+BigShot מופעל להתנתק?

התחזיות הנועזות של מאסק – המשקיעים עלולים לאבד בהן את האמון

לאחר שהכתה את שורת הרווח ופספסה בשורת ההכנסות, טסלה צופה צמיחה שנתית של 50% בייצור ומסירות שעשויות לרדת מעט מתחת ל-50% צמיחה

שתף כתבה

טסלה הכתה תחזיות לרווחים ופספסה בשורת ההכנסות
טסלה הכתה תחזיות לרווחים ופספסה בשורת ההכנסות

תוכן עניינים

אם יש דבר אחד אילון מאסק אוהב, זו תחזית דמיונית. ומכיוון שטסלה (טיקר: TSLA) מעדכנת את מספרי המסירה שזה המדד החשוב ביותר של יצרנית הרכבים החשמליים מדי חודש, עבור משקיעים, התוצאות הרבעוניות שנראות במבט לאחור מחווירות בהשוואה למה שיש למאסק לומר על העתיד.

אז שעה לפני סגירת השוק אתמול, מאסק צייץ בטוויטר: "אני לא אאכזב אותך, לא משנה מה זה ידרוש", והמשקיעים המתלהבים דחפו את המניה למעלה לקראת סגירת יום המסחר. אבל זה היה רק ​​חימום: האיש העשיר בעולם השתמש בשיחת ועידת הרווחים כדי לחזות ששווי השוק של טסלה, שהוא בסביבות 700 מיליארד דולר היום, יעלה יום אחד על זה של אפל ואראמקו הסעודית שזה יותר מ-4 טריליון דולר. טוב שהוסיף שזה "לא אומר שזה יקרה, או יהיה קל".

כדי לסכם את הנקודה, מאסק תלוי במידה רופפת בקנייה חוזרת. כלומר, טסלה צפויה לבצע רכישה פוטנציאלית חוזרת משמעותית בשנה הבאה בין 5 מיליארד דולר ל-10 מיליארד דולר, זה נמצא בהמתנה לאישור הדירקטוריון.

צריך לומר שמאסק עדיין לא איכזב את בעלי המניות של טסלה, אבל הוא יצטרך לתת גיבוי לכל  הטענות הנועזות הללו כי דבר אחד בטוח: הערכת השווי של החברה דורשת דברים גדולים. והיום, יש סימנים לכך שהביטחון הזה הולך ויורד. המניה ירדה כ-6% לאחר פרסום הדוח ביום רביעי לאחר סגירת יום המסחר.

גרף 5 דקות מניית טסלה (TSLA) מאת TradingView
גרף 5 דקות מניית טסלה (TSLA) מאת TradingView

יעד שאפתני להגדלת האספקה ב 50% בשנה

לטסלה יש יעד שאפתני להגדיל את האספקה ​​ב-50% בשנה על פני מסגרת זמן רב-שנתית, אך לא סביר שהיא תגיע ליעד זה השנה לאחר שנקלעה לפיגור במשך כמה רבעונים רצופים. נכון, מאסק דאג להפנות אצבע מאשימה לעבר האתגרים הלוגיסטיים שעלו על פני השטח בעקבות הסגרים  המתמשכים של סין, אבל השוק מתחיל לחשוד שגם עייפות בתחום הביקוש יכולה לשחק כאן תפקיד.

מאסק מצידו אמר למשקיעים שיש לטסלה ביקוש מצוין לרבעון הרביעי והם מצפים למכור כל מכונית שהם מייצרים והבטיח שהמפעלים פועלים במלוא המהירות. לדבריו, החברה מספקת כל מכונית שהיא מייצרת ושומרת על שולי תפעול חזקים. וגם אם בינתיים בדוח שפורסם ממש היום, גולדמן זאקס שמר על דירוג קנייה בטסלה עם יעד מחיר של 305.00 דולר, יש מי שלא השתכנע מהדברים.

ההבטחות של מאסק לא הניחו את דעתו אחד האנליסטים שהתלונן על כך שתשובות לשאלות רבות בשיחת הרווחים היו קצרות וכמעט מזלזלות, כאשר המנכ"ל מאסק עשה שוב ושוב תחזיות נועזות לגבי העתיד והיכולות של טסלה.

אז נראה שיותר פשוט זה לבדוק את הגרף המצורף למטה. הוא נוצר על ידי YipitData ומסתמך על מקורות שונים, ומצביע על כך שהצמיחה משנה לשנה של המכוניות של טסלה בבירור מואטת בארה"ב.

