+BigShot מופעל להתנתק?

חברת אנרגיה ירוקה עם פוטנציאל צמיחה וסל שמשלם כל חודש: 2 משלמות דיבידנד שחייבים להכיר

אסטרטגיה ארוכת טווח ובחירת מניות שיחלקו לכם דיבידנדים יציבים וקבועים היא הדרך שלכם ליהנות מהכנסה פסיבית בשוק ההון. והיום: מניה ותעודת סל משלמות דיבידנדים שכדאי להכיר
תחנות רוח באיטליה
תחנות רוח באיטליה. Image by David Mark from Pixabay

למי שמעוניין לקרוא את הפרומו, הטור הראשון שלי על אסטרטגיית השקעה במניות מחלקות דיבידנדים פורסם לפני שלושה שבועות.

בכל שבוע אני אחשוף כאן מניות חדשות שאני שוקל לרכוש/רכשתי עבור תיק הדיבידנדים ארוך הטווח שלי. מדובר בחברות או מכשירים פיננסיים שמשלמים דיבידנד באופן רציף ויציב במשך שנים. לרוב אני מנסה לבחור חברות שמגדילות את הדיבידנד שלהן באופן קבוע שנה אחרי שנה, כך שצבירת מניות רבות מאפשרת הכנסה יציבה שנכנסת לבנק אחת לרבעון, בדיוק כמו להשקיע בנכס נדל"ן מניב או מכשיר אחר שמסוגל לשלם לנו באופן קבוע בלי קשר לערך הנכס. כמובן שאשמח לראות את שווי המניות עולה תמידית ואם שוק ההון לימד אותנו משהו, לאורך זמן – השוק תמיד עולה, גם אחרי מפולות. את זה אפשר לראות מניתוח שעשיתי בטור הקודם.

לצורך המחקר אני משתמש במסנני מניות שניתן למצוא באתרים רבים. אני משתמש בסיקינג אלפא וביאהו פייננס. לפניכם תעודת סל אחת ומניה אחת שדגתי לאחרונה.

רוצה לראות את שאר התוכן?

כבר לקוח שלנו?

למי שמעוניין לקרוא את הפרומו, הטור הראשון שלי על אסטרטגיית השקעה במניות מחלקות דיבידנדים פורסם לפני שלושה שבועות

בכל שבוע אני אחשוף כאן מניות חדשות שאני שוקל לרכוש/רכשתי עבור תיק הדיבידנדים ארוך הטווח שלי. מדובר בחברות או מכשירים פיננסיים שמשלמים דיבידנד באופן רציף ויציב במשך שנים. לרוב אני מנסה לבחור חברות שמגדילות את הדיבידנד שלהן באופן קבוע שנה אחרי שנה, כך שצבירת מניות רבות מאפשרת הכנסה יציבה שנכנסת לבנק אחת לרבעון, בדיוק כמו להשקיע בנכס נדל"ן מניב או מכשיר אחר שמסוגל לשלם לנו באופן קבוע בלי קשר לערך הנכס. כמובן שאשמח לראות את שווי המניות עולה תמידית ואם שוק ההון לימד אותנו משהו, לאורך זמן – השוק תמיד עולה, גם אחרי מפולות. את זה אפשר לראות מניתוח שעשיתי בטור הקודם

לצורך המחקר אני משתמש במסנני מניות שניתן למצוא באתרים רבים. אני משתמש בסיקינג אלפא וביאהו פייננס. לפניכם תעודת סל אחת ומניה אחת שדגתי לאחרונה. 

תעודת סל (ETF) – וירטוס אינפרה-קאפ מניות בכורה ארה"ב (PFFA)

בשבוע שעבר נתקלתי בתעודת הסל הזו ומה שצד את עיני זו העובדה שהיא מחלקת דיבידנד על בסיס חודשי ולא רבעוני. התעודה שמנוהלת על ידי וירטוס ETF אדוויזורס משקיעה במכשירים פיננסיים שונים שמספקים הכנסה קבועה, בעיקר מניות בכורה, וכן באופציות.

