+BigShot מופעל להתנתק?

יש לכם 5,000 ש"ח? הנה חמישה רעיונות השקעה לתיק

רוצים לפתוח תיק השקעות ומחפשים את המניה הבאה שלכם? לפניכם 5 מניות שיכולות בקלות להירכש בתקציב של 1,500 דולר

שתף כתבה

טוביאס לוטקה, מנכ
טוביאס לוטקה, מנכ"ל Shopify

תוכן עניינים

הראלי כבר פה וכולם מחפשים את ההשקעה הבאה שלהם. אחרי חצי שנה של מימושים כבדים נראה שהמשקיעים חזרו בכל הכוח לשווקים ומניות הצמיחה, המפסידות הגדולות ביותר בשוק מאז פברואר 2021, החלו בראלי מרשים כשחלקן רשמו עליות של מעל 100% ממחירי התחתית של יוני 2022. 

אז פתחתם חשבון מסחר חדש, שמתם בפנים 5,000 ש"ח (או 1,500 דולר) ובא לכם לצ'נס את השנה הקרובה? לפניכם חמש אופציות עם פוטנציאל גדול שיכולות להיות בוננזה. כמו תמיד, לא מדובר בהמלצת השקעה כי אם בדיעה עצמאית של כותב זה בהתבסס על ניסיון של 20 שנה בשווקים.

חמש מניות, 300 דולר בכל אחת, או שלוש מניות, 500 דולר בכל אחת, החלטה שלכם. בכל מקרה, ההמלצות ומחירי היעד הממוצעים הם תחזית ל-12 החודשים הקרובים. 

שופיפיי (SHOP) – מלכת האי-קומרס אחרי מימוש של 75%

אם אתם לא מכירים את שופיפיי אני פשוט ממליץ שתפסיקו לקרוא את הטור הזה עכשיו ולכו לאכול במבה. מלכת האי-קומרס הבלתי מעורערת, שמספקת את הפלטפורמה לכל חנות מקוונת באשר היא (במידה ואינה יושבת בתוך אמאזון או אי-ביי) הפכה להיות הרבה יותר נגישה למשקיע הקמעונאי אחרי שביצעה פיצול במניותיה כשכל מניה הפכה לעשר מניות. בשיאה (טרום הפיצול) נסחרו מניות שופיפיי במחירי הזיה של 1,760 דולר, השקול למחיר של 176 דולר היום.

בשנה החולפת, יחד עם הקריסה במניות הצמיחה, גם המשקיעים של שופיפיי לא ליקקו דבש. אבל, וזה אבל חשוב, אחרי שנגעה במחיר שפל עדכני של 29.76 דולר, זינקה המניה כל הדרך למחיר של 40 דולר, או זינוק של 33% מהתחתית ונראה שהיד עוד נטויה.

כמו חברות רבות בסקטור המקוון, גם שופיפיי ספגה מכה קשה ממשברי מאקרו שונים, כולל השפעה שלילית של הקרבות בין רוסיה ואוקראינה שפגעו בפעילות החברה באזורים הללו, המיתון הזוחל והאינפלציה. כל הגורמים הללו גרמו לחברה לפספס את תחזיות האנליסטים בשלושה מתוך ארבעת הרבעונים האחרונים, דבר שלא קרה כמעט בכלל בתקופה שבה החברה תפקדה כמו חברת צמיחה קלאסית.

שופיפיי היא מובילת שוק אבל מחירה התאים את עצמו לנתונים הפונדמנטליים ועכשיו נראה ששוב יש הזמנות במניה אחרי קריסה של 75% מהשיא. קונצנזוס האנליסטים מצמיד לה המלצת קנייה מתונה עם מחיר יעד של 44 דולר. במונחים של אפסייד לא מדובר במספר גבוה, אבל אם אתם רוצים לצחוק לכו תראו את תחזיות האנליסטים למניה בשנה האחרונה ואת מחירי היעד.

SHOP, גרף שבועי
SHOP, גרף שבועי

סנאפ (SNAP) – רשת חברתית במחיר רצפה

בזמן שכל העולם ואחותו מתעסקים בשאלה: יקנה או לא יקנה את טוויטר (מי? אילון מאסק כמובן), נראה שמשקיעים רבים מתעלמים מהעובדה שסנאפ נמצאת כיום במחיר רצפה שלא נראה במניה מאז שנת 2019. זאת אחרי שנסקה כל הדרך ממחיר של דולרים בודדים בשנת 2018 לשיא של 83 דולר בימי הקורונה העליזים.