צמיחת דגמי מכוניות טסלה, מקור YipitData
צמיחת דגמי מכוניות טסלה, מקור YipitData

בנוסף, אי אפשר לשכוח את סאגת הטוויטר. אחרי הכל, זה כבר מזמן הרבה יותר מסתם הסחת דעת לא רצויה עבור מאסק, כי אם המניות של טסלה ימשיכו לרדת, ייתכן שהוא יצטרך למכור עוד ועוד מהאחזקה שלו כדי לממן את הרכישה הזו.

פרטי הרווחים ברבעון השלישי

הכנסות הרכב של טסלה הגיעו ל-18.69 מיליארד דולר, זו עלייה של 55% לעומת שנה שעברה. עלות ההכנסה של עסקי הליבה של החברה בתחום הרכב עלתה ל-13.48 מיליארד דולר במהלך הרבעון, לעומת 10.52 מיליארד דולר ברבעון השני, בהתאם לגידול במכירות הרכב. האשראי הרגולטורי של טסלה היוו 1.5% מהכנסות הרכב ב-286 מיליון דולר ברבעון.

טסלה חזרה על ההנחיה הקודמת בועידת בעלי המניות ביום רביעי, ואמרה: "על פני אופק רב שנים, אנו מצפים להשיג צמיחה שנתית של 50% במסירות רכב". במילים אחרות, ייקח זמן רב להשיג את היעד הרצוי.

החברה חזרה והדגישה כי משלוחי המשאית הכבדה החצי חשמלית שלה יתחילו בדצמבר, ואישרה שהיא מייצרת את ה- Semi בנבאדה, שם היא מייצרת מארזי סוללות לרכביה בארה"ב.

טסלה לא הציעה ציר זמן מוצק לתחילת הייצור של הטנדר Cybertruck שלה, ואמרה רק שהוא ייוצר בטקסס לאחר הגברת ייצור דגם Y שם.

החברה דיווחה בעבר שהמשלוחים שלה ברבעון שהסתיים ב-30 בספטמבר הגיעו ל-343,000 וייצור הרכב הגיע ל-365,000. משלוחים הם ההערכה הקרוב ביותר למכירות שדווח על ידי טסלה. המניות צנחו ביותר מ-17% מאז אותו דוח סוף שבוע שפורסם ב-2 באוקטובר.

אי אפשר לפספס את העובדה שבעוד ייצור הרכב ומשלוחים גדלו, השירות לא עמד בקצב והוא מהווה נקודה כואבת עבור בעלי טסלה רבים.

אמון המשקיעים נבחן בהדרגה מחדש

מניית טסלה ירדה ב-6% לאחר סגירת השווקים אמש, כלומר היא איבדה כמעט מחצית מערכה מהשיא בשנה שעברה. ולמרות שזה מתגמד לעומת הרווח של כ-800% שהוא ראה בחמש השנים האחרונות, נראה שהאמון של בעלי המניות נבחנת עוד ועוד בכל רבעון שעובר.

*אין לראות באמור לעיל משום ייעוץ השקעות, המלצה או חוות דעת באשר למוצרים פיננסיים כלשהם

לזמן מוגבל: קבל בחינם הדרכת וידאו מלאה שחושפת את אסטרטגיית המסחר שאחראית על 80% מכל הרווחים שלנו בשוק ההון

תלמד אסטרטגיות ייחודיות, טיפים וידע פרקטי שיעזור לך להפוך לסוחר נוסטרו מצליח בשוק ההון.

בונוס מיוחד: קבל בנוסף גם מדריך שיראה לך איך אפשר להרוויח בשוק ההון ללא הון עצמי ומבלי לסכן את החסכונות – במתנה (שווי של 179 ש"ח).

השאר פרטים בטופס ותועבר להדרכה מיד ובחינם!

מומלצים עבורך
עוד כתבות

התחברות ל+BigShot

נראה שיש טעות בפרטים...

התחברת בהצלחה!שכחת סיסמה?
שכחת את הסיסמה? מלא את כתובת המייל ונשלח לך לינק לאיפוס הסיסמה


חזרה להתחברות

רוצה להכיר את המניות שהולכות לעלות?
לחץ כאן לקבל עוד פרטים

הצטרפו לניוזלטר שלנו לקבל את כל העדכונים החמים!

דילוג לתוכן