+BigShot מופעל להתנתק?

השוק שוב בשיא כל הזמנים: האם התיקון יגיע אי פעם?

נראה שהבורסה ממשיכה להתנהל בלי קשר לעולם האמיתי. זינוק במקרי הקורונה? למר שוק לא אכפת. איזה סקטורים עשויים לתקן ראשונים כשהתיקון יגיע? סדרת כתבות לשבוע זה

שתף כתבה

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email
שיתוף ב telegram
ממשיך להיות קרוב לשיא, מדד הדאו ג'ונס

תוכן עניינים

אתמול שוב ראינו שערי שיא חדשים במדדי ה-S&P 500 והנאסד"ק וזאת בזמן שגם מדד הדאו ג'ונס ממשיך להיות קרוב מאוד לשיא. הדיבורים על בועות, תיקונים ותמחורי יתר ממשיכים להישמע כמו נבואות זעם של שורטיסטים ממורמרים שלא מצליחים TO GET A BREAK כבר תקופה ארוכה. 

למרות זאת ובהתאם למה שכתבתי כאן אתמול, אף אחד לא יודע לתזמן או לתמחר את השוק באמת וכשהתיקון מגיע הוא מגיע כמעט משום מקום ובתור משקיעי טווח ארוך אין לנו מה להיכנס לפאניקה כי בסופו של דבר השוק תמיד עולה כפי שניתן לראות מהגרף של מדד הדאו ג'ונס. 

מה שכן, זה לא אומר שלא נוכל להרוויח מהירידות, בטח אם נכנסים לפוזיציות שורט על סגמנטים המתומחרים ביתר רב. לפניכם שתי תעודות סל שעשויות לנפק תשואות נאות במקרה של תיקונים, גם אם לא בשוק עצמו, אז לפחות בסגמנטים אחריהם הם עוקבים. 

בסופו של דבר השוק תמיד עולה, מדד הדאו ג'ונס
בסופו של דבר השוק תמיד עולה, מדד הדאו ג'ונס

דירקסיון שבבים יומי דובי כפול 3 (סימול: SOXS)

תעודת הסל ההופכית לתעודת ה-SOXL, שניפקה למשקיעים תשואה בלתי נתפסת של 1,500% בחמש השנים האחרונות, מכוונת לספק תשואה משולשת הפוכה (שורט) על מדד ה-PHLX Semiconductor Sector. מדובר במדד שעוקב אחרי מניות השבבים החשובות, כולל אנבידיה (NVDA), אפלייד מטיריאלס (AMAT), אנלוג דיבייסז (ADI), אינטל (INTC) ומארוול (MRVL). בזמן שכל המניות הללו נמצאות במחירי שיא של כל הזמנים אחרי ראלי שפשוט לא רוצה לעצור, אני מאמין שבמידה ונראה תיקונים זה יהיה אחד המגזרים הראשונים שיתקנו.

חשוב מאוד להבין שהשקעה בתעודת סל ממונפת מסוכנת לטווח ארוך כי במקרה של הימור כושל, חרב הפיפיות הזאת עשויה לכאוב מאוד. בחמש השנים האחרונות גרמה התעודה להפסד של 99.9% למשקיעים, כלומר מחיקה של כל הכסף, ובשנה האחרונה איבדה התעודה 85%. למרות זאת השקעה נקודתית בתעודה, למשל בתחילת מרץ 2020, או במרץ 2021 הניבה תשואה של 100% בתקופה מאוד קצרה ולכן לא מומלץ להחזיק את התעודה הזאת לטווח ארוך אלא לטווח קצר בלבד כולל הגנת סטופ לוס בהתאם לפרופיל שלכם בתור משקיעים. 

גרמה להפסד של 99.9% למשקיעים בחמש השנים האחרונות, תעודת הסל SOXS
גרמה להפסד של 99.9% למשקיעים בחמש השנים האחרונות, תעודת הסל SOXS

דירקסיון ביוטכנולוגיה יומי דובי כפול 3 (סימול: LABD)

עוד מגזר שנהנה מתשואה פנומנלית מאז התפרצות הקורונה ועד פברואר השנה הוא מגזר הביוטכנולוגיה. תעודת הסל LABU, שמספקת למשקיעים תשואה חיובית פי 3 על מדד הביוטכנולוגיה של ה-S&P 500 זינקה בתקופה האמורה ביותר מ-100%. למרות שמתחילת השנה רשמה התעודה ירידה של 41% אחרי תיקון מסיבי בחלק ממניות המגזר, אני מאמין שהסיפור עוד לא נגמר ומניות ביוטכנולוגיה רבות עדיין מתומחרות ביתר רב.

המכשיר הפיננסי שיכול לעזור לכם ליהנות מהמשך התיקון במגזר הוא תעודת הסל LABD, ההופכית ל-LABU. כבר כתבתי עליה בעבר לפני תחילת הרבעון השני ולמרות המסחר התנודתי שלה, שימו לב לגרף הפסיכי הזה שנראה כמו בדיקת אק"ג, היא הציגה תשואה חיובית של 14% בחצי שנה. אחרי שכבר הגיעה למחיר של 27 דולר בשבוע שעבר, התממשה התעודה בשבוע הנוכחי כולל צניחה חדה אתמול על רקע אישור קבוע לחיסון הקורונה של פייזר/ביו-אן-טק.

לא מכשיר פיננסי שמיועד לסובלים מלב חלש, תעודת הסל LABD
לא מכשיר פיננסי שמיועד לסובלים מלב חלש, תעודת הסל LABD

ב-52 השבועות החולפים נסחרה התעודה בטווח של 12.3-84.9 דולר ומאז מרץ 2021 היא נסחרת בטווח די צר של 17-27 דולר עם הרבה עליות ומורדות בדרך. זה בטח לא מכשיר פיננסי שמיועד לסובלים מלב חלש. בדומה ל-SOXS, גם זו תעודה שהייתי ממליץ להיכנס אליה לטווחים קצרים בלבד ולמגן עם פקודות סטופ לוס על מנת לא לסבול מהפסדים כואבים שהיא עלולה לגרום.

וול סטריט ממשיכה לשבור שיאים חדשים, אבל האם יגיע התיקון שכולם מדברים עליו?

הדרכה מיוחדת על הדרכים לשמור על התיק שלך מפני זעזועים.

מפחד לסחור בשוק ההון לבד ולהפסיד?
יש לך הזדמנות לקבל תיק על סך 10,000$ כוח קניה ולהתחיל לסחור ללא הון עצמי


תשאיר את הפרטים, על מנת לצפות בהדרכה חינמית
שהכנו עבורך על שוק ההון ומלא שאלון התאמה שיבדוק את סיכויי ההצלחה שלך

מומלצים עבורך

התחברות ל+BigShot

נראה שיש טעות בפרטים...

התחברת בהצלחה!שכחת סיסמה?
שכחת את הסיסמה? מלא את כתובת המייל ונשלח לך לינק לאיפוס הסיסמה


חזרה להתחברות

רוצה להכיר את המניות שהולכות לעלות?
לחץ כאן לקבל עוד פרטים

הצטרפו לניוזלטר שלנו לקבל את כל העדכונים החמים!

רוצה להרוויח משכורת של מהנדס תוכנה מכל מקום בעולם, בלי לעבוד 9 שעות ביום בעבודה מתישה?

מלא פרטים ועבור לשאלון התאמה לשוק ההון

*במידה ותמצא מתאים לאחר שתמלא את שאלון ההתאמה אחד מציידי הכישרונות של גיא ברנד יצור איתך קשר לגבי המשך התהליך

דילוג לתוכן