כמו ב-2013? כל מה שאתם חייבים לדעת על מחזוריות שוק הביטקוין

מחזור השוק של שנת 2021 דומה מאוד למחזורי השוק של 2013 ושל 2017. האם זה אומר שבתום המחזור הנוכחי נראה את הביטקוין ויתר מטבעות הקריפטו ממשיכים לגדול?

שתף כתבה

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email
שיתוף ב telegram
"חציית הביטקוין היא אירוע הקורה כל ארבע שנים ומשמעותו – יצירת פחות ביטקוינים לכל בלוק שנוצר בבלוקצ'יין"
"חציית הביטקוין היא אירוע הקורה כל ארבע שנים ומשמעותו – יצירת פחות ביטקוינים לכל בלוק שנוצר בבלוקצ'יין"

תוכן עניינים

מחזוריות שוק הביטקוין נמשכת כארבע שנים, התיאוריה הזו נגזרת מנתוני הגרף השנתי והיא מבוססת על עקרון החצייה בפרוטוקול של הביטקוין.

חציית הביטקוין היא אירוע הקורה כל ארבע שנים ומשמעותו – יצירת פחות ביטקוינים לכל בלוק שנוצר בבלוקצ'יין. לדוגמא, מתחילת 2009 נוצרו כל עשר דקות 50 ביטקוין.

החציה הראשונה הגיעה בשנת 2012 והחל ממנה נוצרו 25 ביטקוין כל עשר דקות, החציה השניה הגיעה בשנת 2016 ולאחריה נוצרו כל עשר דקות 12.5 ביטקוין, החציה השלישית הגיעה במאי 2020 ולאחריה נוצרו כל עשר דקות 6.25 ביטקוין עד לרגע זה.

החציה הבאה אמורה להתרחש באמצע שנת 2024. אותו אירוע של חציה הוא זה המייחד את הביטקוין בכך שהוא הופך אותו לנכס שהולך ונהיה נדיר עם הזמן. כלומר, זמינותו הולכת וקטנה ואי לכך ובהתאם לזאת ערכו עולה, בייחוד לאחר החציה עצמה  ובשנה שלאחריה (החציות מסומנות בגרף בצורת קו אנכי כחול).

על פי הנתונים מהגרף השנתי ניתן לייחס למחזוריות הביטקוין 4 שלבים כאשר כל שלב נמשך כשנה בקירוב:

שלב 1, תיקון אגרסיבי השלב הזה מגיע אחרי שיא אופורי בשוק הביטקוין, בזמן הזה ביטקוין משיל חלק גדול מערכו כתוצאה מלחץ מכירות גדול של משקיעים שמעוניינים לקחת רווחים.

שלב 2, צבירה- לאחר שביטקוין מגיע לתחתית, מתחילה תנועה צידית במחיר, זהו השלב שבו קונים מתחילים לחזור לשוק ולקנות ביטקוין במחירים מוזלים מאד יחסית לשיא שהיה. את שלב זה ניתן לתאר כנקודה המקסימלית בה ההזדמנות הכלכלית לקנות ביטקוין היא הכדאית ביותר כאשר הסיכוי לרווח הוא הגדול ביותר והסיכוי לנפילות נוספות הוא הקטן ביותר.

שלב 3, שלב ההתאוששות והמשכיות השוק- השלב שבו מתחילים להתקרב לשיאים הקודמים של ביטקוין ולהתנגדויות של מחזור השוק הקודם שהיה

שלב 4, גדילה אקספוננציאלית- בשלב הזה ביטקוין חווה גדילה אקספוננציאלית כאשר השיאים של כל הזמנים נפרצים והשוק עולה לגבהים חדשים. בשלב הזה הרבה מהמהשקיעים באופוריה והרבה משקיעים חדשים חווים FOMO" (The fear of missing out)". זה מה שגורם לשוק להמשיך להתנפח ממשקיעים חדשים שממשיכים להיכנס לשוק עם כסף חדש עד לנקודת שיא שבדרך כלל מיוצגת על ידי אופוריה כללית בשוק הן ממשקיעים וותיקים והן ממשקיעים חדשים במשחק.

כדי לנסות להבין את העתיד עלינו לנתח את העבר ולהתבונן בשני מחזורי הביטקוין הקודמים שהגיעו לשיאם בשנת 2017 ובשנת 2013.

