+BigShot מופעל להתנתק?

חלום הדירה קרוב יותר משחשבנו? 80 אחוז משכנתא ל-30 שנה בריבית של 1%, יש באמת דבר כזה?

שתף כתבה

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email
שיתוף ב telegram

תוכן עניינים

בעוד מחירי הנדל"ן ממשיכים לנסוק בישראל ללא שום האטה באופק ובעוד אפשרויות המימון מתייקרות, ישראלים רבים מתעקשים עדיין להגשים את חלום הדירה, רק לא בישראל.

ב-2021 מחירי הנדל"ן עלו בממוצע ארצי בכ-16% ולא נראה כאילו 2020 תהיה שונה. המצב בעצם מוביל לשתי תופעות, האחת שפשוט נורא יקר לרכוש פה דירה וישראלים רבים עם סכומים של 200-100 אלף לא  מצליחים וגם יצליחו לרכוש דירה בישראל, אפילו לא באזורי פריפריה כמו הקריות שגם שם דירה נורמלית לא יורדת ממיליון ש"ח. התופעה השנייה היא שככל שקצב שווי הדירות עולה והשכירות בקצב איטי יותר אז התשואה השנתית יורדת. בישראל למשל הממוצע הארצי משכירות עומד על כ-2% בלבד. לכן משקיעים רבים שמחפשים לרכוש עוד נכסים לא מתלהבים מהתשואות בנוסף למיסוי למגבלות המימון ומחליטים גם למצוא פתרונות בחו"ל.

אז אמנם שוק הנדל"ן בישראל אמנם בקצב עלייה ואחלה אופציה להשקעת נדל"ן, אבל פיזור השקעות, ניצול יתרונות מימון אטרקטיביים, הימנעות ממס רכישה ויכולת רכישת דירה עם הון עצמי של כ-100 אלף ש"ח, הן רק חלק מהסיבות שגורמות למשקיעים רבים בוחרים דווקא לרכוש נכס בחו"ל. אבל איפה כדאי להשקיע? 

לבחור את מדינת היעד בחו"ל שבה נרצה להשקיע דורש המון מחקר והבנה של משתנים רבים- שוק הנדל"ן מבחינת תשואה משכירות, תשואה מעליית שווי הנכס, היצע וביקוש, רגולציה ועוד. אבל בפועל גם קריטי להבין את אופי המדינה מבחינת איומים, תיירות, אוכלוסיה, מצב השכלה, תרבות ותשתיות. אולי המשתנה הכי חשוב שיש לקחת בחשבון כי הוא זה שבאמת משנה בצורה משמעותית את כדאיות ההשקעה הינו אלמנט המימון, כלומר המשכנתא. כמה הון עצמי צריך להביא לעסקה ואת השאר משכנתא? מה גובה הריבית? לכמה זמן? אחרי שמבינים את כל האלמנטים והמשתנים אז אפשר לנתח את העסקה.

אולי המדינה שהצליחה לעבור בהצלחה את כל המשתנים שננתי היא ללא ספק פורטוגל. מדינה מודרנית מערבית אשר נחשבת לבטוחה, מפותחת מאד מבחינת תיירות ותרבות אשר קצב עליית שווי הנדל"ן בה בעשור האחרון עומד על כ-7%. בנוסף על סה"כ ההשקעה התשואה המניבה משכירות מגיע לאזור 7%-6%. אבל מה שמייחד את פורטוגל משאר המדינות שאולי כדאי להשקיע בהן הינו אלמנט המימון. בפורטוגל ניתן לקבל 80% משכנתא ל-30 שנה. המדינה מאד רוצה שכסף זר יזרום אליה ולכן מדובר על תנאים שמגיעים גם לאזרחים זרים. החלק ההזוי באמת זה שכאשר רוצים לרכוש נכס שני, אז מקבלים 90% משכנתא. כן זה בדיוק הפוך מישראל. זה נשמע יותר מידי טוב  אבל יכול להיות שהתרגלנו לרגולציה מקשיחה מבנק ישראל.

אז אוקי נשמע מאד משתלם לרכוש דירה בפורטוגל, אבל איך עושים את זה? יש בפני המשקיע הממוצע 3 אופציות. הראשונה לרכוש דירה דרך חברה יזמית או משווקת שכמובן תמכור לכם את הדירה שרלוונטית אליה אבל ברוב המקרים ירצו שתשלמו על התהליך הבירוקרטי או שאפילו תעשו זאת בעצמכם. הדרך השנייה היא כמובן לעשות הכל בעצמכם, אבל במקרה הזה תאלצו להשקיע הרבה זמן בלמידה וכמובן על לא מעט כסף ישרף על טיסות לפורטוגל כדאי להכיר את השוק ולצערי הסבירות שתעשו טעויות שיעלו לכם כסף יקר יחסית גבוהה.

הדרך השלישית והמומלצת הינה לעשות בעצמנו כדאי שתהיה לנו שליטה מוחלטת אבל עם ליווי וייעוץ אובייקטיבי שיחסוך לנו למידה וטעויות יקרות. בשביל אופציה 3 כמובן שצריך לאתר אנשים או חברות שבאמת מספקות שירותי ליווי לרכישת דירה בפורטוגל בצורה אמינה ובמחיר סביר.

לסיכום, השקעה ברכישת דירה בחו"ל יכולה להיות אופציה מעולה אבל רק כאשר מדובר במדינה שמספקת לנו את כל המשתנים הקריטיים לבחינה של השקעה משתלמת ולא, לא רק התשואה מעניינת. וגם אם בחרנו במדינה כדאית כמו פורטוגל, תלמדו על הנושא לעומק ככל האפשר ובכל זאת עדיין מומלץ להתייעץ עם אנשים שרכשו ובעלי מקצוע בעלי ניסיון בתחום.

רוצים לקבל פרטים נוספים על תהליך רכישת דירה בפורטוגל וכיצד לקבל כ-80% משכנתא בריבית של 1%? השאירו פרטים ונחזור אליך בהקדם.

מומלצים עבורך
עוד כתבות

התחברות ל+BigShot

נראה שיש טעות בפרטים...

התחברת בהצלחה!שכחת סיסמה?
שכחת את הסיסמה? מלא את כתובת המייל ונשלח לך לינק לאיפוס הסיסמה


חזרה להתחברות

רוצה להכיר את המניות שהולכות לעלות?
לחץ כאן לקבל עוד פרטים

הצטרפו לניוזלטר שלנו לקבל את כל העדכונים החמים!

דילוג לתוכן