fbpx

זה מה שיש לאיש שחזה את משבר 2008 להגיד על מניית טסלה

בסוף השבוע האחרון אחרי שהוסיפה עוד כמה מיליארדי דולרים לערכה, צייץ המשקיע מייקל ברי כי זמן החברה עם מחיר מניה כה גבוה הוא קצוב. ברי, בעשור הראשון של המילניום הנוכחי נכנס לפוזיציית שורט אחרי שחזה ששוק הנדל"ן בארה"ב יקרוס

שתף כתבה

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email
אלון מאסק

את דמותו של סוחר המניות של שנת של 2020 ניתן לחלק ל-3 סוגים: זה שהרוויח מהעליות שהיו בשווקים בחודש אפריל, זה שהפסיד אחרי שיצא מהשוק בעקבות הירידות של חודש מרץ וזה שהימר נגד השוק בשורט. ושכשמדברים על שורט בשנה שעברה השם הראשון שעולה הוא “טסלה”. 

כעת עם תחילתה של 2021 הנתונים מתחילים להתבהר. לפי נתונים של חברת S3 Partners, משקיעים נכנסו לפוזיציית שורט כנגד טסלה ב-2020 בסכום של 39 מיליארד דולר. לפי רשת CNN, מדובר בשורט הגדול ביותר שאי פעם בוצע כנגד חברה כלשהי והוא גדול יותר מהשורט המצרפי נגד אפל (6.1 מיליארד דולר), אמזון (5.6 מיליארד דולר), סקוור (5.2 מיליארד דולר) וסי (4.3 מיליארד דולר) ב-2020. 

נכון לעכשיו, מילארדי הדולרים שהושקעו בכספי השורט בשנה החולפת ירדו לטמיון וזאת מאחר שמניית החברה פשוט לא מפסיקה לנסוק. להיפך, רק ביום המסחר האחרון (ו’) הוסיפה מניית טסלה עוד כ-7% לערכה. וזאת לאחר שעלתה רק ב-2020 בלא פחות מ-743%, על רקע רבעונים רווחים וצירופה למדד S&P 500 בחודש שעבר. 

 למרות הסנטימנט החיובי שיש למשקיעים מסביב לטסלה, המשקיע מייקל ברי, גורס כי עתידה של מניית טסלה עתיד ליפול. בציוץ בו הודה כי נכנס לפוזיציית שורט בחודש שעבר המליץ ברי למנכ”ל טסלה אלון מאסק, שהוכתר בסוף השבוע להיות האיש העשיר בעולם, למכור את מניות החברה, כל עוד הן מצויות במה שהוא מכנה “רמת מחירים מגוחכת”. 

עוד כתבות בפורטל “ביג שוט”

רק בשישי האחרון צייץ ברי בחשבון הטוויטר שלו: “ובכן, השורט הגדול האחרון שלי גם הוא הלך וגדל, וגדל, וגדל. הזינוק בשווי השוק של טסלה היום (ו’) בלבד בהיקף של 60 מיליארד דולר, שווה ערך לשווי ג’נרל מוטורס (GM), פיי שניים משווי הרשי, פי שלושה מאטסי (Etsy), פי ארבע מדומינוס, ופי 10 מוורנאדו… תהנו מזה כל עוד זה נמשך”.

 

מבוסס על דמותו של ברי. כריסטיאן בייל ב"מכונת הכסף"

לד”ר מייקל ברי, בניגוד למשקיעים אחרים, שהניחו תחזיות סביב מניה כזאת או אחרת, מגיע קרדיט על כישורי החיזוי שלו, זאת לאחר שנכנס לפוזיציית שורט באמצע שנות האלפיים נגד סקטור שלם. ברי היה מבין הבודדים שחזו כי קיימת בועת נדל”ן בארצות הברית וכי היא תתפוצץ. אחרי שחזה את משבר הסאב פריים, קרן ההשקעות שלו הרוויחה 750 מיליון דולר, בנוסף לכ-100 מיליון דולר שברי שם בכיסו הפרטי. הסיפור של ברי, אפילו הדהד עד להוליווד שהפיקו סרט הקרוי “מכונת הכסף” או בתרגום חופשי “השורט הגדול”. את דמותו בסרט “מכונת הכסף” גילם השחקן כריסטיאן בייל ועד היום הוא משתמש בתמונה מהסרט בחשבון הטוויטר שלו.