מחיר של 83 דולר במניה הפך ל-9.3 דולר אחרי סדרת דיווחים רבעוניים מהגיהנום. בשבועות האחרונים, יחד עם השוק, החלה המניה לטפס ובזמן כתיבת שורות אלו היא נסחרת מעל 11 דולר. בחישוב גס זה אומר שהמניה איבדה קרוב ל-90% מערכה מאז מחיר השיא.

גם אם חיי יהיו תלויים בכך לא אוכל להבין או להסביר איך מתפעלים את האפליקציה הזאת אבל מסתבר שילדים וצעירים בכל העולם יודעים איך וגם משתמשים בה לא מעט. סנאפ רחוקה מלהיות טיק טוק (צמיחה פנומנלית שמשאירה אבק למתחרות), אבל היא חיה, בועטת ויודעת לייצר הכנסות של יותר ממיליארד דולר ברבעון.

התגובה לתוצאות הרבעון החולף, והעובדה שהחברה משכה את התחזית לשנה כולה, היתה קשה. קריסה של 40% לחברה בסדר גודל כזה? פסיכי. אבל ראינו את זה קורה לנטפליקס (NFLX), לאפסטרט (UPST) ולמטא פלטפורמס (META). השינוי במדיניות הפרטיות של אפל (AAPL) ממשיכה לעשות כאבי ראש לכל מי שתלוי בפרסום כדי לשרוד, אבל נראה שהבשורות הקשות כבר מאחורינו במקרה של סנאפ. 

במחיר הנוכחי מדובר לדעתי ביחס סיכון/סיכוי פסיכי לטובת הסיכוי. קונצנזוס האנליסטים אומר החזק עם מחיר יעד של 15 דולר, אפסייד של 30%, אז תעשו עם זה מה שבא לכם.

SNAP, גרף שבועי
SNAP, גרף שבועי

פיסקר (FSR) – פוטנציאל להיות הטסלה הבאה

מה הייתם אומרים אם הייתי אומר לכם לקנות את טסלה במחיר של 10 דולר אי שם בשנת 2013? נגיד שהייתם מהנהנים בהסכמה, משקיעים שם אלף דולר והולכים לישון. במשחק ההיפותטי הזה הייתם מתעוררים היום עם מניה שהניבה לכם תשואה של 15,000 אחוז. תעשו את החישוב לבד כי נשרף לי המוח מהמספרים אבל הבנתם את התכלס.

אני לא אומר שפיסקר הולכת להיות טסלה, אבל במחיר המניה הנוכחי היא בהחלט יכולה להיות בנקודת הזמן שבו הייתה טסלה לפני שהשיקה את רכביה באופן מסחרי. את ההצלחה המסחררת אני לא חושב שאף אחד חזה אז, ולא בטוח שגם היום יש מי שיכול להסביר את ההצלחה הפנומנלית של המותג טסלה. 

בקיצור, בזמן שכולם מתלהבים מחברות מנופחות כמו ריביאן (RIVN) ולוסיד מוטורס (LCID), הם די מתעלמים מהעובדה שרכבי הפיסקר אושן אוטוטו יוצאים לשוק וכבר עכשיו הם כולם סולד אאוט, עד סוף שנת 2023 לפחות. סולד אאוט, כן? אין אפשרות לקבל רכבים עד שנת 2024 לפחות ואנשים עומדים בתור ומשלמים מקדמה והכל BOOKED. 

אז כן, תמשיכו לעקוב אחרי ריביאן, לוסיד וכל הבועות המנופחות האלה. אני אתמקד בפיסקר והפעם האנליסטים דווקא איתי – המלצת קנייה מתונה עם מחיר יעד של 16 דולר למניה, המשקף אפסייד של 60% על מחיר סגירה של פחות מ-10 דולר בבדיקה אחרונה. 

FSR, גרף שבועי
FSR, גרף שבועי

 

פלנטיר טכנולוגיות (PLTR) – רב הנסתר על הגלוי ועדיין

ואם אני לא יכול להסביר לכם מה סנאפ עושה או מייצגת, אני בטח לא מתכוון להיכנס להסבר מדוקדק לגבי מה פלנטיר עושה ואיך היא עושה זאת. בואו נקצר פשוט: פלנטיר מספקת פלטפורמת IT מתקדמת לגופי ממשל וביטחון, כשבפנים יש מלא פונקציות רלוונטיות ללקוחות מהסוג הנ"ל. מספיק ברור?

