א או טבע של וול סטריט?
איזה סקטורים חמים יש בבורסה המקומית ואיך היא מתבדלת מהבורסה האמריקאית?
הדרכה שכולה תוקדש לשוק ההון הישראלי.
מי שמדבר בהדרכה הוא עדי גראי, יועץ השקעות מורשה ומומחה בשוק ההון הישראלי ואחרי שהצליח לגזור תשואות אדירות בשוק המקומי הוא רוצה לשתף את הידע שלו. לצידו ינחה את המשדר גיא ברנד, מנכ"ל ביג שוט.

מפחד לסחור בשוק ההון לבד ולהפסיד?
יש לך הזדמנות לקבל תיק על סך 10,000$ כוח קניה ולהתחיל לסחור ללא הון עצמי


תשאיר את הפרטים, על מנת לצפות בהדרכה חינמית
שהכנו עבורך על שוק ההון ומלא שאלון התאמה שיבדוק את סיכויי ההצלחה שלך

מומלצים עבורך
עוד כתבות

התחברות ל+BigShot

נראה שיש טעות בפרטים...

התחברת בהצלחה!שכחת סיסמה?
שכחת את הסיסמה? מלא את כתובת המייל ונשלח לך לינק לאיפוס הסיסמה


חזרה להתחברות

רוצה להכיר את המניות שהולכות לעלות?
לחץ כאן לקבל עוד פרטים

הצטרפו לניוזלטר שלנו לקבל את כל העדכונים החמים!

רוצה להרוויח משכורת של מהנדס תוכנה מכל מקום בעולם, בלי לעבוד 9 שעות ביום בעבודה מתישה?

מלא פרטים ועבור לשאלון התאמה לשוק ההון

*במידה ותמצא מתאים לאחר שתמלא את שאלון ההתאמה אחד מציידי הכישרונות של גיא ברנד יצור איתך קשר לגבי המשך התהליך

דילוג לתוכן