+BigShot מופעל להתנתק?

כך תבנה תיק לטווח בינוני שישמור על כספך

כלל הידוע לכולם הוא ש"יש לגוון את תיק ההשקעות שלנו על מנת להקטין סיכונים". השאלה היא איך עושים את זה בצורה נכונה?

שתף כתבה

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email
שיתוף ב telegram

תוכן עניינים

בתקופות של חוסר יציבות, תנודתיות גבוהה ועמימות בשווקים, גיוון הוא אחד הדרכים העיקריות להתמודד עם הסיכונים. כאשר הרעיון המרכזי הוא לייצר פיזור באופן יעיל על ידי בחירת נכסים שאינם מגיבים באופן זהה לאירועים שונים בשווקים.

במילים אחרות, פיזור יעיל מעניק לך איזון בין המסוכן יותר למסוכן פחות. הפיזור יאפשר לך מצד אחד להחזיק בנכסים שנחשבים למסוכנים יותר אך מניבים תשואה גבוהה, ומצד שני להחזיק בנכסים מסוכנים פחות בעלי פוטנציאל נמוך יותר לתשואה. השילוב הנ"ל אמור להגן על התיק שלך במצבים בהם השוק תנודתי ולא יציב.

אם אתה מעוניין להחזיק השקעות לטווח בינוני, לצורך העניין לטווח של חמש שנים, אז ההשקעה במניות בלבד עשויה להיות מעט מסוכנת מדי. אך אם תוסיף לתיק רק שני נכסים נוספים, תבנה לעצמך תיק חלופי חזק בהרבה – תיק שעל פי סימולציה שנעשתה, לא הפסיד כסף למשך תקופה של חמש שנים.

מה הבעיה עם תיק הכולל רק מניות?

יש כמה סיבות טובות לכך שהמניות מהוות את ליבת רוב התיקים לטווח הבינוני: הן הניבו תשואות גבוהות מבחינה היסטורית, יש הרבה תעודות סל זולות שעוקבות אחריהן, והן מסוג הנכסים שהמשקיעים הכי מכירים.

אך אמנם המניות מניבות תשואות גבוהות בממוצע, אך הן מאוד תנודתיות בטווח הקצר. בסימולציה שנעשתה בנושא זה, משקיעים המחזיקים במניות במשך חמש שנים היו משיגים תשואות שנעות בין 27% ל-233%. 

בעשור שבין 1995 ל-2005, המשקיעים היו מגיעים למקום בו הם התחילו אחרי חמש שנים במחצית מהזמן. מה לגבי ההפסדים? ההפסדים יכולים להיות אכזריים גם הם: משקיעי מניות היו מאבדים יותר מ-40% שלוש פעמים בחמישים השנים האחרונות.

בעשור שבין 1995 ל-2005, המשקיעים היו מגיעים למקום בו הם התחילו אחרי חמש שנים במחצית מהזמן
בעשור שבין 1995 ל-2005, המשקיעים היו מגיעים למקום בו הם התחילו אחרי חמש שנים במחצית מהזמן

אז מניות יכולות להיות נקודת התחלה טובה, אך הן מסוכנות מכדי להכניסן לתיק באופן בלעדי. זו הסיבה שתרצו להוסיף את הבאים:

הוסף גידור למצבי מיתון

המניות מונעות על ידי רווחים של חברות ורגשות של המשקיעים. שניהם נשענים על צמיחה כלכלית חיובית ויציבה. למרבה המזל, זו הסביבה הנפוצה ביותר. אך כפי שהזכירה לנו המגיפה, ישנם כמה אירועים בלתי צפויים שיכולים להוביל כלכלות למיתון – לפעמים באכזריות. וכשהם עושים זאת, גם המניות מגיבות בהתאם.

אז כדי לבנות תיק חזק יותר ובטוח יותר, עלינו להוסיף נכס שמניב ביצועים טובים כאשר הכלכלה מאטה והמניות יורדות. עד כה, איגרות החוב הממשלתיות התאימו למצב זה. כאשר הכלכלה מאטה, בדרך כלל הבנקים המרכזיים מורידים שיעורים כדי לעודד את ההלוואות ולהניע את הכלכלה חזרה. ומכיוון שמחירי האג"ח עולים כאשר השיעורים יורדים, אגרות החוב נוטות לעבוד די טוב בסביבה זו.

נשאר לנו עוד נושא אחד להתמודד איתו: אינפלציה.

הוסף הגנה למצב של אינפלציה

אז הוספנו אג"ח, אך כאמור, עדיין יש גורם אחד שמאיים על התיק שלנו: אינפלציה. 

אינפלציה גבוהה מזיקה הן לאג"ח והן למניות מכיוון שהיא מורידה את "התשואות האמיתיות" שמשקיעים משיגים ביעילות כאשר משקיעים בהם.

כדי להגן על התיק שלך מפני אינפלציה, כדאי להוסיף נכס שמתפקד היטב בסביבות אינפלציוניות – נכס כמו זהב. מכיוון שהזהב הוא נכס פיזי, הוא אמור לשמור על ערכו הריאלי אם האינפלציה תעלה.

לסיכום, הנ"ל מהווה נקודת התחלה לא רעה לבניית תיק חזק יותר, ומהווה את אחת הדרכים בהן תוכל להפיק תועלת מגיוון מעבר למניות בלבד. אבל זו לא הדרך היחידה. תצטרך "ללכלך את הידיים" על ידי ניתוח השקעות שיעזור לך לקבל החלטות מושכלות בעת השוואה וניתוח של תיקי ומוצרי השקעה הכוללים: בקטסטינג, סימולציות, אופטימיזציה ומודלים שונים של הקצאת נכסים.

בסופו של יום, הרי התיק הכי טוב הוא זה שעומד ביעדים שלך.

הניתוח הנ"ל אינו תחליף לייעוץ או המלצה מכל סוג שהוא.
אנא הפעילו שיקול דעת.

רוצה לגלות איזה מניות הולכות לקפוץ באלפי אחוזים?

סבב ב' בוול סטריט התחיל

וכל מי שחשב שזו אפיזודה זמנית טעה בגדול. 

הצטרפו להדרכה חינמית שבה תוכלו ללמוד איך אפשר להרוויח מהסקירות של WallStreetBets מבלי להפסיד את התחתונים. 

בונוס מיוחד שיהיה בהדרכה: אלה 20 מניות ה-WallStreetBets שצפויות לעלות בקרוב

מומלצים עבורך
תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

עוד כתבות

התחברות ל+BigShot

נראה שיש טעות בפרטים...

התחברת בהצלחה!שכחת סיסמה?
שכחת את הסיסמה? מלא את כתובת המייל ונשלח לך לינק לאיפוס הסיסמה


חזרה להתחברות

רוצה להכיר את המניות שהולכות לעלות?
לחץ כאן לקבל עוד פרטים

הצטרפו לניוזלטר שלנו לקבל את כל העדכונים החמים!

דילוג לתוכן