בלי ניסיון וללא הון עצמי: כך תוכל לסחור על הכסף שלנו!

לרוב האנשים אין הון התחלתי מספיק גדול כדי להתחיל לסחור בשוק ההון. גם אם יש להם את הכסף, רוב האנשים מפחדים להפסיד אותו. לאחרים אין את הזמן להשקיע, או את הניסיון הנדרש. בדיוק בשביל זה, יצאנו עם תוכנית מהפכנית שבה תוכל לקבל תיק על סך $10,000 כח קנייה למסחר בשוק ההון.
הרווחת כסף? נתחלק חצי חצי.
הפסדת? ניקח את ההפסד עלינו!

אז מה יהיה עם טסלה ב-2021?

המחיר של טסלה, שכבר עקפה בשוויה את ענקית המדיה פייסבוק, מבלבל מאוד. ללכת כעת ולהשקיע במניה כמו טסלה ללא הליווי המתאים יכול להסתיים בעוגמת נפש. בשביל זה השקנו את תוכנית הנוסטרו המהפכנית של ביג שוט. במסגרתה, אתם מקבלים ניסיון מוחשי במסחר בשוק ההון כשכסף שאתם מתנסים עליו מגיע מאיתנו, מביג שוט. ובניגוד למקומות שרק מקנים ידע, אצלנו אתם תקבלו בנוסף גם ניסיון מוכח. כל סוחר שמתאים לתוכנית שלנו, מקבל תיק מסחר טעון ע”ס 35 אלף שקל כשהרווחים מתחלקים בין ביג שוט לסוחר ואת ההפסדים אנחנו סופגים. 

מומלצים עבורך

הנצפים ביותר

התכנים המופיעים באתר והתכנים המועברים על ידי Big Shot אינם מהווים ייעוץ השקעות, טעון רישוי לפי חוק הסדרת העיסוק בייעוץ, בשיווק השקעות ובניהול תיקי השקעות, תנה”ש 1995 (“החוק”). תכנית חדר המסחר מועברת על ידי בית ההשקעות גולד ניהול פיננסי בע”מ (להלן: “גולד”) שהינה חברה המפוקחת על ידי הרשות לניירות ערך עם רישיון למתן שירותי ייעוץ השקעות וניהול תיקים מכוח החוק בשיתוף פעולה עם Big Shot. בטרם יוכלו הלקוחות להיות לקוחות 'גולד' בחדר המסחר יהיה עליהם למלא את טפסי הרישום של 'גולד'. בכל אופן, התכנים המועברים על ידי החברה ו/או 'גולד' אינם מתייחסים לפרמטרים של לקוחות מסוימים ולכן מומלץ להתייעץ עם יועץ השקעות אישי לפני קבלת החלטה כלשהי. הלימודים וההתנסויות במסחר בשוק ההון עשויים להיות מסוכנים ולא מתאימים לכל אחד. Big Shot, במישרין או בעקיפין , עושה את מירב המאמצים בכדי להכשיר את לקוחותיה להיות סוחרים מוצלחים ורווחיים בשוק ההון. יחד עם זאת, היא לא תהיה אחראית בשום צורה שהיא לנזק ו/או להפסד שיגרם מהסתמכות בשימוש בתכנית ההכשרה באופן מלא או חלקי, ככל שייגרם. אין בשימוש בתכנית ההכשרה כערובה להשגת תשואה חיובית כלשהי ו/או להפסד שיגרם מהסתמכות בשימוש בתכנית ההכשרה באופן מלא או חלקי, חל איסור על התלמידים להשתמש בפלטפורמת קהילת הסוחרים בכדי להעביר תכנים שעשויים לעלות כדי ייעוץ השקעות. במקרה שבו תלמיד מסוים יעשה כן, Big Shot שומרת לעצמה את הזכות לאסור על אותו תלמיד מלעשות שימוש בפלטפורמת קהילת הסוחרים לאלתר. אין להעביר רכיב כלשהו מרכיבי תכנית ההכשרה לצד ג’ כלשהו ללא קבלת אישור מ- Big Shot מראש ובכתב. מוצא לקרוא בעיון את הסכם ההתקשרות לפני שימוש בתכנית ההכשרה.

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן