+BigShot מופעל להתנתק?

הרווחים הרבעוניים של ענקית השילוח FedEx היו חזקים מהצפוי

מעצמת הלוגיסטיקה FedEx פרסמה בסוף השבוע שעבר רווחים רבעוניים טובים מהצפוי

שתף כתבה

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email
שיתוף ב telegram
FedEx פרסמה רווחים רבעוניים טובים מהצפוי
FedEx פרסמה רווחים רבעוניים טובים מהצפוי

תוכן עניינים

המגיפה הוכיחה שאנחנו יכולים אולי לארוז הליכונים, טרמפולינות וכל מה שביניהם. אבל אנחנו לא יכול לארוז את כל החיים שלנו, וזו נקודת רגישה עבור FedEx: מתברר שאמנם הרווחים היו חזקים אך בפועל החברה מספקת פחות מוצרים מכיוון שבמיוחד אחרי כל הסגרים, אנשים בוחרים לבזבז את הכסף שלהם על נסיעות, חוויות ובידור, לא משהו שפדקס יכולה לספק.

עסקי הקרקע של FedEx, שזה המנוע העיקרי של הצמיחה של החברה – ראו את משלוחי החבילות היומי הממוצע ירדו ב-5% ברבעון האחרון לעומת התקופה המקבילה בשנה שעברה. וגם עסקי ההובלה האווירית שלה לא היו מרשימים בעליל, עם ירידה של 11% במשלוחים היומיים, כאשר את האצבע המאשימה ניתן להפנות כמובן על לסגרים בסין שעשו את שלהם.

החדשות הטובות מבחינתם הן שכל החסרונות הללו למעשה קוזזו ממחירים גבוהים יותר. המחירים עלו ב-11% וב-20% בכל פלח בהתאמה. זה מה שעזר לחברה לרשום תוצאות רבעוניות טובות מהצפוי: הרווח הנקי המתואם ברבעון הרביעי הפיסקאלי שהסתיים ב-31 במאי זינק ב-32% ל-1.8 מיליארד דולר, או 6.87 דולר למניה, לעומת שנה קודם לכן. ההכנסות צמחו ב-8% ב-24.4 מיליארד דולר.

זה גם סיכם את הדברים גם עם תחזית רווח שנתית מרשימה: החברה פרסמה תחזית לשנה כולה לרווח למניה של $22.50 עד $24.50 ללא פריטים, שזה מעל האומדן הממוצע של אנליסטים שעמד על $22.14 למניה.

גרף יומי מניית FedEx (סימול FDX) מקור TradingView
גרף יומי מניית FedEx (סימול FDX) מקור TradingView

איך זה קשור אליך?

למשקיעי החברה כדאי לדעת ש FedEx כנראה לא תוכל להמשיך להעלות עוד ועוד את המחירים כל עוד הביקוש ממשיך לרדת, כלומר היא תצטרך לשפר את השירותים והתפעול שלה כדי לייצר יותר רווח במקום להעלות את המחירים שלה.

אז היא בהחלט תצטרך להיות יצירתית יותר כדי להשיג זאת ואולי כדאי לה בין השאר גם לבדוק ולעקוב אחרי שיעור הצלחת המשלוחים שלה: נתונים מ- ShipMatrix מראים שהשליח של פדקס מספק כעת 93% מהחבילות בזמן. זו אמנם תוצאה מרשימה שמהווה עלייה משיעור של 89% בדצמבר, אבל היריבה המושבעת שלה UPS מגיעה בעקביות לשיאים בתחום הזה.  ויש לציין שלא רק בתחום זה שכן החברה  היכתה את הערכות הרווחים בדוח האחרון כשהיא מובילה בתנופת המסחר האלקטרוני, ונראה שהזריזות של הרשת שלהם והמשך הביצוע של האסטרטגיה שלהם אכן סיפקו להם עוד רבעון של ביצועים פיננסיים חזקים, והעמידו אותם בדרך להשגת היעדים הפיננסיים שלהם לשנת 2022, כך שגם לנו כדאי לעקוב.

גרף יומי מניית יו פי אס (סימול UPS) מקור TradingView
גרף יומי מניית יו פי אס (סימול UPS) מקור TradingView

התמונה הרחבה יותר רלוונטית גם עבור Fedex

ישנה סיבה נוספת לכך שהביקוש לפדקס יורד: היא קשורה לתמונה הרחבה יותר שמצביעה על כך שבריטניה לקראת מיתון. האינפלציה מקצצת את כמות המזומנים החד-פעמיים שאנשים צריכים להוציא.

מספיק לתת מבט על המצב בבריטניה: המכירות הקמעונאיות בבריטניה יורדות על רקע התגברות החששות להאטה.