במחיר של פחות מ-10 דולר חזרה PLTR למחיר ההנפקה הראשונה לציבור אותה ביצעה במאי 2020. מחיר השיא של המניה היה 35 דולר אולם מאז עברו הרבה וריאנטים של קורונה בעולם וגם פלנטיר צללה כל הדרך חזרה לנקודת הפתיחה שלה. 

פלנטיר ראתה את מניותיה מתרסקות אחרי תוצאות הרבעון החולף, בו פספסה את תחזיות האנליסטים. למעשה, פלנטיר פספסה את תחזיות האנליסטים בשלושת הרבעונים האחרונים וגם התחזיות קדימה היו מאכזבות משהו בגין אותן סיבות מוכרות: סביבת מאקרו, אינפלציה, מיתון ובלה בלה בלה.

האנליסטים מספקים למניה המלצת החזק עם מחיר יעד של 10.75 דולר, שזה פוטנציאל של 8% בלבד, אבל אני אומר שאם השוק ימשיך לעלות, פלנטיר תגיע ל-20 דולר הרבה יותר מוקדם ממה שאתם חושבים. 

PLTR, גרף שבועי
PLTR, גרף שבועי

פלוטון אינטראקטיב (PTON) – פוטנציאל רכישה ומחיר תחתית

ימי הקורונה העליזים הקפיצו לשמיים כל מניה שהוגדרה כ-WORK FOR HOME. במקרה של פלוטון זה היה יותר מקרה של TRAIN AT HOME, מכיוון שזה מה שהחברה מוכרת: אופני כושר והליכונים שמתממשקים לתוכניות אימונים מוקלטות או בלייב, מה שמאפשר לחברה גם לגבות דמי מנוי מהמשתמשים שרכשו את המוצרים.

בזמן הקורונה, ולמרות שהחברה הפסידה כסף בכל רבעון מאז שאני עוקב אחריה, הסיפור הזה הלהיב את המשקיעים שחבל"ז. מה זה הלהיב? הטריף! מניות PTON שעטו כל הדרך ממחיר הפתיחה שלהן ב-2019 (25 דולר) ל-170 דולר בשיאן הבועתי, אי שם בינואר 2021. אחר כך? מרחץ דמים.

בשפל של חודש יוני נגעו מניות PTON במחירן הנמוך אי פעם, 8.22 דולר, וזאת לפני שהתאוששו לאחרונה למחיר של 13.5 דולר. למרות עלייה של יותר מ-50% מהשפל, עדיין מדובר במחיר של פחות מ-87% מהשיא. במקרה הזה, אם השוק עולה, לפלוטון יש אינסוף מקום להמשיך ולטפס.

מעבר לכך, לכולנו יש זכרון קצר אבל אני כאן להזכיר לכם בנוגע לשמועות על כוונת אפל (AAPL), אמזון (AMZN) או אלפבת (GOOG) לרכוש את החברה ברמות המחיר הללו. לא מן הנמנע שזה עוד יכול לקרות ולכן תוסיפו את המרכיב הזה להחלטת ההשקעה שלכם. האנליסטים מספקים המלצת קניה מתונה עם מחיר יעד של 17 דולר למניה.

PTON, גרף שבועי
PTON, גרף שבועי

מזכיר שלא מדובר כאן בהמלצות קנייה אלא בהצפת הזדמנויות השקעה מעניינות.

ההחלטה אם לבצע פעולה כלשהי היא בסופו של דבר שלכם ושלכם בלבד.

כשהשוק בסערה זה הזמן לנצל הזדמנויות במינימום הפקדה של 5,000 ש"ח בלבד

 

בואו לסחור בוול סטריט עם Colmex Pro במניות, מדדים, תעודות סל ושווקים שונים ותהנו ממערכת מסחר מתקדמת, חכמה ונוחה שזמינה לכם בכל מקום ובכל זמן!

 

(שימו לב: מוגבל בזמן לחודש אוגוסט בלבד!)

 
מומלצים עבורך
עוד כתבות

התחברות ל+BigShot

נראה שיש טעות בפרטים...

התחברת בהצלחה!שכחת סיסמה?
שכחת את הסיסמה? מלא את כתובת המייל ונשלח לך לינק לאיפוס הסיסמה


חזרה להתחברות

רוצה להכיר את המניות שהולכות לעלות?
לחץ כאן לקבל עוד פרטים

הצטרפו לניוזלטר שלנו לקבל את כל העדכונים החמים!

דילוג לתוכן