+BigShot מופעל להתנתק?

חברת הכרטיסים הגדולה בעולם נחושה לכבוש את שוק הקריפטו

ויזה מציגה שירותי ייעוץ למטבעות קריפטוגרפים כדי לעזור לשותפיה לנווט בעידן החדש של תנועת הכסף

שתף כתבה

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email
שיתוף ב telegram
ויזה משיקה שירות ייעוץ קריפטו עולמי
ויזה משיקה שירות ייעוץ קריפטו עולמי

תוכן עניינים

לאחרונה ויזה (סימול:V) נדחקה לקיר בעניין חברות פינטק צעירות שמכניסות אותה ללחץ רב.  משרד המשפטים האמריקני עדיין בוחן את הקשרים של ויזה עם חברות פינטק גדולות כחלק מחקירת ההגבלים העסקיים שלו על ענקית הכרטיסים, ואם זה לא מספיק, אמזון פשוט הלכה וחסמה לקוחות בבריטניה להשתמש בכרטיסי האשראי של חברת ויזה והודיעה שהיא מתכננת להפסיק לקבל תשלומים המבוצעים באמצעות כרטיסי אשראי של ויזה שהונפקו בבריטניה החל מהשנה הבאה.

אמזון הסבירה שהסיבה היא העמלות הגבוהות שגובה ויזה על עיבוד עסקאות בכרטיסי אשראי. אף על פי שניתן לראות את המהלך הנ"ל כדרך של אמזון להשיג כוח מיקוח מסוים על ויזה כדי להוריד את העמלות שלה, ויזה כמובן מאוד מאוכזבת שאמזון מאיימת להגביל את בחירת הצרכנים בעתיד אך היות ויש לשתיים מערכת יחסים ארוכת שנים היא תמשיך לפעול לקראת פתרון. התקווה היא שמחזיקי הכרטיסים של ויזה יוכלו להמשיך להשתמש בכרטיסי האשראי של ויזה באמזון בריטניה ללא ההגבלות שהוטלו כעת על ידי אמזון.

ויזה עם המרג'ין הגבוה ביותר ב S&P500
ויזה עם המרג'ין הגבוה ביותר ב S&P500

אך כל זה לא מרפה את ידיה של מעבדת התשלומים ואולי אף היווה אחד ממיני גורמים שונים שדחפו את ויזה לחפש דרכים חדשות למצב עצמה כמגניבה ובעיקר, להרוויח כסף, והפתרון שהחברה מצאה הוא קריפטו. החברה כנראה מבינה שהדרך של השווקים היא לכיוון אחד ברור: מחקר עולמי חדש של ויזה הראה שכמעט 40% מבעלי הקריפטו שנשאלו אמרו שבסבירות גבוהה יחליפו את הבנק העיקרי שלהם לבנק שמציע מוצרים הקשורים לקריפטו ב-12 החודשים הקרובים.

אם כן, ויזה מעבדת התשלומים הגדולה בעולם, הודיעה ביום רביעי שהיא משיקה שירות ייעוץ קריפטו עולמי עבור לקוחותיה הבנקאיים והסוחרים שלה, כאשר אימוץ המטבעות הדיגיטליים צובר תאוצה.

המהלך מכוון למוסדות פיננסיים הלהוטים למשוך או לשמר לקוחות עם הצעות קריפטו, קמעונאים המעוניינים להתעמק באסימונים שאינם ניתנים לשינוי (NFT) או בנקים מרכזיים הבודקים מטבעות דיגיטליים.

השירותים של ויזה כוללים חינוך מוסדות לגבי מטבעות קריפטוגרפיים, מתן אפשרות ללקוחות להשתמש ברשת של מעבד התשלומים להצעות דיגיטליות, וסיוע בניהול פעולות אחורי. ויזה אמורה להשיק שירותים שיאפשרו קנייה, מכירה ושמירה על מטבעות דיגיטליים באמצעות שותפיה הבנקאיים.

בנוסף, החברה חושבת שהיא מוסמכת לחלק חוכמה עולמית: היא עיבדה 3.5 מיליארד דולר של עסקאות במטבעות דיגיטליים בין אוקטובר 2020 לספטמבר 2021, והיא כבר עבדה עם יותר מ-60 פלטפורמות קריפטו.