מחזור השוק של 2017 התאפיין בעליות מתונות החל משלב ההתאוששות וההמשכיות של השוק שהחל בשנת 2016 לערך. התיקונים של מחזור השוק בשנת 2017 התאפיינו תמיד בחזרה אל הממוצע הנע האקספוננציאלי ה-21 בגרף השבועי כתמיכה.

כמו כן ניתן לראות בגרף כמה נקודות תמיכה היו לאורך הממוצע הזה בשנתיים מ-2016 עד סוף 2017 בשלב הגדילה האקספוננציאלי (מסומנות בחיצים שחורים).

מחזור השוק של שנת 2013 היה מעט שונה, לדוגמא – הוא התאפיין בשני שיאים. השיא הראשון באפריל 2013 הגיע למחיר של כ-270 דולר, שבעה חודשים לאחריו הגיע שיא שני למחיר של כ-1180 דולר.

ניתן לראות בגרף ששוב הממוצע הנע האקספוננציאלי ה-21 שימש כתמיכה, אך היו הרבה פחות חזרות לממוצע כתמיכה. כמו כן, העליות היו הרבה יותר תלולות ופרבוליות ולמעשה באחד השבועות בחודש יולי 2013 נסגר נר שבועי אחד מתחת לממוצע הנע ה-21 ( מסומן בחץ אדום).

אותה סגירה באה לאחר תיקון של כמינוס 80 במחיר שנמשך כשבוע אחד. רק כחודשיים לאחר מכן בחודש יולי ניתן לראות התאוששות של המחיר לקראת עליה פרבולית נוספת לשיא שהגיע בנובמבר 2013.

מחזור השוק של שנת 2021 החל את שלב ארבע בצורה שמאד מזכירה את מחזור השוק של 2013. עם נגיעות תמיכה מועטות בממוצע הנע האקספוננציאלי ה-21, עם עליית מחיר מאד אגרסיבית של כ-1,600% ממרץ 2020 ועד אפריל 2021 ועם סגירת נר שבועי תחת הממוצע (מסומן בחץ אדום) סגירה זו תחת הממוצע באה אחרי ירידה של יותר מ-50% במחיר הביטקוין.

עושה רושם שהמהלך השנתי כולו דומה לשנת 2013, אם כי יש לזכור שהשוק היה מאד צעיר בשנת 2013 ועל כן התנועות היו הרבה יותר קיצוניות במחיר. בשנת 2021 השוק הרבה יותר בוגר וכדי להזיז אותו נדרשות כמויות עצומות של כסף.

אם אכן אנו נמצאים במחזור שוק הדומה לשנת 2013 אז השוק טרם אמר את דברו לשנה הזו, ואנו נצפה להתאוששות של השוק בחודשים הבאים. כמו כן, יכול להיות שצפויים שיאים נוספים לפנינו לקראת סוף השנה, או שאולי הפעם אנחנו נמצאים בסוג של מחזור שוק חדש שלא דומה לא ל-2017 ולא ל-2013.

הדרכה חד פעמית שאתה חייב להיות בה

הכנו לכם הדרכה מיוחדת על הצד של וול סטריט בסיפור. ההדרכה תדבר על איך נכסים שנסחרים בוול סטריט מושפעים מרכבת ההרים בשוק הקריפטו.

חברות כרייה • קרנות • ספקיות שבבים ומעבדים • בורסות קריפטו  

כל מה שרצית לדעת על הקשר בין מטבעות וירטואליים לשוק ההון בהדרכה אחת!

מומלצים עבורך
אלון מאסק

זה מה שיש למייסד קרדנו ואיתריום להגיד על הדוג'קוין – סיכום שבועי בקריפטו

שוק הקריפטו ששוויו איבד יותר מטרליון דולרים מהשיא, ממשיך לדמם עם עוד שבוע של ירידות חדות. ברביעי האחרון אחד המייסדים של הקרדנו התארח בפודקאסט ודיבר על שורה של נושאים בתחום הקריפטו. על ה-דוג' אמר: זה עותק של עותק. יש בעיות במדיניות המונטרית של המטבע

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

התחברות ל+BigShot

נראה שיש טעות בפרטים...

התחברת בהצלחה!שכחת סיסמה?
שכחת את הסיסמה? מלא את כתובת המייל ונשלח לך לינק לאיפוס הסיסמה


חזרה להתחברות

רוצה להכיר את המניות שהולכות לעלות?
לחץ כאן לקבל עוד פרטים

הצטרפו לניוזלטר שלנו לקבל את כל העדכונים החמים!

דילוג לתוכן