גרף של PFFA
תעודת הסל PFFA בשנה האחרונה. דיבידנד על בסיס חודשי ולא רבעוני

חברת הניהול של התעודה משתמשת באנליזה כמותית ופונדמנטלית על מנת לבחור את המניות והמכשירים הפיננסיים שהיא משקיעה בהם. היא מנסה להכות את מדד הבנצ'מארק – S&P U.S. Preferred Stock. החזקות בולטות של התעודה כוללות חברות בתחום התשתיות וחומרי הגלם וכן מניות בכורה של חברות כמו אמריקן פייננס, RLJ לודג'ינג, ברימר הוטלס אנד ריזורטס, קלירפוינט אנרג'י ועוד חברות שפעילות בתחומי ערך שונים ונהנות מתזרים מזומנים חיובי ומחלוקת דיבידנד רציפה למחזיקי מניות הבכורה.

בדיקה אחרונה שערכתי העלתה שהתעודה מחלקת דיבידנד חודשי של 16 סנט למניה ובסך הכול כ-1.92 דולר למניה בשנה, מה שמביא אותנו לתשואת דיבידנד של קרוב ל-8%!. בעיני זה משקף החזר השקעה נפלא ובנוסף, בשנה החולפת הציגה התעודה תשואה של 56%. התשואה שלה אל מול מדדי הבנצ'מארק די זהה אולם החלוקה החודשית של דיבידנד מעניקה לה ערך מוסף על ערך הבנצ'מארק ולכן היא מעניינת מאוד להשקעה בעיני. 

קלירוויי אנרג'י (CWEN)

חברת קלירוויי אנרג'י פועלת בתחום האנרגיה הירוקה והמתחדשת בעיקר בארה"ב. החברה מייצרת אנרגיה ממקורות מתחדשים כמו אנרגיה תרמית, מים, אנרגיית רוח ואנרגיה סולארית. בנוסף היא מפעילה תחנות כוח הפועלות על גז טבעי וכן מערכות אנרגיה אזוריות המשרתות עסקים מסחריים, אוניברסיטאות, בתי חולים וגופי ממשל. 

קלירוויי אנרג'י מגדילה באופן עקבי את הכנסותיה ואחרי תחזית הכנסות בהיקף של 1.2 מיליארד דולר ב-2020 (לפני פרסום התוצאות לרבעון הרביעי), היא צפויה להגדיל אותן לסך של 1.36 מיליארד דולר ב-2021 ו-1.43 מיליארד דולר ב-2022. הרווחיות צפויה להיות תנודתית על רקע השקעה בפרויקטים חדשים. בחמש השנים האחרונות עלתה מניית החברה ב-93% ובחודשים האחרונים היא מטפסת יפה בעיקר על רקע העניין הגובר באנרגיה מתחדשת וירוקה.

גרף של קלירוויי אנרג'י
מניית קלירוויי אנרג'י. תשואה סולידית של 4.5%

קלירוויי אנרג'י מחלקת בשלב זה דיבידנד שנתי בהיקף של 1.3 דולר למניה, המשקף תשואת דיבידנד של 4.5%. מדובר בתשואה סולידית יחסית אולם מה שמעניין אותי בחברה הזו הוא המשך פוטנציאל הצמיחה שלה ככל שיותר לקוחות יבחרו לעבור למקורות אנרגיה ירוקה ומתחדשת לאור המודעות הגדולה לעניין. כך שמבחינתי קלירוויי מהווה הזדמנות לעלייה עקבית במחיר המניה, בהכנסות וברווחים וכפועל יוצא מכך גם בהיקף הדיבידנד. אם אתם רוצים חשיפה למגזר הזה קלירוויי אנרג'י יכולה להיות אופציה מעניינת מאוד. אני בהחלט בוחן תחילת איסוף אחרי שהמניה התממשה משיא של 37 דולר למחיר סגירה של 28.75 דולר ביום שישי האחרון. 

למידע נוסף על החברה

המומלצים עבורך

התחברות ל+BigShot

נראה שיש טעות בפרטים...

התחברת בהצלחה!שכחת סיסמה?
שכחת את הסיסמה? מלא את כתובת המייל ונשלח לך לינק לאיפוס הסיסמה


חזרה להתחברות

רוצה להכיר את המניות שהולכות לעלות?
לחץ כאן לקבל עוד פרטים

הצטרפו לניוזלטר שלנו לקבל את כל העדכונים החמים!

דילוג לתוכן