+BigShot מופעל להתנתק?

זה מה שיש לכלכלן שחזה את המשבר הכלכלי של 2008 לומר על הביטקוין

נאסים טאלב, אחת הדמויות המעניינות בשוק ההון נכנס למתקפה נגד הביטקוין. במאמר שפרסם טען כי המטבע אינו יעיל ככלי לגידור מפני אינפלציה או משבר כלכלי, והשווה את התופעה לאירוע ניאו פגאני

שתף כתבה

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email
שיתוף ב telegram
כבר לא תופס מהביטקוין, הכלכלן נסים טאלב
כבר לא תופס מהביטקוין, הכלכלן נאסים טאלב

תוכן עניינים

נאסים טאלב כבר לא תופס מהביטקוין. הכלכלן ומחבר רבי המכר בנושאים שקשורים להשקעות יצא במתקפה נגד המטבע הגדול ביותר בשוק הקריפטו. את הדברים אמר טאלב בכנס CoinGeek/Zurich במאמר תחת השם "ביטקוין, מטבעות, ובועות" שפורסם ב-arXiv.org של אוניברסיטת קורנל. לטאלב רוכשים הערכה רבה והוא נחשב לאחת הדמויות החשובות בשוק ההון שחזו את המשבר הכלכלי ב-2008. 

טאלב מתמקד במטבע הכי גדול בשוק המטבעות הווירטואליים, הביטקוין, ופירק את הבעיות שלו לפי חמש קטגוריות:

1. הביטקוין אינו יכול להיות זהב ואינו יכול להיות מטבע רגיל – לטענת טאלב הביטקוין נכשל כמטבע משום שהוא ספקולטיבי ומצריך קהילת כורים שבלעדיהם הטרנזקציות לא יכולות לקבל תוקף. הצורך בקהילת כורים מעידה על השבריריות בעולם הקריפטו. בניגוד לזהב שלא מצריך שום תחזוקה לאחר שנכרה, טאלב הסביר שבביטקוין המצב שונה. 

2. הביטקוין נכשל כיחידת ערך משום שאינו מציע שום תשואה למחזיקים בו – אם היה משמש כפיסת אמנות יכול להיות שהיה מצליח לייצר איזשהו ערך, אבל זה לא המצב. טאלב ציין שורה של תרחישים שיכולים להביא את ערך המטבע לאפס. לדוגמה, פגיעה בכורים או שהביטקוין פשוט ייהפך למיושן ככל שטכנולוגיות מתקדמות יותר בתחום יתפתחו. 

3. הביטקוין נכשל ככלי לגידור מפני אינפלציה – הסיבה לכך לטענת טאלב היא התנודתיות הגבוהה במטבע. גם הזהב נכשל לטענת טאלב כמטבע וזאת בעקבות התנודתיות הגבוהה בתחום המתכות בשנים 1978-1981 בעקבות מניפולציה שביצעו האחים האנט בשוק הכסף. 

4. הביטקוין נכשל בהגנה על ההון במשברים כלכליים ובאירועים קטסטרופליים – כהמחשה לטענה מסביר טאלב כי במשבר הקורונה עם הצניחה של השווקים במרץ 2020, הביטקוין חווה גם הוא גל מימושים נרחב. 

התרסק אפילו יותר: שער הביטקוין ביחס לדולר לצד המדדים המובילים בוול סטריט במרץ 2020
התרסק אפילו יותר: שער הביטקוין ביחס לדולר לצד המדדים המובילים בוול סטריט במרץ 2020

5. לא יותר מריטואל ניאו פגאני – בנאומו טאלב הציע כי תופעת הקריפטו היא מה שכינה "מוניטיזציה של צורה שהיא הערצה ניאו פגאנית". בנאומו הציג טאלב תמונה מפסטיבל וודסטוק האגדי שהתקיים ב-1969 להשוואה. 

הביטקוין שנסחר כעת בכ-35 אלף דולר אמנם עדיין הסב תשואה אדירה למי שרכש אותו בשנים האחרונות. יחד עם זאת, הוא איבד כמעט חצי מערכו מאז חודש אפריל.

הביטוקוין: "לא לעולם חוסן"

"הביטקוין הוא החלוץ וסולל הדרך, ונכון לכתיבת שורות אלה הוא עדיין הבנצ'מרק של השוק אבל לא לעולם חוסן, סיפר אילן טננבאום מחדר המסחר של ביטקוין ומרצה בהכשרת הקריפטו של ביג שוט. "עולם הקריפטו מתקדם ויבואו פרויקטים יותר שימושיים שבאמת ישפרו לנו את החיים. יותר ירוקים שמתוחזקים באופן תמידי. בביטקוין אין אף גורם שמרכז אותו ושמפתח אותו". 

יש עשרות מטבעות לוהטים בתחום הקריפטו שייתכן ואחדים מהם יחליפו את ביטקוין בעתיד הקרוב. זו ההכשרה שאתם חייבים להכיר

זה מה ששוק הקריפטו עשה בשבוע האחרון:

הדרכה חד פעמית שאתה חייב להיות בה

הכנו לכם הדרכה מיוחדת על הצד של וול סטריט בסיפור. ההדרכה תדבר על איך נכסים שנסחרים בוול סטריט מושפעים מרכבת ההרים בשוק הקריפטו.

חברות כרייה • קרנות • ספקיות שבבים ומעבדים • בורסות קריפטו  

כל מה שרצית לדעת על הקשר בין מטבעות וירטואליים לשוק ההון בהדרכה אחת!

לזמן מוגבל: קבל בחינם הדרכת וידאו מלאה שחושפת את אסטרטגיית המסחר שאחראית על 80% מכל הרווחים שלנו בשוק ההון

תלמד אסטרטגיות ייחודיות, טיפים וידע פרקטי שיעזור לך להפוך לסוחר נוסטרו מצליח בשוק ההון.

בונוס מיוחד: קבל בנוסף גם מדריך שיראה לך איך אפשר להרוויח בשוק ההון ללא הון עצמי ומבלי לסכן את החסכונות – במתנה (שווי של 179 ש"ח).

השאר פרטים בטופס ותועבר להדרכה מיד ובחינם!

מומלצים עבורך
מניות MEME ב-Reddit, אילוסטרציה

מניות ה-MEME: הדור הבא כבר כאן!

מה זה שיבה אינו וגיים-סטופ לעומת מה שראינו במניות HKD בחודש החולף? האם יש דרך למצוא את המניה הבאה שתעלה ב-20,000% בשבוע?

עוד כתבות

התחברות ל+BigShot

נראה שיש טעות בפרטים...

התחברת בהצלחה!שכחת סיסמה?
שכחת את הסיסמה? מלא את כתובת המייל ונשלח לך לינק לאיפוס הסיסמה


חזרה להתחברות

רוצה להכיר את המניות שהולכות לעלות?
לחץ כאן לקבל עוד פרטים

הצטרפו לניוזלטר שלנו לקבל את כל העדכונים החמים!

דילוג לתוכן