גרף שבועי של מניית ויזה (סימול V) מקור: TradingView
גרף שבועי של מניית ויזה (סימול V) מקור: TradingView

למרות הכל ויזה אוהבת יציבות

ויזה אמנם הודתה שיתכן ופלטפורמות תשלום לעולם לא יקבלו קריפטו כאמצעי תשלום לאור התנודות במחירים שלהם, אבל חשוב לציין שהיא פחות סקפטית ביחס ל-stablecoins, מטבעות וירטואליים המוצמדים לערך של מטבעות מסורתיים ולכן הם פחות תנודתיים. החברה כבר מקבלת אותם כאמצעי להסדרי תשלומים, והיא אמרה שהיא מתכוונת ללכת צעד אחד נוסף קדימה על ידי פיתוח מגוון מוצרים ממוקדי stablecoin.

התחרות ללא ספק בעיצומה, גם 'סקוור', סליחה, 'בלוק' לא מתכוונת להישאר מאחור

גם יריבת התשלומים סקוור Square (סימול: SQ) נוטה מאד לקריפטו: סקוור הודיעה בשבוע שעבר שהיא משנה את שם החברה שלה ל-Block Inc, ומאותתת בבירור על דחיפה קדימה, מעבר למוצרי המכירות והתשלומים העיקריים של החברה לעסקים כמו מוזיקה, העברות מזומנים ובלוקצ'יין.

גרף שבועי של מניית Square (סימול SQ)
גרף שבועי של מניית Square

קישור השם בלוק לבלוקצ'יין, הטכנולוגיה המבוזרת שבבסיס מטבעות קריפטוגרפיים ונכסים דיגיטליים אחרים בהחלט יהיה הגיוני לאנשים שעוקבים אחר מי שהקים את החברה ומנהל אותה, המנכ"ל ג'ק דורסי.  דורסי ידוע בקנאותו  לביטקוין, ולעתים קרובות מצייץ בטוויטר על מטבעות הקריפטו וטכנולוגיות הקשורות לבלוקצ'יין.

בחודשים האחרונים, ג'ק דורסי הגביר את המאמצים של Square בכמה תחומים הקשורים למטבעות קריפטוגרפיים. באוקטובר הוא צייץ שסקוור שוקלת לבנות מערכת כריית ביטקוין המבוססת על סיליקון מותאם אישית שיכולה לשמש אנשים וחברות ברחבי העולם. בחודש נובמבר פרסמה סקוור דו"ח מרשים המתאר תוכניות לבורסה מבוזרת של מטבעות קריפטוגרפיים למסחר בביטקוין, כסף פיאט או סחורות מהעולם האמיתי.

*אין לראות באמור לעיל משום ייעוץ השקעות, המלצה או חוות דעת באשר למוצרים פיננסיים כלשהם

מפחד לסחור בשוק ההון לבד ולהפסיד?
יש לך הזדמנות לקבל תיק על סך 10,000$ כוח קניה ולהתחיל לסחור ללא הון עצמי


תשאיר את הפרטים, על מנת לצפות בהדרכה חינמית
שהכנו עבורך על שוק ההון ומלא שאלון התאמה שיבדוק את סיכויי ההצלחה שלך

מומלצים עבורך
איפה וורן באפט משקיע אתת כספו

וורן באפט: "אלו 3 המניות שלי"

האם שלושת האחזקות הגדולות ביותר בתיק ההשקעות של באפט יכולות ללמד אותנו כיצד להגיע ליעדים הפיננסיים שלנו?

עוד כתבות

התחברות ל+BigShot

נראה שיש טעות בפרטים...

התחברת בהצלחה!שכחת סיסמה?
שכחת את הסיסמה? מלא את כתובת המייל ונשלח לך לינק לאיפוס הסיסמה


חזרה להתחברות

רוצה להכיר את המניות שהולכות לעלות?
לחץ כאן לקבל עוד פרטים

הצטרפו לניוזלטר שלנו לקבל את כל העדכונים החמים!

דילוג לתוכן