הנתונים שפורסמו שם ביום שישי הראו שהצרכנים מהדקים את החגורה על רקע משבר יוקר המחיה, זה משהו שבהחלט מגביר את החששות לשפל בכלכלת בריטניה. הנפילה של חודש מאי נבעה מירידה במכירות המזון, סופרמרקטים מדווחים שלקוחות מוציאים פחות על חנות המזון שלהם, בגלל עליית יוקר המחיה ומכירות המזון ירדו ב-1.6%.

כלומר, היקפי המכירות הקמעונאיות יורדות מהשיא שהיו בו באביב שנה שעברה כי הצרכנים חזרו לבזבז על ברים ומסעדות, שאינם כלולים בנתונים, במקום לקנות מצרכים.

המכירות הקמעונאיות היו נמוכות ב-0.5% בחודש שעבר מאשר החודש הקודם, למרות שהקונים הוציאו 0.6% יותר, מה שחשף את השפעת האינפלציה הגואה על הכספים של משקי הבית.

ישנה סיבה נוספת לכך שהביקוש לפדקס יורד: היא קשורה לתמונה הרחבה יותר שמצביעה על כך שבריטניה לקראת מיתון. האינפלציה מקצצת את כמות המזומנים החד-פעמיים שאנשים צריכים להוציא. מספיק לתת מבט על המצב בבריטניה: המכירות הקמעונאיות בבריטניה יורדות על רקע התגברות החששות להאטה.

הנתונים שפורסמו שם ביום שישי הראו שהצרכנים מהדקים את החגורה על רקע משבר יוקר המחיה, זה משהו שבהחלט מגביר את החששות לשפל בכלכלת בריטניה. הנפילה של חודש מאי נבעה מירידה במכירות המזון, סופרמרקטים מדווחים שלקוחות מוציאים פחות על חנות המזון שלהם, בגלל עליית יוקר המחיה ומכירות המזון ירדו ב-1.6%.  כלומר, היקפי המכירות הקמעונאיות יורדות מהשיא שהיו בו באביב שנה שעברה כי הצרכנים חזרו לבזבז על ברים ומסעדות, שאינם כלולים בנתונים, במקום לקנות מצרכים.

המכירות הקמעונאיות היו נמוכות ב-0.5% בחודש שעבר מאשר החודש הקודם, למרות שהקונים הוציאו 0.6% יותר, מה שחשף את השפעת האינפלציה הגואה על הכספים של משקי הבית.

Financial Times גרף מכירות קמעונאיות מקור
Financial Times גרף מכירות קמעונאיות מקור

ואם כל זה לא מספיק, נתונים נוספים שפורסמו גם הם ביום שישי הצביעו על כך שאמון הצרכנים בבריטניה ירד ביוני לרמה הנמוכה ביותר מאז החלו השיאים ב-1974. גם היקף העלייה בעלויות הגז והאנרגיה, בתוספת קשיים נוספים העומדים בפני משקי בית, יאטו כמעט בוודאות את קצב הפעילות ברחובות בריטניה לשארית 2022.

שתי קבוצות הנתונים הגדילו את האפשרות להתכווצות כלכלית ברבעון השני.

כשמחברים את כל הנקודות יחד אפשר להבין את הכלכלנים שמעריכים שיש יותר סיכוי שכלכלת בריטניה תצטמצם ברבעון זה ותגלוש למיתון. זו רק דוגמא מבריטניה. ומיותר לציין שהמצב בשאר מדינות אירופה לא רחוק מזה.

לזמן מוגבל: קבל בחינם הדרכת וידאו מלאה שחושפת את אסטרטגיית המסחר שאחראית על 80% מכל הרווחים שלנו בשוק ההון

תלמד אסטרטגיות ייחודיות, טיפים וידע פרקטי שיעזור לך להפוך לסוחר נוסטרו מצליח בשוק ההון.

בונוס מיוחד: קבל בנוסף גם מדריך שיראה לך איך אפשר להרוויח בשוק ההון ללא הון עצמי ומבלי לסכן את החסכונות – במתנה (שווי של 179 ש"ח).

השאר פרטים בטופס ותועבר להדרכה מיד ובחינם!

מומלצים עבורך
מניות MEME ב-Reddit, אילוסטרציה

מניות ה-MEME: הדור הבא כבר כאן!

מה זה שיבה אינו וגיים-סטופ לעומת מה שראינו במניות HKD בחודש החולף? האם יש דרך למצוא את המניה הבאה שתעלה ב-20,000% בשבוע?

עוד כתבות

התחברות ל+BigShot

נראה שיש טעות בפרטים...

התחברת בהצלחה!שכחת סיסמה?
שכחת את הסיסמה? מלא את כתובת המייל ונשלח לך לינק לאיפוס הסיסמה


חזרה להתחברות

רוצה להכיר את המניות שהולכות לעלות?
לחץ כאן לקבל עוד פרטים

הצטרפו לניוזלטר שלנו לקבל את כל העדכונים החמים!

דילוג לתוכן